• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Tehotenská cukrovka

14. mája 2017 
@zuzanka26 No já už jsem totálně vyčerpaná a unavená, ani nevím kde vezmu sílu na porod. :slight_smile:
16. máj 2012 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hadimrska vydržíš všechno, vždy´t víš jak jsme na tom my holky :wink:

já jsem teď trochu v rozpacích, včera jsem si dala k snídani chleba s lučinou a po něm jsem měla cukr 7,6, tak jsem si říkala, že to je zvýšený díky té lučině, ale dneska jsem si dala chleba se šunkou a mám to stejný, tak nevím,jestli mi to dělá ten chleba po ránu nebo co. je pravda, že je mi po snídani vždycky jako dost těžko.

Pak během dne mám hodnoty normální. Po pěkně prasáckým obědě včera jsem třeba měla 6,8. Nechápu. :confused:
17. máj 2012 o 08:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanka26 Já to tak měla taky stejný, i třeba jen po chlebu s máslem a rajčatem mně to tak vyskočilo. :slight_smile: A na oběd porce jako blázen a polívka a sotva jsem měla 6 třeba.
17. máj 2012 o 08:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zdravím holky, chtěla bych se zeptat, zda je možné, že cukr vylítne i u zdravého člověka necukrovkáře. Já měla těhu cukrovku v prvním těhotenství. Zatím jsem na žádném OGTT nebyla, jen jsem si nechala odebrat glykovaný. V 5 tt jsem měla 3,6 a v 16 tt jsem měla 3,4. Teď se občas náhodně změřím a jeden den jsem měla cukr po snídani 8,2 a po obědě 9,1. Tak jsem se začala hlídat v jídle a zatím to vychází dobře. Jde mi o to, jestli už můžu mít cukrovku. Vím, že podle stránek od dr. Moravcové posílají v prvním trimestru na test a pak až v druhém po tom 20 týdnu. A řekla bych, že podle glykovaného jsem ji v prvním trim. neměla. Ale teď nevím.... Ráda bych to na nedietě udržela aspoň do toho 24 tt, protože u Klárky jsem držela děsnou hladovku....
17. máj 2012 o 12:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak, kontrola dopadla dobře. Přírustek váhy za 3 týdny je +1,2 kg (jenže mám po železu problém se zažíváním, takže by to asi bylo míň).
Hodnoty: nalačno 4,5 a 5,0 (nalačno si beru odběry 2 dny) - po snídani 6,0 - po obědě 5,4 - před spaním 5,3. Takže mě pochválila a za 2 minuty jsem šla :grinning:
17. máj 2012 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mochenkaa Já mám za sebou první monitor, dvě hodiny jsem tam strávila, malá spala, tak jí budili, pak čekání na doktorku, ale byla moc hodná a omlouvala se, že se tam tak bohužel čeká. Díky cukrovce nás nechce nechat přenášet, malá mám odhad 2,9kg, prej mám malý bříško, to jsem si taky všimla, ty těhule tam všechny seděly na monitorech a každá vypadala jako před porodem a já se cítila tak na 6 měsíc mezi nima. :slight_smile: A jak jsem byla unavená z toho čekání, tak jsem aji zapomněla říct, že mám cukrovku, ještě, že to mám všechno v těhu průkazce, to já už z únavy skoro nic nevím. :slight_smile:
17. máj 2012 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky, omlouvam se, ze vam sem takhle lezu
Ctu tu jak @zuzanka26 ma cukr vysokej po snidani, mam take tehu cukrovku a to same, po snidani, nekdy vyletne, jinak mam po osttnich jidlech tak max. 5,5´
Nevite, cim to je zpusobene?
17. máj 2012 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martuli To já nevím, jen vím, že snídaně je to nejblbější a nejzrádnější jídlo z celýho dne, ty ostatní jídla bývají už v pohodě.
17. máj 2012 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Nastesti kdyz si nedam nic mlecneho, udrzim to max. na 7,2 :slight_smile:
17. máj 2012 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martuli Mě dneska na dia říkala, že nejvyšší hladina cukru v krvi po snídani je normální, že to mají i lidi bez cukrovky tu hladinu nejvyšší :wink:
Já měla hodnoty po snídani max 6,5 s tím, že jsem měla chleba se gervais a rajčaty. Ale nějak jsem se toho přejedla a teď mi představa gervais dělá zle :grinning:
@hadimrska Jo, to s tím břichem znám :grinning: ale mě řekl, že na mou výšku je tak akorát. Jen si taky připadám malá - sousedka mi tipovala podzim, ne začátek léta :wink:
Já jdu na první monitor příště 5/6 (ještě na gyndu) a pak mě prý už pošle do rizikovky. Jako důvod uvedl moji výšku (150cm) a tu cukrovku. Jen si ten monitor nedovedu představit, mám ho na 9hod a Davča vstává po 10 hod :grinning: takže to bude operace ho vzbudit. Navíc je po tatínkovi nevzbuditelnej :angry:
Taky bych furt spala. Prý mám strašně málo červených krvinek, takže to mám z toho.
17. máj 2012 o 18:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mochenkaa Mne prave rikali vubec nic mlecneho rano, ani mleko do kaficka, ze rpy to mleko to hodne zveda
17. máj 2012 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martuli já mám takovou divnou dia poradnu. Mě neřekli nic kromě: nejíst sladkosti, menší porce častěji, džusy ředit, ovoce dopoledne. Takže jsem si načetla na tehotenskacukrovka.cz a tady. Jinak bych nic nevěděla.
17. máj 2012 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mochenkaa No oni budí tak, že ti třepou břichem ze strany na stranu, a nebo mají takovou houkačku a tu přikládají k břichu, na chvilku jí vzbudili, ale na dlouho ne. :slight_smile:
17. máj 2012 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hadimrska chuďátko malé, to musel být pro ni šok ta houkačka
17. máj 2012 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mochenkaa No až pak se začala vrtět, ale očividně se jí nechtělo, no namasírovala mi močák, tak jsem pak šupajdila na WC.
:grinning:
17. máj 2012 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
17. máj 2012 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievcata, hlasim sa po mesiaci boja s cukrovkou, zatial uspesneho, dieta mi pomohla, hodnoty mi nevystupuju nad 6,2 po jedle. Stale nemam glukomer, takze chodim na merania do nemocnice. Hladna nie som, ale som z toho vsetkeho vycerpana tak ako vy, stale vymyslanie jedla, stale vazenie porcii... Musela som z jedalnicka uplne ale uplne vyradit bielu muku, ryzu, zemiaky a ovsene vlocky. Chlieb jem len celozrnny, no i po tom som mala rano niekedy vyssie hodnoty. Mne sa osvedcilo ist po ranajkach aspon na hodinovu prechadzku. Pomaha mi to spalit cukor a hodnoty nestupaju. Tiez si niekedy dam ovela menej chleba a doplnim to zeleninou, ktora ma vyssi obsah sacharidov, ako napriklad kalerab, telo na to reaguje ovela lepsie.
Sofinka v brusku je v poriadku zatial, nie je vacsia, je zrava a ja sa tesim, ze coskoro uz bude po vsetkom a nebudem musiet stravit 50% svojho dna uvazovanim o jedle. Predstavte si, ze mavam aj nocne mory, kde sa mi sniva, ze som zjedla nieco sladke, alebo zakazane a ked sa zobudim, vzdy si vydychnem, ze to bol len sen... :grinning:
17. máj 2012 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Este som chcela napisat, ze som schudla 3 kg za tento mesiac, doktorka povedala, ze je to v poriadku, lebo malicka je v poriadku a krasne rastie. Takze mam len +2kg oproti startovacej vahe. To ma celkom tesi :grinning:, lebo ja som si vzdy myslela, ze vzhladom na svoju baculkovsku postavu budem strasne strasne tucna tehotka. :slight_smile:
17. máj 2012 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aininka tu fobii z jídla mám taky. Já už se rozbrečela u ledničky, že nevím co mám furt jíst :wink:
17. máj 2012 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mochenkaa to poznam :grinning:. A aj ked sa snazim jest pestro, aj tak stale jem v podstate to iste :frowning2:. Jedavas aj jahody? Ako Ti po nich stupa cukor?
17. máj 2012 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aininka
@mochenkaa Holky já taky, už bych potřebovala jakoukoliv změnu, třeba jahodovej jogurt, nebo prostě cokoliv co nesmím, ani to nemusí být sladký, ale z toho co jím furt dokola je mi zle, nakonec skončím u chleba a taky bych brečela. :confounded:
17. máj 2012 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aininka Já mám povolený jen kiwi a citrusy - ty už kvůli ekzému radši nejím, tak mi zůstaly z ovoce jen jabka.
17. máj 2012 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanka26 podla mna to robi ten nestastny chlieb :frowning2:. Daj si ho menej a dopln radsej zeleninou.
17. máj 2012 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aininka neviem preco by si nemohla jest zemiaky alebo ryzu? aj ja som mala tehotensku cukrovku. malasom velmi vysoku hladinu,ale ryzu a zemiaky som jedla. myslim, ze jedalnicek je celkom pestri, ved vyradis iba cukor, bielu muku, všetko ostatne mozes jest
17. máj 2012 o 21:40  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hadimrska presne, ani to nemusi byt sladke, ale proste nieco ine, nez jem kazdy den. Ranajky a vecere mam uplny chlebovy stereotyp, obmiena sa mi u toho len zelenina. :frowning2:
17. máj 2012 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jurkovamiluska mne ale po tej ryzi a zemiakoch strasne stupal v prvych tyzdnoch cukor. Doktor povedal, ze je to velmi individualne, ako telo reaguje. Niektorym pacientkam zemiaky nevadia, ine maju hned vysoku hodnotu. Tak mi to preventivne zakazali. :frowning2:
17. máj 2012 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hadimrska kiwi a citrusy vzdy jem bez strachu, no dnes som si dala jahody a bojim bojim kam hodnoty porastu.
17. máj 2012 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aininka a strukoviny, cestoviny?
17. máj 2012 o 21:45  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A este mam jednu otazku, ako casto sa hybete? Lebo mne to bez pohybu nefunguje vobec. Ak prelenosim den, hned sa to odrazi na vysledkoch.
17. máj 2012 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jurkovamiluska cestoviny mozem len spaldove, ine mi tiez zakazali a strukoviny som este neskusala. Dobry napad navazit si ich ako prilohu. Inak u nas v nemocnici to beru strasne prisne. Ked som mala hodnotu po ranajkach 6,9, diabetologicka urobila scenu, ze co som zjedla, ked mam taku vysoku hodnotu... Asi je to kvoli tomu, ze nemame glukomery a musime sa spoliehat na kontrolne odbery, tak nam pre istotu vsetko zakazuju, aby sme nemali zle vysledky.
17. máj 2012 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok