Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

aininka
5. jún 2012

@mochenkaa pekne hodnoty 🙂
Aj ja mam dobre spravy, moje hodnoty neprekrocili 5,9 po jedle. Diabetologicka povedala, ze mam dalej drzat dietu do narodenia malej, ale uz nemusim na odbery, lebo ze od 36 tt to uz neporastie, vraj. Tak sa velmi tesim. Cez sestonedelie mi zakazala dietovat, kvoli kojeniu. A po sestonedeli na kontrolu. Dievcata, uz to mame za par! 🙂

mochenkaa
5. jún 2012

@aininka tak to jsou nádherné hodnoty. Já po jídle lítám 5,0-6,5. A ty chodíš do dia přímo pro těhotné? Já ne, jen do normální a ti mě teda ještě vidět chtějí. A v porodní tašce mám sbalené sladkosti 😵

aininka
5. jún 2012

@mochenkaa ano, pre tehotne. Povedali mi, ze to mam dlhodobo pekne a preto nemusim chodit. Aj ten dlhodoby cukor bol v poriadku. A ako na mna tak doktorka pozerala, hovori mi, zbalte si do tasky do porodnice aj lekvarove buchty, zasluzite si 😀. Tak som sa z toho tesila 🙂.
Inak, aj ja uz mam pravidelne poslickov, tak som zvedava, kedy nas babatka prekvapia 🙂.

mochenkaa
5. jún 2012

@aininka tak moje hodnoty, jak jsem měla:
4,4 - 6,5 - 6,2 - 5,0
4,1 - 6,4 - 5,1 - 5,9
4,2 - 6,3 - 7,5 - 6,1
5,0 - 6,0 - 5,4 - 5,3
4,5 - 6,1 - 6,0 - 5,1
a glykovaný hemoglobin jsem měla 28/40.
Tak v tom případě nevím, proč mě chce ještě vidět 😒 Kamarádka má v tašce velké balení Nutely 😀
No, já doufám, že náš malý s těma poslíčkama jen dělá scény a počká aspoň do 22/6 (chceme raka 😀 )

aininka
5. jún 2012

@mochenkaa tie hodnoty mas nadherne, nasa diabetologicka by ta uz nevolala. Ale vies co, aspon mas istotu, ze budes pod kontrolou do posledneho momentu a nic sa nezanedba 🙂.
A preco chcete radsej raka, nez blizenca? 🙂

mochenkaa
5. jún 2012

@aininka aspoň mám důvod to fakt dodržovat do konce 😀 Možná to souvisí i s mojí výškou (150cm) že s cukrovkou jsou větší děti tak jestli si nechce pohlídat léčbu kvůli tomu..
M je rak tak už vím do čeho jdu a já štír, takže by jsem byli samá voda. A navíc nejpozději 19/6 by nám měl dorazit kočárek tak ať ho ještě stihneme v klidu vyzvednout

mm_mm
5. jún 2012

Holky, dotaz. Včera a dneska jsem se neovládla a dala si k večeři rybí prsty (pokaždé 5 ks). Doktorka na diabetologii říkala, že nemám jíst žádný obalovaný smažený věci. Jenže pokud si nemůžu obalit nervy cukrem, tak mi bohužel občas přeskočí a dám si to, na co mám šílenou chuť - v tomhle případě prsty. Včera jsem měřila hoďku a půl po a měla jsem 5,7 - dneska to nejspíš bude obdobný. Je problém jíst tyhle věci, pokud mi cukr nevyletěl? Mám dietu měsíc, doteď jsem se držela, ale posledních pár dní cítím, že to nějak nedávám psychicky. A ještě jeden dotaz - Stevia. Používáte ji některá? Pokud jo, tak jak často? Díky předem za informace. Lucka

luly13
5. jún 2012

To by zaujimalo i mna, cim pripadne sladite kolace, muffiny a pod. Robievam ich zo spaldovej ci celozrnnej muky.
Pripadne ako je to s pecenim chleba v pekarnicke? Nemate nejake vhodne recepty Na chlieb pri tejto diete?
Zajtra idem na diabetologiu, tak som zvedava,ze co. Dnes som sa pokusala pocitat a vazit ,co jem a ja som vkuse hladnaaa :/

mm_mm
5. jún 2012

@luly13 Já mám někdy taky pořád hlad, tak jím po dvou hodinách. Kratší intervaly být nemají, ale o víkendu, když skoro nic nedělám, tak na mě ten hlad vážně pořád přichází... 🙂

luly13
5. jún 2012

@mm_mm a co si davas na zahnanie? Ja som frcala na tych racio chlebickoch.no ked som si pozrela obsah sacharidov, prestala som. Pripadne ovocne musli s mliekom. To asi tiez nie ☹

mm_mm
5. jún 2012

@luly13 Já si ve většině případů dám krajíc chleba - většinou se šunkou nebo se sýrem. Pokud bych si dala jen ovoce nebo jogurt, tak mi to hlad nezažene. Nepřibírám, za poslední měsíc jsem přibrala 0,5kg a to se cpu jak blázen. Myslím, že v musli je hodně sacharidů, ty racio chlebíčky mi nechutnají, takže to ani nezkouším. Prostě chleba Šumava - hodněkrát za den!

luly13
5. jún 2012

@mm_mm aky je to ten chlieb sumava? nasla som nan odporucanie i na tej stranke o tehu cukrovke, len neviem, aka alternativa je k nemu na slovensku. inak ja som myslela, ze pecivu sa treba vyhybat.

mochenkaa
5. jún 2012

@luly13 @mm_mm Já jím klasický kmínový chleba 😉 a tak 2-3x do týdne bílý rohlík. Ale teda chleba těžce převažuje
@luly13 proč by ses měla vyhýbat pečivu?

luly13
5. jún 2012

@mochenkaa no myslela som, ze to obsahuje privela sacharidov. Teda znamej kazali vylucit chlieb,ale mala klasicku cukrovku.
Inak, co som sa bavila s kamoskami,kt mali tehu cukrovku,ziadna nejak velmi dietu nedrzala. Vylycili sladkosti a jedli casto v malych porciach. Ziadne obmedzovanie sa v ovoci a pod...

janeyzelvicka
5. jún 2012

Ahoj holky, tak ode dneška sem taky spadám. Vyšlo mi pozitivní ogtt, dneska jsem byla prvně na diabetologii, a když vidím ten seznam, co bych měla a neměla jíst, tak to je teda paráda 😒

llluckaaa
5. jún 2012

@mm_mm Ahoj, smažená jídla by se neměla, protože jsou moc tučná. Glykémii zvyšují (ale ne tu po hodině nebo dvou, ale spíš až po šesti hodinách), tuky v nich obsažené jsou nezdravé a představují zátěž pro slinivku a dlouhodobě působí na rozvoj cukrovky 2. typu 😉
@luly13 Vlastní chleba z pekárny je ideální, ne? Nepřidáš žádný cukr a uděláš si ho celozrnný 🙂

conny001
6. jún 2012

ahojte mne vyšiel prvý krát cukor po zátažovom teste 10,1 a po druhom pokuse 7,8 tak teraz čo somnou íst či neíst na diabetologiu? zajtra odchádzam na 10 dní preč počká to kým sa vrátim? viete mi niekto poradit?

mm_mm
6. jún 2012

@conny001 Na diabetologii by ti dali dietu a pokud by nezabrala, dali by ti inzulin. Takže můj osobní názor je držet těch 10 dní dietu - tzn. vyhodit sladký, jíst menší porce po třech hodinách atd.

mm_mm
6. jún 2012

@llluckaaa A smažená myslíš jako obalovaná ve strouhance nebo i třeba pokud si nakrájím kuřecí maso a hodím ho na pár minut na pánvičku (na trochu oleji). Jestli nemám jíst ani tohle, tak pak nevím, jak bych si připravovala jídlo. A smažit na oleji nebo na másle? Za 14 dní mi budou měřit ten dlouhodobý cukr, tak jsem zvědavá, co se s ním po měsíci držení diety stalo...

mm_mm
6. jún 2012

@luly13 Pečivo můžeš - uvádí se 3x - 5x denně. Já teda zásadně 5x. Jen to nesmí být býlý pečivo. Ta naše Šumava je tuším pšenično-žitná. Teď si nejsem jistá, zrovna mi doma došla a mám nějakej hnusnej tmavej. Když se podíváš na net, určitě najdeš jeho složení a třeba i nějakej podobnej u vás. Problém je akorát, že toho pečiva nesmíš moc najednou, aby ti to nezvedlo cukr. Já když si dám dva krajíce naráz, tak už je problém.

mm_mm
6. jún 2012

@janeyzelvicka Upřímnou soustrast, ale říkej si, že máš před sebou jen dva měsíce, to se dá vydržet... 🙂

mm_mm
6. jún 2012

@mochenkaa Rohlíku se bojím...přeci jenom bílý pečivo. Zatím jím jen ten chleba a zatím jsem se ho naštěstí nepřejedla....No, ale mám před sebou dlouhou cestu a pokud vše bude OK, tak myslím, že začnu bejt drzejší a občas něco zkusím... 🙂

llluckaaa
6. jún 2012

@mm_mm Smaženým jsem myslela např. řízek, který plave ve vrstvě oleje. Nebo hranolky z friťáku. Maso nebo cibule na kapce oleje na pánvi na pár minut je restování 😉 (tohle dobře popisovali ve Jste to, co jíte v některém z předchozích dílů, jak tam byly ty dvě holky). Mně na dia vyloženě zakázali smažit, ale obecně se má tuk u dia diety dávat až do hotového pokrmu, tak mě zákaz restování až tak nepřekvapuje 😉

mochenkaa
6. jún 2012

@mm_mm @llluckaaa Tak sleduju, že to teda asi hodně flákám. A to jsem si myslela jak to nedodržuju 😕 Restuju běžně, párkrát jsem i klasicky smažila, bílý rohlík si párkrát do týdne dám. A nevypadá to, že by to zanechávalo následky na mě nebo malém 🙂

mm_mm
6. jún 2012

@llluckaaa No, mně právě taky říkali nesmažit, ale tomu se prostě nevyhnu...sakriš...

mm_mm
6. jún 2012

@mochenkaa Já jsem podělaná až za ušima, proto to teď docela držím. Ale smažím a hodně a to je teda asi fakt blbý...

helcas
6. jún 2012

@mm_mm ha , našla jsem tě i tady a kdesi v příspěvku i tvůj podpis- jméno..takže výběr se zúžil 🙂

luly13
6. jún 2012

Tak som spat z diabetologie. Fasovala som glukomer a mam merat tyzden min raz denne a zapisovat hodnoty. Podla toho sa uvidi ako dalej+plus o tyzden odbery na lacno. Zatial mam jest v podstate normalne,nech vidime, kde sa cukor hybe.

mm_mm
6. jún 2012

@helcas Ale nééééééé..... 🙂

mochenkaa
6. jún 2012

@mm_mm to není o tom, se bát a nebát. Já se taky o malého dost bojím a určitě mu nechci vědomě ubližovat 😉
Je fakt, že mi na dia zakázali snad jen to sladké a zbytek omezit na minimum. Hlavně jíst pravidelně a malé porce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre