Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

werumka
10. jan 2013

@llluckaaa :D To chápu 😀 Takhle jsem jednou změřila manželova spolubydlícího na koleji, který měl problémy s játry a naměřila jsem mu po plavání asi 18 mmol/l - a on kvůli tomu chudák dva dny nespal 😀 Nevím, čím to mohlo být.
Já jsem schválně zabrousila na web accu chek a tam píšou, že je to "autolanceta", což je zvláštní název, ale nepší než nic 😀

llluckaaa
10. jan 2013

@werumka Nastřelovačka zní líp 😉 Tak já naštěstí nikomu moc nenaměřila (jenom sobě 😀 ).

kleik
11. jan 2013

Taky vám jde měření po probuzení na lačno hůř (víc to bolí, krev mˇéně teče)? To je asi blbost,co? To byla asi jen moje ranní nešikovnost. Ale jak mi to slšo včera už krásně, tak po dnešním ranním měření mám modráka a taktak jsem vytlačila jednu kapku.

werumka
11. jan 2013

@kleik A kam konkrétně tu jehličku pícháš? Spíš do břiška prstu? Já jsem si ověřila, že nejlepší na odběr je vršek prstu - nad břiškem. Nedělají se tam modřiny a líp se to mačká.

kleik
11. jan 2013

@werumka já píchám jakoby do boku prstu. Ne úplně do boku, ale spíš k boku, na bříško jsem to ještě nezkoušela (bála jsem se,že to bude citlivější), nad bříško taky ne. Při dalším měření vyzkouším.

kleik
11. jan 2013

@werumka a nebolí to na tom vršku? přijde mi tam ta kůže taková nejjemnější....

werumka
11. jan 2013

@kleik Na boku se modřiny dělají a kdykoli jsem to zkusila, tak se mi ztoho ta krev špatně dostávala. KDyž si nahmatáš na vršek prstu, tak to rozhraní, kde to začiná být měkčí - tak tam. Klidně malinko do strany.

valentinka82
11. jan 2013

Ahoj holky, chtěla bych vás poprosit o radu. Byla jsem na testu na OGTT a nalačno jsem měla hodnotu 6, takže mě poslali domů, že test nemůže být proveden. Za týden jsem šla znovu a hodnota 5,8 takže stejný závěr ☹ Sestřička na gynekologii po prvním testu říkala, že pokud bude špatný i druhý odešlou mě do diabetologické poradny. Myslíte, že se jedná o těhu cukrovku když mám špatné výsledky už nalačno?

kajjkka
11. jan 2013

Ahoj holky, tak se taky přidávám do klubu těhulek s cukrovkou. Vím to pár dní a najela jsem na dietu ze stránek tehotenskacukrovka.cz
Co mě ale dostalo, že v Brně je problém se objednat do DIA poradny v Bohunicích dřív než za 3 týdny a jinde neberou nebo mají plno. Povedlo se mi jednu doktorku ukecat na pondělí, ať si můžu měřit ty hodnoty glukometrem. To si ani nedovedu představit, jak to řeší holky v menších městech nebo tam těch těhulek s cukrovkou není tolik jako v Brně?

werumka
11. jan 2013

@valentinka82 Ahoj, to asi bohužel ano. Pokud Ti ty hodnoty naměřili na glukometru, tak ten má nějakou odchylku a chtělo by to zkontrolovat ještě v laboratoři na lačno. Dodržela jsi jinak předepsanou dobu lačnění?

valentinka82
11. jan 2013

@werumka byla jsem na lačno 10 hodin předem. Krev brali ze žíly a měřili na glukometru. Prý se to dělá aby do mě nelili ten roztok, že by mohl nastat šok. Ve středu jdu na gyndu do poradny tak jsem zvědavá, co se mnou bude. Asi se přidám k vám do klubu 😉

llluckaaa
11. jan 2013

@kajjkka Ahoj, já jsem z malého města a ortel cukrovky jsem si od diabetoložky vyslechla 2 hodiny po posledním odběru. Takže asi nezáleží na velikosti města a množství diabetiček, ale na organizaci práce 😉

llluckaaa
11. jan 2013

@valentinka82 Ahoj, souhlasím s @werumka, velmi pravděpodobně to cukrovka bude. Ale měli by ti to brát ze žíly a vyhodnotit v laborce.

janulka610
12. jan 2013

Dobrý den, tiež patrím do tejto skupinky...Ak by ste mi mohli poradit nejaký jedálniček, alebo receptíky, tak by som vám bola velmi vdačná 🙂

kleik
12. jan 2013

Kočky, kolik jste dostaly v dia poradně testovacích proužků? Na kolik přispívá pojišťovna? Dostala jsem jich 50, ale to do porodu stačit asi nebude. Tak by mě zajímalo, jestli budu muset dokupovat (pálka ☹ ) nebo jestli mám ještě šanci nafasovat.

kleik
12. jan 2013

@kajjkka Já jsem taky z velkého města a u nás je ten proces taky šíleně zdlouhavý. Na diabetologii plno lidí (i když tam berou i nadlimit, takže to jde docela rychle), ale o výsledcích z OGTT škoda mluvit :(

ballenka
13. jan 2013

@janulka610 Mne tu tiez nikdo neodpovedal , tak skusim ja- dobra stranka je: http://www.tehotenskacukrovka.cz/tehotenska_cuk...
ale v zasade jest menej cize 1 graham. rozok plus platok dva sunky- ranajky, vecera alebo knackebrot,
na obed malo sacharidov: ryza, zemiaky, cestovina vela zeleniny, normalne masa. Mlieko je lepsie az poobede a vecer, aj to ma laktozu. a Mne doporucila doktorka jest kazde tri hodiny, ako babatku, nesmies byt ani hladna, ani prejedena🙂 a samozrejme kontrolovat ovocie. Ja ho milujem toto mi robi najvacsi problem, davam si ho na desiatu a olovrant po 1 malom kuse- pomaranc alebo pol grepu, mandarinku, male jablko.
Drz sa!, prvotny sok uz u mna vyprchal a viem to zatial len cca 12dni.

janulka610
13. jan 2013

@ballenka Ďakujem ti za rady... idem pozriet tú stranku 🙂

ballenka
13. jan 2013

@janulka610 nie je zač, aspoň nepriberieme veľmi🙂 toho som sa doteraz najviac bala,
lebo tehotenstvo som kvoli predchadzajucemu urazu a operacii, zacala na fantastických 80 kg(: moje hist. maxxxximum a mam len 169cm

janulka610
13. jan 2013

@ballenka tak to máš pravdu, že nepriberieme, nebude z čoho...ja už som to zažila pri prvom tehu, len už si ani nepamatám čo som vtedy jedla 🙂 a pribrala som celkom 8 kg 🙂, a ked máš chut na sladké ako to riešiš? dáš si aj dia kekse?

ballenka
13. jan 2013

@janulka610
Mrazene jahody+biely jogurt+1balicek stevie= minimum sacharidov, ale vcelku prijatelna chut, trochu malo sladke, ale staci dat menej jogurtu. Steviu maju v DM, to mi odporucila diabetologička. Nie je to umele sladidlo, ktore je skodlive pre babo a nema ziadne kalorie. Dia zatial nic, ale aj tak vsetko zavisi od toho co si odmerias na glukometri. A ja vlastne nie som ani velmi sladky typ, ja radsej slane, bez cokolady som uplne v pohode🙂

janulka610
13. jan 2013

@ballenka čo je to ta stevia? nepočula som ešte o tom... ani ja nie som našťastie moc na sladké ale niekedy mam takú chvilku že by som si niečo dala... 🙂

ballenka
13. jan 2013

@janulka610no taka bylinka, co je sladka vygoogli si, maju ju v drogerii DM=prasok 1sacok =1mala lyzicka

dannyzem
17. jan 2013

@pethra děkuji jsem ve 30tt a taky mi zjistili těh.cukrovku a právě tu hledám jak se tím maminky vypořádají a zvládají. 🙂

ballenka
18. jan 2013

Pozrite aha co som nasla: http://www.spisiacik.sk/_dokumenty/file/2011121...
nepreberne mnozstvo receptov na sladke bez cukru🙂 len pre inspiraciu, nie ze zacneme vypekat do radu🙂

sweet81
19. jan 2013

Ahoj holky,tak se pridávám. Včera jsem si šla pro výsledky a po 2h po vypití glu mám 8,29 mmol/1 .
Ještě jsem nemluvila s dr,tak uvidim až v pondělí co budou semnou dělat ☹

llluckaaa
19. jan 2013

@kleik Snad to půjde přečíst 😉

kleik
19. jan 2013

hned ji jdu vyzkoušet do toho čaje. Pochopila jsem teda dobře, že dát ji radši míň než jsem zvyklá u cukru, že to bude dost sladké? 🙂

llluckaaa
19. jan 2013

@kleik No s tou trávou nevím, ta sladí jinak, na čaji ji odzkoušenou nemám. Jen na těch nepovedených sušenkách 😀 Ale u té tekuté stačí stříknout fakt trochu.
Schválně si ji zítra zkusím dát do čaje, snad jsem tu travnatou verzi už nevyhodila 😅

kleik
19. jan 2013

@llluckaaa Já si jdu dát trávu hned teď 😀 Tak pak dám vědět, jaká byla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre