Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

marky.nem
17. apr 2013

To jo, ale tak snad mě poučí a dají mi glukometr, uvidím, určitě napíšu jak jsem dopadla. 🙂

llluckaaa
17. apr 2013

@marky.nem Určitě pak napiš, jsem zvědavá 😉

moniki
17. apr 2013

caute baby no a som v tom aj ja,zajtra idem k diabetologovi,lebo mi namerali v 28 tyzdni po dvoch hodinach 10,1 cukru v krvi,mam s toho trocha strach aby som neublizila babatku,som v 31 plus 3.

marky.nem
18. apr 2013

@llluckaaa Takže jsem byla na diabetologii, brali mi krev ze žíly, mám ruce samý modrák, příjdu si jak feťák, výsledky zatím nemám, posílali to do laboratoře, takže pro výsledky si jdu v pondělí, tak jsem na to fakt zvědavá. Zatím jsem si koupila testovací proužky na cukr v moči, a alespoň zkusím, jestli mám cukr v moči. Dali mi doporučení na dietu, ale je to takovej cár papíru a nic co bych nevěděla, takže mi moc nepomohli, takže asi budu brouzdat po internetu a zkoumat co vlastně můžu a co ne.

marky.nem
18. apr 2013

@moniki Tak držím pěsti, aby ti to zítra dobře dopadlo, taky mám strach jak mi to vyjde, ale prostě se nesmíme cpát sladkým. 🙂

moniki
18. apr 2013

no dikes @marky.nem dali mi glukomer a mam si drzat cukor pod 7,5 stravou cely den,troska narocne stale rozmyslat co budem jest o dve tri hodiny aby cukor nevyletel do vysok ale no snad to prezijeme,ja mam este 8 tyzdnov do terminu tak snad🙂 potom napis v pondelok ako si dopadla,drzim palce;)

marky.nem
19. apr 2013

@moniki Určitě napíšu, jsem sama zvědavá. Taky se snažím max. po dvou až třech hodinách jíst, ale je to náročné, pořád přemýšlím co. Já mám ještě 10. týdnů, tak snad to doklepeme ve zdraví 🙂

denask1234
19. apr 2013

@moniki ahojček, no ja mám to isté, len mne doktorka povedala nad 6,7 nesmie vyskočiť.

ballenka
19. apr 2013

@werum!, ka
Dievcata mam 3tt po porode, ktory bol super!
Ditko sa narodilo 4980gr, ale nie kvoli mojej cukrovke! ale kvoli tomu, ze je to otesanek. 4 dni po porode som mala na vahe -12kg! Placenta bola ok, vraj mala 1kg, normalna je 500gr.
Jupi na toto je ta dieta super. Nikdy predtym som nebola schopna drzat dietu, tuto som zvladla super. pri utz mi lekari nechceli verit, ze dobre kompenzujem, kvoli velkosti syna, robili mi,, 2x dlhodoby cukor!!,, bola som na ranajkovom teste🙂 a chceli vidiet aj moj dennik cukrovkara. Podotykam aj 3 deti predtym mali od 4060gr po 4180gr. Na Kramaroch- velka nemocnica s obrovskou spadovou oblastou sa sa mnou moc nebavili a chceli mi robit sekciu v 38+1tt, ale ja som nechcela, isla som inde na konzultaciu a donosila som ditko do 39+6tt🙂. Porod bol spontanny a aj ked neuverite lahky.syn mal dobre hodnoty, ale ja 24 hod po porode najvyssie ake som kedy mala!Asi adrenalinom🙂 Teraz bez problemov. Po porode vyzeram super nemam na sebe ani 1 kg. A aj ked som mala brucho ako s dvojickami, teraz sa citim super stihlo🙂
Zelam vam vsetky super dietovanie, mam pocit, ze to cele malo zmysel a bolo to to lepsie, co ma v tehotenstve postretlo aj ked som si aj poplakala.!Pre ten pocit, ze som to zvadla🙂
Lenka

marky.nem
19. apr 2013

Půjčila jsem si od táty glukometr a zkoušela jsem si měřit, ráno jsem měla na lačno 4,1, pak jsem zkoušela 2 hodiny po jídle to jsem měla 4,5. Odpoledne jsem udělala přestupek v dietě, dala jsem si větrník a za hodinu zkusila změřit a měla jsem 5. Tak jsem fakt zvědavá jak mi vyjdou ty druhé testy.

moniki
19. apr 2013

@ballenka no super aspom na nieco je to dobre hehe ja som planovala chudnut po porode aby som bola fit ale teda takto to budeme mat aspom bez driny hihi

moniki
19. apr 2013

@marky.nem tak to ked si mala po dvoch hodinach 5 tak to skoro ani na cukrovku nevyzera,ja dnes meram uz druhy den a este mi to nevyskocilo,hovori mi drahy ze daj si cokoladu ci to vyskoci,dala som si trochu kolaca,ani nebol moc sladky a za 2 hodky sup mi cukor vyskocil na 7,2 tak uz radsej experimentovat nebudem,len som bola zvedava,ci mam ozaj tu cukrovku alebo si to tam vymysleli hehe

moniki
19. apr 2013

@denask1234 ahoj no je mozne ze tu to maju nejake ine normy lebo ja som v norsku,ale je to teda cudne ze ty mozes len do 6,7 a ja az 7,5 hmmmm

llluckaaa
20. apr 2013

@marky.nem Testy ti pravděpodobně vyjdou opět pozitivně 😒 Ve větrníku je jen 20 g sacharidů a navíc k tomu je i velké množství tuků, takže to glykémii nezvedá moc rychle (naopak by se to mohlo projevit třeba při pozdějším měření) 😉 Při testu na cukrovku je 75 g čisté glukózy, navíc v tekuté formě a bez ostatních živin, takže tam se glykémie zvýší rychle.

denask1234
20. apr 2013

@ballenka tak to gratulujem k malinkému a hlavne,že ste zdravý🙂....

denask1234
20. apr 2013

@moniki ja ked si meriam po dvoch hodinách po jedle, tak mám vzdy super a dokonca som to skúsila aj s čokoládou raz a nemala som vyššie....no snažím sa jesť zdravo a dodržiavať tú dietu...

werumka
20. apr 2013

@ballenka Gratuluju moc!
Ta váha vůbec s cukrovkou souviset nemusí - to je prostě i genetika. Mně na gynekologii taky pořád kontrolovali, jestli nemám vyšší glykémie, i když jim diabetoložka desetkrát říkala, že nemám - jen proto, že jim na ultrazvuku syn vycházel větší. Ale když máš cukrovku, tak to hned automaticky hází na ní...
Tak ať jste zdraví a spokojení!

marky.nem
22. apr 2013

Tak jsem dneska byla pro výsledky a špatný. Měla jsem hodnoty 3,8 - 8,8 - 10,5. Jsem z toho taková přešlá, objednali mě za týden do Brna na diabetologii. Holky nevíte, jestli mě nechají rodit, kde budu chtít? Vždycky mě fascinují ty jejich čekací doby, týden je dlouhá doba a v podstatě mi o dietě vůbec nic podrobně neřekli :(

llluckaaa
22. apr 2013

@marky.nem A kam do Brna půjdeš? Rodit budeš určitě moci tam, kde chceš. Jen tě nebudou chtít nechat přenášet.

marky.nem
22. apr 2013

@llluckaaa Poslali mě do Bohunic. Já bych chtěla rodit v Ivančicích.

llluckaaa
22. apr 2013

@marky.nem Tak to máš ještě dobré, jedna maminka tu psala, že musela čekat na Bohunice 3 týdny 😒 Já myslím, že jim bude jedne, kde budeš rodit 😉

marky.nem
22. apr 2013

@llluckaaa Tak to už by snad ani skoro nemělo cenu tam chodit ne. Hlavně doufám, že mě tam něbudou chtít nechat na nějaké měření, nesnáším nemocnice. :(

olgas
22. apr 2013

@marky.nem já ted as tím porodem nevím, neznám Brno, ale v OLomouci a okolí, pokud platí to, že pokud jsi jen na dietě, tak můžeš rodit kde chceš, pokud jsi na inzulinu, tak jen FN Olomouc 😒
A MÁM TEDA DOTAZ HOLKY, dneska mě docela dr. namíchnula. Když jsem čekala první dítě, tak jsem cukrovku měla taky, měla jsem dietu, hodnoty přes den byly o.k. jen ráno jsem mívala o něco vyšší hodnotu na lačno. měla jsem jen dietu, dr. říkala, že s tou hodnotou na lačno moc nenaděláme, ale že to je v pohodě. malý se narodil naprosto v pořádku s 3kg. A nyní mi jiná dr.při stejných výsledcích chce nasadit inzulin ve tři hodiny ráno 😠 😠 😠 Jsem z toho docela teda otrávená ☹ jak je možné, že před 3mi lety to bylo o.k. a te´d najednou jiná dr. z toho bude dělat takové cavyky??? nemáte s tímto někdo zkušenost?

marky.nem
23. apr 2013

@olgas To je fakt hrozný, co doktor to jiný názor, pak se v tom má člověk vyznat :( A jaké máš hodnoty?

petapete
23. apr 2013

@olgas na ty lačný hodnoty zkus večer dát větší druhou večeři (víc dlouhých sacharidů) nebo ještě lépe - místo nočního inzulínu zkus něco sníst i v noci... měla jsem to taky a je to (většinou) tím, že tělo jede na dluh, paradoxně má málo a tak si odbourává ze zásob... jak je moc dlouhý lačnění... takže já pak v noci, jak jsem šla na wc (standardně jsem chodila mezi 2-3hodinou), jsem zakousla půl rohlíku a zapila to mlékem a ráno byla glykémka krásná... a funguje to i u mýho taťky, který je diabetik 2.typu...když něco zakousne, má nižší hodnotu ráno, než když si v noci nic nedá, nedejbože když "odflákne druhou večeři)...

petapete
23. apr 2013

@marky.nem dietu si nastuduj na tehotenskacukrovka.cz, je tam mnohem lepší vysvětlená a popsaná než ta, co ti dají v Bohunicích... já jela celý těh. podle ní a krásně se mi cukrovka držela v mezích🙂. a týden je ještě krásný, já na první schůzku čekala v Bohunicích skoro tři týdny...proto taky jsem si hledala dietu už i sama a pak měla tuhle zajetou, kontroly na dia už jsem pak brala jen pro kontrolu glykovanýho hemoglobinu kvůli dlouhodobé kontrole a na to, že jsem od nich měla glukometr, jinak jsem si držela dietu podle té Moravcové a Krejčí... Ony totiž na těch stránkách to mají krásně vysvětlený, včetně toho jak a proč to vzniká,... jsem totiž racionální typ a potřebuju zdůvodnění proč a jak to funguje a nikoli radu typu: "jezte toto a toto, toto nesmíte,...". "proč to nesmím?" "prostě nesmíte" mi absolutně nevyhovují...

olgas
23. apr 2013

@marky.nem no ráno mám 6,4 , dneska třeba 6. Jinak přes den do hodiny a půl až dvou po jídle to mám někdy 7(což je dle mé dr. v pohodě) a někdy mám i 4 např. ráno na lačno 6,4 - po snídani 6,5 - před obědem 3,8 po obědě 4,9 - před večeří 5,5 - po večeři 6,2

@petapete hm, na tom asi něco bude. Já teda moc jíst v noci nechci , ale zase pořád lepší než inzulín, je fakt ,že si tu druhou večeři dávám jen lehce, tak zkusím "SEžrat" něco vydatnějšího a třeba a pak i něco kolem půl noci než jdu spát a uvidím co to ráno udělám.Dnes to prubnu.

HOLKY, OTÁZKA, TE´D JSEM ČETLA ŽE STÉVIE NAPOMÁHÁ TVOŘIT INZULÍN V TĚLE. Myslíte, že by to třeba taky fakt pomohlo???

olgas
23. apr 2013

@petapete odpověď prostě nesmíte mě taky dokáže naštvat, ta moje dr. včera ukončila debatu tím, že přeci chci mít miminko v pořádku 😠 😠 😠 tož to je taky odpověď. 😠 A taky mi nevyhovují ty papíry co dávají v dia poradně, pořádně se v tom nemůžu vyznat. Já jsem si na netu někde našla xstránkový seznam potravin s uvedenými hodnotami sacharidů na 100g potraviny a podle toho si to přepočítávám, a ne ty jejich výměnné jednotky.

venija
23. apr 2013

drzim vam palce v boji s tehotenskou cukrovkou, viem dobre co prezivate, aj ked ja mam tu " ozajstnu". Davajte na rady diabetologov, gynekologovia totiz vedia o cukrovke velmi malo ☹

marky.nem
23. apr 2013

@petapete A platila jsi něco za ten glukometr, já jen jestli si mám vzít nějak víc peněz, abych pak nebyla za blbce 🙂 Ještě jsem se tě chtěla zeptat, jestli si tě tam třeba nechtěli nechávat ležet na měření?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre