Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

filipka21
2. jún 2009

ahojte ja som mala tiez cukrovku a maleho mi vytiahli v 39tt a isiel cisarskym lebo sa bali ze bude velky lebo ked je cukrovka tak sa rodia velke deti ale moj maly mal 3770g 🙂

sandy80
2. jún 2009

makyna, ja mám tiež tehu cukrovku, ale všetky výsledky u diabetičky boli v posledných dvoch mesiacoch v norme a v poriadku - no v sobotu som začala 38. tt a dneska mi doki ani náhodou nehovoril, že by som už mala ísť rodiť, takže u mna to určite neukončí skoršie

sandy80
2. jún 2009

jaj, a na poslednom meraní cukru som mala nalačno 4,2 (ako vždy) a potom o hodinu 5,9 napriek tomu, že som si naschvál dala na raňajky (bola som zvedavá), 2 veľké zemiakové pagáče 1 + kus kinder buena. takže neviem, u každej z nás je to asi iné

misule82
3. jún 2009

HOlky poraďte jak vypadá váš jídelníček? Já když si dám třeba svačinou ovocnou, jogurtovou nebo jenom zeleninovou, tak pak prostě za 3 h mám velký hlad....
Můj jídelníček je třeba takový:

snídaně: chleba s florou a čaj

1. svačina: půlka chleba jogurt nebo bílá activie velká a jahody nebo jablko

oběd: roštěná s půlkou pytlíčku rýže

2. svačina: půlka chleba se sýrem a kiwi nebo čtvrtka celozrné bagety s tvarohem nebo zeleninový salát

večeře: vařené brambory tvaroh/sýr a zelenina nebo k tomu plátek kuřecího

2. večeře: kousek pečiva s máslem/sýrem a kedlubna

dneska ráno jsem si naměřila na lačno 5,3, tak nevím, jestli to je moc..... za chvilku budu měřit po snídani, tak jsem na to zvědavá...

Ale fakt je to o nervy, včera jsem z toho měla zase pěknou depku. To hlídání je šílený a o čekání, jaký číslo vypadne z glukometru ani nemluvím..... kéž by nás to všechny po porodu opustilo.

misule82
3. jún 2009

Holky, tak jsem fakt na dně..... Po 40 g celozrnný bagety s florou mi to vyskočilo z 5,3 na 12,3 ☹ ☹ ☹
bulim tady v práci, je to šílený..... takže bagetu vyhodím z okna a budu se jenom modlit, abych neskončila na inzulinu, protože tahle hodnota přece není normální ☹

ivuu
3. jún 2009

Misule to je dost vysoká hodnota..už js to tak měla?
Prý někdy to tak udělaj ty zrníčka v pečivu....zkus obyč chleba....

na lačno má být do 5,3 hodinu po jídle do 7,2....

ktomu jidelníčku..myslím že k activi ještě jablko nebo jahoy je moc..mě řekla ovoce zvlašt ně svačinku....

ja stím taky bojuju..měřím se od včerejška....

až pujdemmates spat tak sem přepíšu jidelníček comi dai v poradně...

ivuu
3. jún 2009

jo a já měla ted nalačno 6,4 takže taky blbě...

llucilla
3. jún 2009

Caute kocky,

a kde mate v jedalnicku zaradenu zeleninu? 🙂

Ja ku kazdemu jedlu okrem ovocneho tlacim akukolvek zeleninu a celkom sa mi to dari udrziavat na urovni.
Samozrejme niekedy neodolam a dam si chlebik s dzemom (DIA - obsahuje len fruktozu).
A tiez pohyb ovplyvnuje hodnoty - cim viac pohybu, tym lepsie vysledky...prechdazky, tehot.cvicenie...

drzim palce, aby sa vam tento nas spolocny neduh darilo udrzat na normalnej urovni...

ivuu
3. jún 2009

llucilla..zeleninu k obědu a k večeři myslím...a aji ke snidani si prý mužu dat 2 rajčata...prý....

akorát prý na mrkev,kukuřicu a hrašek si davat pozor...

jo jeeště s emužou vajíčka třeba na snidani.michaná...nemaj skoro žadné sacharidy....

misule82
3. jún 2009

ivuu, takovou hodnotu jsem ještě neměla ☹ asi za to může ta bageta, protože když jsem ležela v nemocnici, kde mě průběžně měřili, tak na rohlík nebo chleba jsem reagovala dobře. Dokonce mi dietní sestra řekla, že glukometr je pro mě zbytečný a klidně si můžu dát sladký jogurt nebo i 3 kousky mléčné čokolády. Když jsem se měřila po půlce dia štrůdlu nebo po kinder mléčný řez, tak jsem měla cukr v normě....

Jinak zeleninu se snažím jíst, buď ovocná svačina nebo pečivo se zeleninou a dál si zeleninu beru k večeři a k druhé večeři.
Ke svačině mi jenom ovoce nestačí, protože po něm mám za chvíli hlad. Řídím se tím, že mám 30 g sacharidů ke svačině.... takže 10 g sach. mi zabere jogurt a další 20 g doplním ovocem. Po bílé activii a celém jablku jsem po hodině měla 6,8 a další den 6,1, takže to beru jako v pohodě.

Teď bych se zase měla najíst, protože je to 3 hodiny od snídaně. Půjdu se zase změřit a když bude hodnota cukru pořád vysoká, tak se bojím si cokoliv do oběda dát 😒

misule82
3. jún 2009

Holky ze zeleniny jím hodně rajčata, okurku, kedlubny, ředkvičky nebo někdy ledový salát. Občas si právě udělám ke sváče směs týhle zeleniny a do toho nastrouhám 30% eidam a vajíčko. Protože zase samotná zelenina je pro mě hladová...

Z ovoce jím jablka, jahody, kiwi a chci si koupit ještě broskve nebo pomeranče.
Pečivo si budu odteď kupovat jenom klasika bílý chleba a rohlíky...
Z příloh jím nejčastěji vařený brambory a kaši. Rýži a bezvaječné těstoviny občas.... asi budu mít za chvíli na brambory alergii 🙂

ivuu
3. jún 2009

misule...z ovoce má nejmín cukru..grepy,pomeranče jahody a boruvky...broskve bohužel nee.... 😕

maso neemá žadné sacharidytak si ho dej hodně na oběd at tě to zasytí a zeleninku...

ja jsm sse změřila po jaodové aktivii a 6,3..tak mi to ještě kleslo o 0,1...

misule82
3. jún 2009

ivuu: s těma broskvema máš pravdu, já se překoukla, 8 g sach mají nektarinky🙂

Jinak hlásím měření 4,8, takže dlabu bílou activii s šesti jahůdkama 🙂

ivuu: to je dobrá hodnota🙂 já si teď kupuju ty sladké actvie lehká a fit, mají stejně sach. jako bílé

masíčko si dneska udělám k večeři🙂 koupila jsem si kuřecí řízky, které jsem si po plátku namrazila. Jinak děkuju rodičům, který mi s vyvářením pomáhají, tatínek vaří výborné hovězí vývary🙂

katarina822
3. jún 2009

ahoj nieje dolezite kolko mas po hod.jedla ale po 2hod.ak po 2mas hodnotu 8 a viac uz sa picha trochu inzulinu a rano na lacno ma byt do 5,6.skus ako pecivo trebars grahamove rozky mne aj po lanovych rozkoch ukozovalo viac ale pri grahamovych je to zatial ok.

ivuu
3. jún 2009

katarina,ja jsem dostala instrikce měřit po hodině,,,

mám to aji na formulářu velkeho glykemickeho formulaře...měřit před a po hodině...

a pak jeden den jen po hlavních jídlech...

misule82
3. jún 2009

Také jsem četla, že se má měřit po hodině.

Holky a jak často se mám vlastně měřit? Já jsem totiž glukometr nedostala, koupila jsem si ho a všechny ty proužky atd. si musím kupovat, ale vše pro maličkou🙂
Četla jsem někde, že bych měla 2x-3x týdně provést test, kdy se měří před hlavními jídly (snídaně,oběd,večeře) a hodinu potom. Mám ještě dělat nějaký další měření? Občas se změřím i mimo, když si dám jídlo ne zrovna podle pravidel.

ivuu
3. jún 2009

misule..po mě chtěli jen že mám přiští týden donest vyplněneje ten velkej profil..před a po hlavních jídlech a jeden den jen po hlavních jídlech...

ale ja se ted měřím skoro urt..chci vědět na co reaguji....

jakto že ti v poradně nedali glukometR?

misule82
3. jún 2009

No jak jsem ležela ten jeden den v nemocnici a průběžně mě píchali do prstu před a po jídle, tak se jim hodnoty líbily a prý glukometr nepořebuju 😒 za měsíc si tam půjdu zase na den lehnout, jestli se to nezhoršilo. Příští pátek jdu do rizikové poradny, tak se na to doktora zeptám a i mu řeknu hodnoty. Ale do žádné diabetické poradny nechodím.

katarina822
3. jún 2009

ahojte ja si mam merat po 2hod. fakt.pred ranajkami pred obedom pred vecerou a po kazdom tom jedle po 2hod. a vecer o 22.hod.a 3hod.rano raz za 2tyz.

katarina822
3. jún 2009

misule a ak mas dobre hodnoty tak sa testuje raz za mes.a ja chodim priamo k diabetologicke.tak to je u nas.

ivuu
3. jún 2009

katarino a do jaké hodnoty mužeš mít po těch 2 hodinách,Do 8,0?

katarina822
3. jún 2009

po 2hod.som mala najviac 6,7co povedala ze je dobre.pytala som sa do akej hodnoty mozem mat a doktorka povedala ze pri hodnotach 8,0-9,0 uz sa picha inzulin dovtedy staci dieta

ivuu
3. jún 2009

tak toje škoda že to taky tak nemám 😀 😀 😀 my musíme mít po hodce do 7,2 😔 😔 😔

katarina822
3. jún 2009

ale verim ze bude dobre je to sice krute ze si nemozem dat oblubeny pernik ☹ ale pre babetko vsetko.vsetky tri mame termin zaciatkom augusta 😉

sandy80
3. jún 2009

dievčatá, ja neviem, mna sa diabetyčka hned na začiatku opytala, či chcem glukometer, či si to budem merať sama, alebo či ma má nechať na pokoji s tým, nestresovať ma, a že prídem každý druhý týždeň do ambulancie a tam mi namerajú - nalačno a potom po hodine. Totiž som čítala, že akurát kvôli stresu môže ten cukor tiež vyšplhať, a ja tiež stresujem ked sa pozerám na glukometer a čakám na výsledok. V ambulancii som mala všetky hodnoty dobré, a to som jedla veľa ovocia, aj broskynu, pila mlieko, a dávala si každý deň aj koláč, niečo sladké.
A posledné výsledky mám všetky v norme. Ani na kontrolu už nemusím, až potom, ked už nebudem kojiť (ak sa mi podarí vôbec). Takže to s tým jedlom aj so stresom je to veľmi individuálne, iné u každej z nás. Tažko sa takto radí.

sandy80
3. jún 2009

Jaj, a napokon som si domov nekúpila ani nedostala glukometer, ani raz som si cukor sama doma nemerala.

ivuu
3. jún 2009

Sandy a kolk jsi měla po OGTT?

JAKO JA SE NIJAK ZVLAŠT NESTRESUJU Z GLUKOMETRU SPIŠ MĚ TO UKLIDNUJE KDYŽ UŽ VÍM CO ROZHODNĚ NESMÍM JEST...

spiš jsem nevěděla na čem jsem když jsem neměřila...

katarina mě řekla že nejpizději se porod vyvolava v 38tt..na ochranu mimča..aji muj gyndař mi to řekl....

misule82
4. jún 2009

Zdravím po ránu 🙂
Po dnešní snídani (60 g chleba s máslem) jsem na měřila 7,3. Takže si asi budu dělit snídani na dva díly. Naštěstí už to nebyla hodnota jako včera....
Jinak jsem zvědavá, jak u nás v porodnici přistupjí k těhu cukrovce, jestli porod vyvolávají. Musím se na to příští týden zeptat.

ivuu
4. jún 2009

ahojky misule..jaměla nalačno dneska 5,5 takže už se zlepššuju..včera 6,4..a po snidani se teprva budu měřit...

dochazejí mi lancetky tak musím koupit..zítra budu dělat velkej profil....

vytahla jjsem takovou obstarožní váhu a zkusila kolik je 70g chleba co mám napsaný z dia poradny a 50g sýra a zda se mi tonějak hodně..asi zainvestuju do digi...

jaa dosstala rozpis na 275g sachardidu na den....

ivuu
4. jún 2009

TAK PO TE JEJICH UŽASNE SNIDANI MÁM 8,8..nejvíc co jsme kdy měla po jakýmkoliv jídle... 😠 😠 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre