Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

saska.t
27. aug 2013

@fialovetrenky mne sa zhorsovala do 35tt a najhorsi bol v 34 tt,potom to uz klesalo a teraz som uplne v pohode aj ked strcim do pusy nieco sladsie...

buchtu som mohla pocas celeho tehu len jednu,klasicky jablkovy zavin bez cukru,klasicke listkove cesto,sladsie druhy jablk a na to skorica a upiect 1-2 ks mi nic nerobili Bola som vzdy v limite 😉

potulka
28. aug 2013

ahojte, hlasim, ze 20. augusta sa nam narodil jakubko, 3150 g. cukrovkou sa v porodnici nik nezaoberal. docitavat nestiham,akurat vidim, ze @mm_mm stale drzi pokope, skvele! tak drzim vsetkym palce, nech ste vy aj deticky v poriadku.

fialovetrenky
29. aug 2013

@potulka Ju, gratuluju 🙂 A cukrovku nikdo neřešil? Já myslela, že se pak dělají profily, aby se vědělo jak na tom jsi..

fialovetrenky
29. aug 2013

Holky tak včera jsem se kontrolně měřila a po večeři (se 4j inz.) jsem měla 9,9 :( Tak budem navyšovat..

Kolik jste si během těhu píchaly jednotek?

potulka
29. aug 2013

@fialovetrenky mne len diabetolog povedal, ze sa mam doma otestovat po siestich tyzdnoch a to tak, ze sa zmeram nalacno a potom dve hodiny po zjedeni dvoch bielych rozkov. ze to ma podobnu vypovednu hodnotu, ako ked sa robi ogtt. a potom to mam zopakovat este po siestich mesiacoch. ak bude vsetko OK, mam prist len vratit glukomer. 😎 ono asi zavisi aj od toho, ako sa ta cukrovka pocas tehotenstva vyvijala. ja som mala vzdy vsetky glykemie v norme, tak asi preto. keby som bola na inzuline, istotne by sa tym zaoberali aj v porodnici.

fialovetrenky
29. aug 2013

Holky kdy by se měl odebírat glykovaný hemoglobin na kontrolu?

mm_mm
30. aug 2013

@fialovetrenky U mě byla nejhorší kolem toho 34.tt a začíná to platit i teď, nepochopitelně mi vybíhá cukr po jídlech, který normálně procházely. Od 38.tt už bylo vše OK, hodnoty jako na začátku těhotenství.
Buchtu jsem žádnou nemohla, i štrúdl bez cukru mi dělal problém. Ale na mlsnou jím takový ty hodněprocentní čokolády, tam není skoro žádnej cukr a v Kauflandu mají čokoládový tyčinky Tembadoro nebo Tobago, ty jsou hodněkakaový a cukr taky skoro žádnej.
Glykovanej hemoglobin se má v těhotenství měřit 1x měsíčně.
Těch jednotek inzulínu máš docela málo, tak bych se nějakýho zvyšování na tvým místě moc nebála. Inzulín miminku neškodí. Možná buď ráda, že ho máš, já se tu začínám mordovat bez něj a jsem zvědavá, jestli to zvládnem jen s dietou...

fialovetrenky
30. aug 2013

@mm_mm No na to, že jim pořád skoro stejně, tak mi to leze nahoru taky pěkně.. Na dietě bych snad lítala s glymčou v oblacích. Včera mi Dr. navyšoval (4j - 3j - 5j). Dík za tip na tu čokoládu, tu bych si občas dát mohla.. a kolik % tak jíš? Mě chutnaj kolem těch 70%, ty 90% se už nedají jíst 🙂

werunka21
30. aug 2013

Holky, je tady i skupina o cukrovce. Ta těhotenská má sice málo společného s I. a II.typem, ale holky ji tam zahrnuly. Tak kdybyste chtěli nakouknout 🙂 https://www.modrykonik.cz/skupina/4062/detail/

mm_mm
30. aug 2013

@fialovetrenky Nejradši mám 86% Sladkou vášeň. Ta 70% má pořád celkem dost cukru, takže tý bych si musela dát míň, aby prolezla... 🙂
Mně to včera vyběhlo po bramborech s kuřetem a to už je teda fakt průšvih, protože to bylo osvědčený jídlo, který mi cukr nikdy nezvedlo.

fialovetrenky
30. aug 2013

@mm_mm No to ještě budu muset projít složení, než si něco dám.. a kolik si tý čokošky dopřeješ? 🙂

S přílohama mám taky problém.. brambor si dávám kolem 100g (což je prd oproti dřívějšku) 😒 a pečivo už vůbec, to mi to leze nahoru snad po všem..

saska.t
30. aug 2013

Kocky dnes som dosla na to,ze mam spatny glukomer, dnes po obede mi ukazal 9 a mala som len zel. polievku co bezne jedavam,tak som si hned 2x krv opakovala a raz mi ukazal 5,6 a hned nato 5,5 a tak som utekala dole a kedze tu mam svokra a ma cukrovku,zmerala som si aj na jeho co ukaze a tiez mi ukazal 5,5,ruky som mala ciste a jedlo overene a stalo sa mi to uz 3x za 2 tyzdne a obcas ukazuje aj take hodnoty,co by ma zabilo 18-19 😕

mm_mm
30. aug 2013

@fialovetrenky Čím dál víc... 🙂 Dám si po každým jídle kousek. No, ten kousek má tak 2g cukru a je to velká kostička, někdy si dám dvě. A večer je po čokoládě... 🙂 Ale mám to změřený, nic mi to nedělá...

mm_mm
30. aug 2013

@saska.t Teda, to jsou sakra rozdíly. Já pokud pochybuju, měřím znova, ale většinou se mi to potvrdí...

saska.t
30. aug 2013

@mm_mm mne sa to este nikdy nepotvrdilo,vzdy 2-3 meranie je zodpovedajuce jedlu,ktore som mala,kedze jem v zasade stale to iste,v utorok mam dalsiu poradnu,tak jej to poviem...

saska.t
2. sep 2013

ahoj kocky,hlasim sa uz ako mamina druhej dcerky,Lara 2550g 48 cm ,cukor mala dobry,takze je nic chvalabohu nie je,ja neviem,kedze ani oni,nevedeli co so mnou,a kazalii merat aj po porode hodinu po jedle ale nikto nevedel kolko mam mat po hodine takze ani neviem ci to bolo ok alebo nie,zajtra volam diabetologicke,tak uvidim 😉

janulkam21
3. sep 2013

Ahojte baby včera mi dal diabetolog inzulín a bojím sa ihiel a pichania do brucha.A neviete kedy sa rodí s tehotenskou cukrovkou či sa musí ísť skôr alebo nie? !

any395
3. sep 2013

TEHUĽKY Z BA a okolia, rada sa opäť s vami stretnem 🙂
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...
https://www.facebook.com/pages/Pôrodná-asistenc...
... ešte dodám, že bude možnosť prípravy - s témou Všetko o pôrode, či súkromného poradenstva... (prosím kontaktovať vopred) 0907025298 PA s licenciou od r.2004

werumka
3. sep 2013

@janulkam21 Ahoj, inzulín si do břicha píchat nemusíš. Úplně postačí paže 😉 Noční inzulín je nejlepší do zadku nebo do stehna.

mm_mm
3. sep 2013

@janulkam21 V každý nemocnici tohle řešej jinak. U nás nenechají přenášet - ani o den.

werumka
3. sep 2013

@saska.t No gratulujů! To je teda pěkná blecha 😀 Já jsem si taky měřila glykémii sama, jen jsem občas nahlásila hodnotu, nebo jsem řekla, že mám hypo a potřebuju sladký pití. Jinak kolem toho vůbec žádný tance nebyly.

janulkam21
3. sep 2013

@werumka Je Ďakujem stym si ma potesila....

janulkam21
3. sep 2013

@mm_mm Ahoj aj ty máš termín v oktobri? Lebo u nás som počula že radi rodia v 38tt. Tak uvidim čo mi povie gynekologicka...

werumka
3. sep 2013

@janulkam21 S inzulínem určitě přenášet nebudeš, je pravděpodobné, že Ti budou porod vyvolávat někdy kolem 39. týdne. Jaký máš inzulín a jaké dávky?

janulkam21
3. sep 2013

@werumka Ja musím ísť cisárskym kvôli tomu že mám operovane oči a aj vysoký očný tlak.NovoRapid Flexpen a len jednu jednotku povedal že na začiatok tak uvidim či pri nej aj ostanem.

werumka
3. sep 2013

@janulkam21 Pokud nemáš noční (tzv. "pomalý") inzulín, tak si ho píchej jen do paže. Já měla plánovaný císař na začátek 39. týdne, takže si myslím, že to bude podobné.

saska.t
3. sep 2013

@werumka, dakujem, a ake by vlastne mali byt hodnoty po hodine merania pri necukrovke? ja viem,ze je este skoro,kedze som 3 den po porode,ale obcas urcite premeram a mam odporucene po 6-8 tyz. este jeden oGTT test urobit ako sa to ustalilo... Kazdopadne,teraz si uzivam papanie a uz som aj cokoladu mala a aj horalku 😀 😀 😀 este keby mi tak niekto veternik do DE priviezol... 😀

werumka
3. sep 2013

@saska.t Myslim, že do těch 7,5. Ale během šestinedělí to může ještě skákat. Vy nemáte v DE větrníky?!

mm_mm
3. sep 2013

@janulkam21 Jj, já mám termín 18.10. - tzn. pokud bych do tý doby neporodila, tak budu mít 17.10. nástup do nemocnice, ten den mě budou monitorovat a druhej den mi zavedou tabletu na vyvolání porodu.
Se mnou na pokoji ležela holčina s diabetem prvního typu, tý vyvolávali porod už v 38.tt. Ale to je tím, že pokud máš normální cukrovku, tak miminku hrozí víc problémů a placenta už je taky opotřebovanější, no a v neposlední řadě je to miminko většinou už dost velký.
Jak říkám, každá nemocnice (porodnice) to má trošičku jiný.

janulkam21
3. sep 2013

@mm_mm Hej hej ja mam termín 19.10. A doktorka mi povedala ze malá pojde keď sa nič iné nestane 17.10. Ale to ešte nevedela že mám cukrovku a aj inzulín. .tak uvidím čo mi povie na poradni. ..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre