Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

lennus
1. nov 2013

@llluckaaa Já byla včera u své homeopatičky a prý ty moje výsledky jsou zatím fajn. Dostala jsem teda něco na svědění kůže a pak pár pilulí, co si mám dát před porodem.

@jpetraa Teda, nemáš to lehké, ale chce to jen vychytat prostě co nebude tu hladinu tak zvedat. Lucka to pěkně popisuje s tou vlákninou a celozrnnými výrobky. Na zeleninu určitě olej, už kvůli uvolnění vitaminů.

Včera k véči jsem měla opět hermelín se dvěma vajíčky, k tomu plátek chleba a zeleninu - okurku, salát, cibuli a česnek a měla jsem jen 5,2.
A na odpoledne jsem si koupila nějaké zdravé sušenky, je tam teda kukuřičný sirup, ale tak výjimečně, když mám ty hodnoty dobré, mě to snad nezabije.

jpetraa
1. nov 2013

@lennus mně z toho bohužel zatím vychází, že můžu akorát jogurty..5,2...to mít já,skáču radostí:O(

jpetraa
1. nov 2013

svačina...3 knackebroty se šunkou a zeleninou...9,4, zatím nejhorší výsledek. pomalu to vzdávám:O(

vulka
1. nov 2013

@jpetraa Trochu som si tu počítala čím všetkým sa trápiš a myslím, že práve tá psychická nepohoda ti nerobí dobre. A možno si práve ten typ, ktorý jednoducho potrebuje inzulín. Viem, že to možno znie strašne, ale pri troche šťastia by to bolo len dočasne a ver mi, že sa to dá zvládnuť. Skutočne, ja som s cukrovkou a inzulínom úspěsne prešla dvoma tehotenstvami.

llluckaaa
1. nov 2013

@lennus Já právě chtěla něco pro děti na zvýšení imunity a vyřešení vleklé zácpy. Už mám něco doma, tak jsem zvědavá, jestli to bude mít nějaký efekt.

jpetraa
1. nov 2013

@vulka děkuju...asi to zn divně, ale já se modlím,aby mi ten inzulin na další kontrole už dali...a jak tak vidím ty stoupající hodnoty, myslím, že dají,aspoň budu v klidu, že je malá v pohodě, to je na tom to nejhorší. a v psychické pohodě rozhodně nejsem, jenže si neumím poručit:o(

vulka
1. nov 2013

@jpetraa No tak hádam ti to dopadne dobre. V tom zmysle, že výsledky budeš mať výborné, aj za cenu toho inzulínu.

jpetraa
1. nov 2013

@vulka já doufám...klidně si budu píchat inzulin, jen aby se mi ty hodnoty upravily.O( kolik jsi mívala ty, že píšeš, žes mívala vysoké hodnoty?

vulka
1. nov 2013

@jpetraa No asi Ťa sklamem, ja mám cukrovku už 26 rokov, takže tam je to trochu iné. Ale samozrejme výsledky by sme mali mať rovnaké, čiže ako zdravý človek. My DIA ľudia mávame aj 20mmol i viac. Samozrejme je to zlé pre to nenarodené dieťa, ale niekedy sa človek veľmi snaží a houby z toho. Glykovaný hemoglobín som počas tehu mala 5,3 - 5,8 podľa starého sposobu merania.

jpetraa
1. nov 2013

@vulka aha..tak to je asi fakt trošku jiný..hlavní je, že děti jsou zdravý.

werunkas
3. nov 2013

@lennus tak jsem byla v pátek na krvi a moči a musela jsem na lačno 🙂 to mi říkali hned na první schůzce. Jinak diabetologie mi dopadla skvěle a jdu až za 3 týdny na další kontrolu 🙂 tak jsem ráda...

werunkas
3. nov 2013

@lennus jinak přesný termín mám 23.1. takže to máme skoro na stejno 🙂 to je milé a pohlaví víme chtěli jsme to vědět a bude to holčička...naše malá Karolínka 🙂

werunkas
3. nov 2013

@jpetraa jj jsem Verča 🙂 já jsem snědla mléčnou čokoládu se stévií a nijak mi to cukr nezvedlo ta tyčinka měla asi 35 g http://www.chocoexclusive.cz/balance-mlecna-cok... tak si myslím že sem tam taková čokoláda nevadí 🙂

jpetraa
3. nov 2013

@werunkas no já to se svýma hodnotama pokoušet zatím nebudu:o( taky budeme mít Karolínu:O)

werunkas
4. nov 2013

@jpetraa jasně raději to nezkoušej nejdřív se Ti to musí nějak upravit ty hodnoty ať u tím inzulínem či jiným jídlem ale je zvláštní že ti to vyskakuje po chlebu a tvarůžkách tak vysoko ☹ určitě se to spraví a nebo ti dají ten inzulín...tak budeme mít Karolínky 😀

jpetraa
4. nov 2013

@werunkas mně to vyskakuje úplně po všem krom bílýho jogurtu....třeba po červené čočce taky žádná sláva, o kuskusu se zeleninou úplná hrůz, to jsem měla skoro 10:O(

werunkas
5. nov 2013

@jpetraa no tak to je blbé, to je nejspíše na ten inzulín...kdy jdeš na další kontrolu? nebo spíše zavolat že ti to furt vyskakuje a že je to nejspíš už na ten inzulín...

lennus
5. nov 2013

@jpetraa Mně říkala homeopatička, že se inzulínu těhotné často bojí, ale že je to samozřejmě pro dítě lepší udržovat to tímto způsobem. Neboj, bude to dobrý!

jpetraa
5. nov 2013

@werunkas na kontrolu jdu zítra, takže dnes opět měřím...no....budou mít ze mě radost, až to uvidí..

caboonek
5. nov 2013

Ahoj holky, tak se přidávám mezi těhulky s cukrovkou, ve čtvrtek jsem objednaná do dia poradny, jsem z toho nějaká smutná....ale budu to muset zvládnout

jpetraa
5. nov 2013

@caboonek smutná jsem z toho dote´d a to to vím už 3 týdny a 3 týdny se snažím dělat vše pro to, aby to bylo v normě..zbytečně:o) jaký jsi měla hodnoty?

werunkas
5. nov 2013

@jpetraa tak uvidíš co ti zítra řeknou neděláš nic špatně a nic špatného nejíš takže za to nemůžeš...to ty hormony se splašily jak u nás všech co to máme...

werunkas
5. nov 2013

@caboonek smutná nebuď uvidíš že to bude všechno v pohodě...a po porodu budeme mít klid...

werunkas
5. nov 2013

@llluckaaa Luci prosímtě mám dotaz co Karob při cukrovce může se?

lennus
5. nov 2013

@caboonek Držím palce! Vzpomínám na sebe, jak jsem byla vykolejená, smutná a když mi řekli, že je možné vyvolání porodu, rozbrečela jsem se přímo u doktorky. Ale jakmile zjistíš víc a budeš poctivě držet dietku, hýbat se, bude to dobrý, uvidíš! Já ji držím přes dva týdny a už v tom tak nějak umím chodit. Bohužel se to může zhoršovat, tak nemáme vyhráno.

@jpetraa Moc Ti držím palce! Ještě mě napadlo, snažíš se mít po jídle pohyb?

llluckaaa
5. nov 2013

@werunkas Raději ne. Má v sobě velké množství jednoduchých sacharidů ☹

werunkas
5. nov 2013

@llluckaaa Děkuji za radu.

jpetraa
5. nov 2013

@lennus po jedné fakt poctivě odvážené snídani jsem vyběhla do obchodu, vysála, poklidila....a nic...takže od té doby přiznám se si raděj s malou sednu k pohádce..

caboonek
5. nov 2013

Dnes mi to teprve volali z těhu poradny, zítra si jdu pro výsledky a žádanku do diabetologické, kam už jsem se objednala.
Díky moc za podporu, já vím, že nejsem jediná.... Jen mám sotva 2 kilča nahoře, tak doufám, že tou dietou to nepůjde dolů. No ve čtvrtek se uvidí u diabetoložky co se mnou vymyslí 😖

jpetraa
5. nov 2013

@caboonek já zhubla přes kilo, al přý by se hubnout nemělo, když to děláš dobře...na druhou stranu mi ale přijde logický, že když jsem před tím do sebe cpala co mě napadlo a nejvíc čokolád a teď s tím má tělo utrum...že něco ubyde.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre