• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Tehotenská cukrovka

2. februára 2017 
@ynett prosim ta chcem zainvestovat do glukomeru lebo nechcem cakat 2 tyz kym pojdem na kontrolu. Tym ze sme mali podobne hodnoty po zatazovom teste, vies mi napisat ake maju byt hodnoty po jedle? Na lacno tusim do 5,5 ale hodinu po jedle neviem kolko. Dakujem
13. apr 2014 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@m.artina Ahoj, ak ti dochadza inspiracia, mne hodne pomohla tato stranka (klikni na 'vzorovy jidelnicek') :slight_smile:

http://www.tehotenskacukrovka.cz/ukazky-z-jidelnicku-vhodneho-pro-pacientky-s-tehotenskou-cukrovkou
13. apr 2014 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia_31 hodinu po jídlemá být do 7,3(ze stránek těhotenská cukrovka cz), podle papíru co jsem dostala v dia tak dokonce 7,8. Já se řídím ale těmi internetovými stránkami
13. apr 2014 o 11:24  •  čaká bábätko, termín má v júni 2014  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
13. apr 2014 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ynett hej len tam su tie hodnoty po glukozovom teste, mna zaujimali po normalnom jedle, ranajkach , obede.... A ja ked som bola na glukozovom sestricka mi povedala ze hodnota je do 7,8 a nad je zysena :unamused:
13. apr 2014 o 16:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia_31 no ja som myslela že takto je to aj po normálnom jedle. že takéto hodnoty sú oka, vyššie je zle.
13. apr 2014 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia_31 spýtaj sa @werumka, bude určite vedieť poradiť:slight_smile:
13. apr 2014 o 17:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky, tak ležím v Motole. Mimčo je ok, ale já včera celé odpoledne zvracela (jak vodu, tak jídlo), takže manžel mě z obavy z dehydratace a že nejím tak aby nebyl problém s cukrovkou odvezl do Motola. Přijeli jsme v 18, všemožná vyšetření a příjem na odd. 23:45. Nicméně to není to, proč sem píšu. Jsem v udivení z dia diety, co mi tu dávají! Snídaně + svačina na jednom tácku = 2 bílé rohlíky, máslo, pomeranč a dia ovocný jogurt. Oběd = zeleninová polévka s vajíčkem, bramborová kaše s kuřecím stehnem, rajče a mrkvový salát. A pozor Večeře + 2. večeře (přinesli kolem 17 hod.) = 3 bílé rohlíky, šunka, máslo, jablko a ovocný tvaroh Ovofit. Co na to říkáte?
13. apr 2014 o 18:19  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia_31 Ahoj, obecně lze říct, že glykémie hodinu po jídle by měla být do 7,8. Ale v případě, že se jedná o přesnou glykémii ze žilní krve, vyhodnocenou v laboratoři. Glukometr není schopný měřit takto přesně na desetiny. Doporučuju zakoupit kvalitní glukometr, pakliže chceš mít výsledky co nejpřesnější. A plašit teprve ve chvíli, kdy by čtyři po sobě jdoucí dny byly kolem 8 mmol/l.

@mzp Toto je klasická diabetická dieta v Motole. Zažila jsem jí tam mockrát :slight_smile: Oni nemají dietu pro těhotné s gestačním diabetem... Sacharidově to vychází správně (večeře 2 rohlíky, 2. večeře 1 rohlík)... ale jinak tam nejsou schopní poskytnout něco jiného.
13. apr 2014 o 18:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@werumka ptala jsem se na možnost chleba alespoň k snídani, prý se mám zítra domluvit s doktorkou. Na snídani (která mi vždy dělá problém) jsem snědla 1 rohlík s máslem a 1/2 pomeranče, vypila jejich bílé kafe a 1 a 1/2 hodiny po snídani jsem měla 8,1!
13. apr 2014 o 18:34  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mzp Já jsem jejich bílé kafe nepila nikdy, anžto mi zvedalo glykémii vždycky :slight_smile: A navíc mi nechutnalo :grinning: Osobně bych se držela snídaňové koncepce 1 rohlík + čaj, případně 1 krajíc chleba + čaj. Nech si od manžela přivézt zeleninu, kterou by sis mohla dávat k večeři a snídani - okurku, papriku, rajče.
13. apr 2014 o 18:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@werumka děkuji za radu. mě to kafe i chutná, ale zítra tedy zkusím čaj
13. apr 2014 o 18:42  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mzp Zkus, to kafe má přece jen taky sacharidy a to mléko v tom Ti nemusí dělat dobře na glykémii. Ráno je určitě lepší čaj. Večer tu bílou kávu můžeš vyzkoušet.
13. apr 2014 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já třeba pečivo ráno nemůžu, i když s ním podlimitní množství sacharidu, tak mám vysoké hodnoty, 2 dny po sobě jsem zkusila knackerbroty z lidlu a hodnota byla ok
13. apr 2014 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@garam_g taky nemůžu pečivo. Knekebroty z lidlu mě přijdou i chuťově nejlepší. Na snídani můžu sníst 3 kousky a zeleninu. Ale už se těším na normální chleba.
13. apr 2014 o 22:05  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky a hubnete? já jsem docela pohubla co jsem to začala dodržovat, ale ležela jsem min týden na kapačkách v nemocnici a snědla jsem tak pul rohlíku za den, jinak jsem měla výživu v kapačkách
13. apr 2014 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jinak dnes jsem měla i vysoké hodnoty po těstovinách k obědu :frowning2: , zítra jdu do diabet poradny, tak jsem zvědavá, jestli mi dají inzulín :frowning2:
13. apr 2014 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@garam_g Hubnutí není nijak škodlivé, pakliže není doprovázené ketoacidózou :slight_smile:
13. apr 2014 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cca 8 kg za 14 dnu?
@werumka
13. apr 2014 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@garam_g A z toho jsi byla jak dlouho na kapačkách? Ketony Ti měřili, nebo si je měříš? Jakou máš jinak váhu (mimo těhotenství, počáteční váha)?
13. apr 2014 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kapačky 4 dny, ketony si neměřím, ale měla jsem je první den při příjmu do nem, ale to jsem předtím 2 dny nejedla jen zvracela, začínala jsem s váhou 58 kg, dnes končím 31 tt
13. apr 2014 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@garam_g A do té doby jsi přibrala kolik? Ketony při zvracení jsou úplně normální. Dítě si vezme, co potřebuje, toho se neboj. Spíš jde o to, aby sis zbytečně nezatěžovala metabolismus. Určitě bych ty ketony začala měřit i teď.
13. apr 2014 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hladová už nejsem, to jsem byla ze začátku když jsem začínala s dietou, ted jsem spíš přejezená. do toho zvracení jsem přibrala cca 12 kg
13. apr 2014 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@garam_g No hele, někdo přibere za celé těhotenství 5 kilo, někdo 20. Pokud jsi takhle na "čistém zisku" 4 kila, tak to není taková tragédie. Už bys asi neměla hubnout nějak výrazně dál. Není výjimka, když těhotné s diabetem nic nepřiberou, nebo zhubnou... s tím se počítá. Uvidíš, jak na tom budeš v příštích 14 dnech.
13. apr 2014 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já ze dne na den vysadila kvanta sladkostí, které jsem do té doby jedla, to ani nemužu napsat co vše jsem snědla za den :unamused: , tak se uklidňuji, že něco jsem ztratila v nemocnici a něco tím že nežeru prostě ty sladkosti
13. apr 2014 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@garam_g Určitě, on je to pro organismus velký šok - prakticky ze dne na den se stravuješ úplně jinak. Z toho je pak tělo trochu v šoku, začne rychle trávit vlastní zásoby, vznikají ketony, hubneš... ustálí se to po nějaké době. Přičemž když ještě mezitím jsi na kapačkách a zvracíš, tak se celý ten proces prodlouží. Když jsou ketony přítomné déle, tak navíc přestaneš mít chuť k jídlu. Proto je dobré je měřit průběžně.
13. apr 2014 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky, jak se máte a jak válčíte? Jdu se za vámi podívat po páru dnech, měli jsme náročný víkend a já teď docela bojuju se školou (za chvíli mi konč semestr), tak nemám moc času.
U mě se to teda začíná zhoršovat :frowning2: Minulý týden jsem měla úplně ukázkové hodnoty, až jsem si říkala, jestli se nespletli a jestli fakt tu cukrovku mám... O víkendu jsme byli pryč, tak jsem byla nucena trochu zhřešit - hlavně teda kvůli nedodržování intervalů mezi jídly a bohužel jsem na oslavě neodolala a dala si kousek chcescaku a jeden chlebíček. A od té doby se to se mnou táhne, přestože od pondělí zase dodržuji striktní režim, tak po jídle mám vždycky vyšší glykemii (a to i u jídel, které mi minulý týden úplně v pohodě procházely, např. chléb se šunkou k snídani). Tak teď nevím, jestli za to může ten víkend (i když si myslím, že to z mého těla musí být dávno pryč anebo se udály nějaké změny a cukrovka se zhoršuje...
Ve čtvrtek jdu do poradny, tak uvidíme, co se dozvím. Zatím si teda glykemii po jídle držím do 8,0, ale i tak se bojím inzulínu.
15. apr 2014 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby prosím vás je normálne aby som pri tehu cukrovke mala takéto hodnoty ?
na lačno vždy 4,7 po raňajkách tmavé pečivo, šunka čaj nesladený 5,3
po ovocí ako pomaranč,jablko , banán , jahody hodnoty sa pohybujú medzi 5,5 - 6,0
olovranť musli s jogurtom a ovocím 5,2
večera špaldová bageta, maslo šunka ,syr, zelenina, pohár mlieka 5,5
obed napr. dnes vajičková zapražená polievka s opečeným chlebom , soté + ryža normálna porcia, šalát uhorkový so zálevkou kde bol aj curok 5,5
druhá večera jogurt plnotučný smotanový s grankom 5,0
jedine po čom mi vybehla hodnota nad 6 boli pred dvoma dňami na večeru biele rohlíky so šunkou s mliekom miesto špaldových donota bola 6,8

neviem nejako sa mi to nezdá :angry: sladké nejem ale cukor trstený si už normálne pridávama do jedla aj do kávy a nič.

na záťažovom teste mi po dvoch hodinách namerali podotýkam nie zo žily ale z glukomeru podobného ako mám doma hodnotu 8,1 čo presahuje max povolenú hodnotu 7,8 o 0,3 . nemohla to byť nejaká odchylka a ja som teraz zaradená medzi cukrovkárov ?
16. apr 2014 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
všetky merania prebehli 1 hodinu po jedle
16. apr 2014 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ako nechcem to podceňovať len ma to zaujíma čo si o tom myslíte.
16. apr 2014 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok