Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

jujka
24. okt 2014

@babatko77 ahoj no 7,7 je na tesno.
ale chvala bohu ešte som nedostala inzulín o 2 týždne mám kontrolu. a meriam cukor po každom novom čo som zatial nejedla. po jedlách čo už poznám mám hladinu cukru do 6,9 2x mi to vybehlo na 7,9 a 8,6, ale odvtedy nejem ryžu a celozrnny chlie. Začínam si zvykať a už medzi jedlami niesom taká hladná...

babatko77
24. okt 2014

jujka no to mas podla mna este super hodnoty mne dr povedala ze cesi maju ine hodnoty a ze nam sa sprisnili oproti tym co som mala v minulom tehu tak neviem pidla c9ho to beru ja som si pichala inzulin iba mesiac aj daco aj to ku koncu tehu posledne 2 tt pred porodom mi zmizla uplne cukrovka aj som lezala v nemocnici robili mi testy a zahadne zmizla. maly bol ok mal 3460 ked sa narodil ;) drzim palce pis infosky

9lea
24. okt 2014

@jujka ahoj, je to zvlastne ako rozlicne reaguje nase telo, ja som napr. teraz na veceru mala kopec ryze so zeleninou a kuskom lososa a hodnota po hodine bola v poriadku ale po chlebe mi vybehne tiez a to jem len celozrny. tak jem tak nax 2x do tyzdna a to fakt kdn krajec chkebs. inak ja sa musim zmerat vzdy rano aj na lacno a ked sa zmeram hned ako vstanem tak mam tu hodnotu nizsiu ako ked este rano pobehujem a nieco robim. dr. mi povedala ze to je normalne, lebo ked sa hybeme tak automaticky stupa aj cukor, tie hodnoty su jednoducho potom troska vyssie.

jujka
24. okt 2014

@babatko77 vyvolali ti porod, alebo pockali kým to príde samo?
mne dia dr povedala, že ked skoncim na inzuline porod vyvolaju max 1tyžden pred porodom...dnes mi robila dr sono babetka a je take velke ako má byť, ale od zaciatku bola mesia o 2tyzde, tak akurat dobehla svoju váhu, dufam, že nebude velmi velká

jujka
24. okt 2014

@9lea ja som mala v nimulost zapálený pankreas a nemám ani žlčník tak aj kvoli tomu mi ten inzulín neprodukuje telo tak ako by malo asi 😒

9lea
24. okt 2014

@jujka tak to urcite, a predtym v tehotenstve si nemala problem? ja mam zase ptoblemy s pravou oblickou.

bealondyn
24. okt 2014

Baby mne hodnota tento tyzden stupla nad normu len raz a to tiez po celozrnnom chlebe, takze uz ho nejem, predpokladam, ze bol dofarbeny karamelom. 😠 Teraz mam sojovy s lanovymi semienkami a super. Mam doma aj pekarnicku, tak si zacnem zase piect, nech mam istotu, ze tam nebudu ziadne somariny. Ja poradnu az v pondelok, tak uvidim. Ale teda tesila by som sa, keby stacilo merat len raz za 3 dni. 🙂

jujka
25. okt 2014

@9lea v prvom tehu som mala zapáleny žlčnik aj pankreas od 29tt. v druhom som uz žlčnik nemala aj tehotenstvo bolo bez komplikacii a teraz toto... no čo už pre tie naše poklady to vydržíme 😉

babatko77
25. okt 2014

@jujka juj no moj porod je kapitola sama o sebe najprv sme zburcovali nemocnicu a nakoniec som si v poslednej minute vydupala porod maly bol uz priduseny a napil sa plodovej vody... takze asi tak rodila som 38tt +2 dni

bealondyn
25. okt 2014

Baby zhorsil sa vam zrak? Lebo mne ano..je to jeden z priznakov. 😒 Normalne nosim sosovky, musim ist na vysetrenie, ze ako som na tom. Casto vidim tak zahmlene/rozmazane.

jujka
26. okt 2014

@babatko77 no to mi je luto, ale maly je v poriadku? aj ja som mala zelenu vodu pri oboch, ale nenapili sa.

@bealondyn aj mne sa zhorsil a bolia ma oči. mna to ani nenapadlo, že to od cukrovky 😒

9lea
26. okt 2014

@bealondyn
@jujka ja zatial so zrakom problemy nemam, to akoze od cukrovky? vseobecne viem ze v tehotenstve sa moze zhorsit zrak ale ze by to bolo od cukrovky.

bealondyn
26. okt 2014

@9lea ano niekde som to citala tento tyzden, ze z cukrovky.

babatko77
27. okt 2014

@jujka ahoj no nastastie je ok aj bol len 4 dni vracal po porode neviem aku som mala plodovu vodu iba viem ze sa napil. a ake mas hodnoty cukru pichas si aj inzulin?? ja necitim nijake zmeny iba sucho v ustach hlavne v noci

jujka
27. okt 2014

Zatial som nedostala inzulín, teraz meriam iba raz denne držím to okolo 6,5, ale som stále hladná. ako som pozerala jedálnícek pre t.cukrovku tak ja možem iba polovicu toho takže extra prísna dieta. A som hladná cely den.

jujka
27. okt 2014
bealondyn
27. okt 2014

Ja som tiez skoro stale hladna. A dnes som sa vazila a za tyzden od zistenia cukrovky minuly pondelok som pribrala kilo! 😲 Dost ma to soklo teda, ze ved jem zdravo, absolutne nic sladke som v ustach nemala a kilo. 🤐
Dnes som mala aj dia poradnu, bola som tam vyse hodiny, videli ma 4 ludia (kazdy riesi inu vec co sa tyka cukrovky). Boli spokojni s mojimi cisielkami, za tyzden mi stupol cukor len jediny raz na tych 8.0 po chlebe..
Takze najblizsie staci ist az o 3 tyzdne, co ma tesi, ale stale merat 4x denne.
K pribratemu kilu mi povedali, ze mam si davat pozor aj na tuk nielen cukor, takze aj fat free potraviny. No neviem, jedine co take jem je maslo asi, nic ine ma nenapada..skor to asi bude tym, ze jem ovela castejsie ako predtym.
Uvidim o tyzden ked sa odvazim..
Vy ste ako na tom s priberanim??

9lea
28. okt 2014

@bealondyn ahoj ja ked som bola pred tyzdnom na diabetologii tak som schudla skoro kilo a pol, cisla som mala tiez o.k., len raz mi tiez vyskocil cukor, tiez po chlebe, teraz mi kazali merat len kazdy treti den, niekedy ked nieco zjem a nie som si ista by som sa najradsej odmerala, ale kazali kazdy treti den, a tak prevazne jem stale to iste. ake vcera som napr. mala zemiakovu kasu s plnenymi kuracimi prsiami a hodnota bola o.k. myslela som ze mi to vyskoci, lebo vacsinou jem teraz bud maso so zeleninou al. zemiaky a ryzu so zeleninou, ale v pohode. dnes budem mat pizzu so zeleninou, vcera som piekla ale samozrejme s celozrnej muky a oblozila som ju paprikou, cukinou, baklazanom, no uvidime, ale asi sa po nej odmeram.

9lea
28. okt 2014

a ako je to s vami a s kavou, ja som citala ze pri cukrovke v tehotenstve radsej nie, tak som zo dna na den prestala pit kavu, tuto nedelu som si dala jednu po celom tyzdni postenia, ale ani som ju nedopila.

jujka
28. okt 2014

@bealondyn podla mna závisí aj od váhy ako je nastavená. ja som mala rozdiel tiež kilo ked ma merali na dia v utorok 75kg a vo štvrtok na poradni 74kg neriešim. mám +6/7kg podlo toho kde sa odvážim.
@9lea ja pijem denne kávu s polotučným mliekom a so stéviou dr mi to dovolila. kludne si odmeraj cukor aj ked nemusíš ved to je pre tvoje dobro aby si vedela čo ti pasuje, alebo ti vypočítali prúžky?inak daju sa dokúpiť v lekárni

babatko77
28. okt 2014

@jujka no chudatko ja zatial jem normalne ako som jedla a meriam sa mam do tych 7 vacsinou 1,5 hod po jedle u mna je to rano katastrofa aj ked na veceru zjem len malicko o 7 tak rano mam od 5,4-5,9 a dr mi hovorila ze sa musim drzat po 5,3 takze ratam ze ked pojdem na kontrolu ze mi da na noc inzulin aby mi to rano kleslo.

a merias si v moci aj cukor a ketolatky?? l

bealondyn
28. okt 2014

@9lea ja pijem rano normalnu kavu s polotucnym bezlaktozovym mliekom uz cele tehu, bez toho by som asi ani rano nezacala fungovat. 😀 kavu mi dovolili, pytala som sa na to. Nijak mi to neovplyvnuje ranajky..

nelca83
28. okt 2014

ahojte kocky, tak uz si prvy den picham do prstov aj ja🙂 rano nalacno 3,7, 2h po dnesnom obede(biela oblozena bageta a 10velkych keksov s kakaovou naplnou- akoze experiment)7,6...vcera sa mi mangel smial ze uuuurcite mam cukrovku ked som po vecernej prechadzke na ktorej som zedla za hrst hranoliek mala glykemiu 2,5....eeeehm....

bealondyn
28. okt 2014

@nelca83 a ty si mas merat az po 2 hodinach? 😕 Prepac ak som sa vcera pytala, moja pamat je uplne mimo. A inak dobry experiment! 😀

nelca83
28. okt 2014

@bealondyn ano po 2hod, mam to napisane aj v tej knizocke ci zapisniku co som dostala...aj mi to dr tak vravela...ty si ako merias?

jujka
28. okt 2014

@babatko77 v moči zatial nemeriam nič. aj ja mávam na lacno niekedy aj 6,5 dr mi nato povedala iba tolko, že pred spanim sa mám trošku najest napr paradajky so syrom, alebo cottagech.

@nelca83 to si mala dobry experiment 🙂 aké si mala hodnoty po glukóze?

ja som dnes na olovrant spravila 1jablko nastruhane so steviou a so škoricou a po 1,5hod cukor 9,6 takto vysoku hodnotu som ešte nemala 🙄

nelca83
28. okt 2014

@jujka praveze som mala horibilnu hodnotu po OGTT 12,3!!!

jujka
28. okt 2014

@nelca83 fúha a nemala si stresy aj to zvykne zvýšiť hodnotu

nelca83
28. okt 2014

@jujka praveze vobec...brala som to ako dalsi zbytocny test v tomto(druhom)tehu,bola (a stale aj som🙂)si ista ze som ok...glukozku som vypila s chutou aj bez citrona a potom som len 105min sedela a citala knizku😀

jujka
28. okt 2014

@nelca83 asi ti zamenili skumavku 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre