• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Tehotenská cukrovka

13. novembra 2016 
@foofee na tvojom mieste by spm sa nestresovala. Hlavne ananas v tomto pripade ma dost vysoky GI. Babatku to neskodi.
16. okt o 17:34  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@n0mi ked ja mam z toho hlavu v smutku, kombinacia ryza/maso/kompot mi nikdy nezvysovala, bolo to jedno z jedal co som mohla uplne v pohode kolko som chcela. a bola som v tom, ze po 35tt sa to praveze uz ukludnuje
16. okt o 18:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@foofee kompot sam o sebe je plny cukru a v jednej tabulke som videla, ze je pocas cukrovky aj zakazany. :slight_smile: nabuduce si das bez kompotu a bude ok. Ved uz finisujeme :slight_smile:
16. okt o 19:04  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@n0mi ano je, ale doteraz mi nic nerobil.. ved ani nevrav, uz by som to chcela mat za sebou
16. okt o 19:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Mne ukoncovali tehu 36+3 sekciou a maly mal 3760g a 50 cm
16. okt o 19:34  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v júli 2016  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahoj holky, bola som na OGTT a zistili mi zvýšenú hodnotu glykémie, ale až po tých 2 hodinách.
Moje hodnoty:
Nalačno: 4,87
Po 1 hodine: 9,64
Po 2 hodnách: 10,23

Je to normálne, aby po 2 hodinách bola ta glykémia vyššia než po 1nej hodine? Hlavne keď prvé dve hodnoty sú v norme? Mali ste to niektorá tak?
17. okt o 10:54  •  čaká bábätko, termín má v januári 2017 (34. tt)  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sinopea ano kludne to takto moze stupnut.
17. okt o 11:00  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Bany moj tedt dopadol takto:
Na lacno 5.2 po vypiti glukozy po hodine 13.1 a po dalsej hodine 10.3
Teraz musim navstivit diabetologa :(
Som celkom s toho vystrasena :'( Je tu taka maminka co mala podobne hodnoty?
3. nov o 19:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@tamimacko nemas sa coho bat. Dietolog preberie tvoj stav resp nasadi dietu a bude to ok.
3. nov o 19:51  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@tamimacko neboj :slight_smile: v oboch tehu som mala cukrovku na doete. Pri prvej som drzala brutal dietu, pri malom som aj obcasne zhresila. Mam dve krasne deticky a ani jedno nema ziadnu ujmu po cukrovke :grinning:
3. nov o 21:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Oprava diabetolog*
3. nov o 21:29  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby dnes som bola na teste výledky:
1.na lačno 4,09 2. po hodine 9,35 3. po dalšej hodine 8,77
moč U -GLU3 pozit.
čo si myslíte je to ako tak v norme? Ďakujem :wink:
4. nov o 17:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte som rada, ze tu je takato tema. Ja totiz neviem momentalne co mam robit. Na zatatovom teste v 28 tt mi zistili gestacny diabetes s hodnotami na lacno 5,6 po vypiti glukozy po hodine 9,7 a po dalsej 9. Tak mi v ten den brali aj krv zo zily diabetologicka mi povedala, ze to nie je take hrozne treba len dietovat a vynechat sladke. Samozrejme ze zo zaciatku som sa zlakla ako tak to dodrziavala no potom som si vyskusala dat aj sladke aspon nieco lebo som mala hroznu chut a hodnoty boli vzdy v norme. Dokonca na kontrole som mala tiez vysledky ok a povedali mi, ze mam prist na kontrolu az po dojceni. No teraz som v 33tt a uz 3 dni dozadu mam na lacno hodnoty 5.6-5.7 co inokedy som mala pod 5 a 2 hodiny po jedle kedy ako to mi skace ale tak od 6.5-7. Ale mala som uz aj nad 7. Moze to byt aj vyssim stadiom tehotenstva? Mam ist zase k diabetologovi alebo staci upravit stravu lebo stale jem vsetko len sladke uplne minimum vlastne skoro nic, sladene napoje nepijem a biele pecivo nejem.
13. nov o 08:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@babula108 neboj sa nicoho. Je to len pocas tehu. Aj ja ju mam a mnohe ine maminky. Jednoducho sa obmedzovat v sladkom skoro uplne a tak nejak sa kontrolovat. Ja som mala vyzsie hodnoty. Musime s tym dobojovat :slight_smile: po porode to vymizne 95% zenam.
13. nov o 09:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@babula108 hodnota nalacno ma byt do 5,8 a hodinu a pol po jedle do 7,8. Cize si uplne v norme :slight_smile:
13. nov o 09:52  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@n0mi dakujeeem
13. nov o 09:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@n0mi len ja si meram 2 hodiny po jedle lebo niekto vravi 1,5 po jedle niekto 2 tak neviem tetaz som si ale merala 2 hodiny po jedle.

@tamimacko no ved pevne dufam ze po porode to pominie lebo pri malom som ju nemala.
13. nov o 09:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@babula108 tak ci tak do tych 7,8 sa drz :slight_smile: podla WHO by sa malo merat po 1,5h kedze je to tehu cukrovka. Pri diabete 2.typ sa meria po dvoch. Ono vzdy pri inom casovom useku vyskoci glykemia. Vysledky merania sa mozu zvysit aj medzi 30-35tt kedy stupa inzulinova rezistencia :slight_smile:
13. nov o 10:31  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@babula108 to je ok, neboj sa aj ja som mala take hodnoty a okrem diety nic :slight_smile: a ano je to tt tehotenstva :slight_smile:
13. nov o 11:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@n0mi no teraz som si merala po 1,5 a mala som 7,6 a po dvoch 7,2 tak to zatial neriesim dufam, ze takto vydrzime uz do konca ved uz to nemam za vela.
13. nov o 11:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok