Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ivuu
23. jún 2009

mirip ty ses dobře rozjela 😀 😀 😀

ale asi se nic jiné nedá říct o te tvé dr...prostě paranoidní stresmenka..asi má nakej problem 😠 😠

mirip
23. jún 2009

hej ivuu má je stará dievka a ked vidí tehotnú tak sa vybúri, normálne lutujem že som k nej šla,a to mi moj gynekolog naradil že Dr. diabetologička ktorá je normálna a ešte mi povedal jednu a ja som šla k tej prvej, osudová chyba, uvidím čo bude budúcu kontrolu ale ked začne zase s takými rečami tak prejdem k tej druhej, tá viem že je vydatá lebo má muža od nás a určite sa neodbaví na mne.......

ivuu
23. jún 2009

třeba nemuže mít děcka..přejdi rovnou..na to máš právo...ja bych přešla hned...

mirip
23. jún 2009

pojdem ešte raz k nej lebo mi robila ešte nejaké krvné testy a aby mi zase tá druhá nebrala krv, už mám obidve ruky ako narkoman dopichané a modré, lebo u mna je problém trafiť žilu a naposledy mi našli až na tretíkrát, a toho 10ho ked budem mať kopiu výsledkov z krvi a ked bude zase hnusná tak jej narovinu poviem že idem k druhej lekárke......ale určite poviem doktorovi čo mi povedala ked som tam bola teraz lebo poradňu mám 7ho

evena
23. jún 2009

Ahoj holky, tak nějak s tím bojuju a moc mi to nejde 😒
potřebuji radu co dělám špatně, na oběd sem měla sníst 60 g s., tak sem si dala 260 g brambor=40 g sacharidů + filé dva kousky + 250 ml mlíka=12 g sacharidů, ani sem nedodržela předepsaný množství sacharidů protože to bych musela asi prasknout už tak sem byla hrozně přejedená a 30 min. po jídle sem měla hladinu 8,7, byla sem z toho v šoku ☹
teprve s tím bojuju pár dní a nevím co dělám špatně, papírků na vyzkoušení hladiny sem dostala jen 10 a už mám jen 6, nemůžu po každým jídle zkoušet po čem se mi to zvedá tak nevím co teď, sem už z toho fakt na dně když vím že ubližuju mimču

beruska.sps
23. jún 2009

evena - já tedy nevím, já mám oběd 65g sacharidů, což odpovídá 200g brambor a 15g mouky. Ty jsi si dala ještě mléko, to je strašně moc, to se pak nediv, že jsi měla tolik.

mirip
23. jún 2009

no neviem baby vás obdivujem, ako presne dodržujete dietu a gramáž sacharidov, mne žiadne presné gramy sacharidou nikto nenaordinoval, ja som mala dnes na ráno dva rohlíky s paštétou + celá paprika a rajčina, na obed pečené maso s varenými zemiakmi a uhorkový šalát ale bez smotany a na večeru teraz dva krajce čierneho chleba s varenými vajíčkami............no neviem aká je gramáž sacharidov ale viem že vajcia nemajú ani gram 😀 🤐

mirip
23. jún 2009

evena a tebe ako vyšiel glukozový test ked ti tak rýchlo vybehne cukor

joa.n
23. jún 2009

ahoj holky, nasla jsem vasi diskusi a jestli muzu, pridala bych se k vam. Taky jsem na diete, uz skoro 5 tydnu a nekdy mam pocit, ze z toho zmagorim. Fakt se snazim tu dietu drzet, ale nekdy mi kontrolnim mereni premyslim, jestli ten glukometr dobre meri!!!
Nevim, jestli se vam nekdy stalo, ze jsem pri mereni pred jidlem z niceho nic meli hodnotu 7.1? Bylo to pred veceri v 18:30, hodnota po obede byla 5.8, takze v pohode v norme, pote jsem na netu vycetla, ze muzu domaci strudl z listoveho testa bez cukru, takze jsem si z hluboce zmrazeneho udelala par slanych tycinek a ke svacine jich cca 20 ks snedla. Myslite, ze to listove testo nebyl dobry napad? Ze ta hodnota je z toho???
Jinak se mi dari drzet dietu celkem dobre, hodnoty jsou vetsinou v pohode. Tim, ze zkousim, sem tam to nekde ujede, ale jinak dobry...

evena
23. jún 2009

beruska ale já v ničem mouku nemám, měla sem jen ty brambory + filé /bez obalu, jen tak samotné/ + to mléko, dohromady mě to mělo dát jen 52 g sacharidů a to sem měla sníst ve skutečnosti ještě deset g víc 😒

mirip měla sem první hodnotu 6, 2. hodnotu 9 a třetí 7,6, takže dvě zvýšený a poslední na hraně

trápí mě i ty porce, nedá se to sníst a pak je mi blbě z přežrání
zeleniny můžu prý sníst neomezený množství tak vlastně nevím čím si ten oběd mám odlehčit abych nejedla tak neskutečně veliké porce příloh když si dám jen maso bez trojobalu nebo rybu
jak to řešíte vy, to všechno obalujete? nebo co si k tomu dáváte, nějak nemám asi fantasii, ale možná to bude tím že já prostě nevařím a když už tak takový ty lehký jídla co sou rychleji hotový, neumím máčky, polívky, .. prostě je to děs, sem taková příšerná kuchařka 😒

evena
23. jún 2009

joa.n já myslím že magoří všechny těhule, já se s tím pořád nemůžu nějak vyrovnat a furt bulím 😒

chtěla sem se vás zeptat na ty papírky do glukometru, dostáváte je nebo kupujete? příp. kolik dostáváte na týden/měsíc?

beruska.sps
23. jún 2009

evena - ale podle mě 260g brambor nemůže být 40g sacharidů. A navíc to mléko, to je taky dost. Uvidíš, co na to řeknou holky.

beruska.sps
23. jún 2009

evena - nevím, co máš za jídelníček, ale já mám na 65g sacharidů:
20g tuku
15g mouky
150g zeleniny
70g masa
200g brambor

sacharidy jsou jen mouka a brambory. Tudíž mi ta tvá porce přijde strašně velká.

joa.n
23. jún 2009

evena: nic si z toho vareni nedelej. Ja jsem pred tim varila spis cesky jidla - omacky, pecene maso, knedliky a tak.. a to ted taky nesmim - proste jsem se musela predelat na ty minutky, co podavaji v hospodach, takze delam napr. kureci prsna na panvi jen s grilovacim korenim, na konci k tomu prihodim rajcata a podusim, k tomu treba 6 lzic varene ryze a zeleninovy salat... to jsou pak hodnoty 1 hodinu po jidle jak delany - dostavam se standartne pod 6.0. Hodne delam vyvary z kosti - hovezi, kureci, vepr. zebra - vlastne se to vari samo a pak do toho nasypu trochu nudli, nebo jenom natrham maso, pozor na mrkev - ta ma v sobe sacharidy, tu radeji nadavam..hodne jsem ted zacala jist ryby - ty si pecu - NEOBALUJU, nebot obal je mouka a strouhanka a oboji ma v sobe sacharidy.. smazeni neni moc dobry.. 😢
Sem tam si koupim hotove omacky - bolonskou na testoviny, francouzskou k masu - vzdy si hlidam, kolik obsahuje porce sacharidu a dam radeji mensi mnozstvi.
obecne jsem zjistila, ze vlastne muzu temer vse, krom sladkeho, ale dulezite je MNOZSTVI - i dr. mi rikala, ze je potreba hlidat mnozstvi a neprekrocit.. 😉

joa.n
23. jún 2009

co se tech papirku tyka, tak jsem pred 5 tydny dostala 1 baleni = 50 ks, ted mi dochazeji, ve ct mam dia poradnu,tak jsem zvedava, jestli jeste nejake od pojistovny dostanu ci si budu muset koupit..
Jinak jim fakt neplytvam, jsou pry dost drahy (sestricka rikala, ze to 1 baleni vyjde na cca 700 Kc)

mirip
23. jún 2009

evena no ja sm mala presne opačne, prvé dve výborné a tretia zvýšená 😠

inak som dnes dostala od muža darček, plnú tašku dia sladkostí 😀 😀 😀 😀

beruska.sps
23. jún 2009

Dnes hodinu po večeři 5,9 🙂 , měla jsem biftek, zeleninu a americké brambory - necelých 200g. Mňam.

joa.n
23. jún 2009

mirip, my muzeme dia veci? nekde jsem cetla, ze tehotne dia vyrobky nesmeji, ze obsahuji nahradni sladidla a ty jsou pro nas a pro mimi hodne skodliva??

evena
23. jún 2009

joa.n dík za radu zkusím vařit podobně jak ty

beru já dostala nějaké tabulky kde to tak mám napsaný tak snad to nechápu špatně 😒 možný je všechno ☹

v tabulkách co sem dostala třeba nejsou jogurty, tak nevím jaký si mám kupovat a hlavně kolik ho můžu sníst /případně s čím/ na snídani když musím sníst 45 g s. nebo svačinu kdy musím sníst 25 g s.?

je jasný že se každý snaží to hodnoty sacharidů nepřekročit, ale co se stane když budu jíst menší porce a těch sach. do sebe tolik nedostanu, to pak mimču taky ubližuju? nebo ne?

evena
23. jún 2009

joa.n taky sem to četla že není prokázaný že mimču neubližují, takl se nesmějí jíst ... v tom to mají aspoň normální diabetici lepší

mirip
23. jún 2009

nie nemôžu sa dia sladkosti jesť ked s prejedáme, ale vrámci normy 1sladkosť denne hej, obsahujú totiž všetky cukor ale v ovela menšom množstve, takže vrámci dennej dávky cukru hej, ono vela aj nie dia jedál obsahuje umelé sladidlá atd. a navyše ja nemám stanovenú dennú dávku príjmu sacharidov tak ani neviem čo možem a čo nemožem, ale čo sa týka tých jogurtov tak som počula ako sestrička vykladala jednému diabetikovi že nizkocučné mlieko a jogurty može ale v akom mnžstve netuším 🙄

mirip
23. jún 2009

takže celá taška sladkostí pojde do koša 😒 inak vám normálne závidím ja ani neviem kolko sacharidov mám povolených a kolko nie a žiadnu tabulku žiaden prístroj na menranie cukru nemám skrítka len papier že mám držať dietu 😔

mirip
23. jún 2009

a potom nechápem akú dietu mám držať, čo jesť a čo nejesť.je to na nervy a hlavne ked aj gynekolog mi povie že som málo pribrala a čo teda jesť aby som dodržala dietu a aj pribrala ☹

joa.n
23. jún 2009

evena: me rikala dr. ze ty gramy, co muzeme snist (napr. 45g na snidani) je maximalni mnozstvi, ja se osobne pohybuju mnohem nize (napr. snidane kolem 30g). Ketolatky se mi netvori, nehubnu, spis drzim vahu, takze je to OK.
Ja to mam rozdelen takto:
snidane: 30 gS (koupila jsem si cerealie od BonaVity s nizkym glykemickym indexem - takze si jich dam cca 40g s mlekem nebo bilym nizkotucnym jogurtem) - ten jogurt kupuju Vian z Kauflandu - ma ve 100g jen 3,5g sacharidu, coz je super!! 😀
svacina: 20 gS (jogurt Activia Lehka a Fit - ta ma v kelimku jen do 10g sacharidu a k tomu 7ks detskych piskotu (ty maji cca 8 gS)
obed: drzim se kolem 45-50 gS (jak jsem psala vyse - miska vyvaru, ryba, kure na zpusob steaku, 2stredni brambory nebo 6 lzic rize/testovin, vzdy salat (okurkovy, rajcatovy atd.)
svacina: 20 gS (vetsinou 125g nizkotucny tvaroh napr. s jahodami (tak 2-3 nakrajet a zamixovat)
vecere: 40 gS (celozrny chleba - ted se mi podarilo v DM drogerii koupit celozrny, ktery ma jen 35 gS/100g, coz jiny celozrny chleby z obchodu maji od 55 - 75 gS/100g). K tomu chlebu vetsinou baby sunku, tvrdy syr atd.. zeleninu
vecere II: 30 gS horke mleko s kakaem (ne Granko), 1/2 selskeho rohliku nebo 1/4 celozrneho chleba nebo detske piskoty 14 ks

hodnoty vetsinou udrzim, ketolatky nejsou, krev je take OK - stitna zlaza taktez, tak snad to bude u me dobry..

Jinak jsem se naucila hodne cist tabulky na potravinach, zvlaste jogurty - ty bile nizkotucne jsou vetsinou OK, horsi jsou ty ovocne, ale i tam se to da slusne vycist. Nekupuju jogurty co maji vice jak 12gS/100g nebot ten kelimek je vetsinou 150g a to uz mi jogurt da skoro 20gS a to si radeji dam kousek chleba nebo rohliku a vice me to zasyti.. Vyborny je ten tvaroh, hodne zasyti a k tomu treba 1 platek Bebe susenek (nejradeji mam ty s fikama - jsou sladky a pritom maji jenom 8 gS 😀 )

joa.n
23. jún 2009

jinak dobre stranky jsou: www.tehotenskacukrovka.cz - je tam prehled potravin a mnozstvi sacharidu..

joa.n
23. jún 2009

a hodne mi pomaha toto: http://www.diabetesmellitus.cz/WebSite/Images/e...
je to fakt vyborne zpracovane a naucila jsem se odhadem kolik ceho muzu... doporucuju vytisknout a dat na lednici.. 😀

beruska.sps
24. jún 2009

Ahoj, pěkné ráno - na lačno jsem měla 4,9 po půlce housky 7,4. 😕

samsulka
24. jún 2009

Ivu, no prej musím jít na oční pozadí zda se neprojevuej normální cukrovka jestli jsem ji pochopila správně tak fatk nevím, včera jsem z toho byla paf. Jdu tam zítra jsem se obj tak jsem zvědavá veze mě manžel nenamalovaná bych nevylezla dál než se psem ven hihi.

Vidíš já mám 1,2 na dálku a musím už tak jsem zalhala,že jsem byla nedávno na kontrole,abych nemusela,ale stejně musím takže prd platný. Prý se z krve dá zjistit zda se jedná jen o těh cukrovku nebo o klasickou tak doufám,že jak mi budou brát odběry tak mi řekne pak co a jak,ale věřím,že je to jen těhu.

Mirip, tak vidím,že máš stejnou metlu jak já. Taky mi bude při odběrech dělat EKG a to už jsem na jednom bylo u mé praktické, nevím čemu se to dělá, oni děllaj jako kdybychom měli normální cukrovku a člověk to pak těžk prožívá a stresuje se.
a nemůžeš si tu diabetičku změnit? na to máš právo,ne? já bych to určitě udělala.

samsulka
24. jún 2009

Teda vy jste se tu rozkecali hezky

Evena, já to taky těžko nesla,ale dnes po týdnu už jsem z toho trochu líp naladění ani nevím proč,ale už si zvykám na všechno,že musím měřit a hlídat to,ještě aby mi to zůstalo po porodu 😉 😀
Ale taky se mi zdá,že si dáváš moc brambor já mám na oběd 50g S a to si dávám 150g, někdy stačí někdy ne,tak si občas přidám.

Dneska chci dělat kuře a rýži,ale pro sebe asi brambor,ptž z rýže jsem dost hladová za chvíli.

samsulka
24. jún 2009

JOan, taky mám doma vytisknuté tabulky a další info o těch cukrech blbejch takže je to dobrá věc,už se v tom dokonce začínám orientovat.

Mě se líbí manžel vždy říká, můžu ti ukrást něco nemáš to odvážené??? 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre