Tehotenská cukrovka

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). :-|

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. 😞

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. :-| Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. 😞

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem
unctadorg
22. jún 2018
@gucci31 bude to ok. Moj mal hypo po narodeni dali mu tiez nieco a vsetko ok. Len no ta vaha, nebola si na inzuline?
korpiklaanka
23. jún 2018
Ahojte. Zistili mi cukrovku. A cuduj sa svete, jedine co mi povedali je nejest sladke a päť krát denne jest. Samozrejme, som si nieco nastudovala a som zhrozena, že to moj doktor odflakol. Ziadna dieta, ziadne meranie cukru, nic. Ako ste boli na tom vy? Ja som zmetena teraz dost. Drzat dietu na vlastnu past a kupit si glukomer? Poradte.
guizui
23. jún 2018
@korpiklaanka skus si prestudovat tuto stranku https://www.tehotenskacukrovka.cz/ dost to pomoze sa zorientovat. bohuzial vacsina diabetologov sa k tehotenskej cukrovke stavia velmi flegmaticky alebo druhy extrem az prilis prisne a riesia ju ako diabetes typu 2, co vsak tiez nieje spravne. bohuzial, prestat jest sladke nemusi stacit, treba sledovat prijem sacharidov, cize neprehanat so prilohami ako zemiaky, ryza, cestoviny, a potom chlieb a pecivo skor celozrnne (ja som nemohla ale ani to). zo skusenosti poradim, ze je dolezity pomer sacharidy/bielkoviny/ tuky na tanieri, to pomaha udrzat cukor v norme. ovocie treba skusat, kolko clovek moze, vseobecne sa radi aj s ovocim striedmo, mne vsak napriklad cukor nedvihalo. Glukomer veru vela dr nedava, pretoze nie vzdy meraju presne, pri tehu cukrovke ide v hodnotach o desatinne miesta, takze potom zeny stresuju.. osobne si vsak myslim, ze je nemozne odsledovat si dietu, co a kolko mozes zjest bez glukomeru.. osobne som si ho zaobstarala.. Plne chapem, ze si zmatena, presla som si tym, ale po 2 tehotenstvach s cukrovkou som prebrazdila snad cely net a naozaj sa da najst, co telu vyhovuje a nakoniec ta cukrovka nieje tak hrozna ako sa zda na zaciatku. drzim palce!
korpiklaanka
23. jún 2018
@guizui ano. Tu stránku uz študujem a glukomer si kupim hned budúci týždeň. A dúfam ze to všetko zvládneme
guizui
23. jún 2018
@korpiklaanka zvladnes, neboj, nieje to vobec tak strasne, ako sa na zaciatku zda. a prijemny bonus je, ze clovek vela nepriberie 🙂
korpiklaanka
23. jún 2018
@guizui ja som zatial minus 6 oproti vahe pred tehu
guizui
23. jún 2018
@korpiklaanka och tak to je dost, si mala velke nevolnosti? babatko zodpoveda tyzdnu?
korpiklaanka
24. jún 2018
@guizui do konca piateho mesiaca som zvracala. Ale mala som aj ine komplikacie. Dolamana som bola, ruka aj noha. Moj gynekolog mi dal termin 11.9 podla PM a ze maly zodpoveda tyzdnu. Ale grochal podla PM vyratal 5.9 a velkostne na 7.9 tak som z toho zmetena.
guizui
24. jún 2018
@korpiklaanka tak to je super, ze babatko v brusku prosperuje!!! drzim palce nech uz mas len pohodove tehotenstvo!
kyblikko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Začni písať odpoveď...

Odošli