Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

demonka5
29. máj 2019

@jana171218 ak posles email mam taku obrazkovu tabulku s mnozstvami

kyblikko
29. máj 2019

@adetka Mala som tehotenskú cukrovku, dieťa ma 14 mesiacov a je ok. Aj váhu, všetko bolo ok. Len mne cukrovka ostala, takže stále som na diéte.

denisdenis
29. máj 2019

@demonka5 Ahoj, prosím tá mohla by si aj mne poslať tu tabuľku? Pošlem mail do správy. Ďakujem 🙂

demonka5
29. máj 2019

@denisdenis mas to poslane

denisdenis
29. máj 2019

@demonka5 👍🙂

denisdenis
30. máj 2019

Ahojte, prosím vás aky príjem SJ za deň vam odporučil diabetológ a v akom rozložení počas dňa? Ďakujem 🙂

lenkav1981
5. jún 2019

Baby mne zistili cukor ake pecivo vam najmenej zdvihalo cukor?

michellevendero
5. jún 2019

@denisdenis mne Dr odfotila takúto tabuľku a podľa nej si každý vypočíta SJ na deň.

denisdenis
5. jún 2019

@michellevendero ďakujem 🙂

zibi
8. jún 2019

Mozem sa spytat,mam uz dlhsie zvyseny cukor,tesne nad normu.raz 5,8 potom 6,3.poslala ma dr. na glukozovy test.ten mi nameral prvu hodnotu do 4,5 a druhu do 3,4..cize znizenu po glukoze.dr.povedala,ze mi rychlo pracuje cukor.mali ste to niektora?

denisdenis
14. jún 2019

Ahojte, prosím vás aké hodnoty glukózy máte mat 1,5 hod po jedle? Mne diabetológ stanovil do 6,5, nie je to veľmi malo? Takú hodnotu som schopná dodržať po zjedeni 1/2 ks celozrnného pečiva, inak mám nad 7...Tak neviem, či už je to na inzulín 🤔Ďakujem 🙂

amelie2017
14. jún 2019

@denisdenis nie, je to ok. Ono pri tehotenskej cukrovke by si ani nemala zjest viac ako polku celozrnnej zemle.

lenkav1981
13. júl 2019

Baby kolko mate mat cukor po 2 hodinach? Mne kazali merat 2 hodiny po jedle a cukor mam may do 7,8 a tu vsade citam, ze menej

denisdenis
13. júl 2019

@lenkav1981 Moja dr. urcila 6,5 a to 90 min po jedle. Ak mam viac uz je za inzulin. Niekde som citala, ze 6,7 120 min po jedle je ok. No co lekar, to iny udaj. Ale 7,8 sa mi zda nejak vela....

lenkav1981
13. júl 2019

@denisdenis mne povedal, ze 7,8 po 2 hodinach tak ja neviem 🤷‍♂️🤦‍♀️🤦‍♀️

guizui
13. júl 2019

@lenkav1981 bohuzial co lekar, to ine parametre a mnohi dr maju slabe skusenosti s tehotenskou cukrovkou a "liecia" ju ako diabetes 2.. ja som mala cukrovku v oboch tehotenstvach, vela som o tom citala a teda rozpor je uz aj v tom ci merat az po 2h alebo skor. Ja som nakoniec zvykla merat aj po hodine aj po dvoch, pretoze urcite veci vyleteli po hodine, ale neskor uz bola hodnota ok, ine naopak. Moja dr odporucala pri merani po hodine, aby hodnota neprevysovala 7,8. Hodnota po 2h mala byt pod 7. Treba si vsak aj uvedomit, ze glukomery nemeraju uplne presne, takze nejaka ta desatina moze byt skreslena.

guizui
13. júl 2019

@denisdenis tvoj dr ti dal naozaj velmi prisne hodnoty. Ja som mala insuline v prvom tehotenstve a teda hodnoty som mala vyssie.

sinopea
14. máj 2020

Dámy, kedy vám zmizla tehotenská cukrovka? Hneď po pôrode alebo až neskôr? Prípadne je tu niekto komu nezmizla?

kyblikko
14. máj 2020

@sinopea nezmizla vôbec....to som už dva roky po porode

michellevendero
14. máj 2020

@kyblikko inzulíny ?

kyblikko
14. máj 2020

@michellevendero nie, nie. Inzulín som nemala ani počas tehotenstva. Mám kompenzovaný. Čiže bez liekov. Ale musím si dávať pozor čo a koľko zjem a vedela pohybu

michellevendero
14. máj 2020

@kyblikko robili Ti krvné testy na protilátky, aby zistili o aký typ diabetu ide ? Či DM2, či DM1, či DM LADA atď.

kyblikko
14. máj 2020

@michellevendero tak niečo mi robili 😀😀😀 je to uzavreté ako DM2

michellevendero
14. máj 2020

@kyblikko prepáč nechcem sa Ťa nijak dotknúť, ani uraziť, ale si skôr plnšia, alebo štíhlejšia ? Známej suseda bola úplne štíhla, čakala dvojičky, zistili jej tehu cukrovku a tá jej zostala, ale má inzulíny.

kyblikko
14. máj 2020

@michellevendero v pohodicke. Ja som praveze chuda

sinopea
22. máj 2020

@kyblikko po prvom tehotenstve mi zmizla hneď po pôrode, ale teraz po druhom zatiaľ nič, furt mi to skáče ak porušim diétu, tak sa obávam čo to bude :D som necelé 2 týždne po pôrode

tinka308
17. jún 2020

Ahojte baby, mate tu niektora skusenost s vyssimi hodnotami glykemie nalacno? Este som nemala hodnotu pod 5. Vacsinou medzi 5,4-6,2. Diabetologicka mi len povedala ze glukomer ma odchylku +-15% a ze nemam stresovat. Dakujem za vase skusenosti

guizui
17. jún 2020

@tinka308 ahoj, ja som mala toto v druhom tehotenstve, hodnoty po jedle som mala v norme, ale nalacno doma som merala 6,dokonca aj 6,5. velmi ma to znervoznovalo, ale na kontrole u dia som mala nalacno vzdy okolo 4,3 takte tiez sme to uzavreli ako odchylku glukomeru..

ika057
20. aug 2020

Prosim vas, bola mi diagnostikovana teh.cukrovka,avsak nie celkom mi to je jasne,kedze hodnoty boli nalacno 5.3, po hodine 6.3 a po dvoch 5.9.. to su take zle hodnoty? Citala som ze norma je do 7.8...

kyblikko
20. aug 2020

@ika057 také hodnoty si mala pri glukozovom zatazovom teste? Lebo ak áno, zdajú sa mi tieto hodnoty super, ale nie som lekár.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre