Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

samsulka
26. jún 2009

Misko, já chodím do Výškovic jak na gyndu tak i na DIA k dr. Račické prej je i na Huti tak nevím,ale máš právo to změnit,jako ke mě se tak chovat mizím hned.

Jo mají být odstupy tak 2-3h. Dneska oběd teda zmírním a pokud bude vysoko bojím se,aby mi pak nedali inzulín,ale nechci,ale hladovět taky nemůžu. Já jsem v pohodě jak neměřím to jo,ale jak měřím je to děs. Kolikrát za týden měříš?

Jo mám od 10-18 takže pohoda,ale kaj furt courat jak leje nekonečně. ted jsem toho využila tak jsem byla ráda,že nepršelo, vedro taky nemusím. DOma se nenudím občas,ale kdyby nebyl net asi se unudím. No to tak bývá,že pak to vyjde normálně asi tím umělým tě nabudili tělo hlavně,že to vyšlo ted.

beruska.sps
26. jún 2009

já vážím všem na váze, ale digitální nemám. 😒

samsulka
26. jún 2009

no mě to bez digi nejde.

miska66
26. jún 2009

Jo ja taky k pani dr. Racicke. ale menit nebudu kaslu na to,se mi nechce hledat nova, ono spis jde o sestru ta je urputacka a vsechno jim dlouho trva, v cekarne hodinu a pak pul hodina u sestry, pak u dr a pak zas u sestry. Lidi se tady na ne stezujou, hlavne kvuli te rychlosti. Ale kdyz to budu dodrzovat tak to snad bude lepsi a budou spokojene obe strany. Vzdyt jde o pacienta. Hlavne at jsou deti zdrave. A k tobe je v poho? ja jsem u nich ted nova tak mozna proto na ne tlaci at si z toho nedelam srandu a at to dodrzuji.

A mas drahou vahu?normalni kuchynskou? asi kolem tisicovky ze?

No a ted ze starrtu jsem merila furt, ale ted mam tyden pred sebou a mam merit 2x kratky cyklus a jeden dlouhy. a hlavne dodrzovat jidlo. No tak se budu snazit. uvidime jestli mi to pujde. A ve Vyskovicich jsem slysela ze je tam dobra gynda, aj dr aj vybaveni.

samsulka
26. jún 2009

Misko, a co říkáš na tu dr.? já chodím k ní do Výšek takže tam je určtiě sestra jiná, taková menší jako by rozcuchané háro, nevím jak se jmenuje,ale je dost fajn teda to nebude tak stejná. JO ale tam ta rychlost je taky dost hrozná. byla jsem obj na 12:30 brali mě kolem 13h a půl hodiny u dr. no fakt děs,ale babky říkaly,že tam i čekali 2h než je vzali takže ještě úspěch. No 3 měsíce to vydržím. Kdyby náhodou při pšíštám těhu tak jdu na Pavlovovu je tam prej super doktor.

Já chodím ke Kudělkové a je to bomba dr. hodně pomohla a radí a říká co a jak s malou, ted jdu v pondělí na poradnu. tak jsem zvědavá kolk váží.

já mám tuto váhu http://www.audioplaneta.cz/d/salter-4003-steel/ ale na netu je děsně drahá, já j koupila minulý týden v dataru v shopu a měli ji za 458 Kč takže je to bomba cena. zkus se tammrknout měli tam dobré ceny.

a jaké máš hodnoty? tak po jídle?

miska66
26. jún 2009

jak kdy, 7,8, 8,9, nekdy zas 6,4 jak kdy, merim teprve 3 dny tak nevim co zvysuje a co znizuje u mne, ale sestrafurt preferuje chleba ze ten je nej, radsi chleba jak banan treba. No sestra bude urcite jina. Ale vydrzime, ja tez nevim kolik vazi maly mi to dr nerekla, tak nevim jestli uz je velkej nebo co.

Dala bych si palacinky ☹

jdu kuknut na nejakou vahu. A uz kukpujes nejake veci? na malou? ja mam zatim minimum skoro nic. Furt si myslim ze je este cas.

samsulka
26. jún 2009

Misu, tak já měřím od minulého pátku takže týden a taky 2x po 1h a 1xpo 2h. dneska měřím na posledy a další až v pondělí. Já se zeptám určitě kolik malá má, ptž mě zajímá zda má víc nebo jak to s ní je.
Něco málo mám,ale taky si říkám furt je čas,ale příští měsíc se na to asi vrhnu takže dokoupím kosmetiku a nějaké hadříky a pak už to kašlu,ptž nevím jak bude velký atd tak když pak dokoupím mám dost věci ještě po dětech od švagrové na doma,takže pohoda na ven dokoupím.

samsulka
26. jún 2009

měla bych jít uklízet,ale nechám si to až po obědě raději 😀 😀 abych trochu shodila cukr.
dneska zse počasí na nic tak už aby trochu to slunko vylezlo a bylo hned veseleji.

evena
26. jún 2009

pěknej den přeju 🙂
téda koukám, co doktor, jiný přístup 😠 s tím čekáním v dia poradně ... taky sem čekala když sem byla poprvé tak sem přišla hned na 7 a byla sem první, tak sem si myslela že taky první půjdu, omyl, v 9.05 mi ruply nervy a šla se zeptat za sestrou proč mě neveme, to už mi bylo fakt docela divně a bolel mě pupin, její odpověď zněla nevím, mi vás jako těhotnou bereme jako něco navíc ... mě tím uplně vyrazila dech a nezmohla sem se nic, tak se ptám a kdy na mě přijde řada a ona jen pokrčila rameny, tak sem si nechala vrátit papíry a odešla sem ... a venku sem se rozbulela jak děcko, přišlo mě to strašlě líto, já a něco navíc ... 😠 😠 a vyřešila sem to následovně 😀 známá od tchýně zná ve špitále snad každýho dr a světe div se tu mojí diabetičku zná taky, dokonce velice dobře, takže příští návštěva probíhala následovně, přišla sem na 8, byla sem asi jako 5., čekala sem cca 10 min a hned si mě zavolala velice příjemná dr. 😀 😀 bez známostí se nedostaneš ani k dr. na ošetření to je síla 😠
jinak ty papírky mě štvou tyky, dostala sem dset a jak mám sakra zjistit po čem se mi to zvedá a po čem ne 😠 du tam znovu v pondělí tak se poptám a snad dostanu nějakou pěknou zásobu

evena
26. jún 2009

misko palačinky mňam 🙂
kupodivu mě chuť na sladké docela přechází, vím že nemůžu tak se s tím nějak smiřuju, ale možná je to i tím, že sem si nakoupila kuk. lupínky a musli to si dávám s mlíkem nebo jogurtama

samsulka
26. jún 2009

Eveno, tak to je brutál ... něco navíc...bych ju liskla, to zase mě sestra brala přednostně první než ty důchodce takže výhoda,ale taky jsem tam strávila dost času je to asi všude s těma dia poradnama stejný.

Jenom 10? já dostala hned 50 a jdu 7.7 tak se zeptám zda mi daj další taky musím zkusit co mi dělá dobře a co ne,tak co stejně to oni neplatí a beruška psala,že je nárok 400 nebo i více pro těhule.

evena
26. jún 2009

sam u nás taky není sluníčko, ale tak nehorázný dusno, fuj ... nedá se skoro dýchat 😒
já mám hlavně nakoupenou horu hadříků a hraček, ty miluju a už aji objednaný kočárek, zbytek odkládám
jak vám ty děti měří? mě měří jen hlavičku a steh. kost a to bylo na min. poradně ok, prý odpovídá věku, ale kolik měří nebo váří sem od dr. nikdy neslyšela

evena
26. jún 2009

sam to bys tu sestru musela vidět, řekla to ještě s takovou arogancí jak kdybych je otravovala tím že sem těhu ... a minule byla zas nechutně milá, no jo, po tom telefonátu jí asi nic jinýho nezbívalo 😅

evena
26. jún 2009

ten počet min. 400 mě dost překvapil, nechápu proč tak šetří, jestli to mají nakázaný ... já dostala 10 na týden tak si myslím že bych měla v po dostat další, doufám

samsulka
26. jún 2009

Evi, tak tu je akorát ani dusno ani zima,ale takový střed je nejhorší člověk neví co čekat.
Dneska nevytánu paty z domu.
jůů vy jste všechny aktivní až si říkám zda bych taky měla,ale kočárek a postýlku bychom chtěli až na konci srpna tak uvidíme. a jaký máš obj?
mě zatím měřilajen hlavičku a taky říkala,že odpovídá týdnu,ale ted chci vědět kolik váží kvůli té cukrovce.

kašli na ni, je to koza co asi si doma nešvihla a tak to někdo musel odnést víš jak? ale já bulela taky jak jsem šla z první poradny prostě zase nové věci a člověk než to vstřebáv těhu to je horší.

samsulka
26. jún 2009

Mě by 10 ani na týdn nevydrželo, měřím 3x týdně po 4 proužcíhc tak si vem kolik toho mám za týden a stane se,že nějaký zkazíš to je uvalené.

evena
26. jún 2009

sam vybrala sem si na internetu v cross trojkolku a jeli kvůli ní až do Zlína, u nás jí nikde nemají, v tom Zlíně je to internetový obchod a měli zrovna akci na ní, je krásná, ale ... v určitém uhlu otáčení se jí tak divně zasekávají přední kolečka tak sme vzali od v cross 4-kolku s ní se krásně jezdí a barva byla hezčí ve skutečnosti jak na obrázku, vínově červená s kytkama + je tam autosedačka
postýlky kupovat nebudeme, máme dvě staré, jednu 30 let a druhou dokonce 40 let starou, sou bytelnější i po tolika letech jak ty levnější z obchudu, tak se mi momentálně ta jedna už brousí a pak se nabarví a nalakuje, snad budou pak obě vypadat jak nové 🙂 jednu budu mít v ložnici, ta je klasických rozměrů, a druhou v obýváku spíš jako ohrádku je trochu větší, akorát sem koupila matračky, taky už mám večkeré ložní prádlo od min. týdne, měla bych si s nakupováním pospíšit asi, jestli budu rodit kvůli cukrovce dřív tak 10 týdnů není dlohá doba na zařízení všeho, a taky budou ty vedra a tahej se někam do obchodu ještě s tím velkým břichem😝
to je dobrý to měření třikrát do týdne 4x za den, to je asi ideální, ani s nima nešetříš, ani neplítváš, to by se mi líbilo taky

samsulka
26. jún 2009

No tak tu tříkolku jsem nechtěla právě proto otáčení a moc semi to ani nelíbí,věříme klasickým 4 kolům máme tak něco málo vybráno tak uvidíme jak půjdeme co nakonec nakoupíme. POstýlku budu mít taky novou chtěla jsem když je tonaše první, tchýně mi cpe železnou a tu nechci tak jsme řekli,že to prostě proto naše vysněné baby koupíme. Já zase nemusím kupovat jiné věci tak na nic ušetřím hihi.
Koukám,že máš rodit 24.9. já jsem 22.9.tak bych to chtěla stihnout na narozky ,ale s těmi dvěma týdny by se to dalo hihi.
a ty měříš jak často?

makyna12
26. jún 2009

ahoj holky,
ani vás nedočítám, nějak na to dnes nemám čas a za ty 2 dny co jsem tu nebyla jste toho napovídaly až dost 🙂

včera jsem byla v dia poradně a už vím co je aceton za svinstvo...mám ho tam opakovaně ve velkém množství takže mě mudr. řekl, ať zkusím přidat ještě aspoň litr vody denně a na noc místo normálního pečiva jako 2 več. celozrný rohlík...prý má dlouhodobější vstřebávání sacharidů a třeba se to zlepší...pokud ho v mkoči budu mít do pondělka jen jednou tak mě hned v pondělí objednají k hospiotalizaci do porodky na nějaké kapačky. Jinak cukr dobrý..hodnoty nízké.....

Ten aceton způsobuje selhávání metabolismu...takže mimčo by muselo jít na kapačky a mělo by problémy s dýcháním a adaptací na náš svět 😒 ,protože by mu chyběl právě ten aceton..

miska66
26. jún 2009

Aaaaa sakra jak tak ctu neni to sranda.

Sam ja jsem taky na klasiku 4 kolky se mi libi, a moje tchyne mi taky cpe ted zatim obleceni co nosila nekdy pred sto lety, no des, tak jsem neco vzala ze slusnosti ale vcera mi cpala nejaky sto lety balonak, este ze mo byli kratke rukavy takze pohoda. Zbytek jsem ji vratila ze jsem to nenosila a ze ani nebudu, ona to mysli dobre ale ja takove stare hadry proste nosit nebudu a vypadam v tom jak krava. Takze jsme posledni dobou na noze. Nejak ji ted nemusim. Nevim jak to mate s tchynema ale ja se snazim a jse to tezko.

Sam a kdy mas narozky? ale mate to vyborne budete mit ditata ve znameni vah a to jsou supr lidi.

samsulka
26. jún 2009

Maky,tak to je docela hustý fujjj, a máš pít vodu nebo i čaj se může? A kolik toho tak vypiješ?
držím palce,at je to ok a nemusíš nikam jít.

samsulka
26. jún 2009

Já myslím,že i panny jsou super lidi 😀 😀 😀 jsem 22.9. takže kousek od TP tak uvidíme.
Jo a s tou tchýni to mám ted stejný, nemáme tu stejnou 😀 😀 😀 oni mi furt cosik cpe,jako kdyby jsme žili v roce 1960 jak děs, taky jsem to vzala,ale doma to leží nebo to postupně putuje do popeláku jako jsme mladé holky a ne staré babky,ne?
Jo moje je fajn všechno,ale v tom těhu nemáme stejný názory a nějak se dohadujeme,ale raději ustoupím pak mi to za ty neervy nestojí.

aaronka
26. jún 2009

Holky, ještě otázečku. Když můžu na oběd např. 60 g rýže je to myšleno jako uvařené nebo syrové? 😕

evena
26. jún 2009

sam mě se tříkolky líbí, ale je to fakt jen na parádu, s tou 4kolkou se pěkně jezdí, ale tak nějak mám pořát pocit že ty přední kolečka každou chvíli musí upadnout 🙂 je to asi o zvyku no ...
proč nechceš od tchýně železnou postýlku 😅 😅 😅 takovej super dárek 😅
vidím že ty mrchy sou všude stejný, ta má bydlí pod náma a mám jí plné zuby, dělá mě naschváli a tváří se jako by nic, to je na dlouhý povídání, zkrátka ta má prostě není člověk, je zlá a vychcaná, vycházíme spolu jen v rámci možností, protože sem dost tolerantní a sem tam si nechám sr.. na hlavu, možná kdybych byla chytřejší tak už sem jí dávno zabila a měla sem klid 😠 😠 a naštěstí mě nic necpe /teda pro mimčo, jinak mi teď nedávno cpala koláče mrcha zákeřná, to by se najednou rozdala když mám tu cukrovku že/, jí moje těhu moc nezajímá hlavně od té doby co ví že se mi narodí holka zájem opadl nadobro 😠
téda, teď bych jí křivdila 😀 dala mi na malou asi přes měsícem ponoštičky, byli v tom levným obchodě jak jezdí po vesnicích ty levný hadry, tak prý neodolala 😀 akorát sou asi na roční dítě a klučičí s fotbalovýma balonkama 😅
sam já rodit předčasně nechci, čekáme Marianku a ona má svátek 8. září, tak nechci aby se narodila na svůj svátek, jméno už bysme neměnili, dost sem se s ním zžila, a má to být znamení panna, ty úžasný lidi sou, můj táta je taky panna 🙂. A měřím tak jednou, někdy dvakrát denně, někdy neměřím vůbec, uvidím až dostanu těch víc papírků, teď už mám do po jen 3 ks
maky to je mi líto, sand to budeš mít ok 🙂

evena
26. jún 2009

aaronka myslím že by to měla být uvařená a není to nějak málo, to by mě nestačilo a jen podráždilo chuťové buňky teda, já měla včera na oběd 140 g a byla to tak porce tak akorát

aaronka
26. jún 2009

evena, spletla jsem to..můžu dokonce 80g rýže 😀 No asi mám hodně přísnou dietní sestru 😀 Ale po tom co jsi napsala si asi přidám 😉

bibi78
26. jún 2009

panny su naozaj skveli ludia, sice chlapi su mierne zzenstili - vraj - ale zato su to pohodari a sikovni ludia. mimochodom, ja som tiez panna 😀 ...

my sme objednali trojkolku, mne sa strasne pacia a skvele sa ovladaju, dali sme na velmi vychvalenu Teutoniu, tak dufam, ze nesklame... caka sa na nu 10 tyzdnov, takze sme to museli dost dopredu rezervovat, mala by prist ku koncu augusta/srpna.

nie kazde dia tehotenstvo musi skoncit v 38. tyzdni, viem, ze vela zien s gest. diab. rodi normalne na termin, tak neviem... ja neratam s tym, ze by sa narodil o 2 tyzdne skor... ja som celkom ocakavala dieta velkych rozmerov 😀 ... manzel mal 5 kg pri narodeni a 57 cm a bol uplne normalne dieta...

ja som zacala pit bublinkovu mineralku, lebo cista voda mi pri tejto diete prestala chutit. viem, ze to nie je idealne, ale nie je to ani zakazane...

mimochodom, uz ste si zacali robit preporodne kurzy, niektora?

evena
26. jún 2009

no 140 g rýže by mělo být asi 30 g s. a když můžu na oběd 65 g s. celkem tak se mě zdá že je to normální, teda doufám že sem nic nesprčila, zatím držím dietu pár dní a občas v tom teda pěkně plavu

evena
26. jún 2009

téda pětikilový mimino 😕
tak nějak sem počítala že se narodí malá dřív, všude se píše jak se porody vyvolávají o 14 dní dřív, tak jestli to tak není je to super, chtěla bych rodit normálně, až to příde, tak to příde, snad budu mít štěstí

samsulka
26. jún 2009

Evena, tak to je fakt dobrý s tou tvojí tchýni a těma ponožkama 😀 😀 to zase moje je dobrá, docela nám nakoupila něco,ale musela jsem jít s nou bo mi donesla věci z roku xx.

Koukám,že jsou tu samé panny, já jsem na rozhraní,ale pořád patřím pod panny a celá charakteristika na mě sedí 😉 😉

Bibi, teda 5kg mimčo bych asi nechtěla rodit, ted snad ani nenechávají rodit když jsou mimča velký normálně,ne?

Já pořád nevím kolik těch g S vařený surový to je hrůza mám někdy z toho hlavu jak balon.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre