Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

saronka
4. okt 2009

Edi díky trošku jsem měla strach zda je to v pohodě..jako cukr drží jen ráno si musím hlídat co jím hodně.. pak už v pohodě..tak bych nerada mimískovi ublížila

misicka455
5. okt 2009

Ahojky holky, ač nerada se hlasím mezi vám, byl mi naměřen cukr po zátěži 8, 6 což je prý nad limit. Teprve mám žádanku do diaporadny a zítra si budu volat, ale teď už mě to začiná děsit. Jsem mysela, že vynechám sladky. Kafe ani čaj nesladím , začnu pít jen neslazený vody a bude. Ale prý nebudu moct jest i nějaké jídla jako třeba pizzu atd.... tak z toho mám docela strach , protože těhu jsem přežívala jen na buchtách a sladkým nic jiného jsem do sebe nedostala tak mám strach abych to zvládla i když pro malou co bych neudělala 😉

editah222
6. okt 2009

Misicko - neboj bude to v pohodě. Na dietě se dá vydržet a hlavně si udržíš postavu 😀 😀 😀

jitie
6. okt 2009

misicko, tak nakonec ti vyšel vyšší, to mě mrzí, ale neboj, dá se to zvládnout 🙂
mě zatim vyletěl cukr jen jednou, po těch špagetách, ale jinak cokoliv sním, tak mám všechno kolem hodnot 5-6 po hodině od jídla 🙂 ale stejně se sladkýmu vyhýbám..

beruskaveruska
6. okt 2009

ahoj můžu k vám na rady 😉

od příštího týdne si mám začít píchat inzulín. ted dělám profil a hodnoty mám nad limit. Je tu nějaká těhulka na inzulinu??? a pak nejezdíte některá do Ústí nad Labem do poradny pro těhotné diabetičky???

saronka
6. okt 2009

ahoj holky...zítra jdu do podolí na utz.. přeměření plus kontrola plodovky..bylo jí minule nějak málo a dia poradna... jinak už mám zase těch svých +6kg..asi si to skáče jak chce 🙂)) tak držte palce at to dobře dopadne..

jitie
6. okt 2009

saronko, budu držet palce 🙂
já vám holky závidím že tak málo přibíráte, já mám nahoře 13kg 😎 ale od té doby co mam cukr, tak zatim nic..snad si to udržim..

misicka455
6. okt 2009

Tak já jsme obědnaná poprvé do dia poradny přiští středu tak jsme zvědavá co mi řeknou.

Jo jo Jitie já si taky v tom těhu musím vybrat všechno 😒

mapris
6. okt 2009

misicka455,
ahoj, neboj, já na tom byla podobně, taky jsem se dost cpala sladkým.. Proto pro mně bylo docela drsný zříct se svého oblíbeného latté, občasných zákusků a svých sladkých snídaní, ale teď už mi to ani nepřijde.... Najdeš prostě věci, který jsou sladký, jako třeba vánočka s máslem, nebo si občas večer dávám ty racio jazýčky.... a zatím to jde.. Naučila jsem se pít kafe s mlíkem bez cukru... A jsem zvědavá, jestli mi vůbec pak porodu slazený bude chutnat... Zvládneš to 😀

saronka...
No, mně se zas povedlo kilo shodit. Takže mám teď nahoře 7 kg od původní váhy.... Glukometr jsem si sehnala od jednoho známého, tak si profil budu dělat zítra a ve čtvrtek jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá, jestli se bude něco dít... Naštěstí mimi je už otočené hlavičkou dolů... Tak možná porodím normálně... ale nějak to vidím na to vyvolávání...
zítra držím palce, ať to dobře dopadne...

jitie
7. okt 2009

misicko, to teda jo, ale neboj, to zvládneš a odměnou ti bude mimčo 😉
já taky miluju sladký, takže občas hřeším aspooň hořkou čokoládou, sice jen 3 kostičky, ale i tak to stačí 😎

misicka455
7. okt 2009

No doufám, že ty tři měsíce utečou a pak se zase nadlábnu 😀

jitie
7. okt 2009

neboj, utíká to rychle 😉

nikush4
7. okt 2009

ahojte. mam v rodine cukrovkara.. ktory mi robil test na cukor doma... pichol mi do prsta tym pristrojom co pouzivaju diabetici a nameral mi hodnotu 6,7 tak sa chcem spytat ci to nie je daka vyssia hodnota na to ze mi to robi lza normlaneho stavu ani som nebola na lacno ani som nepila tu sladku vodu..

jitie
7. okt 2009

nikush, záleží kdy ti to měřil, na lačno byses měla vejít do hodnoty 5,5 a hodinu po jídle do 7,3
záleží jak dlouho předtím si jedla

jaruska74
7. okt 2009

chcem sa opytat .....v ktorom tyzdni sa robia tie testy na cukrovku?

jitie
7. okt 2009

mezi 24- 28tt

saronka
7. okt 2009

Ahoj holky..tak odhad váhy je 2839g což je prý v normě..tak jsem si ulevila..jinak do dia poradny už půjdu jen jednou..jupííí 🙂)

jitie
7. okt 2009

saronko, tak to je pěkná váha 🙂 hlavně že je všechno v pořádku 🙂

mapris
8. okt 2009

saronka...
No tak to je super váha.. Já byla minulý týden 37 a měla jsem váhový odhad 2950.. taky dobrý... Mně se mimi už minulý týden otočilo hlavičkou dolů, takže císař nebude - aspoň mi to bylo dneska řečeno, že to na to nevypadá...
Takže to vidim spíš že mně nechá do konce a pak asi vyvolávačka. Tobě už řekli co a jak s porodem?

Já byla dneska v poradce... Měla jsem super hodnoty 🙂 , ale zase ketony v moči 😒 přitom jim furt tak stejně. Co si dáváte na druhou večeři? Dochází mi inspirace...

jitie
9. okt 2009

ahoj,
včera jsem byla v dia poradně, pozitivní ketony v moči jsem měla asi dvakrát a dr mi řekla, že prý to u nás v těhu není nic vážného 😒 já už večer hlad nemám, takže druhou večeři nejim, tak ti moc neporadim

jinak hodnoty u mě super, ve středu jsem si dělala ten dlouhý profil a dokonce sem měla i čokoládu a všechno v pořádku 🙂

editah222
9. okt 2009

Jitie - to mě tvoje doktorka dost překvapuje, protože ketony prý škodí miminku stejně jako zvýšená hladina cukru.

Já jsem mívala ketony v moči taky a musela jsem to vyřešit nočním jídlem 🙂 Mezi 2-4 hodinou ráno jsem chodila na WC a vzala jsem to kolem kuchyně a parkrát jsem si kousla do rohlíku. Ketony v moči ráno nebyly a glykemie na lačno byla taky OK.

jitie
9. okt 2009

editah, taky mě to překvapilo, ale třeba to myslela jen u mě, když sem je měla zvýšený jen dvakrát.. 😒 teď už to mám v pořádku..

mirip
9. okt 2009

Ahojte dávno som tu nebola a stále tu pribúdsjú nové a nové tehulky, my už na diabetologiu nemusíme až ked vraj odkojím, vždy som mala na 1 krížik cukro len v moči a krv čistú aj z prsta a naposledy ma pochválila že zo žily mám ukážkové výsledky a to sme nedodržiavali až takú prísnu dietu, nemala som určené kolko sacharidov kedy ano glukomer doma a veru ked bola chuť tak naozaj len občas po jedle padla za obeť malinká čokoláda ale len ozaj občas, a teraz? bábu sa nechce vobec von

bibi78
9. okt 2009

veru, same nove tvare 😀 ... mne teda gynekolog povedal, ze to bola tehu cukrovka a po porode sa ziadne dalsie vysetrenia nemusia robit... divne, ale ok... nebudem sa sama stresovat, ak doktor netuzi po dalsom vysetreni, tak ja urcite nie... 😀 😀 ... 😅
sladke veci mi pridu tiez velmi presladene, napr. cokoladove jogurty ledva zvladam a ten cukor tam hrozne moc citim, ale inak sladka domaca strava typu palacinky, slivkove gule, makove lokse, to som zvladla ako nic... :-inak, kto zo starej (letnej) partie je uz maminou, okrem mna a editky?

jitie
9. okt 2009

to víte holky, vy odrodíte, my nové přicházíme 😉

mirip
9. okt 2009

bibi ja ešte nie, je to síce na spadnutie ale malej sa von nechce tak snád ak do pondelka nie tak budúci týždeň ked aj za pomoci vyvolávačky hej 🤐

mapris
9. okt 2009

mirip,
tak to ma prekvapuje, že ťa už "neodrodili" vyvolávačkou... Mne lekar povedal, ze do termina by som mala porodit... Niekde som citala, ze vacsinou chcu nechat porodit od 38 tyzdna, ale asi zalezi na lekarovi... ja som si tiez myslela, ze ma poslu na vyvolavacku, ale po vcerajsi navsteve v poradni som ziskala dojem, ze ma asi nechaju do konca, lebo babo ma zatial nieco kolem 3000 g, takze asi normalne...

evena
9. okt 2009

bibi já 😀 byla sem na plánovaném vyvolávání v den TP, nějak se to protáhlo a zkomlikovalo, nechtěla ven, porod nepostupoval, tak kvůli tomu a hrozící hypoxii musela ven CŘ, byl to nakonec cvalík, vážila 3.870 g 🙂
občas sem do "cukrovky" ještě nakouknu, ale sem ráda že už tu blbou dietu řešit nemusím ... na sladké sem se to porodu tak těšila a plánovala co všechno sním, a nic ... moc mě oplatky nechutnají, sou dost přeslazené, tak mlsám jen pribináčky a jogurty dia 😀

editah222
9. okt 2009

Jitie - jasně, pokud jsi měla ketony v moči jen ráno a jen 2x tak je zbytečné se tim zabývat.

Po porodu sladké jím, ale v mnohem menší míře než dřví. Ale dnes jsem se rozjela, snědla jsem kopec čokoládové zrmzky a teď je mi blbě 😀

mirip
9. okt 2009

mapris ja mám termín až v pondelok 12teho a ak neporodím dovtedy tak 13ho idem do nemocky a kedže má moj Dr.aj spužbu vtedy tak vyvolávačka to istí, teda zatial, možno si to malé ešte rozmyslí a príde do utorku aj ked zatial to tak nevypadá

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre