Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

serafinka1
28. okt 2009

Misicka normalne Ta lutujem, ja by som sa asi nevládala pichnúť. Ja sa celkovo bojím ihly a ešte samu seba pichať no des. Aké máš hodnoty ked si takto picháš, lepšie?

spagatice
28. okt 2009

Ahoj holky,
já taky od minulého pondělí patřím mezi Vás. Chtěla jsem se Vás zeptat při jakých hodnotách cukru Vám nasadili inzulin? Zítra mě čeká druhá návštěva u doktorky, tak jsem zvědavá co mi řekne 😖

misicka455
29. okt 2009

Spagi jelikož o tvích hodnotách něco vím tak se určo bát nemusíš 😉

Serafinka tak dneska jsme se musela píchnout nikdo poblíž neyl kdo by to udělal za nás 😀 Budu měřit až od zítřka prý až si tělo na inzulín zvykne 😉

editah222
29. okt 2009

Misicka - je mi lito, že jsi musela na inzulin, ale na druhou stranu je lepši inzulin než nemocné miminko. A ty to určitě zvládneš!!
Mě čeká inzulin na 90% v příštím těhu, protože se těhu cukrovka prý pokaždé zhoršuje. Takže budu číst tvé poznatky abych za rok, dva nebyla blbá 🙂

zelvatko
29. okt 2009

holky, tak jsem dneska byla na té cukrovce.. jako dalo mě docela zabrat vypít tu glukózu - já sladké nerada... no a první odběr mi vyšel 4,1 a po vypití glukózy 3,0 - nechtěli nám říct nic víc, že si máme počkat na vyjádření gynekologa, tak by mě zajímalo, jelikož vy tady máte větší zkušenosti jestli jsem OK nebo nee?

misicka455
29. okt 2009

Zelvatko máš docela nizké ty hodnoty, tak težko říct 😒

olgas
29. okt 2009

Ahojte holky,

misicko: no gratuluji k tomu ,že to zvládáš, jsi fakt statečná.
editah: nevím jak to přesně je, ale moje švagrová měla cukrovku v 1.těhu a ve 2.těhu už ne, tak to není pravidlo , že ji dostaneš.
zelvatko: já sladké ráda, ale ta glukoza je fakt hnusná. Jinak tvoje hodnoty se mi zdají taky nějaké nízké.

meinkonka
29. okt 2009

zelvatko, aj mne sa zdaju tie tvoje hodnoty dost nizke. ty asi budes musiet zacat sladke jedavat, vyzera, ze mas nedostatok cukru 😕

inak moj gynekolog moju cukrovku neriesi, musim chodit k diabetologicke, tak nechapem, preco ta poslali pre vyjadrenie ku gynekologovi 😕

meinkonka
29. okt 2009

misicka a ty si mala ake hodnoty na zatazovom teste, ze si musis pichat inzulin?

martiska
29. okt 2009

Ahoj Miši a Spagi - tak takhle si odskakujete z tématu 😀 ?

Ahoj holky, taky patřím k těm, které postihla těhucukrovka a stejně jako Míša jsem 2. týden na inzulínu.
Musím teda zaklepat, ale dieta v kombinaci s injekcemi zabírá. Za týden jdu na KO, tak uvidíme, jak dopadnu. U mě bylo důvodem k nasazení léků hlavně to, že se mi objevily ketony v moči a za 3 týdny jsem zhubla 0,8 kg.....
(celkově mám za těhu navíc 2,5 kg, ale malej měl v 31tt 1504g, což odpovídá....).

olgas
29. okt 2009

meinkonka: to že výsledky z oGTT posílají gynekologovi je proto, že o vyšetření žádal gynekolog. Laboratoř posílá výsledky vždy tomu lékaři, který o test požádal. Ten to vyhodnotí a když máš cukr vysoký, tak tě odešle k diabetologovi, pak už se o to gynekolog nestará, to máš pravdu.
martiska: a ty jsi zhubla kdy 0,8 kg, při nasazení diety nebo už předtím?

zelvatko
29. okt 2009

Noo, tak to si radši zítra někam zavolám a zjistím co a jak.. díky za odezvy..

misicka455
29. okt 2009

Já jsme měla na testě 8,6.Ale inzulín mi byl dán, jelikož mi vyskakují hodnoty třeba po jogurtu s jablkem 😒

spagatice
29. okt 2009

Miško, Martisko vy mě vždycky nachytáte 😀
Já jsem tedy zatím bez inzulínu, protože hodnoty cukru jsou v pořádku, ale vůbec je nezajímalo, že jsem zhubla a ketony v moči je taky nezajímají. Příště už ale asi budou, protože dneska si mě zvážili a příště chtějí krev a moč, tak jsem na ně zvědavá.

mirip
29. okt 2009

ahojte tak som sem nakukla po dlhšej dobe, tak my sme tiež mali vyššie hodnoty a boli na diete ale som ju nejak prísne nedodržiavala samozrejme som sa sladým neprejedala ale ked bola chuť tak raz za dva týždne som sa prejedla a bol pokoj a nič som nemerala ani gykémiu ani nič, vždy sme mali len v moči cukor na jeden krížik raz na dva krížiky, ale som sa prejedala grepom a ten vraj znižuje cukor, neviem čo je na tom pravdy ale vždy v krvi aj zo žily som mala krásne hodnoty ako mi vždy hovorila Dr. a malá sa narodila deň po termíne a je zdravá a síce bola macko mala 3800g ale nebolo to extrémne velké dieťa ked som pribrala pri nej len 8kíl takže všetko šlo do malej, ale na druhej strane som aj rada že som nejedla každý deň spadké lebo všetko šlo do malej a teraz po porode dva týždne som schudla aj tých ákíl a ešte aj 2kilá navyše 🙂

olgas
29. okt 2009

no holky já si myslím, že pokud budeme dietu striktně dodržovat a nikdy nehřešit , tak přeci musíme zhubnout. Já jsem byla zvyklá jíst sladké tak 2x do týdne a k tomu denně ovocný jogurty a bůhví ještě jaké cukry, takže když to odbourám to by bylo abych nezhubla

meinkonka
29. okt 2009

misicka, ja som mala po 2.hod 7.96 a nemam glukomer. takze ako mam vediet, ci mi tiez hodnoty neskacu tak vysoko??? preco to kazdy diabetolog riesi inak??? ja chodim do poradne raz za 2tyzdne a vzdy mi povie, ze vysledky su dobre, dalej dodrziavat dietu. prvy krat na kontrole som po 2hod. mala 7.64, 2x 6.5 a 3x 5.55. a to si ani sacharidy nemusim pocitat ani nic. to fakt kazdy diabetolog tu cukrovku riesi inak?

martiska
30. okt 2009

Spagi 😵 😵

Olgas - já jsem za celé těhu přibrala cca 3,5 kg - ale měla jsem své zásoby, tak mi to moc nevadilo. Tenhle váhový úbytek nastal právě až po dietě a diabetoložce se to nelíbilo. Já v té době neměla ještě biometrii malého, ale měl v 30+2tt 1504g, hlava odpovídala 31+něco a tělo 29+něco (délka nohy i obvod bříška) - celkově 30+asi 4 TT - takže dle mého úsudku netrpí ani nedostatkem, ani přebytkem mého cukru.

Glykovaný hemoglobin jsem měla 3,4 (norma jsou prý 4), takže jsem už celkem v klidu....

lenka19822
30. okt 2009

Caute. Ja len chcem povedat, ze som bola vceta na ultrazvuku a mala ma 2600g. Do porodu nam zostavaju dva tyzdne. Vsade sa pise, ze zenam s cukrovkou sa rodia velke deti, tak neviem.......

pajcula
30. okt 2009

4. listopadu se dozvím výsledek svého testu na cukrovku. Jáááj. Docela seděsím výsledku..

spagatice
30. okt 2009

Holky myslíte si, že když nebudete úplně dodržovat dietu a občas si dáte něco sladkého a i přesto vám hodnoty cukru nevylítnou nad stanovenou hranici, tak má miminko moc velký přísun cukru?

olgas
30. okt 2009

já myslím, že to ani ne, jednou za čas by to miminku nemělo uškodit, ale jistá si nejsem. Samozřejmě, že když se to zeptáš doktorky, tak ti to zakáže, že.... Otázkou je aby se to nezobrazilo v těch testech u dr. i zpětně...

misicka455
31. okt 2009

Spagi když si dáš něco sladkého a cukr ti po tom nevyletí tak v pohodě 😉 Ale nesmí to být pořád. Zase ať nemáš hypoglikemii, člověk nějaký ten cukr potřebuje.

Na testech to nikdo nezjistí 😉

olgas
31. okt 2009

holky, chtěla jsem se zeptat, kolik máte cukr , když se měříte. Já jsem se dnes měřila u taťky, a měla jsem cca 2,5 hodiny po snídani 6,4. Je to hodně?

misicka455
31. okt 2009

No těžko říct měla by jsi se měřit tak hodinu po jídle. A co jsi jedla?

olgas
31. okt 2009

no měla jsem hemenex, vajíčka, salám, sýr, k tomu paprika, okurek a rajče

misicka455
31. okt 2009

Tak to by ti nemělo cukr zvednout , příště se změř po té hodině ať nemáš výsledky zkreslený 😉

olgas
1. nov 2009

no ale po hodině bych měla určitě ten cukr ještě vyšší ne? Já doma zatím nic nemám, jdu k dr. až zítra, jenom , že jsme jeli k našim a tata doma glukometr má tak jsem se jen tak z hecu změřila, a docela mě to naštvalo. 14 dní už držím dietu jak blb, ani jsem si nic nedala, kdybych ji nedržela, tak by to bylo asi stejný.

misicka455
1. nov 2009

Hranice po hodně po jídle je 7,3 takže tvoje hodnota byla v normě, ale těžko říct kolik jsi mohla mít tu hodku po jídle. Tak uvidíš co ti řekne zítra dr. zbytečně se nestresuj 😉

olgas
1. nov 2009

misicko, já vím, že stresovat bych se neměla, zítra mi určitě nic moc neřekne, protože tam jdu poprvné, tak počítám, že spíš dostanu nařízenou nějakou tu dietu a pak se uvidí... No však dám vědět jak jsem dopadla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre