Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

spagatice
1. jan 2010

Ahoj mamino, ptáš se, co my na to. Takže za mě: Ta doktorka je pěkná kráva 😠
Mě takhle strašila sestra. Že je to na mě, jestli chci mít postižený dítě, nemocný, poraněný z porodu, já jestli chci být poraněná apod. A to jsem tam byla poprvé a jen mi vlastně říkala, jakou dietu mám dodržovat. Za čtrnáct dní jsem tam šla znovu a to k doktorce (ne jen k sestře) a ta byla úplně v pohodě, nadšená z mých profilů, povolila mi to, co sestra před tím zakázala. Řekla mi, ať si klidně nandám víc jídla, když mám ty hodnoty v pohodě. Povolila mi bebe sušenky, sladké jogurty apod. a vůbec mě už takhle nestrašila. Já dodržuju to, že se snažím jíst pravidelně a trochu se v sladkém omezuju, ale to je vše. Ze začátku jsem si vždycky vyzkoušela dát něco sladkého a pak jsem se změřila a hodnoty byly v pohodě. Takže když mám chuť, tak si dám. Ten první týden jsem si nic nedávala a byla jsem vystresovaná až hrůza. To jsem radši kvůli malému v klidu a nestresuju se. A nabrala jsem zatím 1,5 kg od začátku těhu. A odhad váhy malého byl v pondělí 2.600g. takže malé mimčo.
Tvoje máti je taky kousek. Té mojí je taky dost a tchýně taky, ale na potrat mě tedy neposílala žádná 😠
Ty čekáš už šesté mimčo jo? To jsi zasloužilá mamina tedy 😉

olgas
1. jan 2010

ili: já beru do porodky velkou cestovní tašku, plen beru jenom to malé balení 28 ks, a když bude chybět někdo donese.

mamina: no tak to je mazec vykládat takové nesmysly. Proč by mělo mimčo umírat? Nevím odkud jsi, ale já teda měla zato, že se normálně rodí jenom s PA a doktor přijde jenom, když se něco děje. Takhle mi to tvrdili i v OL v porodce.

jinak holky, já jsem dneska úplně k.o. po tom včerejším ponocování do 1 hod, pak spaní u telky do 2 hod a pak vl ložnici, dneska pořád jenom ležím a spím. Ach jo.

ili5
1. jan 2010

Já taky rodila sama a PA mě chodila kontrolovat, dr došel, až byla hlavička vidět, mu volali.
Ale my co si pícháme musíme rodit v porodnici k tomu určené, kde mají JIP pro děti a určo to nebude PA, to bych ani nechtěla. Právě mám hrůzu, že tam nikoho z dr neznám, ale je to vyhlášená porodka pro rizikoivky, tak snad to dopadne. Jinak se v 80% prý rodí císařem, takže jedině doktor. Víc vám o tom napíšu ve čtvrtek jak dojedu z porodnice, tam se na vše zeptám, jestli opravdu nemůžu rodit tady císařem s doktorem kteréhioo znám.
Jinak se spaním jsem už nespala anií nepamatuju, nevím že nemůžu spát a jsem čilá ve dne v noci.
Mám věci na sedačce a je tohio fakt hodně, taky budu muset asi kabelu menší cestovní. a věci pro mimi nechám doma, až pojedu domů, tak mi to přivezou.
Ten cukr leze na horu ze stresu, tak bacha, být v klidu, ale fakt někdy to nejde. Dnes jsem celý den nějaká smutná. Jsem sama a už mi z toho hrabe. Příští týden zas budu lítat po doktorech, a v jednom shonu, škola, tak mi to nepříjde, nyní jsem na infarkt, už aby bylo pondělí.

misicka455
1. jan 2010

Teda mamino nejprve velký obdiv k šestému dítku a potom teda vyjadření k té pipině v dia porodně, je to kráva a ty se nestresuj to zvedá cukr víc než kousek sladkého 😉

ili5
1. jan 2010

mamino, jak máte velkej byt, hrad? Já mám 1 slečnu 17letou a řeším dilema jak se tu naskládáme do 2+1 bytu, aby měli všichni soukromí a tohle? Já se dočkala po 14letech snažení konečně drobečka, i když to bude velkej věkový rozdíl, ale dřív se to prostě nepodařilo.

pani_haf
1. jan 2010

Mamino-to je teda peklo, nic si z toho nedělej, je to kráva! Takové nesmysly ti vykládat!!!!! Já taky musela na gen.utz a malý byl v pořádku 🙂
Misi-tak co s tím tvým porodem 🙂? Kdy to přijde?

misicka455
1. jan 2010

Haf vypadá to, že malá si asi počká na to vyvolání 😠

pani_haf
2. jan 2010

Dobré ráno všem 🙂
Misi-takže 4.1.vyvolání? To já jdu zrovna k dr na kontrolu, tak na tebe budu myslet. Já už z toho těhu blbnu, zdálo se mi o malém a kojení 😀

misicka455
2. jan 2010

Jo jo v pondělí vyvolaní já už druhou noc blbě spím asi se začinám bát 😀

ili5
2. jan 2010

Ahojky, já nespím už dlouho. Dnes jsme si zdálo o porodu, že jsem porodila 6terčata a každé císařem zvlášť, že jsem byla zjizvená a ty bolesti...
Holky, poraďte, včera na svačinu jsem si dala talířek cukroví a půl l. bílé kávy a pak po měření večer měla 1,6, zase jak minulý týden. Přece jak to spadne pod 3, je to víc nebezbečné jak nad 10. Má se dát do pusy hned cukr, ale já když snědla talířek cukroví, tak nevím. Nedala nic, píchla inzulín 2 jednotky a pak najedla a po 2 hod měla 7,7. Mě to lítá jak chce. Máte některá taky kol 1 cukr?
Misicko, zítra držím pěsti a hned dej vědět jak jsi dopadla, ať manžel napíše jak bojuješ, nebo někdo. Nebo Ti dám tel a napiš mi já holkám tady dám vědět, jak chceš. 🙂

evca82
2. jan 2010

,ahoj holky,

misko tak v pondeli to budes mit za sebou 🙂urco se dej nejakou cestou vedet.

ili to je hypoglykemie kdyz mas takhle nizko ne?mozna jestli jsi si nepichla vic inzulinu. ale urco bych se na to zeptala v poradne.

ili5
2. jan 2010

nepíchla jsem si víc, minulý týden měla to samé. Jen je divné, že mi to tak kleslo hrozně po talířku cukroví a bílé slkadké kávy. Je víken d a nemám se koho poptat. Vám se toto nestalo nikomu? Volala jsem i do Štemberka babičce od chlapa, taky je cukrovkářka a říkala že se ji nikdy za ty léta nestalo že by měla 1,6, že nanejvýš 3 a to si hned vzala cukr do pusy a ulevilo se ji. Že si mám určo zavolat na pohotovost. Ale nějak vydržím do pondělí a pk zavolám a uvidím. By si mě nechali ve špitálu a já mám příští týden moc napraskaný vyřizováním, takže bych stejně nikam nemohla.
Kdyby jste něco zjistili, tak hoďte radu. Díky.

misicka455
2. jan 2010

Ili a nemáš rozbytej glukoměř při takové hodnotě by ti bylo hodně špatně, točila se ti hlava, sucho v ustech a chtělo by se ti omdlít. Jak ti je když si naměříš takovou hodnotu?

misicka455
2. jan 2010

Ili napiš mi do Ip tel a já se ozvu 😉

misicka455
2. jan 2010

Já měla jednou glymu pod tři a bylo mi tedy festovně blbě 😒

janni.ka
2. jan 2010

ahoj holky,

tak misi v pondělí nastupuješ jo?Já bych se teda taky bála 😀 ale zase pak budeš mít malou už u sebe 😵

ili tak to je divný toto co ti to ukazuje za hodnoty 😕 a kor po tom sledkém 😒 Já ti neporadím nic o tom nevím.

Holky to jako do porodky mám nýst i balík plen jo? 😕 to jako že po dobu co budu v porodce tak budu používat svoje pleny a v porodce mi je nedají? 😕 Já co hledala na netu co si jako sebou vzít do porodky tak tam byly napsaný 2-3pleny jako na cestu domů......

ili5
2. jan 2010

Misicko, mě bývá slabo často, k vůli tlaku, tak jsem na to zvyklá. V poradně měla jsem 40 na 60 tlak, se taky divili, že jsem v poho, jen zvracela. Jinak mi není dobře hlavně ta ruka mravenčení a už mi mravenčí i vrch břicha, pod žebrama. Glukometr by měl být v poho, nebo posledně stejná situace pak po 2 hod zvednuté na 7,2 to bylo 25.12.. Dnes ráno 4,1 po 2 hod 8,5 před obědem 7,4 a po 2 hod 7,8. Skáče to jak opice. Já se třeba začnu potit, ruce mokré, špatně se mi dýchá, slabo na spaní, ale usnout nejde. Pak se hodně napiju a je to OK. Musím furt pít, pak se divím, že sedím stále na WC. Už jsem si tam přinesla učení a vždy si přečtu odstaveček, já budu chytrá 😀
Misicko, napíšu Ti tel do IP.
Jinak, jsem si našla na netu, že do porodky si mám vzít pleny, takže u nás nedávají.

olgas
2. jan 2010

ili: to je divné s těmi tvými hodnotami, při hodnotě 1,5 by ti fakt bylo asi moc špatně. S tím spaním to máš taky dost blbé, já bych zase spala pořád , minimálně 10 hod denně.

janni: já plenky do porodk taky beru, u nás taky mimčům nedávají, musíš mít s sebou svoje

misicka: to je hrozné, jak rychle to tady s tebou uběhlo a ty už příští týden budeš mít mimčo u sebe. Držím ti pěstičky, ať to dopadne jak nejlépe může. Určitě dej přes holky vědět. Já už se začínám bát, břicho mi nějak dost kleslo dolů...

ili5
2. jan 2010

Olgas, vidíš tak špatně zas mi nebylo a hodnota 1,6 už po druhé.

mamina
2. jan 2010

Holky,díky za ohlasy.
Taky simyslím,že je to hodně stresem.Když sidělám kontrolní odběr v den,kdy nemusím zapisovat,je to celkem v pohodě,ale když to mám psát,jako třeba dnes ráno,tak pořád sleduju hodiny,aby to bylo za hodinu,pak se mi přiodběru rozklepou ruce..Třeba dnes ráno jsem měla 51 g chleba(mám povoleno 70 g),máslo a1 vejce do ztracena.A vejce přece žádnej cukr neobsahuje.A cukr hodinu po-8,9!To přece není normální! 😠
Jsme s manželem domluvení,že v pondělí na gyndě poprosíme doktora,ať nám poradí jinýho diabetologa,že k týhle náně už nechci!

Jinak barák máme sice velkej,ale bydlej u nás 2 kamarádi,který nemaj kam jít.Takže my máme 32 m kuchyň,velikou koupelnu s vanou a obrovským sprchovým koutem (splnila jsem si svůj sen 😀 ),wc,ze dvou pokojů spojenejch dohromady dětskej pokoj(cca 50 m) ,asi 7 m pracovnu a 30 m ložnici.

Bydlím kousek od Pardubic...

janni.ka
2. jan 2010

olgas já se ptala holčiny dneska co ji pustili z porodky a prý když je mimčo u tebe dáváš svoje a když je u sestrer dávají z nemocnice tak balík taky nachystám 😉

ili tak to břicho pod žebrama mě brní-mravenčí od 27tt a je to pěknej hnus jak to brní,v noci když sedím,nebo ležím na boku a nebo když třeba i meju vanu 🙄 🙄 ale tě lituju i ta pacinka do toho to musí být úplně opruz 🙄 ale!za chvíli budeš mít od toho pokoj 😉

misicka455
2. jan 2010

Holky balík plin mám už taky nachystanej v tašce 😉 V nejlepším je povezu dom 😉

Mamina jestly to půjde tak zažádej o jinou dia 😉 At jsi ty a mimčo v pohod to je nejduležitější.

Mě na snídani pečivo bilé hodnotu taky zvedá takže jím jen suchary a pečivo davám až na snídani a nebo si zviším dávku inzulínu 😉

olgas
2. jan 2010

mamina: taky bych asi chtěla jinou diadr, ale možná to bude problém, protože třeba v OL je jenom jedna, ke které posílají těhule...

janni: mě teda naštěstí pod žebrama nemravenčí, ale ta pravá ruka to je dílo. Dneska docela dobrý, ale včera jsem s ní ráno vůbec nemohla hnout

ili5
2. jan 2010

Mamino, Ty jsi teda pohodářka, děti a ještě kamarádi doma, no to bych nedala. Já mám ráda klid, i návštěvy moc nemusím.
To břicho brnění mi dělá taky v kuse, ale ta ruka je voprus. Pořádně ani láhev neotevřu.
Dnes byla v Tescu a nebyly pampersy 28 ks, jen ty veliké. Přinejhorším nabalím do sáčku ze 30 plen, není to zas tak blbé, co?

misicka455
2. jan 2010

Holky mě brní ruce už taky docela dlouho nic vnich neudžím ani neotevřu už aby to bylo za náma 😉

janni.ka
2. jan 2010

tím teda holky říkáte že to brnění pacinek ještě dorazí jo 😕 🙄 se teda těším no 🙄 😀

ili třeba ještě někde seženeš malý balík já budu teda pak brát ty Happy 1 to je malej balík 😉

olgas
2. jan 2010

ili: já mám nakoupené zatím huggies i malé balení, ale když nikde neseženeš malé balení, tak si prostě oddělej 30 plen do sáčku a je to. Přeci nepotáhneš celý velký balík

ili5
2. jan 2010

misicko, myslíš, že to brnění nějak souvisí s cukrovkou, že tělu něco chybí? Já vylezla z vany, byla se vyhřát, vždy se mi uleví od bolestí zad.Bych u porodu potřebovala vanu.
Jani, já se dívala po pampers malé balení, ale neměli. Happy 1 neznám. Těch značek je tak hodně, já nakoupila zuatím velké balení pamppers, ty budou určo dobré. Ale začnu kupovat různé značky a zkoušet, nebo jsou i levnější a když je to jen na hov... 😀 tak proč ty nejdrahší, že?

olgas
2. jan 2010

holky jasně, plenky musíme vyzkoušet různé, podle toho co bude komu vyhovovat. U každého je to jiné, mě něco doporučily kamarádky, ale všechny říkaly, že pak záleží i na dítěti...

to brnění rukou podle mě nesouvisí s cukrovkou, někde jsem četla, že jde o to, že ti mimčo může utlačovat některé nervy a pak je problém třeba s prokrováním ruky a ta pak brní, mě na to zabírá chlazení...

janni.ka
2. jan 2010

mě holky hodně doporučovaly ty levné značka tesco jak prodávaj v tescu už sem na ně koukala ten velký balík stojí asi 170kč tak je taky koupíme a pak prubneme.ty happy pleny sem viděla i u misicky v albíku tak koukni

ili to tak není brnění mají i holky co cukrovku nemají

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre