Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

lena27
8. jan 2010

ahoj holky
dnes jsem byla poprvé u diabetičky. měla jsem z toho strach, ale docela to šlo. hodnoty mám prý krásné - na lačno i 1,5 hodiny po jídle 5,7. dostal jsem glukometr a mám zakázaný jen jakýkoli cukr tak to snad přežiju

pani_haf
8. jan 2010

Leno-to máš super hodnoty!

jenny73
8. jan 2010

Ahoj, zdravím vás tady a kopíruju, na co jsem narazila při študování info o těhu cukrovce...

Re:Těhotenská cukrovka a pupečníková krev
MUDr. Ivan Fales
Přeji pěkný den, pokud se jedná pouze o těhotenskou cukrovku na dietě, není s dárcovstvím problém.
Mějte se hezky
Ivan Fales

pani_haf
8. jan 2010

jenny-díky za info 🙂

evca82
8. jan 2010

jenny tak diky za info 🙂

Leny dobry hodnoty, ale nemas na lacno moc malo?

jenny73
8. jan 2010

Jestřabina lékařská
Jestřabina nať se užívá vnitřně jako laktagogum, antidiabetikum a diuretikum při nedostatečném vylučování mléka u kojících matek. Užívá se jako podpůrný prostředek proti cukrovce. Snižuje hladinu krevního cukru u diabetu II. typu, při kterém nemocný nemusí aplikovat inzulín. Působí močopudně.

Známá jako výborný lék při cukrovce a také jako močopudný prostředek. 1 až 2 kávové lžičky na šálek nálevu pijeme 2x až 3x denně.................v jiném článku je uvedebo, že je vhodná při těhotenské cukrovce
😉

pani_haf
8. jan 2010

Jenny-to čtu prvně, že je to i na kojení, díky, to se hodí 🙂

jenny73
8. jan 2010

Není zač....já když se do něčeho zažeru, tak hned tak nepustím. Navíc bylinky mě baví... 😉

Jinak se dá koupit buď samotná nať - prostě čistá bylina, nebo jí obsahuje čaj - LEROS pro kojící matky a LEROS diabetan

🙂

pani_haf
8. jan 2010

Mrknu se, mám doma jakýsi Apo-bio čaj pro kojící matky 😀

pani_haf
8. jan 2010

Tak ten čaj Apotheke bylinný pro dojčiace matky obsahuje jestřabinu, meduňku, fenykl, kmín plod, anýz 🙂

jenny73
8. jan 2010

Jo a pokud máte některá slevový kupony do DM, tak tam na ten kojící kuponek je...

...a už mizim...hezký víkend 🙂

pani_haf
8. jan 2010

Ještě jednou díky a měj se pěkně.

olgas
8. jan 2010

spagatice: a já jsem si pořád říkala, že nepíšeš nic o vyvolávání a porodu a tak, když už máš za sebou tolik týdnů. Tě do té porodky poslali docela pozdě. Je to ale mazec, vědět , že už za pár dní to budeš mít za sebou, co? No mě toho času moc taky nezbývá, do porodky jdu poprvé příští týden to budu 37+3 a jsem zvědavá co se dozvím.

evca: hlavně , aby tu pupečníkovou krev v té porodnici, kde chceš rodit brali, ale v Praze s tím asi problém mít nebudeš.

ili5
8. jan 2010

konvalinko, nemohli si mě nechat, když nemám ukončený ještě 37 tt, Volala se poradit ještě s jedním dr , že má mimi břicho velké jak 39+4 tt, no ale cesty porodní ještě nejsou připraveny, tak se rozhodli dát mi ještě týden, možná se trošku připravím na porod. Budou mě trápit, nakonec stejně jako většina zkončím sekci, tak nevím proč hned mě nevemou.... Tam jsou na to opatrní, tady bych šla hned a ještě bych měla 11.1., ale mimi by museli stejně převážet do OV, tak raději tam.
Já musím měřit glukozu i po porodu, nafasovala jsem inzulín, 3 krabky poroužků ještě, že budu porodu pokračocvat, když byla silná, tak jsem nadšená ☹
Když je hodnota 1,5 já měla 1,6 tak mi říkala, že bych musela být po smrti, se divila, já měla 2x 1,6 mám se hned napít coca coly 2 dc nebo něco sladké, a pak píchnout větší dávku inzulínu a pak se až najíst, nečekat půl hod. Nápoj sladký zvedne hned cukr, takže napít něčeho moc sladkého. Ale jestli máš v normě hodnotym, tak si asi špatně měřila...

ili5
8. jan 2010

Ten čaj může být dobrý, ale je močopudný, jak píšeš, tak to by byl pro mne konec, chodím v noci co hodinu přesně, si můžu štelovat budík dle vstávání a to bych se nevyspala vůbec.
Piju ten maliník s kontryhelem na lepší porod, jsem si zvedla dávky na 3x denně.
Mě už hrabe, teď mi říká dcera, že mi vre polévka, já ji od rána zapomněla vypnout, takže celý den se vařila, byla ve velkém hrnci a zbylo ji jen na dně 😀 Ještěže jsme nevyhořeli.

spagatice
8. jan 2010

Olgas jo je to mazec, teď si říkám, že si musím užít ty poslední dny, které jsou relativně bezstarostné 😀 Potom to bude mazec,

Já nechodím do porodnice, ale chodím k mému gynekologovi každý týden a natáčejí mi tam monitor, tak si myslím, že v tom asi takový rozdíl nebude. Ale diabetoložka říkala, že by o mě měli v porodce vědět.

Ili tak to je tedy dobrý s tou polívkou 😅 a s tím inzulínem je to tedy otrava viď.

olgas
8. jan 2010

ili: polévka 😀 😀 😀 já jsem taky dobrá, občas zvládnu upéct i vařená vejce 😀 😀 😀 😀

spagatice: mě monitor dělala moje doktorka taky 2x, ale i tak se mi to zdá u tebe docela pozdě. Vem si, mají ti teda třeba vyvolávat porod, to aby jsi tam šla rovnou s taškou. Mě pořád všude tvrdí, jak se ten porod musí vyvolat dřív než ve 40tt a u tebe to teda asi nestihnou. No ale doktoři musí vědět co dělají.

spagatice
8. jan 2010

Jak už tu někdo psal, nejhorší je, že co doktor, to názor. Já jsem fakt zvědavá, co na to můj gynekolog v pondělí řekne. Možná mě do porodky pošle rovnou, možná řekne, že počkáme do pátku. Každopádně jsem chtěla porod bez vyvolání, ale asi to jinak nedopadne 😒

ili5
8. jan 2010

spagatice, možná jak jsi jen na dietě, hodnoty jsou dobré, tak to neberou jako cukrovkáře a tím pádem ani rizikovku, tak můžeš rodit normál do 40 tt, ale přenášet Tě určitě nenechaj, to se prý nesmí ani při malé cukrovce na dietě. Uvidíš.

janni.ka
8. jan 2010

ahoj holky,

spa já si taky říkala že každé tady říkají že jim porod vyvolají dřív a opět já a ty nám řeknou že do termínu se v tom pak vyznej.Mám docela z toho strach jako že když placenta pak nefunguje jak má aby něco nezanedbali 😒
a moje diabetoložka mi říkala taky do termínu 🙄tak sem z nich už fakt otrávená z doktorů.

spagatice
8. jan 2010

Holky vůbec nejsem v kontaktu s Miškou, jen vám sem dávám zprávy, co se dovím tady na koníkovi, ale už se tady píše, že prý je Verunka po operaci a v pořádku 😵 😵 😵

ili5
8. jan 2010

Jani, neboj, máš ještě čas do porodu a jsi jen na dietě. Kdyby se ti cukr zhoršil, tak by tě hlídali a pak se rozhodli. J8 se taky včera dozvěděla kdy vůbec jdu a to se ještě radila s dalším dr. Myyslím, že ta cukrovka ještě není moc prozkoumaná, a sami nevědí, tak většinou ještě nejsou zhodní. Ale nikdo ještě co tak čtu nerodil v termínu na den, vždy dřívě, určo to budou řešit až kol 37 tt, ten by měl být ukončen, aby se mu dovyvíjel mozek.Já budu ve 38 tt rodit, jak mě nebudou vyvolávat do 40 tt 😀

pani_haf
8. jan 2010

Spagi-to je dobře, že je Verunka po operaci, doufám, že je na tom i s Miškou výborně. Hlavně oběma zdraví!
Holky, mě budou vyvolávat porod přesně 39-40tt.

misicka455
9. jan 2010

Tak po pořádku. Vpondělí ráno jsme tedy vyjely směr porodka stím, že prostě jdeme na indukci. Přijaly nás vyšetřily a udělaly monitor , kterej jako na potvoru nebyl moc dobrej.Odvezly nás na pokoj a ještě jsme čekaly na utz aby jsme věděly jak malá leží a jakej je tedy odhad váhy. Po utz mi doktor řekl, že odhad je tři a půl kila, al e že to může být i víc a že by mi radil i díky tomu, že nejsme otočený ten císař , že by to pro nás bylo pro obě nebezpečný tak řikám, že jasan že tedy cisař .Tak jsme se domluvyli na odpo jelikož jsme ráno jedla a , že to bude jen lokální umrtvení.Odvezly mě na pokoj ,kde bylse mnou i manžel a čekalo se. Postupně mě sestra hodila ,obvazovat nohy,holit atd....Jenže pak mě z hladu díky cukrovce začalo být zle tak jsme dostala kapačku s inzulínem a glukózou.Pak nás nacévkovaly to byl hnus.O půl 12 násodvezly na sál, manžela nechaly koukat za skleněnýma dveřima. Pak to začalo píchnout epidurál, podařilo se až na potřetí jelikož jsem se strašně bála a celá se strašně třepala.Nasadit masku na dychání atd..... PAk jsem cítila všude po tělě teplo a zkoušely zda něco cítím ,došel doktor a začalo se. Anesteoložka byla super, držela mě za ruku a říkala každej postup co dr. dělala. Vše bylo bez bolesti až na to když malou vytahovaly tak to bylo jako kdyby zě mě vytahovaly vnitřnosti. PAk jsem jen slyšela, jak brečí a někam jí odnášely z dálky bylo slyšet nějakého doktora, že je krasná a veliká a že krásně sama dychá. PAk mi jí nějak doktorka donesla abych se mrkla dala jsme jí pusu a už jí nesly pryč.PAk mě převážely na ARo a jen jsme od manžela slyšela jako by zdálky , že je moc krasná A zavřely se dveře a já zůstala ůplně sama. Napojily mě na ruzné kapačky hadičky atd.... a já ai na chvilku usnula. Když jsme se vzbudila tak jsme se pořád ptala kde je a nikdo mi to nedokázal říct až o půl sedmé večer přišly z dětského, že jí hnedka po porodu odvezly do dětské nemocnice. Ale jak to sní vypadá nikdo nic nevěděl. Jen mi daly nějaké tel. číslo a že si tam zítra mám zavolat. Noc byla hrozná vůbec jsme nespalapořád jsme cítila, že mě malá kope pak se mi zdálo o té operaci no hrůza Druhej den za mnu přišel manžel a že jede do té nemocnice pak mi zavolá co a jak. Tak jí dělaly utz toho srdíčka a musí se to sledovat. Doneslnějaké fotky a já si pořádně ani neuvědomila, že to dítě na té fotce je moje Ve středu jsme i tam volala já a , že malou převaží do PRahy do Motole a že tam se rozhodne co a dál. Pak už to mělo rychlí spád, v praze jí vyšetřily a zjistily , že není na co čekat a ve čtvrtek nám berušku operrovaly.Tu nejhorší vadu nám odstranily, kvůli tomu srdíčku nemohla pořádně dýchat tlačilo jí to na plíce a ještě se jí neprokrvovalspoe tělíčka. Operace dopadla dobře jen zjistily , že máme nedomykavost chlopně, ale to že počkají , že se to někdy spraví samo a že to něńí vada hrožující život. V pátek ji měly odpojovat od přistrojů, ale bohužel našly ve stolici krev takže s té operace dostala nějaký zánět do střívek.Takže jí nasadily antibitotika, má žilně magnézko na prokrvení, výživu dostavá jen nitrožilně bay y střívka si odpočinula a je uchována ve spánku aby naprala sílu.Odpojovat by jí měly v neděly nebo v pondělí podle toho zda tá krev ještě bude nebo. Mě pustily včera musela jsme je sice ukecávat, ale jsem moc ráda , že jsem doma v klidu.Za beruškou pojedeme v úterý jelikož dokud je na těch přistrojích tak tamnikoho nepustí.TEd si za chvilku budeme volat jak zvládla noc a zda nejsou nějaké komplikace.
Holky je to šilený já pořádjen řvu,mlíko zatím nemám sice se snažím každý tři hodiny stimulovat a každej řiká, že se to ještě rozjede, ale nevím už nemám nějak sílu. Včera jsem došla domů a byla jsme sama . Postýlka prázdná nikde nikdo neřval.Připadla jsem si fakt jako propuštěná po operaci tak jsme to zase ořvala, řvu i teď když vám toto píšu. Když to bude vše v pořádku tak by nám měly princeznu za 14 dní pustit.

Tak teď jsme volaly do prahy stav nezměně což je taky dobře za celou noc krev ve stolici nebyla a odpo jí čekají nějaké vyšetření tak máme zase volat večer po osmé.

misicka455
9. jan 2010

Jinak se právě cpu velkou margotkou 😝 😝 😝

Holky dík,že na nás myslíte 😉

evkaa25
9. jan 2010

Mišičko,tak já tady řvu u PC s tebou.Jsi moc statečná maminka a Verunka je pořádná bojovnice!Musí to být těžké nemít ji u sebe,ale už jste toho spolu zvládli hodně,takže zvládnete i tohle.Snaž se co nejvíc odpočívat,protože až budeš mít malou za 14dní doma,tak už si neodpočineš. 🙂
Moc vám držím palečky a myslím na vás!!

evca82
9. jan 2010

Misicko ja taky uronila slzu, ale vsechno dobre dopadne, je to na dobre ceste 🙂 a 14 dni utece jako voda, ikdyz verim, ze to musi byt pro tebe cas nekonecny. myslim na vas moc!!drzte se holky!

tyyjo margotku to ti zavidim 😀

ili5
9. jan 2010

Ahoj holky,
Misicko, tak nakonec ji převezli a operovali? Bobek, hlavně, že už to má za sebou a Ty taky. Je moc dobře, že jste obě v pořádku. Musí to být těžké jet z porodnice sama bez miminka, ale Ty to určo zvládneš. Moc držím pěsti, aby jí to dopadlo dobře a nebyly komplikace!!!!
Co u Tebe, cukr v poho? Musíš se ještě měřit, píchat atd? Jak po sekci, do kdy jsi měla bolesti a je to lepší po 5 dnech?

mamina
9. jan 2010

Ahoj,holky.Taky jsem se ptala.Prej není důvod vyvolávat před termínem,pokud bude mimčo v pořádku.Asi opravdu záleží na konkrétní porodnici a konkrétním doktoru. 😕

mamina
9. jan 2010

Miško,to mě moc mrzí. 😢
Ale utěšuj se tím,že na to přišli včas a v dnešní době s tím už můžou něco dělat.Znám takového chlapečka-asi po třech operacích srdce během prvního roku života.A je ZDRAVEJ,KRÁSNEJ a ŽIJE!!!a TEĎ MU TÁHNE 16... 😅 😅 😅
Neboj se.Dobře to dopadne!Holčičky jsou bojovnice,vydržej podstatně víc,než chlapečci.A než se naděješ,budeš mít malou určitě doma. 😉
Budu se za Vás obě modlit,ju? 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre