Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

smarti
27. jan 2010

Mamina a Radush, mne tiež povedala dr., že citrón a grep znižujú cukor, tak ich môžem jesť čím viac. U mňa je ale ten problém, že ma hrozne páli záha, tak len pri pomyslení na kyslý citrón ma až striasa. No ale snažím si každý deň dať aspoň pár kvapiek do vody - ale také malé množstvo asi ani nemá význam a aspoň každý druhý deň zjem grep. Pred tehu moje obľúbené ovocie, mohla som na kilá, len teraz kvôli tej kyseline mi to nejde.

Už som sa dávnejšie pýtala, ale nikto mi neodpovedal. Jete kukuričné lupienky ( nie tie sladké, ale obyč., ale aj tak obsahujú malé množstvo cukru ) napr. k jogurtu alebo k mlieku?

olgas
27. jan 2010

evi, do porodky jdu zítra, s tím, že se mám domluvit na ukončení těhu, tak nevím , jestli si mě tam hned nechají, nebo řeknou kdy mám přijít. Uvidím.

mamina
27. jan 2010

Smarti,Lupínky k mlíku si dát můžeš třeba k odpolední svačině-místo rohlíku.Hlavně,když budou neslazené.Pak si je určitě můžeš dát.Jen raději zkontroluj složení,aby tam nebylo těch sacharidů moc.Správně to nadávkuj.A myslím,že to vůbec není špatnej nápad-určitě je to výživnější a víc to zasytí oproti tomu pečivu. 😉 A k bílýmu neslazenýmu jogurtu by byly určitě ještě lepší-ten totiž obsahuje líp stravitelný sacharidy,který se líp spalujou,než třeba v obyč.mlíce.(Doktorka říkala,že prý kysaný výrobky jsou pro nás lepší,než nekysaný..) 😕

mamina
27. jan 2010

Myšičko,vítám Vás doma. 😀 To je nádherná zpráva! 😀 Úplně mi to rozzářilo dnešní ráno. 😵 😵 😵 Jsem za Vás moc šťastná! 😵 😵 😵

Jo,holky,zítra máme 15.výročí svatby,hlídání zajištěný.Napadá Vás nějakej program,kterej by tomu odpovídal a na kterej by jsme třeba po letech rádi vzpomínali?Zatím jediný,co nás napadlo je strávit večer na parníku-zrovna zítra večer tam je akce,budou hrát evergreeny 30.let po současnost,živá hudba...
(Máme je moc rádi-historii,filmy pro pamětníky atp.)Mají zajímavý menu.Jen je to trošku dražší,než jsme počítali.Ale zas na druhou stranu si myslím,že by to stálo za to,ne?A opravdu jsme nepřišli na nic,co by se tomu aspoň trochu vyrovnalo.Myslím,že by to bylo krásně romantický...Napadá Vás něco?Jak Vy jste s partnery slavili různá výročí?Inspiraciiii!!!... 😀 😀 😀

olgas
27. jan 2010

mamino: no ten program zní lákavě, šla bych do toho. Jinak ti asi moc neporadím, já jsem žádné výročí neslavila, tak nevím. Navíc, taky vzhledem k tvému stavu by třeba skok padákem nebyl nic moc. 😀 Jdi do parníku, i když je to dražší, tak jednou za čas proč ne. Navíc takové hezké výročí.

mamina
27. jan 2010

Olgas,dík za názor.A do padáku bych nešla,ani jako netěhule. 😀 Bojím se výšek. 😝 Mám problém a trnu hrůzou,už když manža leze po střeše přístěnku,a to jsou jen 3 metry.Když leze na střechu od baráku-12 metrů,jsem s nervama úplně trop,dokud se nepříjde ohlásit,že je živej a zdravej. 😅 😅 😅 j

ili5
27. jan 2010

Ahoj,
já si nechala píchnout epidurál ve 15 hod od bolesti jsem zdechávala, zabral do 17 30 hod ale cítit tlaky a bolest normál jde, ale pak zas nanovo. To mi už další dávku nechtěli píchnout, abych se otevřela, takže mi byl na hovno, ale píchnutí nebolí, jen jsem špatně seděla, tak mě to bodlo v pravo do nohy, tak to vytáhla a znova napíchla, ale je to umrtvené místo, takže nebolí. Pak jak jsem šla na císař narychlo, tak jsem se bála, že to ucítím, prosila aby mě uspali, ale prý je to riziko pro mě i mimi, takže ne.
Strach byl velký, bylo to v poho. Hodní lidi kolem, u operace jsme se bavili, srandovali. Přednosta říkal, že se dlouho u operace tak nepobavil. Kdybych měla ale jen ležet a soustředit se, tak by to bylo horší. Jde cítit jen takové tlaky, jak by mě střeva tahali až do třísel tlak.
Pak mě odvezli na JIp, nohy jsem necítila do 5 do rána. Chodila sestra jestli je cítím, že mě chce umýt, ale já cítila po nějaké době levou a pravá nic. Tak mě ji skrčila, že mě umyje a noha spadla, úplně ochrnutá. Až v 5 povolila. Pak kol 9 hod už mě hnali ven z lůžka do sprchy, hrozná bolest a motanice, tam mě osprchovali studenou vodou, nasadili pampers a ležela jsem do 10 a vezli mě na pokoj. Musela jsem to rozchodit, začátek je bolestivý, ael na druhý den už v poho. U sinalu není ani kanyla v těle, takže v poho. 🙂

pani_haf
27. jan 2010

Misi-výborná zpráva, že jste doma!!!!! Jupí 🙂. Vyzkoušej 2 lžičky NUTRITONU, zahustí mléko v bříšku na kašičku a malá nebude blinkat, malej mi to dělá taky, tak ho jednak přebaluju před kojením, po kojení odříhnout, když to nejde, tak ho dám do zvýšené polohy, nebo ho ještě trochu ponosím.Záleží, jetsli malá zvrací obloukem nebo jen ublinkává, náš malý to takhle dělal týden, než se doma trochu aklimatizoval, ale i teď ho musím hlídat a dávat mu méně pít.

Evco a olgas, vy to už máte za pár, držím pěstičky.

Holky, zase mám špatnou techniku kojení, tak mám dobře prasklou bradavku, trpím jako Hus ☹, ale musím vydržet!!!!

evca82
27. jan 2010

haf to si me rozesmala, tim trpim jako HUS 😀

no ja zacinam mit docela hruzu z toho vyvolani, vzhledem k tomu, ze moje telo na to neni vubec nachystany ☹ to at mi udelaji radsi snad rovnou CS.

lena27
27. jan 2010

na popraskané bradavky - potírat řepíkem nebo jitrocelem

lena27
27. jan 2010

a ještě natírat bradavky Bepantenem

olgas
27. jan 2010

Evi, i když jsem byla otevřená minulý týden na jeden prst, tak z toho vyvolání mám hrůzu taky. Moje kamarádka byla takhle otevřená měsíc a nepokračovalo to, takže vyhráno určitě nemám. Jestli se zítra neozvu, tak si mě tam nechali....

paní Haf: jo kojení to je určitě věda, jsem zvědavá jak s tím budu bojovat. No třeba nám pak vy zkušené maminy poradíte a budeme to mít s Evcou o to lehčí 😉

Ili, jestli mě čeká co tebe, tak teda potěš. A co pomáhá ti tvoje dcera s Patričkem (doufám, že jsem to nespletla), nebo to jde mimo ni?

Holky, dneska mám radost, konečně mi přišla zaplacená neschopenka od listopadu a zároveň i mateřská od 20.12. do konce roku 😅

evca82
27. jan 2010

olgas to me uz prisla nekdy pred tydnem 🙂

napadlo me jestli by jsi Haf nenapsala do IP me a olgas mobil, ze bychom davaly info jak to s nama vypada 🙂

konvalinka.2
27. jan 2010

Ahojky holky.
tak jsem si právě dobalila tašku do porodnice. Vypadá to, jako bych se stěhovala-tolik jsem tam toho nastrkala! 🙂 Tak snad mi tam nebude nic chybět.
V pátek jdu na první kontrolu do porodky, tak jsem zvědavá, jak to s náma vypadá... Od včerejška mě píchá "tam dole". Ale ne pořád, jen občas... Tak jestli se mi maličká sune už níže...
Začínám se toho porodu tak trochu dost bát 😲 😢 . Už aby byl porod za mnou.

Misicka: dej sobě i maličké čas. Je to na ni velká změna prostředí a všeho. Určitě se to brzy spraví-držím pěsti!!
A to blinkání...moje malá ta blinkala až do půl roku-po každým jídle (mlíce a později i čaj).
Dr. mi na to řekla, že to nevadí, že to tak miminka dělají a že má nedovřenou bránici či co to. Ale samo se to spraví až přejdete na z mlíka na něco jiného. Bude to dobrý, neboj.

olgas
27. jan 2010

Evi, já patřím taky pod Prahu, a když jsem pořád neměla ten listopad, tak jsem to už viděla černě s tím vyplácením mateřské.

No kdyby nám paní Haf napsala mobil do IP tak by to bylo dobré, určitě bych info dávala. To není špatný nápad.

Jo, paní Haf, moje kamarádka mi ještě radila, že mnohem lepší než ten Bepathen je nějaká mastička na bradavky od firmy Lanoderm, je to krém který se jmenuje Mother care a je určen pro péči o bradavky u kojících maminek. Prodává se nejspíš jenom v lékárnách , bude asi dražší, ale prý je zázračný. Měl by osahovat 100% vysoce číštěný lanolin bez konzervačních látek, měl by tlumit bolestivost bradavek a hojit je.

evca82
27. jan 2010

olgas a kde vubec budes rodit?

pani_haf
27. jan 2010

Evco-já jsem nějaká zmatená s tou ip, tak mi prosím pošli mail a já pošlu číslo, to víš, mlíko mi vymývá mozek. Budu tady všechny informovat!!!!

Lena-díky za tip a to mám použít odvaz či jak?????

olgas
27. jan 2010

Evi, já budu rodit v Olomouci. Ty v Praze Podolí nebo jinde?

janni.ka
27. jan 2010

ili tak to je teda mazec ten tvůj porod 😖

Já bych už asi bulela že mi zůstane ochrnutá noha 😅 ale fakt jako sem hroznej plašan 😅

holky já vám teda nevím,ale asi pokud to půjde půjdu pod celkovou,když sem byla na odběru vajíček taky sem byla uspaná na 15min a ani sem po tom už nespala 😀 probudili mě a pak sme na pokoji klabosily s holkama 😀 😀 místo aby sme chrupčily 😉 snášela sem to dobře a myslím že ted by to taky neměl být problém.

Třeba nám miška o tom jejím císaři písne když se sem dostane na chvilku ale vím že psala už nikdy více a není jediná kdo to říká tak asi tak no 😒 a ted si vyber dr řeknou néééééééééé to je v poho to nic necítíte a pak holky co na tom byly mluví jinak 😒

Olgas tak at zítra je vše v poho a myslím že si tě tam nechají 😉 moc ti přeju aby to vyvolání bylo fofr i tobě Evčo.Ale když mimi samo ještě nechce na svět tak proč maminky terorizovat třebas vyvoláváním tak dlouho jako spagi že 😕

evca82
27. jan 2010

Haf IP je interni posta 😀 mas to uplne nahore po listou. ale mejl ti do ni muzu napsat taky 🙂

olgas, jo jo v podoli. a jak to, ze v olomouci, kdyz spadas pod prahu? 😕

janni diky za palecky ohledne vyvolani, no ja mam ve spagi trochu odstrasujici pripad, jak uz jsem psala, to at me radsi pak vemou hned na cisare, nez takhle cloveka trapit. a proc jdes ty na cisare?urco jsi to psala, ale ta skleroza.....

olgas
27. jan 2010

Já bydlím v Olomouci,tady jsem i pracovala, ale pod Prahu spadám jenom pod sociálku, protože firma , kde jsem pracovala má sídlo na Praze 9 - a přísluším sociálce Praha 8. 😀

janni - taky děkuji za přání rychlého vyvolání, ale právě díky spagi se toho docela děsím, a teď jsem slyšela o dalším takovém případu, ach jo.

radushka
27. jan 2010

holky jak to tak kolem slyším, tak mám z případného vyvolání taky strach 😒 .Říkám si, že úderem 38.tt nasadím všechny možné vyvolávací techniky.Snad se tomu vyhnu 😒

janni.ka
28. jan 2010

jejda tady ještě dneska nikdo nebyl 😕

tak já budu první 😀

Evy mě se malá otočila hlavičkou nahoru,proto císař 😉 třeba se ještě otočí tak jak má 🙂

Holky já nebudu plašit ale já těch případů znám vícero 😖 proto to ani já nechci vyvolání,to radši císaře bo to trápení v bolestech a nic z toho 😖 😖

Olgas a Evy sem na vás zvědavá a už vyhlížím mimušenka 🙂

radush když mimi nechce tak nechce nic nepomůže 😒

olgas
28. jan 2010

Ahojte holky,

tak právě jsem se vrátila z porodnice z kontroly. Takže verdikt je, že zítra nastupuji na vyvolání. V mém případě je to teda všechno hraniční, protože měřím jenom 154 cm, tak mě dneska ještě poslali na ultrazvuk , aby zjistili jak je mimčo velké, má cca 3300 g - 3500 g, takže jsem tak tak na hranici, kdyby bylo větší tak bych asi šla na císaře. Zítra začnou teda vyvolávat a uvidí se, jaký to bude mít průběh.

evca82
28. jan 2010

olgas tak budu drzet palce, treba to budes mit rychly a jak jsi otevrena rikali ti?jinak to ti mimi vahove hezky poskocilo vid? 🙂

olgas
28. jan 2010

Evi, no za 14 dní poskočil o cca 400g, jestli to nebude tím, že jsem včera zblajzla půl nanukáče 😀 Otevřená jsem stejně jako minulý týden, na prst, takže žádný pokrok.

evkaa25
28. jan 2010

Ahojky holky.Dlouho jsem tu nebyla a koukám,že už se tady bude rodit.
Olgas na zítra držím moc moc palce.Evca ty už to máš taky za pár. 🙂
Chtěla bych se zeptat,já jsem byla včera na poradně a objednala mně na další poradnu až na 2,3,což je skoro za pět týdnů.To mi přijde strašně pozdě.Jak často jste chodily ve třetím trimestru na gynekologii vy???
Taky se chci zeptat,jestli vám brali na gyndě někdy po 30tt krev.Kamarádka je těhotná,bez cukrovky,a bari jí ve 32tt krev na krevní obraz a rH faktor.A mně nic a objednaná jsem až na 37tt. 😖 A to jsem myslela,že mně jako cukrovkářku budou víc hlídat.Jsem z toho teda blázen,tak jestli mi můžete napsat vaše zkušenosti s tímto.........

marketa137
28. jan 2010

Taky mam těhu cukrovku a dneska zjistili na UTZ diabetickou fetopatii 😒 . Stejně jako v minulém těhu. měla nebo máte to taky někdo. navíc je malej dle UTZ o 9 dné starší takže 8. února jdu do porodky na monitor a UTZ a domluvíme se na nástupu. Docela se to začíná blížit 😉

beruskaveruska
28. jan 2010

ahoj spagatice už má fotku Míšánka tak kukněte 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

beruskaveruska
28. jan 2010

to je broučínek co??? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre