Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

makinecka
22. máj 2010

aha děkuju já právě nejím tu druhou večeři,dr mi říkala že pokud nechci nemusím,já brzo usínám,ale asi budu muset a co tak asi jíte na tu druhou večeři?už se vidím jak budu o půl jedenácte něco jíst když už dávno spím ☹

makinecka
22. máj 2010

navíc si tu moč mám kontrolovat hodinu a půl po snídani a ta asi taky moc nezabrala,držím dietu týden,schválně se hlídám abych nepřeháněla sacharidy a teď zase tohle,už sem z toho na nervy ☹

ducky
22. máj 2010

Jaru taky myslím, že jednička v oboru je jen jedna. Ale fajn, dělej to podle toho, co ti říká tvoje dr., když jí věříš.
A mmch mě brali krev i po hodině a už jsme to tu rozebírali, že je špatně, že to v každé laborce dělají jinak, ptž kdyby mě bývali změřili jen po dvou hodinách, tak jim sítem propadnu, žádnou těhu cukrovku vlastně nemám a ohrožovala bych velmi vážně svoje dítě. ☹ Takže asi tak, já jsem ráda, že mě odebrali i po hodině, že chodím k největší kapacitě v ČR, mám dietu a moje dítě se vyvíjí zcela normálně. 😉

Makinečka opravdu bys neměla vynechat druhou večeři, pokud máš v moči ketolátky. Je to příznak toho, že tělo v noci hladovělo, zpracovávalo tuky a nikoliv cukry a to je špatně. Však nemusíš si jí přece dávat v půl jedenáctý, já třeba večeřím v 7 a druhou večeři mám v 10, ale kdyby se mi chtělo spát, tak jí tam šoupnu v 9 a jdu do pelechu. Ty dvě hodiny by tam měly být, je to nejmenší rozestup 😉

makinecka
22. máj 2010

ducky díky,pokusím se do sebe něco nacpat i když nemám vůbec hlad,pro synáčka všechno na světě 🙂
mě teda zase nebrali hodnotu po hodině,nechápu proč to nějak nesjednotí,já měla zvýšenou až po 120 min

ducky
22. máj 2010

Maki jak už jsem psala, taky jsme tady o tom s holkama spekulovaly, jak je to možné, že to v každé laborce dělají jinak 😔
Hlavně takhle jim opravdu může propadnout spoustu těhu cukrovkářek a jejich miminkům se pak můžou dít věci 😢
Já třeba měla naopak zvýšenou hodnotu po hodině. Po dvou už jsem byla totál za vodou 😀 Ale jsem fakt ráda, že mě odchytly, ptž když jsem si četla možné následky, tak na mě šla úzkost. Né že by mě ta dieta nějak zvlášť bavila 😀 , ale jak píšeš, pro miminko vše 😉

makinecka
22. máj 2010

no mě teda ta dieta taky vůbec nebaví,hlavně mi vadí že nesmím moc ovoce a to já miluju,sladký bych nějak přežila,ale to ovoce mě štve 😖 navíc pořád nevím kolik toho můžu sníst,bojím se sníst toho víc,tak se snažím ovoce jíst na svačinky,protože pečivo nechcu mě stačí že ho mám ráno a večer 🙂

makinecka
22. máj 2010

a to ještě nemám glukometr,jen si budu brát krev než půjdu do poradny tam mě to vyšetří a píchnou na lačno,jnak bych se pořád měřila a hysterčila 🙂 už bych chtěla být nějaký aspoň 36 týden a mít to za sebou a pak mít klid a moct jíst všechno 🙂

ducky
22. máj 2010

Maki doporučuju ti stránky www.tehotenskacukrovka.cz Psal je člověk vyškolený u jedničky v oboru, dr. Moravcové a je to přesně její dieta. Tam si načti vše potřebné, než se dostaneš někam do dia poradny. Já teda jím ovoce asi 2x denně, taky bez něj nevydržím. Stačilo, že jsem se musela vzdát sladkýho 😝 😀
A neboj, ono to uteče. Taky jsem si říkala, tý jo, 3 měsíce diety a najednou je to už jen 1.5 měsíce. A navíc nejen že nepřibírám, naopak hubnu a cítím se výborně. V prvním těhu jsem nabrala hrozně kil, takže mi věř, že mám srovnání 😝 😔

saksina
22. máj 2010

ahojte, ja som mala nalacno hodnotu 3,8 a po vypiti glukozy po 2 hod. som mala 3,4. Lenze potom mi sestricka povedala, aby som sa najedla, kym budu vysledky, tak som sa najedla a zjedla som jednu cokoladovu tycinku 3bit. No a potom sa este doktorka rozhodla zobrat mi krv a vtedy mi hodnoty vyskocili na 9. Tak ma hned zaradila medzi cukrovkarky, takze mam mat dietu. Lenze ja som zabudla, ze som zjedla tu cokoladu, tak som jej to vlastne ani nepovedala... Tak ja neviem, ci je mozne, ze z tej cokolady by mi to takto stuplo, ked mi to po glukoze kleslo... Myslite, ze to je mozne?

jaru30
22. máj 2010

Ducky a Syrael, otevřete oči a zapátrejte na netu. Chtělo by to trochu rozhledu. Moravcová není jediná expertka na těhu cukrovku v republice 😀
Jo a ducky, i naše dítě se vyvíjí zcela normálně, takže rady mojí doktorky asi nejsou úplně na.....Taky mám dietku, ale nešílím a nestresuju se z ní jako vy tady, abych pomalu počítala i kalorie z páry nad hrncem 😉 😀
Stres kvůli jídlu je pro vaše mimčo mnohem horší, než to, že vám občas vylítne cukr. Ten vylítne i zdravé těhulce, když spořádá tabulku čokolády, a ani o tom neví 🙂 Pa

ducky
22. máj 2010

Jaru to nevím, kde jsi vzala informaci, že bych se stresovala z diety???? 😲 😲 😲
A však jsem ti psala, že když věříš té své, tak v pořádku, měř se po hodině a půl a hotovo. Jen jsme se Syraell nebyly jediné, kdo ti to psala, ale to už je jedno. 😔

Saksina ta glukóza je o hodně větší dávka než 3bit. Ale teda po dvou hodinách máš hodně nízkou hodnotu. 😅

syraell
22. máj 2010

jaru30
to chce klid, jses ve zbytecny tenzi 😉

biba3
22. máj 2010

Ahojte baby,nema niektora z vas polyhydramnion-viaej plodovej vody,ze vraj to byva aj pri cukrovke.

makinecka
23. máj 2010

ducky já už v diaporadně byla jednou a příští týden jdu znova,ale glukometr ani tak nevyfasuju,jen si budu odebírat doma krev po jídlech a nosit sebou na kontrolu na dia a oni mi to tam změří a já mám teda měřit taky po hodině a půl po jídle to mi přímo řekla dr a nevím proč ☹ no teď to tak udělám a uvidím jaký mi vyjdou hodnoty a pak uvidím,minule byly super 🙂
k tomu ovoci,to si počítáte dle té tabulky?a vypočítáte si kolik ovoce můžete sníst aby to odpovídalo sacharidům na svačinku,nebo si vezmete třeba jedno jablko,mě třeba zajímá meloun,nebo ananas,vím že se to moc nemá že je to sladké,ale mě to chutná 😅

makinecka
23. máj 2010

a já se přiznávám že z diety trošku stresuju,je to tím že to vím asi týden a mám strach abych zbytečně neubližovala miminku nějakým zbytečným žraním a radši si to pětkrát přepočítám a já nevím co než bych do sebe navalila hromadu sacharidů a vylítlo mi to nahoru to myslím není dobré 😉

ducky děkuji za stránky,přečteno a myslím že to dodržuju a časem se uklidním 🙂

lenocka84
23. máj 2010

ahoj mamicky
tiez som mala tehu cukrovku

makinecka, diety sa neboj, hlavne vyluc muku, biely cukor, biele pecivo a bude to ok, a ese hrozno a banany
to jedine som vypustila zo stravy, a maly je zdravucky, bez problemov.
takze ziadny stres, lebo ten je horsi ako cela cukrovka

makinecka
23. máj 2010

lenocka a to jsi jedla jen tmavé pečivo,já jsem četla že v některé může být obarvené karamelem a to není dobré,takže jím bílé pečivo,které si vážím

lenocka84
23. máj 2010

makinecka ale biela muka je to najhorsie
treba brat celozrnne pecivo, nie tmave, to je rozdiel

makinecka
23. máj 2010

k tomu mě nic dr neřekla,ale já si teda nakoupím grahamové pečivo 🙂

ducky
23. máj 2010

Maki tak nám naopak řekla dr. Moravcová, abychom nejlépe jedly klasickou Šumavu, rohlíky, housky. Přesně jak píšeš, nikdy nemůžeš mít jistotu, pokud si to sama neupečeš, že tmavé pečivo není obarvené bílé.
Vůbec nevím, proč by měla bílá mouka být tak hrozná, pokud si to spočítáš, je to v pohodě. 😉
Zrovna tak jím banány, jen si spočítám kolik ho můžu podle tabulky. Např. moje častá svačina je bílý jogurt Choceňský max a 90g banánu. Když jsem v terénu, tak vezmu jen menší banán, samotného ho můžeš 130 g.
Jablko, už ho mám v oku, takže takové středně velké je v pohodě. Holt než si to zažiješ, budeš víc vážit, pak už méně 😉
Meloun je super, ten má málo cukru. 😀
Jinak samo rychlé cukry ne, takže právě veškeré sladkosti a tak. Pozor třeba na rajský protlak, ten má taky dost cukru. Červený omáčky teď vlastně vůbec nedělám, maximálně si dělám rajčátka na pánev a to na těstoviny.
Jak jsem už psala, tak mám vyzkoušenou krupicovou kaši bez cukru - 200 ml mlíka, 2 lžíce krupice a trochu másla. Ochutím to trochou skořice (bacha, hodně ne, prokrvuje dělohu) a je to mňamka.
O štrúdlu asi víš, ne? Listové těsto, jablíčka, trocha skořice. Taky mňamka, ani mi to nepřijde, že by to chutnalo tolik jinak, než když jsem ho sladila vanilkovým cukrem.
Z diety nestresuj, ono si to sedne. Vím, že ten začátek je těžký, pro mě taky bylo, než jsem si zvykla. Jako mám tu stravu jednotvárnější, ale zas to není tak hrozné 😉

makinecka
23. máj 2010

tak bílé pečivo můžu,já jsem z toho jelen,mě akorát řekli že nemám jíst sladké,sladit medem,cukrem ani sladidlem a né ovocný jogurty 🙂
jinak jsem si přečetla že se protlak a takové věci nesmí tak to vůbec nejím a dělám si jiné věci 🙂
mě někdy vyjde naváženo třeba 1a půl krajíce chleba,ale nevím jeslti to není moc pecka,ale dle tabulek to vychází a ovoce si taky zatím vážím a pak myslím že už budu vědět 🙂

didulka85
23. máj 2010

Vcera som si dala na druhu veceru o 22:00 cely grahamovy rozok s bryndzovou natierkou a rano som mala v moci maximum ketonov.

syraell
23. máj 2010

makinecka
neplas, za chvili uz budes vedet co a jak 😉 Ovocnyho jogurtu se taky nemusis uplne vzdat - ja jsem pred chvili zblajzla jahodovou aktivii a po hodine jsem mela krasnou glykemku...S tim bilym pecivem je to vazne logicky - lepsi to bily, kde nemuze byt karamel. Ja taky normalne nejim bily pecivo, porad drzim nejakou dietu, ale ted se nesnazime zhubnout, ale udrzet glykemku na uzde 😉
A neboj se, pokud zacnes trochu hubnout - to se nam tu stava skoro vsem a neni to az tak neprijemny 😀

mollyweasley
23. máj 2010

Já bych řekla, že není zas tak důležité si vážit třeba to ovoce (banány) přesně na gramy, je důležité vědět, kdy si ho můžu dát (já třeba dopoledne vůbec) a jakou po tom mám glykemku. Já jsem třeba snědla trs hrozna a ovocný jogurt a ani to se mnou nehlo. Někdy sním sacharidů méně, než je v danou dobu doporučeno, někdy více, ale důležité je, že jsem při měření v normě.

Didul, zkus ty ketony ještě zítra, mi doktor pravil, že když budou pravidelně zvýšené, je to na inzulín.

makinecka
23. máj 2010

já bych tak nestresovala kdybych měla možnost se měřit po jídle,ale glukometr mi v poradně nedali a nikdo co znám ho nemá tak si ho nemám od koho půjčit takže nevím jak na co reaguju

didulka85
23. máj 2010

Maki ja mam glukomer a aj tak som v strese. Doktorka mi povedala, ze mam merat 2 hodiny po jedle, baby na MK mi pisali, ze hodinu po jedle. Tak som minula uz vsetky pruzky a zistila, ze po 2 hodinach mam presne taku istu hodnotu ako po hodine (+/-0,1). Najlepsie je, ze podla glukomeru ziadnu cukrovku nemam.
Moly tie hlupe ketony mam v moci stale. Od stredy som nemala len jedno rano.
Zajtra volam doktorke, ci sa nahodou tie ich testy nemylili a ja sa zbytocne trapim dietou.

radula75
24. máj 2010

tak jsem právě přišla z kontroly,dostala jsem pochvalu,konečně moč bez ketonů 🙂inzulín pořád stejná dávka,snad to udržíme do konce.Malá si to konečně rozmyslela a otočila,tak nejsme konec pánevní,to jsem fakt nečekala tak pozdě,necítila jsem žádnou změnu,připada mi že kope všude 🙂 Jen mi mudra řekla,že vypadá o 2 týdny menší,příští týden půjdeme znovu na přeměření.

makinecka
24. máj 2010

tak super,gratuluju k přetočení malé 🙂 snad ti dávka inzulínu vydrží,už jen pár týdnů 🙂

radula75
24. máj 2010

makinecka děkuji už jsem s tím nepočítala,že se vůbec otočí.Příští týden mně už převedou do fakultní nemocnice ov,prý s inzulínem se rodí dříve asi o 14 dní,tak jsem zvědavá.

makinecka
24. máj 2010

a budeš rodit normálně když se malá otočila nebo sekcí,my cukrovkářky nesmíme asi přenášet,tak aspoň něco.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre