Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

makinecka
24. máj 2010

hned po porodu se už může jíst normálně nebo se musí držt dieta i v šestinedělí a ty si pak budeš muset píchat ještě inzulín 😕

radula75
24. máj 2010

měla bych rodit normálně,když se malá otočila,ale asi to budou vyvolávat dříve.s inzulínem se prý končí hned po porodu,s dietou nevím,možná to jen doporučí držet,podle toho jaké budou hodnoty po porodu..

werunka21
24. máj 2010

Radu, ty budeš rodit ve fakultce v OV? Dej pak vědět jak jsi byla spokojená, já slyším na fakultku samé negativní ohlasy. Sice špičkové vybavení, kdyby náhodou byly nějaké komplikace ale přístup personálu prý hrozný.

ducky
24. máj 2010

Radulo tak to je super. Jsem zvědavá na toho mýho kulišáka, taky KP. Moje prvorozená byla ve 32tt taky hlavou hore a ve 36 tt už najednou otočená a taky jsem to ani nepostřehla. U malýho mám pocit, že má stále nohy dole a hlavu nahoře, ale třeba už se taky pletu. Uvidíme, holt bych druhý porod měla císaře, KP bych teda rodit nechtěla. 😅

Holky po porodu se můžete začít stravovat normálně, jen nesmíte třeba na posezení sníst bonboniéru. Ale tak prostě normálně jíst, něco sladkýho už budeme moct 😉

radula75
24. máj 2010

werunka uvidím zda tam nakonec budu rodit,pokud by to přišlo dříve rychlá mně tam stejně neodveze a porody jsem měla rychlé první 3.5hod,druhý 1hod 45min,takže uvidím kam to stihnem.Určitě ale pisnu zkušenosti jak to tam chodí,taky jsem moc zvědavá.
ducky taky jsem měla hrůzu z tohomuset rodit KP,měla jsem strach že by se mně ani nakonec neptali jak to chci jestli chci císaře,a zkoušeli to odrodit přirozeně,když mám rodit po třetí.

claca
24. máj 2010

někdo tu psal,že podle glukometru nemá cukrovku,mě taky docela zaráží,že doma mam 4,3 hodinu po jídle a po tom samém jídle mam z laboratoře 6,0,přitom toa berou také z prstu,to mě neni jasný,jaktože je vždy vyšší ta hodnota z laboratoře než doma

didulka85
24. máj 2010

@claca to som bola ja. Vobec tomu nerozumiem. Dnes som volala aj doktorke a ta mi tvrdi, ze mam hladinu cukru nizku, lebo poctivo dodrziavam dietu. Vobec tomu glukomeru neverim.

Hrozi vam niektorej makrozomia plodu? T.j. nadmerne velke dieta...

maly_prcek
24. máj 2010

Jo jo, s dietou se končí hned po porodu... Mně hned na večeři po porodu dali krupici 😵 😵 😵 SLADKOU 😵 😀 Kdo nezažil, nepochopí... Pak se jen po 6nedělí opakuje test a po roce jsem zvaná znova na kontrolu, v případě gravidity hned...

makinecka
24. máj 2010

aspoň že tak,že se po porodu může mlsat 🙂 já se tak těším až budu v srpnu rodit,už aby to bylo 😀 nejen že budu mít maličkého konečně u sebe,navíc jako bonus bude čokoška 😵

misicka455
24. máj 2010

Ahojky holky, nechci vám kazit iluze, ale i já měla těhu cukrovku a taky si myslela, že hned jak porodím si dám něco sladkého a ono prd. Celej týden co jsme byla v porodnici tak jsme dostávala nějaké blafi jako diabetickou dietu i když jsme jim horem dolem vysvětlovala , že normální cukrovku nemám a 3 denně mě měřily glukometrem cukr takže jsme ani nemohla po taji mlsat a vím o více takovích případech. Takže poprvé jsme měla sladkost až doma, ale těch pár dní je už nic když to člověk vydží několik měsíců.

makinecka
24. máj 2010

misicka no právě,pokud mi to v porodnici nedovolí a tajně to nepůjde tak to vydržím na doma a pak už mě nic nezastaví 😀

didulka85
24. máj 2010

Misicka nepotesila si ma. Ja uz mam zoznam sladkosti do porodnice.

makinecka
24. máj 2010

didu já už manželovi taky nakázala s čím zamnou pak má dojít,ale stejně mu řeknu ať mi to přinese třeba to půjde 🙂

syraell
25. máj 2010

Tak glukometr je vazne na bateerky, protoze v rozmezi opeti sekud byl rozdil6 desetin! Pak tomu ma clovek verit...

lunana
25. máj 2010

Ahojte, potrebujem poradiť, dnes mi majú robiť test na tehotenskú cukrovku a dostala som glukózu v prášku, že si ju mám dať pred odberom krvi, ale kedy presne? Hodinu pred odberom alebo tesne pred vchodom do ambulancie? Ďakujem

makinecka
25. máj 2010

lunana to ti bohužel neporadím,mě dávali glukózu vypít v laboratoři a ještě se dívali jeslti sem to vypila celé 🙂

misicka455
25. máj 2010

@lunana tak si tam zavolej nechápu, že tohle ti neřekly když je to docela duležité. Mě vzaly krev a pak jsme pila ten sajrajt v ordinaci.

makinecka
25. máj 2010

ahoj,včera jsem si nedala nic na druhou večeři a mám zase v moči ketony,je to nebezpečné pro mimi?

zdenda6
25. máj 2010

ahoj!ja som mala tiež posledný trimester ketony v moči musela som držať dietu kôli cukrovke doktor mi povedal že tie ketony môžu biť od hladovania,lebo som bola zviknutá jesť všetko doradu,normalne malý sa narodil v 38týž.cisarskym rezom mal 4700g a 53cm a bol zdravý teraz má 6 mesiacov a darí sa mu dobre tie ketony to su pretažené obličky musíš vydržať neboj všetko bude o.k ja som bola ku koncu velmi vyčerpana z tej diety ale po pôrode sa všetko zlepšilo 🙂prajem vela trpezlivosti 😉

didulka85
25. máj 2010

@makinecka rano som mala tiez ketony. Vlastne ich mam stale. Mne doktorka povedala, ze sa mam radsej poriadne najest, lebo ketony su horsie ako cukor v krvi.

@zdenda6 tvoj maly mal 4700g??? Takze tiez mal makrozomiu. A vsetko OK? Ziadne problemy z toho nemal?

syraell
25. máj 2010

didulka85
nemuzes vsechno hazet na makrozomii - cukrovka ma na svedomi pouze rust tkani! Takhle velky dite muze byt i otazka genetiky - dlouhy kosti nemaji s cukrovkou nic spolecnyho...A rozhodne se toho rustu neboj, v momente, kdy mas diagnostikovany GD se mimco pravidelne premeruje a ultrazvuk spolehlive urci, jestli rostou tkane ( spatne kompenzovana cukrovka), nebo kosti🙂

zdenda6
25. máj 2010

didulka85neviem čo je makrozomia ale syraell ma pravdu mimčo je stale pod kontrolu moja prva dcera mala pri nar.5270g a 55cm tež cisars.r.,teraz ma 11 r.azačala dosť priberat začaly sa ozývať hormony stale je hladna zatial je zdrava ale hrozí jej obezita je po mne.ma to v génoch a čo sa týka maleho kojila som ho do 3mesAJ PRIkRmovala lebo bol stale nespokojný teraz ma 9500g a70cm je veľmi hravý a dosť pevný už začína sedieť je o.k musím dbať viac na životospravu aby som neurobila taku istú chybu ako pri prvom dietati s novým jedlom netreba ponahlať a žiadne sladkosti ked tak až po 1rok.lebo dieta si na to velmi zvikne a potom je problém ☹

didulka85
25. máj 2010

Ja som bola v piatok na ultrazvuku a cele to trvalo 2 minuty. Doktor len povedal, ze je to makrozomia a poslal ma prec. Dalsi ultrazvuk mi uz robit nebudu, som sa na to dokonca pytala. Tak potom neviem, ako chcu sledovat moje dieta.

zdenda6
25. máj 2010

ja som v 31tyž.ležala aj v nemocnici bola so tam 2 týž. a babovi robili ult.aj 2krat a sledovaly ozvi srdca skratka komplet vyš.

makinecka
25. máj 2010

ahoj,já dnes byla na gyndě dr mi ultrazvuk nedělal,jen mi dal magnézko a tuhnutí břicha a pozval za měsíc

didulka85
25. máj 2010

@makinecka takze aj tebe tak sleduju malinke ako mne.

makinecka
25. máj 2010

@didulka85 mě naposledy malého měřili na ultrazvuku ve 20 týdnu,minule na kontrole mě ultrazvuk nedělal a teď taky ne,jen mi vždy kontroluje čípek a ultrazvuk mám příští kontrolu ve 30 týdnu a budou m natáčet už ozvy

syraell
25. máj 2010

holky, asi bych na vasem miste uvazovala o zmene osetrujiciho lekare - je neodpustitelny, ze vas s touhle diagnozou nesledujou...Navic ultrazvuk je prakticky jedina moznost jak zjistit, jestli cukrovka ma na dite vliv. Me delala doktorka ultrazvuk pri kazde kontrole a vzdycky porovnavala namerene hodnoty s tou psledni kontrolou. Nekdy se urcite oplati ozvat se...

makinecka
25. máj 2010

@syraell já jsem ale se svým dr spokojená,on mě vždy vyšetřuje ručně a viděl můj průkaz kde byly hodnoty 4,2 na lačno a 5,2 po jídle takže je to dobře kompenzované a v pátek jdu teprve na druhý odběr a tam mi diabetoložka dá zprávu pro něj a říkal že pokud tam něco bude tak mám přijít jinak stačí až v poradně,tak nevím jestli je to norální průběh 😢

ducky
25. máj 2010

Holky pšt, ale dostala jsem takový tip a dneska ho vyzkoušela a dobrýýý 😀 Celkově se mi cukrovka asi zhoršila trochu, krupicová kaše mi prošla k obědu na hraně, ale kámošky kámoška (obě vystudovaly zdrávku) už má specializaci na diabetologii a sama měla těhu cukrovku a přišla na to, že zmrzka Míša má o hodně méně cukru než třeba takový rohlík.
Tak jsem to zkusila, dala jsem si na sváču nanuka Míšu a po hodině glykémka 5,8 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre