Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

makinecka
9. jún 2010

@didulka85 držím palce a pak dej vědět co stebou dělali

makinecka
9. jún 2010

@ducky já tu Tomu viděla i v kauflandu očumovala se ji a měli všechny tři příchutě i v hypernově ji mají 🙂

ducky
9. jún 2010

Holky díky za tipy na Tomu. Já mám nejblíž Spar a Tesco, tak to jsou zrovna oba krámy, kde jí nemají 😀 Mno nic, tak uvidím, jestli se vypravím jinam. Ještě mám kousek Billu, ale já jí nějak nemám ráda. Možná ale kvůli Tomě jí prubnu.
Já teď ještě na zkoušku koupila Bonaqu jahoda s něčím, myslím, že tam je nějaké minimum cukru, tak si říkám, že skleničku bych mohla 😅

Dneska jdu do porodky na první poradnu, tak jsem zvědavá, co mi řeknou 😉

Norrik věk je jen jeden z faktorů ovlivňující cukrovku. Já jsem teda zrovna ta, která zapadá do tabulek, v prvním těhu nic, teď v druhém, kdy je mi o 2 roky víc jí mám, ale zas stará si teda nepřijdu 😀

makinecka
9. jún 2010

@ducky první kontrola v porodnici to jsem taky zvědavá co ti řeknou,třeba už to bude brzo 🙂

ducky
9. jún 2010

@makinecka Uvidíme 😀 Tohle těhu je totál jiné než to první, takže mě občas překvapí takový tlak na pipinu, ale jestli to něco znamená nebo ne, to fakt nevím 😀 Včera se tam malej mlel jak meloun, tak snad se mi neotočil zase KP.
Pak písnu, jsem taky celá napjatá, jestli mě třeba nevezmou dřív na vyvolávání nebo jestli mě nechají až do toho 14.7.

makinecka
9. jún 2010

tak jsem si ugrilovala brambory na másle a je to mnohem lepší než na oleji,mňam a k tomu dva párky a jsem spokojená 🙂

syraell
9. jún 2010

makinecka
no právě že musim nastozupit už zejtra brzo ráno, ale fiknou mě až v pátek ráno, takže se tam budu úplně zbytečně nervovat a poflakovat...Navíc mi na páteční operaci vyjdou šílený tropický teploty, takže to bude paráda, potit se s drenem...
Jinak už meju autolednici, aby mi hoši mohli vozit zásoby cukru 😀
Jak to máš s termínem ty? Půjdeš klasicky, nebo ti nabídli sekci? Držim palce!

makinecka
9. jún 2010

@syraell s tím porodem si se ptala mě nebo koho já ještě nerodím 😀

makinecka
9. jún 2010

@syraell a co si v té autolednici necháš dovézt 😀

norikk
9. jún 2010

chcem sa vas este opytat,aky to roztok sa to pije pocas tych testov....spoluziacka mi zajtra donesie glukometer,tak by som si zmerala len tak sama....ale newem kolko tej vody mam vypit......prehnam to a vysledok bude skresleny, viete mi poradit pls???

makinecka
9. jún 2010

@norikk proč nejdeš na test do laboratoře než takto doma experimentovat?vždyť máš ještě čas,já byla na testu v 25 týdnu jako jsi ty a dr tě na vyžádání musí poslat

syraell
9. jún 2010

makinecka
tak rozhodně kus narozeninovýho dortu, co jsem dělala Kubovi a zamrazila si ho na poporodní dobu...No a samozřejmě nezbytnej medovník - v těhle hicech jenom poteče 😀
Už se sotva plouži, jizva bolí jak najatá a ty poslední hodiny jsou nekonečný...

syraell
9. jún 2010

makinecka
jenom mě zajímalo, za kolik to máš 😉

makinecka
9. jún 2010

@syraell noo termín porodu mám 26.8 takže ještě skoro tři měsíce,ale pomalu se to krátí zítra začínám 30 týden,jeslti mi to vyvolají dřív nevím to mi asi řeknou v porodnici tam ještě nechodím 😉 zatím malej hlavou dolů není ale snad se otočí 🙂
já mám schovaný svatební dort na první výročí a to máme za 14 dní,ale sním ho až po porodu no 😒

mollyweasley
9. jún 2010

Tak jsem zjistila jednu pozitivní věc - v těch vedrech skoro nemám hlad, takže mě neláká vyžírat ledničku a pak trnout, co glykemka 🙂
Dneska to vidím na špagety s masíčkem a rajčatovou omáčkou...a k tomu litry vody, bo jinak to nejde 🙂

niky13
9. jún 2010

Ahojte, pravdepodobne sa pridam aj ja k Vam. Pri prvom tehu ma najprv strasili tehu cukrovkou a potom mi povedali, ze je to len pomalsi rozklad - ze nie som proste tabulkova. Dia som navstevovala ale len mi skontrolovali krv a to bolo vsetko. Teraz som tesne pod hranicou a tak ma posielaju na opakovanie testu. Tak sa pomaly pripravujem a zbieram info o diete. Moj problem je, ze trpim aj laktozovou intoleraciou - takze nic okolo mlieka- vobec. A zaroven bez chleba alebo zemiakov som taka hladna, az ma napina na vracanie. Ale milujem polievky, to je moj obed aj vecera - o polievkach som sa nic nedocitala. Neviete mi poradit?

makinecka
9. jún 2010

@niky13 proč nesmíš brambory a chleba?

makinecka
9. jún 2010

@niky13 a stou laktózou ti to zjistili jak?to chceš do konce těhu žít na polívkách??? 😕

niky13
9. jún 2010

Laktozovu intoleranciu mam od narodenia. Zemiaky a chleba mozem, ale ja ich jem skor viac ako malo. Aspon 2 cele krajce na ranajky, potom zase krajec na desiatu, aspon 2 cele na olovrant a k masu samozrejme zemiaky. Neviem ako to ustrazim. Polievky si robim take dobre huste, sama zelenina a podobne. Ja uz vlastne druhe jedlo ani nevladzem potom zjest, ak si dam tanier polievky. Ak ho aj jem, tak o 2 hodiny. Ak nemam maso v polievke (gulasova), tak ho jedavam mozno len 3krat tyzdenne. Ja ho velmi nemusim. Skor sa napchavam ovocim. Ako som citala ani to velmi nebudem moct. ☹

makinecka
9. jún 2010

já jím taky dva krajíce na snídani a na večeři,pokud váží určité povolené množství tak to můžeš,mě to zatím nic s glykemkou nedělá tak si dávám kolem 70g pečiva na snídani i večeři a mě to stačí a k obědu 200g brambor a taky stačí,ale brambor můžeš i víc 🙂

makinecka
9. jún 2010

ale ovoce taky můžeš pokud si spočítáš sacharidy a navážíš si ho tak ho můžeš,já jím na svačinky jen ovoce a můžu melounu skoro kilo,ale sním tak dva plátky a to je kolem 300-400g a to stačí,nebo půl kila jahod sním,ananas prostě vše je si to spočítám na sacharidy 🙂

makinecka
9. jún 2010

koukni sem a přečti si to www.těhotenskácukrovka.cz

makinecka
9. jún 2010

promiň to je blbě koukni sem 😀 www.tehotenskacukrovka.cz

makinecka
9. jún 2010

mě se líbí jak už sem teď chytrá a přitom sem tady před týdnem skuhrala že nic nevím 😀 😀 😀

niky13
9. jún 2010

@makinecka vdaka za radu, som tam mrkla, ale az na mna vysiel pot, ked si predstavim, kolko budem pocitat a vazit, uz len ked si budem chcet uvarit Minestrone polievku - davam tam asi 8-9 druhov roznej zeleniny. Za ten cas by som aj navarila. S ovocim to tiez nevyzera ruzovo. Jem skor ovocia s vyssimi hodnotami - melon nelubim ☹ ani ananas ☹ Z citrusov mi je zle na zaludku a z jablka som taka hladna az mi je zle. Zato broskyne a marhule zjem aj pol kila, maliny, ceresne - to ano. 😒

niky13
9. jún 2010
ducky
9. jún 2010

Ahojky,
tak dneska v porodce supéééér. Malej má prý tak 2.5 kila teď a vše je v pořádku. A pan doktor mí říkal, že prý nově přišli na to, že hodnota po dvou hodinách je důležitější, tak prý podle něj žádnou těhu cukrovku nemám 😀
Tak jsem si říkala, že nezačnu teda jako jíst nedietně, ale že tam občas něco šoupnu asi 😅 😀 , ptž po dvou hodinách jsem vyzývaná 😀
Ohledně porodu jsme se zatím vůbec nedomlouvali, ještě je brzo, prý uvidíme podle situace, jak se to bude vyvíjet 😉

@niky13 Polévky smíš, ale třeba jen vývar, kde je sem tam nudle nebo tak. Ovšem pokud by jsi to jedla jen jako jediné jídlo, tak určitě můžeš vývar i s hodně nudlema a zeleninou. Jen bacha, třeba mrkev je dost sladká, kukuřice jakbysmet, tak spíš pozor, co tam dáváš. Budeš muset počítat. 😅

@makinecka 😀 😀 Za chvíli budeš ostřílená matadorka tady 😀 😀 😀

niky13
9. jún 2010

@ducky a ako je to, ked napriklad fazulovu polievku varim s mrkvou, petrzlenom a kalerabom, ale zeleninu zje manzel a ja si povyberam iba fazulu a vyvar? Mam do prijmu pocitat aj tu zeleninu, aj ked ju nakoniec nezjem? Alebo len fazulu a vyvar nepocitam? Asi blba otazka, sorry, ale neviem co s tym.

ducky
9. jún 2010

@niky13 Niky tak to teda netuším. Asi bych to řešila tak, že bych si tam nechala trochu rezervu, tzn. když víš, že máš k obědu sníst 60 g sacharidů, tak bych třeba tu polívku přepočítala jen na 50 g ( samo jen ty fazole) a viděla bych, co to dělá s glykémkou. Pokud by byla dobrá, tak je to v cajku 😉
Ale i bych se zkusila zeptat v dia poradně, oni by měli tohle vědět. 😉

niky13
9. jún 2010

@ducky dakujem za radu, skusim sa spytat, ja jem takto vela jedal - preberam ako popoluska. 😒
Inak blahozelam, k tomu, ze je vsetko v poriadku - maly aj glykemia. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre