Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

lio
18. jún 2010

Musím dodat, že mi ten zminovaný web dal hodně info, a zitra budu dělat mlsku v podobě štrůdlu(který na webu při hříšných chutí doporučují), ale druhý upeču pro manžu, bez cukru a rozinek by ho totiž asi neuchvátil.
😎 tak jsem zvědavá, co mi to udělá s glykemkou, bo tuhle mi ke svače neprošl karobový koláč ze zdravé výživy, což před x týdny naprosto v poho.
máte s tím zkušenost? co vam proslo pred pár týdny, ted uz ne?....

lio
18. jún 2010

@sabua no na dia, normoš mi berou krev do zkumavky a pri dalsi kontrole se dozvim jak jsem na tom. zatím vím výsledek jen z doby, co jsem mela pred prvni dia poradnou, dopadl ok, ale jak jsem zminovala, čim pokrocilejsi tehu, tím vetsi výkyvy a "zhorsení" bývá

sabua
18. jún 2010

Tak to mi vyšla pokaždý 3,7, tak jsem šikovná? Bez toho glukometru je to taková nejistota.... Jednou mi strašně ( přes 10) vyskočila glykemka po těstovinovém salátu se zeleninou, kuřecím masem a zakysanou smetanou, tak už jsem si ho pak nedělala. Bylo to spíš tím, že jsem snědla 3 mističky, ale už neměl moji důvěru 🙂 Pokud s tím jsou schopny zahýbat i nervy, tak ty mám skoro pořád s naším 10 letým puberťákem.. 😀 doufám, že se po porodu uklidní.

lio
18. jún 2010

no ten údaj se uvadí v %, takže pokud si mela 3,7% tak to si šikovná.-)
Ted se tím uz netrap. Jistě že nervy, blbý spánek, glykemku zhorsuje. Já jeden den mela migrenu a celý den glykemku kolem 7 všecky hodnoty, i když jsem jedla naprosto vzorně. takze působí víc faktorů i to mnozství jídla.-)
Je to docela alchymie.Navíc já ležím, a vše mi připravuje manžel, nebo zajede mamča a to je teprv něco, když se mne ptají 6x za den , co chci jíííst. 😖

syraell
18. jún 2010

lio
takhle to bohuzel funguje - s tydnama se to zhorsuje. nekomu se to ale ke konci naopak zlepsi...

lucinecka222
19. jún 2010

Ahojky holky tak sem po delší době k vám zavítala 😉 od doby co jsem přestala jíst sladké no teda přestala jen sem tam si dám něco malého 😒 to jsou tzy chutě 😀 mám dole dva kila,no nevím čím to je ale ja hubnu a to nedodržuju nějakou přímo cukrovkářskou dietu 😒 prostě jím normálně tak jak mi to řekla sestra a jen prostě necukruju a nejím sladké i když někdy zhřeším.Na dia poradnu nechodím a tak nějaký přísný jídelníček nedodržuju,ale všimla sem si že když zhřeším a ta sladkost je větší tak mi pak není dobře a je to docela síla takže si dávám pozor 😉 Jinak včera jsem byla na 3d ultrazvuku a malí je teda cvalda to vám povím 🙂 fotečky mám v albíku ráda víám zašlu adresku jak budete chtít kouknout 😉 dneska uvažuju že udělám domácí knedlík 🙂 snd se povede ted jdu jíst polívku už mám docela hlad a malí se ozívá 🙂

lucinecka222
19. jún 2010

Snad mně na poradně pak řekne sestra co a jak a zda pujdu na kontrolní testy na cukrovku no uvidí se 😉 rada bych ale na ně šla abych věděla jak na tom sem 😒

evajza
19. jún 2010

Já jdu na kontrolu ve čtvrtek a už teď mám 3hodnoty nad 7,5,na oběd jsem měla štouchané brambory s pažitkou a řízek a k tomu zeleninový salát a jejda 7,6 a to už snídám jen activii,po které mám 6,3,tak vymýšlím večeři,fakt to chci nějak ukočírovat,z toho inzulínu mám strach,ach jo.

jujka
19. jún 2010

ahojte, aj sa k vám pridávam. v stredu som bola na zatazovom teste a nalacno 5,5 o 2hod 8,89. v piatok som bola na diabetickom odkial budem mat utorok výsledky.
chcem sa vás spytať ci ste vsetko co jete merali, alebo iba od oka a dodrziavate odstup medzi jedlami 3hod? a ako je to s porodom je treba sekcia, alebo sa rodi klasicky?
som z toho trochu mimo tak prepacte, ze mam tolko otazok naraz.

makinecka
19. jún 2010

@evajza a po pečivu ti to skáče moc?a kolik brambor si měla na oběd?

lio
19. jún 2010

@evajza na webu tehotenskacukrovka.cz najdes odpoved na tvé otázky, resp příčinu vysoké glykemky. Brambory= vážila si je? řízek= tam je trojobal, tudíž taky sacharidy navíc, zelenina, pokud bylo dost brambor a řízek k tomu, záleží z čeho salát byl, ale taky sacharidy navíc.....
activia k snídě se moc nedoporučuje, obecně ne mléčné výrobky, ty spíš ke sváčám.
já dřív sníddala dva plátky chleba a v poho, a ted se mi glykemka taky zvedla, ne dramaticky, ale zvedá, takže se mi potvrzuje, že čím pokročilejší těhu, tím tolerance k těm samýmm jídlům horší.
@jujka měřím jen sacharidy = přílohy, některou zeleninu, a ovoce, zkus juknout na ten web, je to tam hezky popsané i s tabulkou, co jaká potravina má.-) http://www.tehotenskacukrovka.cz/tehotenska_cuk...

lio
19. jún 2010

já dneska mela rostenou s bramborovou kaší, asi sem si nandala málo kaše, protože za hodku sem mela hlad, jak když me obed teprv čekal☹
a nedělá mi prob změřit, vypočítat, kolik jedné potraviny - sacharidové, ale pokud mám kombinaci, tak už se v tom plácám☹
- jinak já jedla např zeleninu bez omezení a ted na tom webu zjistila, že té zeleniny, kterou nemusím počítat je o dost méně, takže me ten web pomohl utříbit co a jak a taky pomohl vysvětlit, kde je ted asi chyba, pokud mam glykemku zvýšenou po jídle, po kterém byla doposud ok
jak říkám- alchymie no 😎

makinecka
19. jún 2010

já měla dnes na oběd 100g smaženýho hermoše a k tomu 200g brambor na másle a minule gkykemka luxusní tak si to dopřávám často,teď nevím kolik mám nemám glukometr,ale snad dobré 🙂
pokud jím smažené v trojobalu víc jak 200g brambor si nedávám,protože by to pak nevyšlo a ani už zeleninu 😉

makinecka
19. jún 2010

@lio té kaše si mohla hodně,protože maso se nepočítá a mlíko má málo sacharidů i máslo tak sis podle mě mohla klidně nandat 🙂

makinecka
19. jún 2010

@lio mě s tím počítáním pomáhá manžel já ho neustále otravuju ať mi vypočítá oběd,nebo večeři,mě se někdy nechce a on to za mě spočítá a i hlídá abych jedla dost a né moc sacharidů 🙂

lio
19. jún 2010

@makinecka- no jak lezím a sem odkázána na druhé, tak jsem se ptalla, kolik mi dali té kaše, prej 3vrchovaté lžíce a já jich můžu 6, takže me ošidili🙂))
za pár min svačím, takže jsem se ničím nezajedla, ale překvapilo me to o to víc, že jsem doposud hlad nikdy neměla🙂)
ale je fakt, že to rozmezí jídel dodržuju, bo déle to bez jídla stejne nezvládám🙂))

makinecka
19. jún 2010

já si to jídlo vážím a přepočítávám přes ten web,protože kdybych se měla držet té diety pro normální cukrovkáře tak umřu hlady,mě i dr říkala ať to tak nedodržuju že to není dieta pro těhotné že si jen musím správně spočítat čeho kolik můžu 🙂
lio ty máš nějaké problémy že musíš ležet?
já jdu v úterý na kontrolu po měsíci tak jsem zvědavá jeslti je vše ok a konečně jdu na utz 😵

lio
19. jún 2010

@makinecka no můj manžel je uplně hotovej z jakýhokoliv měření,ale je to i tím, že už mě má doma přikurtovanou do postele třetí měsíc a už chudák neví, co by vařil a servíroval......ale tuhle mi udelal luxusní pomazánku : lučina, avokádo, rajský, trocha česneku, rozmixovat a labůžo. glykemka pohoda, lučina má ve 100gr 1, avokádo patří do zeleniny, co se nepočítá, a rajský je tam na obarvení, takže výsledek luxus.-)

lio
19. jún 2010

no taky nedržím cukrovkářskou, ale i tak , vlastně tím, že ležím, mám to horší, takže musím počítat víc.
jj mám zkracování čípku od 20tt a ležím, naštěstí doma, ale např dneska mi pěkně vyšiluje už, za 14 dní jdu na kontrolu, mateřskou a pak mi bylo řečeno, že pomalu můžu z postele a fyzicky se připravovat na porod, ale jelikož už sem tam mám bolístky, nechci pohyb přehánět už ted, bo je ještě brzo, takže pokud to zvládnem 2v1 do 35tt tak pak vylezu z nory a trochu protáhnu svaly.....už aby to bylo .-)))

makinecka
19. jún 2010

já snídala dřív sýr,ale začala mi nenápadně stoupat glykemka tak teď snídám šunku a o víkendu jsme si dělali vajíčka a taky mňamka,já sem na neschopence taky,ale ležet nemusím takže si vařím sama 🙂
to zapečený filé se sýrem a smetanou je úplná mňamka,příště si to musím udělat jak si budu brát krev ať vím jestli to smím nebo ne,ale udělám si to s kuřecím masem 🙂
a večeřívám často párky ty mi zatím nic neudělaly vídeňský a taky mňam 🙂

lio
19. jún 2010

@makinecka no, taky snídám chléb sýr, takze uberu bud chleba, nebo sýr....
me nic nedělá losos na přírodu, se zeleninou, nebo filé na přírodu, tuhle prošla i obyč špenátová pizza....alle vymýšlet jídla tak, aby to nebylo 3x v týdnu to samé, jen aby mi nevyletěla glykemka je pruda....navíc mi na dia dr řekla,na můj povzdech, že už nevím, co jíst, že prej to samééé, vtipná vcelku.-)
párky jím jen ty přírodní z Billy, bez éček a těch sraček, a třeba s cizrnou kaší, té dle vážení mám dva talíře,.-)))) takže pohoda, ale ono obecně ty luštětiny se můžou ve velkém, kvůli nízkýmu počtu sacharidů

mě jen nějak ne a ne opustit myšlenka, že se té cukrovky nezbavím ani po porodu, to bude teprv rachot, ale snad joooo, nesmím tu malovat čerty...

makinecka
19. jún 2010

@lio tak to já vůbec o tomto neuvažuju,po orodu najíždím na normální stravu a míním si koupit vše co sem si naplánovala a sežrat 😀
např.ten novej karamelovej magnum,tu velkou milku co mám ve špajzu a další a další a žádná cukrovka nebude 😀

ducky
19. jún 2010

@lio Chichi, tak já dneska měla taky br. kaši a kousek pangacia a kousek kuřecího. A kaše jsem si nandala skoro 400 g a myslela jsem, že prasknu 😀

@makinecka Na ten Magnum mám taky velkýýý zálusk 😝 😀

Jinak já teď většinou snídám takový ty chlebíčky Activia v pytlíku, jsou od Bona Vita celozrnný. Dám si je s máslem a je to jako topinka. Teď jsem po delší době koupila chleba, ale já se teď týden neměřila, ptž na kašel a bolavý krk užívám Septisan a ten obsahuje sacharin, tak si říkám, že mi asi třeba může zvedat cukr. Ale asi to zítra už naměřím, aby se na mě v poradně nečertili. 😅 A musím ještě na jednu krev, tak snad už mi příští týden bude dobře. Doufám, že se tam nepromítne to moje hřešení 😅 😅 😕 😕 😀

lio
19. jún 2010

prosím netrapte me, o magnumu ani slovo 😀 ☹ 😎

no jo 400gr kase, to se ti to směje vid, ale ja uz sem po svace, tak na dve hodky zase dobrý,doufááám.-)))

ducky
19. jún 2010

Lio jojo, směje 😀 😀 Ale na sváču jdu teď taky 😀
Jinak já si to upravila a jím po dvou hodinách až do 16ti, pak v 19 a pak tak 21.30 hod. Právě jsem dopoledne měla furt hlad a navíc malá obědvala ve 12 a já ve 13 a to bylo na palici, nemohla jsem s ní ani jít někam na obídek, ptž ve 13 už zase ona spí, ale ne v kočárku, to by nespala, takže jsem si to upravila a hotovo, jsem spokojená 😉

didulka85
20. jún 2010

@jujka ja nic nevazim, iba na zaciatku som vazila prilohy, ale teraz uz nie... Gykemiu mam dobru, takze nie je dovod.
Medzi jedlami dodrzujem poctivo odstup 2 hodiny. Ak som niekde na vylete, tak aj 3. Ale ja som iny pripad. Mam cukrovku a ketonuriu, takze musim jest castejsie.
Co sa tyka porodu, moj gynekolog sa k tomu este nechce vyjadrovat.

Tak som uz aj ja zhresila... V sobotu rano glykremia 3,7 a nebolo mi velmi dobre. Manzel sa zlakol hypoglykemie a nakazal mi zjest 1 kolacik. Bol fantasticky. 🙂 Normalne som plakala z toho uzasneho pocitu sladkeho v ustach.

jujka
20. jún 2010

dakujem baby, tu stranku som uz prestudovala nevyzera to tak strasne, len skoda tej cokolady.

lio
20. jún 2010

No holky, ja zase zjistila, ze jsem se nekdy dost ochuzovala. Přitom výpočet celkových sacharidů, které mám z dia i z webu souhlasí, jen jsou trochu rozdíly v rozložení za den,ale nejvíc mi pomohla ta tabulka, která potravina má kolik.
Vzdy jsem si delala shake z ovoce, a bála jsem se tam dát víc druhů, nebo neak vic, a dnes mi to manžel navážil a nestačila jsem zírat, co vse tam namíchal,aby se vesel do poctu sacharidů a neošidil mne. Pro jistotku jsem zmerila glykemku a v norme.
Ted obed a kolik jsem toho dostala naložíno na talíři.-)))) Odpo ke svace zkusim ten strudlik bez cukru, strouhanky a rozinek, tak su zvedava.

Já tedy ketony v moci nemam, ale zase nevydržím zpravidla déle mezi jídly jak dve a půl hodky max, takze to dodrzuji at chci nebo ne🙂

emers
20. jún 2010

ahoj holky,
déle jsem tu nebyla a slíbila jsem vám, že po porodu podám info o cukrovce... 😉
Takže pro připomenutí - našli mi těhu cukrovku, zkusili dietu, nepomohlo, hodnoty lítaly hodně, klidně k 9 a 10... nasadili inzulín a pořád zvyšovali až na 6,8,9 - na těchto dávkách jsem skončila a už nezvyšovali. Naopak před porodem se mi ty hodnoty zlepšovaly. Brali mě ale jako rizikovou, proto v rizikové poradně mi řekli, že lépe rodit už v 38. týdnu, navíc mi pak zjistili méně plodovky ke konci a malá měla váhový odhad nakonec jen 2650g, takže byla braná jako malá naopak!!! já za celé těhu nabrala jen 3 kila. ale jsem hubená odjakživa, říkali, že stejně bych neměla větší dítě, max. 3kilové. Porod tedy vyvolávaný, za 3 hoďky vše hotovo, malá šla klasickou cestou, žádný císař.
Po porodu vše vpořádku, malá neměla hypoglykemii, dokonce neměla ani náznak žloutenky, prostě vše vpořádku, akorát ta váha menší, tak to musíme dohnat, ale pustili nás hned 3. den z porodnice.
teď se snažím ji vykrmit a sebe ostatně taky 😀
Mně v porodnici ještě jeden den dělali velký profil, schválně jsem dostala sladkou snídani a měla jíst i sladké věci co hrdlo ráčí a všechny hodnoty byly skvělé!!! 😵
Takže poslední inzulín jsem si píchla ráno před snídaní před porodem, porodem moje cukrovkaření skončilo a nyní ho už půjdu i s glukometrem vrátit.
Sladké si dopřávám, snažím se o zdravější sladkosti, protože dr. z diabetologie mi říkala, že jako se mám stravovat racionálně i tak, no ale zase potřebuju přibrat, takže prostě si dám na co mám chuť, no paráda a jen doufám, že na kontrole po šestinedělí bude opět vše vpořádku!
Takže vydržte, moc vás zdravím a buďte v pohodě a přeju pohodové porody, zdravá dítka a hodně sladkostí po porodu!!! 😀 😉

emers
20. jún 2010

jo a malá měla nakonec váhu 2690g, takže měli dobrej odhad.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre