Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ducky
24. jún 2010

@niky13 Ajaj, tak ale ovocná taky dobrá 😉
Teď mlsám jahůdky od tchýně ze zahrádky a kupovaný maliny. Mňááám 😀

bambulka77
24. jún 2010

@ducky a aku Misu si to davas? Nanuk? Alebo mrazenu tortu? A kolko? A v nom nie je cukor alebo sladidla? Ja by som za zmrzlinu zapredala asi aj dusu 😅 a nic nemozem.....mam neskutocne chute niekedy a uz som zufala a dnes som sa neovladla a strasne zhresila a potom mi vyletel cukor ako besny a ja mam vycitky svedomia....jedla by som vsetko co vidim a nemusim byt pri tom vobec hladna ☹ no hroza....

fifinna - to magnezium beriem v tbl od gynekologa - magnesium lactici a zacala som ho poctivo uzivat 3 krat denne 1-2 tbl. kvoli strasnym krcom v nohach, zacala som si aj davat na noc aj ponozky a na druhu veceru pijem mlieko a zatial to pomaha.... aspon teda proti tym krcom myslim....

takze asi tak zatial...velmi Vas obdivujem co to zvladate s dietou v pohode, ja s jedlom bojujem cely zivot,teda skor s mojou nenazratostou 😠 a len dufam,ze na to teraz nedoplati moja mala 😔 no uz nech to mam za sebou...

ducky
24. jún 2010

@bambulka77 Nanuka. A cukr má, ale málo. Měřila jsem si po něm glykémku a po hodině 5,8, což je naprotá krása. Dávám si teda jen toho nanuka, nic k tomu už 😉

makinecka
25. jún 2010

holky vydržet už to máte za pár a pak se bude moct napráskat sladkým pokud ovšem pak bude chuť 😀
mě sladký moc neláká,já bych si spíš dala balík chipsů 😝 nealko ledové pivo,kofolu ledovou a teda ten novej magnum mi nervy drásá v té reklamě 😝

lio
25. jún 2010

@makinecka 😎 😎 😎 na sladký moc nejsem, ale toho magnuma bych si dala hned 😎 😎 😎

editah222
25. jún 2010

Holky já vás uklidním, ten nový Magnun není nic moc 😉 😀

Já se mezi vás opět přidávám, protože mě čeká těhu cukrovka i u druhého dítka. Nejsem z toho 2x unešená, ale co nadělám. Na OGT test budu muset jit už v prvním trimestru a tak se modlím, aby to ještě bylo OK a já držela dietu až do cca 25tt 🙂 Doufám, že se to zase zvládne dietou.

ducky
25. jún 2010

@makinecka Tak já bych zašla na točenou Kofolku a k tomu toho Magnuma a hned by bylo dobře po těle 😀 😀

ducky
25. jún 2010

@editah222 Tak gratulace k těhulení 😉 A nemusí být, kamarádky kamarádka jí měla v prvním těhu a v druhém nic, tak třeba se ti to taky splní 😉

editah222
25. jún 2010

@ducky nedělám si marné naděje 🙂 u mě je pravděpodobnost ne 90%, ale skoro 99,9% protože mám těhotenství moc rychle za sebou. Ale zas se to nějak přežije.

ducky
25. jún 2010

@editah222 Tak aspoň budu držet pěsti, ať to doklepeš do toho 25tt, pak se to dá zvládnout. Nedovedu si to předtavit od začátku těhu teda 😅

editah222
25. jún 2010

@ducky no to bych asi umřela hlady a po porodu bych vyjedla cukrárnu 😀 Ale je fakt, že po minulém porodu jsem ještě asi 2 měsice sladké nejedla vůbec. Jenomže pak jsem se nějak rozjedla 🙂

ducky
25. jún 2010

@editah222 To bych se ti ani nedivila 😀 Mě to stačilo od toho 25tt. Zas bylo dobrý, že jsem zhubla a celkově teda málo přibrala, ale držet to takhle dlouho, to nevím, jak bych dávala 😅

editah222
25. jún 2010

@ducky těhotenství bylo jediné období v mém životě kdy jsem zhubla bez problémů 🙂 Po porodu jsem vážila o 10kg mín než před otěhotněním. No, ale potom co jsem začala dávat příkrmy jsem to zas trošku dohnala ☹

werunka21
25. jún 2010

Holky, já už sepisuju seznam, co do Dárkového koše který dostanu od manžela 😀 😀 . Jen taky doufám, že vůbec bude chuť. No však ono se to nezkazí 😀

makinecka
25. jún 2010

já už taky pomalu rozhazuju sítě kdo co mi má přinést do porodnice,bez toho ať ani nechodí 😀 např.Malakov mňam

ducky
25. jún 2010

@editah222 Tak to je zas pozitivní. Já doufám, že se mi pak taky podaří zhubnout. S příkrmama jsem problém neměla, nedojídám 😀

@werunka21 Tak to já teda vím, že si s chutí něco dám 😀 Je fakt, že nemusím sušenky, čoko, to mi nechybí, ale nějakou buchtu, koláč, to dám s přehledem 😀

zulok
25. jún 2010

Mamulky , tak si pamatam, ako som si v minulom tehu tiez robila zoznam, co vsetko po porode zozeriem 😀 a ono ma hned zmrazilo, ze cokolada by sa nemala, aby sa dietatko nevyhadzalo..a zrovna nas MAtusko bol vyhadzany hadam po vsetkom..ale take SALKO., v tom mensom baleni PIKAO, to padlo teda pekne vhod..
drzim vam palce, co ste pred porodom , nech vsetko dobre dopadne a s drobcekom v naruci si schuti zamaskrtite
ja som bola na gynde a ze cukrovku budem mat aj teraz isto tiez..tak uz nejem tiez sladke..a akosi clovek zistuje, ze dakedy neviem, fakt co zjest..

fifinna
25. jún 2010

@bambulka77 , aj ostatne babenky, dik za radu, budem sa musiet spytat gynekologa, ci mi nieco nepredpise, lebo ja to sumive magnezium pijem na silu, vôbec mi nechuti.

maaxina
25. jún 2010

ahoj holky, mě dnes diagnostikovali těhu cukrovku, tak se sem k Vám vetřu pokud můžu. Jak zvládáte chutě na sladký? 😒

happy8051
25. jún 2010

@maaxina jednoducho...🙂 mam to mimo dosah... nekupujem a ani doma nemame nic :D

makinecka
25. jún 2010

já naštěstí chutě na sladký moc nemám a to doma máme čokolád y a peču manželovi týdně buchty a zatím v pohodě,někdy mi stačí jen ovonět 😀

sabua
25. jún 2010

@maaxina teď už lépe, když si to tady projdeš, zjistíš, že se lecos dá, zvlášť Ducky má spoustu zajímavých receptů 🙂 štrůdl bez cukru, krupicová kaše se kořicí - já do ní nakrájela jahody. Jestli máš glukometr, tak si sama vysleduješ co projde. Někdo říká 80%čokoláda, ale to už mi ani jako čokuna nechutná. A jak píše happy nekupovat, ale ono je to sladké někdy potřeba. Tak vydrž 😉

niky13
25. jún 2010

@maaxina Ja chut na sladkosti nemam, ale na ovocie ano. Bala som sa diety, ale Dr. mi zakazala len biele pecivo a sladke napoje, co som nepila ani predtym, tak pohoda. A na ovocie si davam pozor, male mnozstva ale neodolam, ved tehu musia mat stravu rozmanitu.

maaxina
25. jún 2010

mě právě z ovoce dovolili citrusy, jablka a občas několik jahod, jinak nic 😒 no řikám si,že snad po porodu to bude lepší 🙂 snažím se myslet pozitivně

makinecka
25. jún 2010

právě sem na sváču spráskala 350g jahod a je mi táááák dobře,lepší než sladký a snad mi to nic neudělá s glykemkou 😀

makinecka
25. jún 2010

nechápu proč vám zakazují ovoce,já si to počítám dle tabulky sacharidů a dávám si klidně dost,pravda je že nevím co mi to dělá no ale co už 😀

niky13
25. jún 2010

@makinecka ja len 250g ale aj tak mam dost - fakt lepsie ako sladkosti 😉

makinecka
25. jún 2010

@niky13 taky je mi pěkně blbě jak sem se přežrala 😀 ale byly z pole nasbíraný a luxusně sladký,tak ať se malej má taky dobře 😵

lio
25. jún 2010

taky nechápu proč zakazují ovoce, veděly ste, ze 100gr melounu má jen 5gr sacharidů?
Lze jíst vše, jen vážit a sledovat glykemku, já se ovoci vyhýbala též, než jsem na webu stáhla co která potravina včetne ovoce obsahuje a dávám si ovoce a měřím a v pohodě, tuhle sem si dala k druhé véče 300gr melounu a glykemka 5,6.
a taky pozor s postupujícím těhu, co sedne a projde ted, za pár týdnů už nemusí, chce to ten glukometr
já si krom jednou za týden profilůů dělám i sem tam po jídle které chci otestovat co semnou dělá, bezva vec.

makinecka
25. jún 2010

@lio jo jo,já ho svačím skoro neustále a můžeš ho opravdu hromadu,já jím všechno i broskve,nektarinky prostě všechno akorát si to vážím a počítám,trápit hlady se nebudu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre