Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

lio
27. jún 2010

tak já dneska mela k obedu kureci kapsu se sus. sunkou a spenátem brabor ve slupce, nadlábla sem se tedy k prasknutí=dojedla jsem ten kopec brambor a glykemka 5,4.-)) uz se tesim na svacu, dám ovocný talíř.

evajza : jinak pred o mi taky neprijde ok mít 6,1. nepsalas tu, cos mela a kdy ke svace, a jestli se tedy týráš hlady a zkrouhlas to o tretinu, jak si psala???

no babovka bez cukru je dobrá, jako ten strudl, snad mi víc v poho projde tedy pozdeji, jak tu v 38tt pisete, zatim to kompenzuju ovocem. nesladkou babovku jsem jedla, jeste nez jsem o cukrovce vedela, ja se tomuto sladkemu od zac, tehu vyhýbala, takze mi to prob nedelalo. jeste mi napadla kolecka z listového testa, na to ovoce, posypat skoricí a upéct, za normos okolností se to tedy sladí, ale takhle by to nemuselo být spatné.

lio
27. jún 2010

mak na ten caj se taky chystám, ale myslim ze moje telo se na porod uz pripravuje, vcera a dnes jsem mela poslicky jak blazen, tak snad to jeste par tydnu udrzim.-)), zitra jdu na kontr., materskou, tak sem zvedava, co mi mudr poví.-))

claca
27. jún 2010

@evajza ahojík,to máš dost vysoký na to že to je i s inzulínem,asi to bude chtít ještě upravit tu stravu,já před jídlem mívam do 5,0 a po jídle když je podle jídelníčku tak max do 6,0,ale teď se většinou pohybuju před tak 4,2 a po tak 5,2,je to teď ke konci už lepší,tak vydrž,ale mě pomohla ta úprava stravy a inzulínu jsem se dokázala vyhnout,držim palce

werunka21
27. jún 2010

Ty bláho já už jsem 35tt 😲 , to abych začala balit tašku...

@lio Tak říkáš že bábovka úplně bez cukru je taky dobrá? Tak že bych do toho fakt šla jak mě to zase chytne?

S čajíkem už jsem začala. Zkouším i lněné semínko. Dělávám to do toho maliníku a moc to semínko nenechávám vyslizovatět. Ten sliz by mi krkem opravdu neprošel 😝 , tak snad to bude působit i tak 🙂

barchee
27. jún 2010

ahoj baby, mala som zvýšený cukor ešte pred tehu, troška, nie veľmi, po vypití glukózy bol 8, normálne 6,2. teraz som v prvom trimestri, vo štvrtok idem na krv. Diabetologička mi vravela, že mám nábeh na GD - to ešte pred tehu. Mám sa obávať? Či bude stačiť len upraviť stravu? V rodine cukrovku nikto nemá... ☹

evajza
27. jún 2010

@lio ke sváče jsem měla 4jahody a 1 broskev,ale dneska jsem se bavila s mamčou,ta má cukrovku na inzulínu a říkala,že jedna jednotka je jako nic do těla,že mám raději 2-3 a ten oběd 2karbenátky,půlka rajčete a 120g brambor + vývar s nudlemi.Jo a interval mezi sváčou a obídkem 2hodiny.

evajza
27. jún 2010

@barchee zatím začneš úpravou stravy a pak se uvidí,dle hodnot 🙂

lio
27. jún 2010

@evajza s inzulínem neporadím, ale 4 jahody a broskev zdaleka nepokrývá 30gr sacharidů, k snídě si mela co??
já napr ke svace mela 100gr broskev, 100gr jahod a 50gr hroznového vína a dalo to presne 30grsacharidů, který na sváču jsou.
nešid se 😉

mollyweasley
27. jún 2010

Ahoj holky,
tak se po dlouhé době hlásím a s radostí oznamuju, že už nejsem dva v jednom. Po týdnu vyvolávání se nám v neděli 20. června narodila Stellinka. Porod byl teda strašný, připadala jsem si jako herečka v americkém filmu, protože jsem kontrakce normálně natvrdo prořvávala bolestí...samotné tlačení byla už docela prča 🙂 Rodila jsem vtipně v noci, takže ke konci jsem spala mezi stahy a dokonce i mezi tlačením (manžel spal taky, vždycky se probudil, když jsem mu zmáčkla ruku a začala řvát 🙂 ).
Malá vážila 3180 gramů, v nemocnici spadla až na 2750, než konečně někdo zaregistroval, že se mamince ještě nevytvořilo mlíko...
S cukrovkou problémy nebyly ani u jedné, což je s podivem, vzhledem k tomu, jak poctivě jsem dietila...

Tak se holky držte, myslím na vás při každém hrnku granka 😀

ducky
28. jún 2010

@mollyweasley Gratulacéééé 😀 Tak si už užívej svojí holčičku a sladké, ať vám malá dělá jen samou radost 😉

@evajza Obávám se, že jsi opravdu adept na inzulín, ptž držíš dobré hodnoty zuby nehty a jen za cenu, že se šidíš o sacharidy. To není dobře. Takže asi budeš muset poslechnout mamku, navíc jestli má přímo tvoje maminka cukrovku, tak je možný, že si dokonce adept na to, že jí budeš mít taky ☹ ☹ Sníst jednu nektarinku, 5 jahod a mít 2 hodiny po jídle glymču 6,1, to je docela dost ve smyslu tom, že právě už vlastně před oběděm máš hodnotu dost vysokou. ☹

Jinak fakt potvrzuji zlepšení, byla jsem večer posedět, dala jsem si grilovanou krkovici, sýrovou bagetu, dokonce k tomu i ty dipy, co tam byly a po hodině 6,8. Hezky to prošlo 😀

evajza
28. jún 2010

@lio já si nedávám přesně,vždycky si dávám sacharidů méně,než je povolené množství,mám strach ať to nepřepísknu,tak dneska snídaně v 7 a vaječina /2vejce/ a 1plátek toustového tmavého s máslem,to je dobrý ne???Cukr mám 7,3.Na svačinu si dám jablíčko a přemýšlím,co k obídku,mám tam hermelín,tak asi ten,ikdyž v těhu není moc vhodný.

evajza
28. jún 2010

@ducky jen si musím zvyknout,říkám si,že když jsem se píchala do břicha ohledně mimča v 1těhu /umělé/,tak teď už to pro mne bude hračka a ono je to těžší 😨 U nás v rodině trpí cukrovkou skoro všichni a to na inzulínu byla jak babička od maminčiny strany,tak tety,tak se tomu určo nevyhnu 😨 ,třeba jsem ji měla už před těhu,ani jsem o tom nevěděla.

evajza
28. jún 2010

@mollyweasley tak to je super,už to máš za sebou,tak hlavně hodně zdravíčka Stelince 🙂

ducky
28. jún 2010

@evajza Evi tak 7,3 je moje hranice. Ale na ranní glymču docela dost na to, že jsi v podstatě ze sacharidů měla jen plátek toustového chleba. Vajíčko je čistá bílkovina. Obávám se, že fakt potřebuješ inzulín. Já mám ranní glymči teď tak 5,6; 5,8 apod. , max po normálním chlebu 6,3;, ale to je plátek chleba s máslem přesně na gramy toho, co můžu.

lio
28. jún 2010

@evajza jablíčko ke sváče je málo, opravdu se šidíš, takže jak píše ducky, inzulínu se neboj....

molly gratulace a at dělá holčička jen samou radost 🙂 😎

sabua
28. jún 2010

@mollyweasley Moc gratuluju, hezky si užívejte a ať jste obě v pořádku!!!!! Kde jsi rodila?

Já jdu na příjem už ve středu, přesně týden před ermínek. Tak jdu překontrolovat tašku 😎 a s hrůzou zjišťuji co mám jejště práce....

sabua
28. jún 2010

ermínek = termínem

werunka21
28. jún 2010

@evajza Já mám po snídani taky vyšší hodnoty, tak snídám jen jeden krajíc chleba nebo jednu housku (a to si píchám 14jednotek), ale zase svačinu za dvě hoďky už si plně vynahradím. Jedno jablko je hodně málo, navíc já mám dojem, že po jablku mám dříve hlad. Podporuje trávení.
A ty si máš píchat do břicha? Mě třeba do břicha zakázali. Buď do stehna, paže a nebo pak ještě do zadku.
A tím že se šidíš malé ubližuje určitě mnohem víc než ten inzulín

evajza
28. jún 2010

@werunka21 ano,bylo mi řečeno z boku břicha,že inzulín se vstřebává rychleji,než do stehna.A pícháš se půl hodiny před jídlem???

werunka21
28. jún 2010

@evajza Měla jsem si píchat 10-15min před jídlem. Ale teď mám nějaký nový inzulín, kvůli těm vysokým hodnotám po snídani a ten prý je rychlejší, tak si ho mám píchat až před samotným jídlem

evajza
28. jún 2010

Já mám,mrkla jsem Humulin.

werunka21
28. jún 2010

Já měla původně taky Humulin R Cartridge a teď mám Humalog

evajza
28. jún 2010

@werunka21 jo jo,tak ten první mám,jinak po tom samém obědě co včera mám hodnotu 6,7,píchla jsem si 2jednotky.Večeře mám zatím v pohodě a snídaně zvládám,no uvidíme po 30týdnu.

lio
28. jún 2010

heye holky jak řešíte situace, pokud "zapomenete|" jedno jidlo na cas?? Mne se ted stalo, ze jsem o hodku zaspala obed a to mam budíky po Třech hodinách, takze ho jím po 4 a tu sváču si mám dát od obeda za tři hodky, nebo v čase, na který to melo vycházet? jeste ze se dneska neměřím 😀

berucka
28. jún 2010

Ahoj dievčatá, hlásim sa po dlhšej odlmke a len chcem ohlásiť, že už je po diéte a sme s malým doma 😀 Po narodení merial 51 cm a vážil 3600g, takže akurát. Glykemku mal 3,3 myslím a mne tri dni po porode robili ešte v porodnici (Podolí v Prahe) denný profil nalačno a po hlavných jedlách. Dávali mi ešte diétnu stravu (hoci väčšina z toho by mi pri našej diéte vobec neprešla 🙂) a hneď od druhého dňa som sa tajne pchala sladkým. Výsledky boli ale super, takže už len pre istotu OGTT do polroka a snáď je to šťastne za nami! Veľmi vám všetkým, ktoré to máte ešte pred sebou, držím prsty!!! Ten pocit, keď máte dieťatko pri sebe, vám potom skutočne vynahradí každú obeť, ktorú podstúpite, či už pri diéte alebo iných problémoch 😉

didulka85
28. jún 2010

Kedze moje hodnoty glykemie po jedle su 5 az 5,2, tak som si vcera dala Big mac a stredne hranolky, zapila som to mineralkou. Jednoducho som musela. A glykemia 7,7. Uz to radsej nebudem pokusat. ☹

lio
28. jún 2010

@didulka85 no ne ze bych te podporovala v Big mc, ale na to jak moc si zhřešila to není tak strašný,ale výkyv to je, tak se to snaž udržet na uzde.-)

berucka i tobe a vašíkovi gratulace a dík za úovzbudivá slova.-)poho léto s mimi

didulka85
28. jún 2010

@lio do Mc donaldu chodim par krat do roka... Ale jednoducho som nemohla odolat.

werunka21
28. jún 2010

@didulka85 Když už mekáče, tak žádný hamburgr ale ten mc wrap, ten má odzkoušený několik z nás a snese to i hranolky 😉

sabua
28. jún 2010

Já jsem si včera k druhé večeři dala úúúúúúúúúžasné třešně od sousedky, myslela jsem, že snad prasknu, vůbec jsem se nemohla zastavit... Dneska odpoledne ke svačině Michala a uvidím, co mi naměří ve čtvrtek 😕
Tak se tu mějte a já se ozvu až po výkonu 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre