Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

makinecka
12. júl 2010

didul to nemá z cukrovky ale geneticky že,to bude pěknej macíček to si taky nemyslím že tě nechají rodit 5kg mimi přirozeně,císař je blbej ale při tak velkém dítěti buď snad ráda

didulka85
12. júl 2010

@makinecka v papieroch mam napisane, ze je taka velka z cukrovky. Ale manzela mam velkeho a ja som mala cez 4 kila, ked som sa narodila.
Keby sa rozhodla ist von tento tyzden, tak by ma nechali rodit prirodzene. Lenze sa mi moc nechce rodit cez tieto horucavy. 😝
Cisarskeho sa nebojim. Hlavne nech je vsetko OK.

makinecka
12. júl 2010

ale vždyť si měla pořád tak hezké nízké hodnoty tak jak může být tak velká z cukrovky to nechápu a kdy půjdeš teda rodit?

fifinna
12. júl 2010

Ahojte. K tomu tuniaku, moja diabetologicka je nazoru nejest nic z konzervy, je to nezdrave, je tam sama chemia a skodi to babätku. Ja som bola na kontrole teraz v 33 tt a mala som vysledky ako vzdy dobre, takze uz nemusim chodit , az ked prestanem naplno kojit, tj tak po siestich mesiacoch. Ale dietu dodrzat do konca tehotenstva. A pytala som sa na to magnezium, co som tu pisala, ze nie je vhodne pre diabetikov a povedala, ze ho môzem brat, ze trochu cukru neuskodi, ze ona ho sama odporucuje.

didulka85
12. júl 2010

@makinecka ja tomu tiez nerozumiem. Ale uz v 20tt bola o 3 tyzdne vacsia.
Som sa pytala, ci chce porod naplanovat a povedal, ze to mame este nechat tak. Nezostava mi nic ine, len cakat.

ducky
12. júl 2010

@fifinna Fifi u toho tuňáka je to jenom způsob balení, ptž v igelitovém pytlíku to asi prodávat nejde 😝 😀 Takže to zas dr. musí rozlišovat. Kvalitní tuňák ve vlastní šťávě z plechovky určitě nic škodlivého není 😉

@didulka85 Didi tvoje malá určitě není velká z cukrovky, na to bych si fakt vsadila. 😉

makinecka
12. júl 2010

ále mě nevadí že je to tuňák z konzervy,já jedla vše i předtím a neřešila sem to,to už bych nemohla jíst vůbec nic,moje mamka si dala občas burčák a taky sem zdravá to se nesmí přehánět

fifinna
12. júl 2010

Tak moja diabetologicka je celkovo nazoru jest jedla len doma pripravene, ale ja to samozrejme nedodrzujem ako ani dietu na 100 % nie.

didulka85
12. júl 2010

Jeden tuniak z casu na cas podla mna neuskodi. Ja si davam raz za 2 tyzdne aj rybicky v paradajkovej omacke z konzervy a dokonca mi to ani glykemiu nedviha.

Moja mala nebude zadne malinke dietatko. Uz som s tym zmierena.... 🙂 Len nech je zdrava.

makinecka
12. júl 2010

fiffina tak vidíš to moje diabetička mi řekla že můžu jíst vše ( kromě cukru ),jen počítat tak já se snažím jíst vše,často se cpu párkama a neřeším že nejsou zdravé.

werunka21
12. júl 2010

@makinecka Jasně, máš recht 😀 . Nejsme králíci abychom jedli od rána do večera zeleninu. Už toho tolik máme zakázaného... A to co se hodně jí v těhu pak to to malé kolikrát nemůže ani vidět 😉

fifinna
12. júl 2010

vsak to aj mne povedala, ze môzem jest vsetko okrem sladkeho, na podrobnejsiu temu prislo az vtedy, ked som sa pytala na dia kekse. V prvom tehotenstve som jedla vsetko aj dia kekse, nemala som internet, nic som neriesila a maly je zdravy, tak to beriem aj teraz tak.

makinecka
12. júl 2010

fiffina a jak ti bylo dobře když si nic nevěděla však
no mě by vyhovovalo kdyby malý pak vyžadoval buchty a palačinky,to já ráda dělám a pokud bude po tatínkovi tak to pojedeme ve velkém a i jáááááá se ráááda přidám

fifinna
12. júl 2010

veru bolo, môj maly inak vôbec nie je na sladke, nechce kolace, ani zmrzku a ani cokolady moc nie. Ked mu dam na vyber cerstvy hrach, alebo mrkvu oproti cokolade, tak si vyberie radsej to. A ani melon, jahody a pod. do neho nedostanem. Len zeleninu.

makinecka
12. júl 2010

já v tom vedru najela na ledové ovocné čaje,uvařím do konvice,až schládne přeleju do džbánu a dám do lednice a pěkně mě to schladí

lio
12. júl 2010

@makinecka ja jeste pridám mátu a žůůžo labůůžo 😎

skriatok3333
12. júl 2010

@werunka21 ja som mala pri prvom tehu len dietu,aj tak som ju nejako moc nedodrzovala a malá mala 3080g,takže žiadny problém a teraz mám problémy od začiatku,tak si neviem predstaviť ako by dopadlo 3 tehu???!!!!Celkovo mi je teraz úplne inak ako pri prvom,no uvidíme ako dopadneme,na sono idem 23.7.tak som zvedavá,,,ale všetky to musíme zvládnuť pre zdravíčko našich miminiek 🙂

evajza
12. júl 2010

Já ulítávám na ledové kávě,samozřejmě bez cukru 🙂

veronika89
13. júl 2010

ahoj... chcela by som sa vas opytat,kde robia to GTT vysetrenie,sestricka mi vymenny listok dala,no dala mi ich viac, a ja mam v tom teraz zmatok... dakujem

makinecka
13. júl 2010

no mě dr poslal přímo do laboratoře kde to dělají,takže ti neporadím a sestra ti neřekla kam máš jít?

evajza
13. júl 2010

Tak snídaně opět přes 9,měla jsem 2krajíce moskevského chleba s máslem a tvrdým sýrem,myslíte si,že je to hodně????

ducky
13. júl 2010

@evajza Evi nevím, moskevský je ten menší, ne? Možná ten sýr, zkus to jen s máslem a uvidíš. 😉

Veroniko89 mě dr. odeslala do laboratoře přímo v budově, výsledky má pak od nich poměrně rychle. Musíš se domluvit se svojí dr., kam chtějí, aby jsi šla. Těžko můžou předpokládat, že znáš laborky, co dělají OGTT 😉

luckaa
13. júl 2010

Ahoj holky,tak se k Vám připojuji,trošku jsem to i čekala podle všeho...dnes jsem volala pro výsledky a dvě hodnoty jsou prý vyšší,ještě to neviděl doktor,ale mám se vyvarovat cukrů a tuků říkala sestra a za 14 dní v poradně se uvidí co bude dál.

ducky
13. júl 2010

@luckaa Ahoj Lucko, tak vítej mezi dietářky 😉 Měla jsi cukrajdu i v prvním, že jsi to čekala?

luckaa
13. júl 2010

@ducky No,oficiálně ne,i když jak už jsem tu před časem psala,jsem měla po hodině hodnotu 9,32....zhodnotili mi to jako ještě normální nález,ale co jsem koukala na stránky těhotenské cukrovky,tak už jsem ji měla mít diagnostikovanou,malá se narodila 4kg

ducky
13. júl 2010

@luckaa Aha, promiň, tady se to střídá, ale tohle si pamatuju 😀
Ty stránky jsou super, tam už se vlastně přesně dočteš, jak máš jíst. Ty tuky si pak ozkoušíš, nám třeba dovolily smažáka, když si spočítáš sacharidy, dokonce nám několika tady prošel MC Wrap z MC Donalda, mě dokonce i se středníma hranolkama 😀 Pokud dostaneš glukometr, tak budeš v pohodě, budeš si testovat a můžeš právě i zkoušet, co ti vyhovuje a co ne 😉
Dá se to vydržet, důležité je zdraví mimíska, že? 😉

luckaa
13. júl 2010

@ducky Jj,zdraví je nejpřednější,mě stejně sladké teď moc nejede,i když teda sem tam jsem si něco zobla a hlavně brambůrky.....taky mi včera na tom testu bylo skoro celou dobu blbě a na zvracení 😝

lio
13. júl 2010

@ducky ježíš ženská a kdy ty se chystáš prasknout-)

makinecka
13. júl 2010

ducky já se ti divím že se ti 2v1 pořád tak líbí

raduz06
13. júl 2010

Ahoj holciny, chtela bych se informovat na jednu vec...jak to je vlastne s kontrolama v poradne ten mesic pred porodem, delali vam casteji ultrazvuk, aby zjistili, jak je mimco velke, popripade nekoho hospitalizovali?Jsem poprve tehotna, mam tehu cukrovku a picham si i inzulin. Budu rada, za jakekoliv informace. dekuji

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre