Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

lio
16. júl 2010

@ducky no co ovoce denně, ale jeden kousek ovoce denně je hovadina.....

jinak s tou mateřskou....mne v práci řekli ,že ji vyplácí oni, záleží na velikosti firmy,jako nevyplácí to zaměstanavatel ze svých příjmu ale ze zdravotního pojištění ale budu dostávat prachy od zaměstnavatele posílaný....

ducky
16. júl 2010

@lio Tak jsem to samo myslela, jeden kus ovoce 😉

A teda nevím, ale já myslím, že už právě vše vyplácí socina. Ještě v 2008 to bylo tak, že zaměstnankyni podniku do 25 zaměstnanců to vyplácela socka a ostatním zaměstnavatel, ale teď myslím všem zaměstnavatel. Nedělám v úplně malé firmě, jako zase teda ne gigant typu Škoda Auto a tak, tak to teda fakt nevím, jak by to bylo rozčleněný. 😲

evajza
16. júl 2010

Holky ta ranní hodnota stále šílená,mám 8,1 a to už si píchám 24j,tak jsem zřejmě na inzulín imunní 🙂

lio
16. júl 2010

@ducky tak já poreferuju ale mám info že normoš mi to příde od zaměstnavatele ...tak uvidíme.....

lio
16. júl 2010

@evajza a co máš k druhé véče a ke snídě?

ducky
16. júl 2010

@lio A v jak velkém podniku pracuješ? Kolik má zaměstanců? Jako pozor na to, já to taky vyřizovala přes zaměstnavatele, ale platit to bude socka, která má klidně i 3 měsíce zpoždění 😠

@evajza Co snídáš? Já ti můžu doporučit Active tousty, takové oranžové balení tuším od Bona vity. Dám si 4 toustíky, mají hrozně málo, ale zároveň zasytí. A chutnají jako topinky trochu 😀

lio
16. júl 2010

@ducky soukr firma cca 500 lidí.....jasně, vím že vyřizuju přes zaměstnavatele, stejně jako neschopenku.....z té mi prachy právě chodí pozdě, dostala sem naposled za květen....ale mám info že mi md bude chodit od zaměstnavatele..tak uvidím no prej je to ted tak, že to zaměstnavatel může vyplácet a nemusí..........až pak rodičovská jde od sociálky.....

ducky
16. júl 2010

@lio Hm, tak to je zvláštní teda.
Rodičák je ale v pohodě, ptž to vyřizují jednotlivé úřady, takže já to vyřizuju na Pze 4 a ti jsou vzorní. Bohužel tu MD vyřizuje Pha 8 pro všechny 😠 😠
Tak uvidím, co mi řekne naše HRka, pak si zavolám ouřadům 🙄

werunka21
17. júl 2010

Tak já jsem z té mateřské úplně jelen. Všechno vyřízené přes zaměstnavatele (papírování), ale pak prý to posílají do Uherského Hradiště či kam a od tama to vyplácejí. A to dělám na poště takže malinká firma to není a ještě navíc státní podnik.

@evajza to je zvláštní. Jestli to vůbec jde, aby sis tolik píchala. Vždyť to je hrůza 😲 . Za chvíli do sebe vrazíš najednou celou ampuli 😅 . Ta dr. by s tím něco měla dělat. Vždyť těch inzulínů je tolik druhů. Proč ti teda nepředepíše jiný. Nějaký co působí rychleji.

evajza
17. júl 2010

@werunka21 jé tak to jsme dvě,já také pracuji na poště za přepážkou a ty????Jinak k tomu inzulínu,prý si některé píchají 30,tak to budu mezi ně zřejmě patřit 😉

Holky snídám stále to samé a většinou na druhou večeři mám nějaké ovoce,ale stejně nemám noční inzulín a prý působí v těle jen 2hodky.

werunka21
17. júl 2010

@evajza No nekecej 😅 , já taky za přepážkou. A ty jsi byla teď po malým v práci než jsi otěhotněla? Docela mazec, co se tam děje. A nejhorší je, že už tam vlastně nejde o pošťácké věci ale o ty alianční partnery 😝 . Nejsem obchodní tip, abych lidem vnucovala úvěry atd. sama jsem proti tomu. Každý kdo může tak z pošty zdrhá.
A zkoušela jsi snídani nějak obměnit? Já když si dám chleba s máslem a rajčetem tak v pohodě. Můžu přidat i šunku a dobrý ale jakmile vyměním rajče za bílou papriku tak už mám taky přes 8. A snídat třetí měsíc furt to samé je fakt bájo 😝 . Se těším na nějaký ten koláček poránu 😀

lio
17. júl 2010

@evajza ahojky,

já bych právě zkusila změnu sndaně, zkus ta tousty co radší ducky a na véču zkus místo jen ovoce, ubrat ovoce a dát si křupavý chleba, nebo kus chleba k tomu.....prostě stále máš co měnit a vychytávat, jíst to samé můžeš v případě, když to vyšteluješ a budeš mít cukr v pohodě....
a co tedy přesně snídáš?

lio
17. júl 2010

@werunka21 vid, tuhle si manža koupil makovník, tuhle měl zase pravý palačovský koláč z Moravy ke snídě, provokatér jeden 🙂))) takže ač sladké moc nemusím, občas sladká snídaně by bodla
já si neska dala houstičku s vajíčkem...udělané v mikrovlnce jako volské oko......neska budu měřit, tak su zvědaá 😀

ducky
17. júl 2010

Tak já dneska poprvé zahřešila k obědu, ale nemohla jsem jinak, ptž miluju zelí a kvůli cukrovce jsem ho neměla 3 měsíce v puse a kvůli kojení si ho pak taky dlouho nedám, tak jsem si dala kachní stehno se zelím a knedlíkem 😀
A bylo to táááák dobrý 😀

Čerstvé cukrovkářky neberte si ze mě příklad, už stříhám metr 😀 a potřebuju si malinko zpestřit to přenášení 😝 😀

werunka21
17. júl 2010

@ducky a proč ses vyhýbala zelí? Zelí je v pohodě ať už bylo dělané z čerstvého a nebo z kysaného (některé nakládané jsou bez cukru). Ale dala bych si... 😀

ducky
17. júl 2010

@werunka21 Ptž sama ho neumím a manžel ho ani moc nemá rád, před zelím v restauraci nás varovali v poradně, že nevíme, co do toho dávají a co dělá třeba moje máma, tak to je zelí na sladkokyselo, cukr tam dává, takže jsem se mu poctivě vyhýbala. Ale teď už chci toho kluka dostat ven, tak mu tam klidně šoupnu i zelí 😀

ducky
18. júl 2010

Ahoj holky,
tak jsem měla už pár dní podezření, jestli mi neodtéká plodovka, tak jsme dneska sjeli do porodky. Voda to není, ale musím se tam vrátit a ještě dnes mě hospitalizují ☹ . Aspoň teda doufám, že pak už začnou i s vyvoláváním, když jsem stejně po termínu. Tak na mě myslete kočky, ať si malej už dá říct a přestane mi okupovat dělohu 😉
A držte se 😉

makinecka
18. júl 2010

@ducky moc moc držím palce ať to máš co nejdřív za sebou 😵 😵
a máš sbalenou i čokošku 😀

makinecka
18. júl 2010

mě se zdá že žeru víc než předtím a stejně mám hlad tak já nevím,navíc mě zase napadají myšlenky co když toho někdy sním moc nebo něco co nemám,i ovocem se cpu jak o život,glukouš nemám tak nevím co mi to dělá,já už chci srpen a mít klid 🙂

werunka21
18. júl 2010

@makinecka z toho si nic nedělej, já glukouše mám a taky nevím co mi to všechno jídlo dělá. Se měřím jednou týdně, a někdy a to je málokdy jen tak ze zvědavosti po něčem, jinak abych testovala i svačiny, to ani náhodou.

makinecka
18. júl 2010

tak já třeba sledké vůbec ani jednou si nedala,ale salámy,párky,klobásy to si dávám dost často a ovoce hodně povolený množství a stejněmám někdy hlad 😀 sem asi nenažraná nebo nevím a snad mi to po ničem neskáče,ale už mě to zase moc nebaví ten blbej režim,ale už je to za pár no a proto je to asi těžší 😅

lio
18. júl 2010

@werunka21 tak to já měřila dost často mimo abych právě věděla, co mi co dělá, magor no.....aspon mám čistý svědomí že mi to vylítlo jen asi 3-4x a to jsem si dala víc ovo, nebo k jídlu ovo či tak.....
neska měřím profil a dobrý zatím.....ještě dva profily a áádiééé
jinak už mě honí mlsná taky. ale ne přímo na sladké, ale asi je to tím že už mi neba vymýšlet čím tu dietu obzvláštnit a nežrat furt to samý....
DUCKY držím pěstičky at je malej brzy venku a ty si na pohodu !!

lio
18. júl 2010

@makinecka símtě s tvejma hodnotama , to já mám obecně vyšší a to tedy uzeninu ani omylem....takže se nestresuj jeslti ti to vylítává nebo ne, dycky máš hodnoty krásný a celkovej cukr taky, tak bud v klidu, a ono to uteče, už je to za pááár

evajza
19. júl 2010

Ahj holky,tak snad to začíná být o trošku lepší,musím zaťukat 🙂
@werunka21 Nastoupila jsem na rok do práce a masakr,opravdu už to není ta pošta co bývala,jsem tam od 96roku.To nehorázné vnucování smluv,nabízení letáku ve vestibulu,no hrůza.Já byla ráda,že jsem skončila na nemocenské.Jsem zvědavá,jak to bude za 3roky,nejradši bych si našla jiného fleka,kdyby to bylo možné.
Jinak k té snídani,samozřejmě,že každý den nejím to stejné,ale už mi to tak připadá!!!např.chleba s máslem,tvrdý sýr,vaječina,párek,bílý jogurt a už dostávám hroznou chuť na vánočku s máslem,mňam.
A jinak jsem zkoušela po dlouhé době si měřit hodnotu nalačno a ejhle 5,7,6,8,tak zřejmě mi fakt chybí ten noční inzuínn,no uvidíme dnes na kontrole.
@ducky držím pěstičky,ať je mimoušek už brzičko na světě.
Holky,co já tu budu bez Vás dělat,všechny mi v srpnu odletíte a já budu ještě měsíc čekat 😖

werunka21
19. júl 2010

@evajza já jsem u pošty jen 3 roky, ale ten přístup se i za tu dobu hodně změnil. Oni začali prodávat i knihy (které mimochodem vypadají jako z první republiky), stolní hry, deštníky a dokonce mobily pro důchodce. A do toho nabízet, nabízet a nabízet... 😝 . Já teda taky zrovna netoužím po tom se tam vrátit zpátky, ale lepší než nic že, co si v dnešní době budeme povídat.
A neboj, přibudou zase nové holčiny a budeš jim tady předávat své cenné zkušenosti 😉 😀

makinecka
19. júl 2010

evajza neboj pár nových tváří už tu je a začnou sem určitě častěji chodit a nebo přibudou nové těhulky

vodnari
19. júl 2010

Tak ja len čakám...čakám a čakám......zas má doktorka dovolenku tak zas až v pondelok...ja skôr porodím ako mi spravia vyšetrenia....

makinecka
19. júl 2010

vodnari neboj to bude dobré,hlavně že jsi vynechala sladké a cukr to zatím stačí,mě to tak taky řekli než mě vzali na dia a všechno bylo v pořádku,je pravda že sem se snažila už držet dietku taky a ty ji držíš tak se nic nestane.

vodnari
19. júl 2010

@makinecka dúfam že už v pondelok sa dozviem ako to so mnou je.....som sa dnes pýtala či mám držať dietu a mi povedala že zatiaľ nie že až podľa toho ako dopadnú výsledky,ale aj tak sa snažím ju držať.....sladké som nevidela už vyše týždňa....a ovocie som mala tiež až po týždni.....som sa bála aby mi nenašli cukor.....

makinecka
19. júl 2010

vodnari je fakt zbytečné si upírat ovoce,já ho jedla dle tabulek i před tím než jsem šla na dia a testy byly super takže se netrap zbytečně.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre