Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

azuzi
5. mar 2008

e.k.t. Dr. Bukovsky pise ze casta konzumacia zvysuje riziko cukrovky podla nejakej studie, dalej pise ze je to potravina s vysokym glykemickym indexom - to znamena ze po zjedeni hladina cukru v krvi rychlo stupa a nie pomaly ako ked sa jedia celozrnne potraviny. Ja idem do konca tehu zemiaky dost obmedzit.

e.k.t
5. mar 2008

no k obědu celozrnný chléb nejím, poněvadž ho mám skoro ke každému ostatnímu jídlu, teda střídám s grahamovým pečivem. Ale k masu mi to přijde dobré, ono ty dvě brambory ve slupce asi neublíží. Včera teda byly těstoviny.

adrina
5. mar 2008

ahoj babeny....možete mi niektorá v skratke napísať, čo ma čaká, keď mi teraz zistili zvýšenú hladinu cukru po 2hodine..mala som 8,25 ...a dieta???čo budem mať zakázané??

e.k.t
5. mar 2008

no dia poradna a dieta s vynecháním jednoduchých cukrů a sladidel, hodně masa zeleniny a nepříliš sladké ovoce

adrina
5. mar 2008

ekt..ja som z tých,čo cukor moc nekonzumujem...čo patrí medzi jednoduché cukry.....a ktoré ovocie sa počíta za príliš sladké??

azuzi
5. mar 2008

adrina kym som ja sla do dia poradne som zacala trochu viac hybat - stacionarny bicykel a obmedzila som sladkosti a nakoniec mi v dia namerali po 5 dnoch uplne normalne hodnoty, tiez mi namerali prvy krat po 1 hodine 9,9.

adrina
5. mar 2008

azuzi..veď ja sladkosti takmer nejem..no hýbať by som sa mohla trocha viac...takže som zvedavá

e.k.t
5. mar 2008

no sladké ovoce, hroznové víno, broskve, sušené ovoce a zralé meruňky. Víc mi dr nezakázala, jinak taky opatrně s červenou řepou a mrkví

adrina
5. mar 2008

som bola akúrát na diabetologii...takže moje oblubene hrozno je pasé.....jejej aj červená repa..včera som papala...o 2tt mám ísť na KO..tak som zvedavá, či to dietou upravím

helabella
5. mar 2008

Ahoj holky,
mně na diabetologii řekli, že když jsou ketony ráno nalačno, tak to tolik nevadí. Teda jen u těhulek, které nemají v moči cukr, mají "normální" hodnoty glykemie a nemusejí si píchat inzulín. Znamená to, že mimi si přes noc bere energii z mých tuků. Já teda ketony v moči na začátku diety měla, ale teď už moc ne, i když si druhou večeři dávám celou dobu ve zhruba stejnou dobu a dokonce i podobné jídla. Glykemii si měřím jen jednou týdně, jen pro kontrolu. Co se týče chutí, tak nepotřebuju žádnou čokoládu ani sladkosti, ale zato pekařství raději obcházím obloukem 🙂

helabella
5. mar 2008

Adrina -- Emma byl můj favorit pro holčičku, ale bohužel neprošla přes manžela 😒

adrina
5. mar 2008

helabella....ja som chcela Hanah....Haničku...ale to neprešlo mne....a chlapca som chcela Tadeáška...ani to neprešlo..kompromisom sme dopracovali k Emmke

helabella
5. mar 2008

Tadeáš je taky moc pěkné, ještě by se mi líbil i Tobiáš, ale příjmení nám začíná na Š, takže tyhle jména jsou vyloučený 😠

bakule
6. mar 2008

ahoj holky, chci vas moc podporit, abyste to dobre zvladaly a mely i s cukrovkou prijemne tehotenstvi. ono kdyz uz nic, tak aspon ted ke ke konci tehu nemame takove zaludecni potize, kdyz papkame pekne po mensich davkach 😉 jinak je jasne, ze co doktor to jina doporuceni, u nas treba rikali, ze skorice neni vhodna, protoze podporuje delozni stahy stejne jako malinikovy caj. take jsem chtela prejit na makrobiotickou stravu, ale vsechny ty pohanky, jahly, kuskus, kukuricne kase maji mnohem vetsi obsah sacharidu, sice to nejsou ty rychle bile cukry, ale sacharidy to jsou-totez napr. u celozrnneho peciva 😉 takze jim opravdu omezene mnozstvi priloh i veskereho peciva, nejlepe snad jen maso se zeleninou. spis ale nez veskera tato mezeni jsem presla na to pravidlo, jist opravdu velmi casto, kazdou hodinu, po malych davkach, aby proste ta hladina nelitala nahoru a dolu, ale zustavala rovnomerna. vsem preju at to dobre zvladneme a hlavne zdrava miminka, drzte se maminky!

bakule
6. mar 2008

jeste docela dobry odkaz s tabulkou hodnot pro klasicke diabetiky - ale urcite mate z poradny 😉

vilo
6. mar 2008

Ahoj holky, nevíte kolik by průměrně měla těhulka s cukrem přibírat, já přibírám tak 0,5 kg týdně a dr. na gyn se netvářila, dr v dia poradně nic neříkala

licina
7. mar 2008

Dobré ráno holky,
tak jsem byla včera u svého Dr. a ten mi sdělil výsledky testů na cukr. Jsem sice v normále, ale mé výsledky jsou na hranici.
Po konzultaci kde budu rodit mi doktor řekl, že ve mnou vybrané porodnici jsou na toto vyšetření celkem přísní a doporučil mě jít do nějaké poradny.
Prý se těmto maminám rodí velké děti, tak jsou více pod konrolou a nenechávají se přenášet.
Na druhou stranu mi řekl,že testy mohou být skreskené tím, když bych byla nachlazená.
...... Chtěla jsem se zeptat..., co mě bude čekat v této poradně????

loss
7. mar 2008

licina
mne vysli zle vysledky a tak sme ozaj pod kontrolou
takze zmeni sa ti jedalny listok budes musiet dodrzat dietu a budes chodit po jedle na odber krvi z prsta
ta dieta je niekedynarocna ale vsetko sa da mne to pomohlo a zatial sa drzime a hodnoty mame v norme co ma tesi
ano mala je trochu vacsia ako by mala byt mame 1750g ale podla lekarov to nie je az take moc velke babo
neboj zvladnes to budem na teba mysliet 🙂

licina
7. mar 2008

loss:
Díky za odpověď.
Jak píšeš, že chodíš po jídle na krev...., tak jak často???
A Tobě vyšli výsledky už jako pozitivní nebo na hranici jako mě????

loss
7. mar 2008

mne vysli dost vysoke prve cez 8 a druhe 9,2 hranica je 7,2
akurat som sa vratila z nemocnice a tam mi brali krv 3x do dna ale teraz som uz doma prvy den a na dalsi odber mam ist vo stvrtok takze raz do tyzdna tam budes musiet ist

svetluska.p
7. mar 2008

ahoj kocky.
losiiik, som rada, ze ste ok 🙂.

licina
7. mar 2008

loss.
1x týdně, to není tak zlé.
Já chodím pořád do práce, tak právě přemýšlím, že pokud bych to neměla zvládat, tak si půjdu pro neschopenku.....

loss
7. mar 2008

licina urcite to zvladnes hlavne musis dodrzat dietu 🙂

katka_25
7. mar 2008

😉

e.k.t
8. mar 2008

ahoj lici, já měla hodnoty po hodině skoro 10 a po dvou skoro 9, poslali mě do dia poradny a dieta je navíc redukční, to teda nechápu ještě jsem od těhu nepřibrala ani kilo. Jinak zvládnout se to dá, zatím chodím po 14 dnech na kontrolu, jdu opět v pondělí. teď jsem byla v pátek, Joli váží asi 1050g a hlavičku má průměr 9,5cm a obvod 29,5 cm. Podle délky ruk a noh je prý o 5 dní měnší tak nevím, uvidíme v pondělí

bakule
8. mar 2008

ahoj e.k.t. tak to ti dopadly vysledky na uzv dobre, ne? tak drzim palecky na pondeli. mne pri prvnich testech vysly oba vysledky po hodine a po 2hodinach pres 10 a na dalsi kontrole po 14 dnech uz byl vysledek po hodine jen 5. dieta pomohla. urcite to zvladnete. a dekuju moc za tipy ohledne jidel a veceri 😉 jeste jsem si vzpomnela ze jsme se potkali v tematu o predcasnem tvrdnuti briska, to mas uz dobry nebo lezis? ja jsem uz vysadila magnezko a zacinam pomalu vstavat z postele 😉 e.k.t.-ja uz se tak tesim, jak se pak po porodu zahryznu do te velke milky s orisky!!!

e.k.t
8. mar 2008

no to si taky říkám, ale je to ještě daleko. Bříško tvrdne dál, ale jde to v pohodě, občas vlezu do teplé vany a je to za chvíli pryč. Čípek je teď v pohodě, tak jsem zase začala poletovat všude možně, ale víc odpočívám než dříve, protože to zase tak moc nechci dráždit.

adetka
autor
10. mar 2008

ahojte GD... zdravi vas opat byvala GD a teraz D... vam poviem... pocas tehotenstva sa dieta drzala ovela lahsie... nejak so mnou spolupracovalo aj moje podvedomie, ci co... a pocit zodpovednosti voci nenarodenemu bola silnejsia... ako ta, voci mne samotnej... 😖 ... a nieco ine je dodrzaovat dietu tri mesiace a cely zivot...

tak sa drzte... do pordu to ucite vydrzite...

loss, licina... to vam nedali glkukomer?... by ste si usetrili cestu... mne dala diabetologicka glukomer ktorym som si merala krv jeden krat tyzdenne... ale zato sest krat...

licina
10. mar 2008

adetka:
já jsem ještě nikde nebyla. Znám akorát výsledky mého doktora....., teprve jsem se objednala.
Ale měla jsem výsledky hraniční, což sice nevím co znamená, ale myslím, že to není zlé....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre