Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

makinecka
10. aug 2010

@mercedesse http://www.merrylinka.cz/oldver/ehodnoty.htm
tady v té tabulce je dokonce guláš kolik má v restauraci 100g tak se jukni kolik si ho jakože smíš dát plus chleba 😉

luckaa
10. aug 2010

@makinecka A jíte taky něco jiného než brambory,u mě to vypadá,že budu asi pořád jíst jen brambory,kvůli nejméně sacharidům,teď jsem třeba měla rýži a to teda byla porcička,takže už aby byla svačina 😅

mercedesse
10. aug 2010

Tak to jooo, já se lekla, že to vážíte všechno. To by mě asi opravdu drblo. No stejně nejjistější bude plátek se zeleninou na másle, nejlíp kapustičky a k tomu trochu brambor. 😀 Hlavně si asi budu muset v ledničce vyčlenit košíček, do kterýho mi nikdo nepoleze, jinak když si koupím šunku, tak mi jí ty kyseliny sežerou a zbyde na mě paštika kterou nesmím. 😀

makinecka
10. aug 2010

@mercedesse teda kecám v jedné porci!!!kolik tam je pouze 8,8g sacharidů a k tomu chleba a naťápeš se fest 😉

makinecka
10. aug 2010

@luckaa já jím brambory,ty si peču v troubě na másle a Mńamka to je těch sním 200g,nebo rýži té smím 140g,nebo br kaši té smím 270g a mě to stačí,k tomu maso nebo něco a stačí to 🙂

makinecka
10. aug 2010

@mercedesse já měla včera na oběd br kaši a kuřecí na pánvi s čabajkou a glykemka skoro jako na lačno 😉 mě uzeniny nic nedělají tak je jím pořád i slaninu atd 😉
nebo si dej smaženej sýr,kuře pečený,špenát,cukynu,květák je toho spousty,může se všechno akortá to přepočítat no 🙂 za chvilku ti to poleze na nervy a stejně budeš vymýšlet co si dát jiného než 5 jídel co si teď budeš dělat dokola,já jím všechno a cukrovka kompenzovaná 😉

mercedesse
10. aug 2010

No když to nebudu prožívat na každej gram, tak se to snad neposere ne. Já nemusím mít extra velkou porci, ale spíš se bojím, až mě bude honit mlsná. Přece jen to není tejden, ale tři měsíce, tak nemám strach, že mě to nepostihne.

makinecka
10. aug 2010

já svačím ovoce a dost ho jím,co můžu to sním a tím si nějak zaháním chutě na sladké 🙂

luckaa
10. aug 2010

@makinecka No,já to vidím taky převážně na brambory,rýže a těstovin se mi zdá málo,pokud k tomu je omáčka.

Paštiky se nesmí?Další novinka,tak to jsem si občas dávala Májku 🙄 Já než se to všechno naučím,tak porodím

luckaa
10. aug 2010

@makinecka Taky to tak dělám s tím ovoce,dneska zase musím doplnit zásoby....ale ta chuť tu stejně sem tam je

makinecka
10. aug 2010

@luckaa v některých paštikách je cukr,to by ses divila v čem všem cukr je 🙂 já dost večeřím tuňáka v olivovém oleji,to je taky Mňam,nebo párky,salám,sýr,hermoš,klobásu 😀

mercedesse
10. aug 2010

A smažáku můžu normálně celej plátek a k tomu brambory? no jo, když mě to bez tatarky stejně nejede, tak si to radši nedám. Pečený kuře skousnu jednou za měsíc, ale celkově mi teď maso nejede. Když to sním, tak se sice zaplácnu, ale stejně mám na něco za 5 minut chuť, protože to prostě nebylo ono. A třeba bych mohla zapéct i ten květák a tak. No zatím to přežiju do tý kontoly bez čokošky a sladkýho a pak se teprve začnu trápit tím, kolik maj brambory a kolik chleba. 😝

luckaa
10. aug 2010

@makinecka No,budu muset teda víc louskat ty etikety,ach joooo,to mě teda fakt nebaví,to tam strávím půl dne v tom obchodě

Včera jsem měla jogurt Bílou activii tu neslazenou a když jsem se podívala na složení,tak tam bylo sacharidy 9,3 z toho cukry 9,3 tzn.že bych ho taky neměla jíst?

makinecka
10. aug 2010

@luckaa pokud byla neslazená tak by tam nemělo být z toho cukry to je blbost,nebo to teda nechápu 😅

luckaa
10. aug 2010

@mercedesse Tohle jsem si taky říkala,já čekala na doktora tři týdny....tak jsem se snažila omezit to sladké a trochu i porce,ale pak se to teda sesekalo dost podstatně mi připadá a to jsem zas tolik nežrala si myslím

luckaa
10. aug 2010

@makinecka No fakt,taky jsem na to koukala,byla to taková ta tmavě zelená,prostě klasická Activia bílá

mercedesse
10. aug 2010

Na tuňáka jsem taky myslela, ten se snad nemusí ani počítat, ne. Já ráda ve vlasní šťávě a třeba do salátu. Nebo klidně jen tak.
Hermelín bych se bála, ten já nejím celý těhu, prej se to nemá. U párků si taky nejsem zas tak jistá s tou kvalitou, no uvidím, vyzkouším a třeba to půjde. Sýr se asi musí vážit co, jako třeba madeland já děsně ráda. Myslím, že jsem ho v tý tabulce taky viděla. Jo jinak díky za tabulku, já ji mám vytištěnou, včera jsem jí taky našla na těch stránkách o cukrovce. Jen doufám, že tam zas tak moc nekecaj u těch hodnot. 😀 Třeba u těch hotovek to musí bejt jenom orientačně.

luckaa
10. aug 2010

Ještě,že se může to ovoce a zelenina,jinak teda nevím,jak bych to přežila a to myslím vážně....hoďte sem prosím ještě nějaké nápady na pití

makinecka
10. aug 2010

@luckaa tak to netuším to bude vědět lio ta tu activii jí,já nee 🙂

makinecka
10. aug 2010

@luckaa já si kupuju Toma svěží,to je jediná sodovka s bublinkama bez cukru a umělých sladidel takže ji můžeme,není to teda sladké ale je to ochucené aspoň trochu a já si na to už zvykla a chutná mi 🙂

luckaa
10. aug 2010

No ale cukrovka mě naučila spoustu věcí,třeba...pít hořkej čaj,co bych dřív nedala,jíst bílej jogrurt,kterej bych taky dřív nepozřela apod.....člověk v nouzi fakt asi sežere všechno 😀

makinecka
10. aug 2010

@mercedesse no sice se říká že se nemá,já ho jím a žiju 😀 sýr stačí si přečíst etiketu,madeland jím taky a v nějakých 100 g máš např.1g sacharidů a to je prd takže můžeš sníst i celý balení a já sýr nepočítám ani tuňáka,nai máslo,ani pomazánkový máslo,ani salám nic,pomalu ani zeleninu, jen prostě pečivo 🙂

luckaa
10. aug 2010

@makinecka Jj,minule jsem si ji taky koupila na Tvou radu,tu bych teda dřív taky nepila...byla jsem colová,limonádová a teď teda jsem pila limonády ze Soda Streamu

lio
10. aug 2010

@luckaa max bys měla mít ideálně do 7,2-7,5 hodku a půl po jídle....na lačno do max 5,5

luckaa
10. aug 2010

@lio Aha,díky,mě to brali hodinu po jídle,tak uvidím co mi za ten týden řekne doktor,ale bylo to v pořádku,tak tuším,že asi nic moc

lio
10. aug 2010

@luckaa někde pár stránek před sem to tu řešila s těma jogurtama, v bnílé activii byli jen sacharidy, nebo jsem jedla jinou tedy 😀
nesmí to být ta dia...normoš bílá....a tam tedy cukry nebyli a jeslti tam sou, tak já po ní měla s normoš odváženým ovocem a občas sem tam zasypané mussli glykemku naprosto ok

mercedesse
10. aug 2010

Tak to je s tím sýrem super, tím se zaplácnu ráda. Jinak já piju hořkej čaj pořád, kafe teda s mlíkem, ale bez cukru. Občas jsem si sladila kapůčo nebo latte, tak neosladím no. Jinak já pila nejradši Dorou vodu malinu, ale ta je slazená, tak prd. Bublinky mi vaděj, jsem pak jak balón. Takže si snad radši dám vodu z kohoutku s citronem. Máme tu vrutickou a ta je jako kojenecká, takže aspoň ušetřím za balenou. Dneska mi to fakt příjde, že to není tak hrozný. Díky holky, hrozně mi pomáháte.

makinecka
10. aug 2010

ony sou ale dvě ty activie,bílá a sladká bílá,v té bílé cukr není tu sem měla i já doma 😉

lio
10. aug 2010

@mercedesse párky jsem našla v Bille bez konzervantů, přidaných éček, čistě 100% kuřecí maso, mají tedy tvrdší slupku, ale jsou luxusní, bez všemožných sraček kolem, sou dražší, ale když párek tak si dávám tento a taky v poho
MAKI prošlo téměř všechno, nenechte se zmýlit, mne třeba víc jak půlka toho co ji ano, mne ne...chce to změřit.. pokud nemáte doma glukometr, neriskujte....

lio
10. aug 2010

@makinecka že jo, už jsem se lekla že jsem magor, protože já ty etikety fakt četla poctivě......a jogurty moc nemusím, takže jsem jela jen na bílé zalita s ní ovoce a byla sváča

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre