Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

katchula
25. júl 2008

Eliotka: tak to se ti nedivím když vaříš teplý obědy, že se ti nechce ještě se patlat s teplýma večeřema. No já chodím do práce, takže jsem si obědy nikdy nevařila. A večeři jsem dělala teplou tak 4x týdně. Teď budu asi vařit častěji. Já jsem nabrala během 6 měsíců 7 kg a to je podle mého tak nějak v normě nebo možná i trošku víc, nevim. Ale teď už mám asi 14 dní pořád 61 kg, nějak se to zastavilo, já jsem ráda, já jsem se bála abych nenabrala za těhotenství 20 kg 😝 Kolik jsi přibrala zatím ty?

Dia výrobky nám ta doktorka včera vřele nedoporučovala, že je to samá chemie a že toho do sebe dostaneme už takhle dost (tý chemie). Takže to prý vůbec kupovat nemáme. Mě dělá největší problém kafe bez cukru, sladila jsem sice jen 1 kostku, ale úplně jsem tu chuť milovala a teď mi to kafe vůbec nechutná 😒

eliotka
25. júl 2008

Aha, tak s dia výrobkama teda radši nebudu ani zkoušet. Ale dia marmeládu, takovou dobrou, německou, tu si dávám, buď ráno na chleba, nebo do jogurtu či tvarohu tak lžičku. 🙂 Je slazena fruktozou a bez konzervačních látek. Manžel ji douho sháněl. 😅

7 kg, to máš úplně v pohodě! 😉

Já měla do min. týdne 4 kg navrh, teď mám 3,5. Doufám, že to nepůjde moc dolu. Zajímavé je, že někde jsem četla, že to jak moc, nebo málo, mamina jí, nemá vliv na váhu dítětě. Že se jako nedá vykrmit. To jsem myslela, že jo, že dá.

Hele, s tím kafem, já nevím, ale kdyby sis dala jen třeba půl lžičky, nebo i celou, myslím, že by to nevadilo, pokud nepiješ třeba 3 denně. 😉 Když můžeme občas i čokoládu, proč ne kousek cukru do kafe. Já taky milovala kafe s cukrem a mlékem, ale už jsem si zvykla i bez cukru. Ale dávám si o to víc mléka.

katchula
25. júl 2008

Eli, no já se budu snažit zvyknout si na tu hořkou chuť a uvidím. Protože úplně každý mi říká, že jde fakt jen o zvyk. A podle mě je i do budoucna pro mě lepší když si zvyknu nesladit. Čaj taky nesladím už několik let a chutná mi. Jinak o té dia marmeládě taky uvažuju. Asi si nějakou pořídím, protože po ránu na chleba jí stačí malinko nebo do toho jogurtu jak píšeš. Já bílý jogurt nepozřu, vůbec mi nechutná, je to na mě moc kyselý. A nějaký mléčný výrobky jíst musím, teď jím vlastně jen sýry a mléko v kafi.

S tou váhou – to je dobrý, aspoň nebudeš muset ty kila po porodu schazovat 😉 A nejvíc se prý přibírá ty poslední týdny, ale zase každá mamča to má prý jinak. A s tou váhou dítěte v souvislosti s tím jak mamina jí, to jsem teda taky nevěděla. To je zajímavý.

eliotka
25. júl 2008

Já kupuju dia marmeládu v Bille. Na etiketě je napsáno: Diät Schwartau: Schwartau extra dietní . Je to německý výrobek. Je moc dobrá a právě slazena jen tou fruktozou. 😉

katchula
25. júl 2008

Díky, díky, hned se po ní podívám 😉

katchula
25. júl 2008

Já mám příští týden dovču, tak se tu mějte krásně a papejte zdravě 🙂 Já budu na chatě bez internetu. Papa

klaruska1
25. júl 2008

Ahoj holky, mám pro Vás pár tipů: co se týká jogurtů, tak já ty neslazené bez chuti taky nemohla, takže jsem si začala kupovat ACTIVII-lehká a fit-má různé příchutě a tolik Vás neohrozí, občas si koupím i bílý jogurt,ale do něj si přidám 1 kousek ovoce-né teda každý den, protože ovoce má taky dost cukru, co se týká mléčných výrobků, tak moc dobré je žervé a lučina a všechny druhy sýry-bacha si dejte na jakékoliv paštiky, i když josu light.Co se týká dia výrobků, tak ty bysme neměly vůbec a extra light nebo dietní taky moc né-protože obsahují sacharidy a ty my nemůžeme.Když uděláte 1x za měsíc vyjímku, tak se svět nezboří-manžel měl třicetiny a taky jsem si dala kousek dorta a dokonce jsem to i doktorovi řekla,ale bacha na to aby se to nestalo zvykem.Je toho sice hodně málo co můžeme,ale zdravá mimča nám za to stojí.Moc Vám všem držím pěsti,ať to v poho zvládnete.Nás čeká 3 dny po porodu znova ten test s tím hnusem a pak se dál uvidí 😀

eliotka
26. júl 2008

S těmi dia výrobky je to tak, že v těho se nesmí žádná umělá sladidla. A těch jsou dia výrobky plné. Můžeme ale ty, která jsou bez éček a jsou slazené fruktozou, tedy ovocným cukrem.

zelva
27. júl 2008

Ahoj holky,
tak jsem včera byla na svatbě sestřence a jedla jsem tam normálně. I trochu cukroví a pak svatební dort a celý den jsem se měřila a ty hodnoty jsem měla úplně normální!!! Ale stejně pořád budu držet dietu a sladké si dám výjimečně, ono mně to vyhovuje, člověk aspoň tolik nepřibírá! To je důkaz, že všechno zlé je k něčemu dobré 😎

eliotka
27. júl 2008

To je skvělé, želvičko, huráááá 🙂 😉 Ale tu dietu radši fakt drž, aby se to nějak nezhouplo.

meggietn
27. júl 2008

Ahojte, chcem sa spýtať je tehotenská cukrovka dôvod na PN?

eliotka
27. júl 2008

nene, meg, to rozhodně není 🙂 Nijak tě to neomezuje, jen se chodí navíc na odběry, na glykemický profil a možná se dělá i častěji UZ. 😉

baji
28. júl 2008

no já jsem kvůli GDM od min. týdne na PN, ale šla bych asi i tak, už mě v práci začly děsně zlobit záda... navíc si neumím moc dobře představit dodržovat tu přísnou dietu v práci...
holky taky některá z tý diety hubnete? já už mám během 14 dnů skoro dvě kila dole 😕

baji
28. júl 2008

ono totiž i stres rozhazuje tu hladinu cukru v krvi, takže záleží, jakou práci máš... GDM se ale bere jako rizikové těhotenství

zelva
28. júl 2008

No jako rizikové se to bere, hned jak mi to našli, tak mě také poslali do poradny pro rizikové těhotenství a už chodím místo ke svému gyn jenom tam. Ale zase to není hnedle důvod aby ti napsali rizikové a nechodila jsi do práce, ale myslím, že kdyby si o to člověk řekl, tak to napíší. Já tedy teď čerpám dovolenou a pak hned navážu mateřskou a také si nedokážu představit, že bych do teď chodila do práce (jsem učitelka), s tím velkým bříškem a nutností odpočívat...Nevim nevim, asi bych byla pěkně vyřízená...A v těch vedrech 😝 😝 😝

adetka
autor
28. júl 2008

baji... ja som kvoli tehotenskej cukrovke schudla 5 kil... a potom som uz vobec nepriberala... takze pri porode som mala tolko, co na zaciatku tehotenstva... a po porode som bola chudsia o 8 kil... 😉

adetka
autor
28. júl 2008

ja som od 30 tt chodila aj k porodnickovi (rizikove tehotenstva) a aj k mojej gynekologicke... ma nechcela pustit 😀

baji
28. júl 2008

no mě dr. v podstatě nabízela PN od začátku skoro každou poradnu... 😝
adetka, teda, to je síla a kolik měla malá, když se narodila?
já mám taky z čeho brát, před těhu jsem přibrala 8 kg kvůli štitné žláze a teď v těhu dalších 10 😔 ale předtím jsem byla hodně hubená...

adetka
autor
28. júl 2008

3120 gramov a 47 centimetrov... a to som brala calibrum cele tehotenstvo 😀.. aj kvoli tej diete (zeleninu ani nizkotucne mliecne vyrobky nemusim 😝 )

baji
28. júl 2008

super, to je krásná váha, tak akorát 🙂
tak tos mě uklidnila, naše malá je teď o 14 dnů větší, tak doufám, že se to tou dietou srovná a už poroste tak jak má... 😉
já brala vitamíny jenom v prvním trimestru, teď se snažím využívat léta a jíst hodně zeleniny, ovoce a mléčné výrobky miluju, tak to je ok...
jo s těmi nízkotučnými výrobky, docela mě zarazilo, když jsem koukala do tabulek, že nízkotučné výrobky mají víc sacharidů než plnotučné 😅

eliotka
28. júl 2008

Holky, já právě hubnu taky a jsem z toho dost neš'tastná. Špatně totiž přibírám a teď to co jsem horko těžko nabrala, zase shazuju ☹
Bojím se, abych pak mohla kojit, abych moha kojit, co myslíte, může to mít na to vliv? ☹

baji, no jo, je to tak s těma sacharidama, divné, co?
Já teda kupuju bílé a dávám si do nich dia marmeládu, jinak bych to asi nesnědla.

baji
28. júl 2008

já mám bílé ráda, dávám si do nich ovoce, naopak mi moc nejedou ty ochucené ovocné, zdají se mi přeslazené a umělé 😉
po porodu by se ta potvora měla ztratit, tak už bys snad neměla být na dietě, až budeš kojit... moje mamina třeba přibrala všechnu svoji nadváhu až při kojení, cpala se rohlíkama s kakaem 😝

meggietn
28. júl 2008

eliotka dakujem za odpoved, mne v piatok zistili po vypití glukózy 11,7 a dnes ma poslal gynekolog do diabetologickej ambulancie a tam mi zobrali krv na lačno a po zjedení raňajok a mala sam 6,6, na čo mi doktorka povedala že je to ok, ale že test s glukozou si ešte zopakujem 13.8.2008. tak sa neviem dočkať... 😝

adetka
autor
28. júl 2008

eliotka... ja som mala problemy s kojenim... Mirka bola od 4 dna na umelom mlieku... ale u mna to mohlo byt spojene aj s problemami so stitnou zlazou (pred desiatimi rokmi mi zistili zvysenu funkciu) a tym, ze som nejedla ziadne mliecne vyrobky... okrem obcasneho syru... dva dni po porode zrusili dietu... a po siedmych mesiacoch po porode opat zaviedli 😝 🙂

eliotka
28. júl 2008

meggiet, to jsi měla hezké hezkou hodnotu tu 6.6, to bude ok 🙂

adetko, a ty jsi taky tak hodně zhubla při té dietě?

adetka
autor
28. júl 2008

pred otehotnenim som mala 73 kil... potom som pribrala.. a vdaka diete schudla 5 kil... viac uz nepribrala... a po porode som mala 65 kil... 😵

evitkamalicka
28. júl 2008

baby mne tiez len zbytocne s tou tehu cukrovkou narobili stresy a u diabetologicky som po zjedeni mala 5,1

adetka
autor
29. júl 2008

evitka... ja mavam pravidelne na kontrole u diabetologicky super hodnotu... do 6... aj pocas tehotenstva... ale pri zatazovom teste vtedy... ale aj 7 mesiacov po porode vyskocil nad 8... pre cukrovku je smerodajny zatazovy test...

evitkamalicka
29. júl 2008

adetka vies, ale na mna pri tom zatazovom teste odflakli, vobec to neposlali do labaku len mi to zmerali glukomerom a mozem ti povedat ze tie hodnoty z labaku a z glukomeru su dost rozdielne, potom som bola u druhej diabetologicky a ta to urobila tak ako sa patri a aj mi to pre porovnanie zmerala glukomerom a hodnoty oproti labaku sa lisili zhruba o 2,5 a to je dost

adetka
autor
29. júl 2008

evitka... to je... mne to zakazdym posielali do labaku... a posielaju aj teraz... po kazdej kontrole...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre