Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

petrusew
15. nov 2011

Ahoj holky!
@ladybugie to pití je teda pěkná kravina. Těhotná by měla vypít dokonce dvojnásobek toho, co netěhotná! Aspoň tak mi to říká sestřička na gyndě, když mě kárá, že málo piju (dám ty 2, 2,5l denně). a nemyslím si, že jsi na to, že čekáš dvojčata přibrala nějak moc...spíš mě děsí přístup sestry. Ty její rady jsou absolutně z cesty. Hlavně se netrap.
@llluckaaa Luci, já jsem vysoce riz. a chodím k mému gyn. Jsem mu řekla, ať ani nezkouší vyhrožovat riz. poradnou v olomouci...chodím k němu, ale o mě se stará více odborností, takže si myslím, že je to docela pošéfované.

llluckaaa
15. nov 2011

@petrusew Tak to jo, když víš, že si tě pohlídá dobře tvůj gynekolog, tak nemá cenu se tam cpát. Já jsem tam byla stejně jen ke konci a v podstatě šlo jen o to domluvit porod. Přeci jen tam mají těch odborníků víc, lepší a větší UTZ a taky jsem chtěla rodit u nich, tak jsem si to chtěla nějak "zamluvit". Spádově totiž patřím někam jinam, tak aby s tím nebyl nějaký problém. Ale vyšli v obou případech vstříc a hned vytasili termín a návrh procedury 🙂

petrusew
15. nov 2011

@llluckaaa Jj, on je opravdu dobrý. Stejně budu rodit jinde a myslím si, že si docela oddechl 😀 Ono to nebude zase tak jednoduché 😔

llluckaaa
15. nov 2011

@petrusew Tak držím palce, ať nemáš nějaké komplikace. A taky tě čeká císař nebo budeš zkoušet klasiku? Já si právě vybrala porodnici s dětskou JIPkou a která je Baby friendly.

petrusew
15. nov 2011

@llluckaaa jaksi nemám na vybranou. Ještě před těhu byl jasný císař. Normální porod bych neudýchala a mohla by mi prasknout operovaná kyčel. Mě doboručila Bohunickou fakulktu moje alergoložka ( je jedna z mála, která se specializuje na těžké astma v těhotenství, ale chodím k ní už pár let). Mluvila jsem s ní o tom, že mám strach z toho, kde budu rodit (ani ne tak po porodnické stránce, ale po té, že si se mnou nebudou vědět rady a něco po....u, dají lék na který jsem alergická - to se mi stává) tak mi řekla, že by to šlo u nich, mám to sice 60km od nás, ale budu raději a vlastně celá rodina, že se o mě bude starat i ona. Chtěla jsem i dobré oddělení s dětskou JIP a neonatologií a to Brno Bohunice splňuje.

llluckaaa
15. nov 2011

@petrusew Hm, nemáš to jednoduché. Ale oni (i ty) to zvládnou. Podle mě stojí za to si dojet dál za lepším, přeci jen ten císař není žádná sranda a jistá možnost komplikací tu jsou. Ale já měla oba dobré a bezproblémové a ten druhý dokonce ani ne moc bolestivý. Takže budeš rodit v těch Bohunicích? Ty jsi odněkud od Prostějova?

petrusew
15. nov 2011

@llluckaaa Jsem přímo z Prostějova a rodit pojedu do Bohunic. Ona to zas taková dálka není, když je auto a dálnice sjízdná, není co řešit 🙂

llluckaaa
15. nov 2011

@petrusew To jsem si tipla dost přesně a přitom to tady na Moravě moc neznám 🙂 Oni ti to naplánují asi i dost před termín, takže snad nebude hrozit, že bys jela s kontrakcema. To se pak každá cesta protáhne. Já jela poprvé 25 km, v autě na mě přišly kontrakce a teda nic moc, když sedíš a nemůžeš se shoulit do pohodlné polohy.

maxkatka
15. nov 2011

@llluckaaa koukám že "ocenění" Baby friendly má i Znojmo... jo primář Blouďa je sice dobrej odborník... ale říká se mu dr. House... bohužel má takové chování (vůči rodičům - hlavně hysterickým matkám ) 😖 ale vůči dětem je dobrý... ale vyjadřování fakt řezníka....

llluckaaa
15. nov 2011

@maxkatka Mi přijde, že á la dr. House má snad každá porodnice. Já se v té naší taky s takovou dr. setkala. Ale tak zase mi je sympatičtější, když mi někdo řekne pravdu do očí než abych slyšela, jak je všechno v pořádku a přitom to tak nebylo.

petrusew
15. nov 2011

@llluckaaa doufám, že máš pravdu. Uvidíme, jak to pan primař rozhodne. Mám tam jít po tom 35tt, tak snad mi řekne víc co a jak.
@maxkatka vím o čem mluvíš, takového mám ortopeda. Odborník je to špičkový, ale chování hrůza. Naštěstí se pak hodně uklidnil...aspoň vůči mě 🙂

maxkatka
15. nov 2011

@llluckaaa no o to nejde... ale jeho jednání je fakt "super".... kámoška má dvojky a ta "starší" musela cvičit vojtovku (naštěstí jen chvíli) a ještě měla cosi... a po roce šli k němu na kontrolu a Bloudíček si je pozval, na Kristýnku se podíval z dálky a prohlásil: to na kripla nevypadá... 😢 No Soňa může být ráda, že Kristýnka je v pořádku, ale takto to podat je drsný....

maxkatka
15. nov 2011

Holky, děláte si některá ten celkový profil? Jako měření i před jídlem? Nejen na lačno, ale i před obědem a před večeří? Nevíte jaké jsou povolené hodnoty před jídlem? Já dneska zkouším celkový profil (nemám ho nařízený, ale zajímá mě to).

llluckaaa
15. nov 2011

@maxkatka Ježiš to je hrůza, co si ti doktoři dovolí.

petrusew
15. nov 2011

@maxkatka já dělám dneska, ale u nás se dělá odběr z prstu před jídlem do takové špičky a hodinu a půl po jídle. k tomu celodenní sběr moči a ráno odměřit a trochu přelít do skumavky. Potom se to nese do labáku a výsledky má doktorka na dia poradně. Mě totiž říkala mamka, že glukometry jsou hodně orientační, proto vždycky dělají tyto testy.

petrusew
15. nov 2011

@maxkatka to je příšerné! Tady bych řvala a na doktora si stěžovala. To je fakt nechutné!

maxkatka
15. nov 2011

@petrusew no a hodnoty před jídlem víš kolik můžou být? a kolik už je moc?

maxkatka
15. nov 2011

@petrusew
@llluckaaa
Hele, jednání fakt řeznickýho psa... ale s dětma jako takovýma to moc umí a je na ně hodný... a fakt jako odborník je nejlepší co tu máme (pro děti).

llluckaaa
15. nov 2011

@maxkatka @petrusew Tak aspoň že na děti je hodný. Ale jinak těm lidem nerozumím - co z toho mají, že jsou tak nepříjemní? To si bez toho připadají málo důležití a musí machrovat či co?

eyael
15. nov 2011

ahoj holky, koukám, že řešíte nemocné děti 😒 dcerka dneska byla ve školce taky jako vyměněná - ukňouraná, nezapojovala se do her, i učitelky si toho všimly. Ale teplotu nemá, rýmu taky ne, takže zatím jsem ve střehu a čekám co se vyvrbí 😒 😖
dneska jsem se vůbec nedovolala do poradny, tak to musím zítra zkusit znovu. Už by mi měli dát termín na laborku na glykovaný hemoglobin.

llluckaaa
15. nov 2011

@eyael Ahoj, takhle to u nás vždycky začíná. První den jen vypadá podezřele a následující den to vypukne.
Snad si nevzali dovolenou před tím svátkem...

maxkatka
15. nov 2011

Holky, čistě náhodou jsem narazila na tyto stránky a kalkulačku...

http://www.lecbacukrovky.cz/kalkulacka.php

Nevypadá špatně...

maxkatka
15. nov 2011

@eyael jo tak to nemoc teprve příjde... 😖 u nás to taky takto začíná... je najednou "zvadlá" a co ji baví normálně tak nechce... 🙄

maxkatka
15. nov 2011

Tak dnešní závěr měření:

Na lačno 5,6 po S 7,4, před O 4,6 po 0 6,9, před V 5,8 po V 6,8

Takže slušný profil (samo mimo rána, ale to tu nebudu stále řešit dokola).

petrusew
15. nov 2011

@maxkatka aha, tak na to jsem se jí neptala, ale zítra to zjistím, jo? Jen tak přemýšlím, jak je možný, že k dětem je tak laskavý a pak řekne něco takového...
@eyael uj, tak snad to nic nebude a bude v pohodě. Třeba to prostě nebyl jen její den...
@llluckaaa taky tomu moc nerozumím..

werumka
15. nov 2011

@maxkatka Nebuď detailista - když si přimyslíš tu odchylku, kterou Tvůj glukometr má, tak ta ranní hodnota je úplně v pohodě. A i bez odchylky by byla. Lepší je držet si glykémii kolem 5,5, než se ráno probudit s hypem. To pak dokáže rozhopsat celý den. To ale samozřejmě platí pro ty, které si píchají inzulín. Bez toho hypa nehrozí.

maxkatka
15. nov 2011

Holky, děláte některá domácí jogurt?

@werumka ty jsi takový krásný optimista... děkuji 😵

werumka
15. nov 2011

@maxkatka Dělali jsme v jogurtovači, ale už jsem ho dlouho neměla, zůstal u rodičů.

Já vim, mně by měli lidi za ten optimismus platit 😀

jabluncanka
15. nov 2011

@maxkatka Dělám domácí jogurt v pekárně na chleba,program kvašení nebo kynutí...

eyael
15. nov 2011

@llluckaaa @maxkatka @petrusew no to jste mě moc nepotěšily 😉 ale je mi to jasný, je to takové varování, že se něco bude dít. Já začala taky posmrkávat, asi zas budeme mít něco společného, jak je naším dobrým zvykem 🙄 dala jsem jí na noc panadol a vystříkala nos mořskou vodou, uvidíme. Nezbývá než čekat 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre