Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

mmaarrkkeettkkaaaa
4. dec 2011

@maxkatka 😀 no tak to je náhoda 😀 jsem psala ještě jsem neviděla tvůj příspěvek a koukám že jsme měli stejně...sice já bez inzulínu, ale i tak mi ta hodnota přijde vysoká...zkus třeba ještě změřit za další hodinu...u mě se opravdu dost často stalo že za hodinu v pohodě a za 2 vysoký 😠

maxkatka
4. dec 2011

@werumka to si dám raději ten rohlík... rohlíky jako takové mi nevadí... kdyby mi tak nezvedali cukr...
@mmaarrkkeettkkaaaa no po hodině mám stejnou hodnotu, ale před tím píchnutých 5j inzulinu, že? ☹ Mi příjde, že ten inzulin má na mě nějaké pomalé účinky... Já doufám, že to brzo už dostanu pod kontrolu...

werumka
4. dec 2011

@jasin Nemáš se čeho bát - těš se! Vždyť od zítřka Ti bude líp! 🙂

mmaarrkkeettkkaaaa
4. dec 2011

@jasin neboj, dobře to dopadne...určitě nic horšího než inzulín tě nečeká...i kyž vím že ani to nebude jednoduché...v kolik tam jdeš? hned ráno na lačno?

werumka
4. dec 2011

@maxkatka Tak si dej rohlík a uvidíš. A zkus si teď ještě změřit ketony.

maxkatka
4. dec 2011

@werumka jako teď i po jídle?

jasin
4. dec 2011

@werumka dufam ze bude lepsie..

@mmaarrkkeettkkaaaa rano na 7 idem nalacno.. dufam ze to dobre dopadne bude musiet.. 😔

eyael
4. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa - já si taky přijdu poslední týdny jako necukrovkář, tohle už je ale extrém 😎 zítra se chci zeptat mudry na dia co ona na to

@werumka - jednu na dozrání plic mi dali, prý je to typ co se dávají 4 celkem, po 12hod, takže mě ještě 3 čekají. Prý existuje také taková látka, který se dávají jen dvě injekce. Podle toho usuzuju, že to u mě nebylo zas až tak horký, jaký divadlo tu kolem všeho celý odpoledne dělali 🙄 🤐

mmch, taková perlička - stavila se tu kamarádka a přinesla mi k jídlu brambory a řízek. Sestra mi to nechtěla ohřát, že jsem dostala k večeři chleba a šunkový salám a že jako diabetik brambory a řízek nesmím 😨 jsem na ní čuměla jak na blázna, protože dneska zas "pro změnu" přinesli ke třem jídlům odpoledne, večer a k druhé večeři to samé jak jsem psala včera 😝 zmohla jsem se na odpověď, že jsem to od nich ještě nejedla a že ty sacharidy jsou vyvážené nastejno. Však k hlavní večeři můžu mít až 60g sacharidů, to se vejdu naprosto v pohodě 😕 chápete to?!

maxkatka
4. dec 2011

@eyael tak to je teda síla.... bych jí asi fakt už odsekla "CO JE JÍ PO TOM!"

maxkatka
4. dec 2011

@eyael Mě teda zakázali jíst cokoliv donešeného... ale nikdo to nekontroloval... ač viděli, že na stolku byl dost ovoce, tak se nikdo neptal... já to teda držela (a glykemii vysokou, že?) jenže já chtěla kvůli játrům rychle domů a nechtěla jsem zavdat příčinu, že by se to nelepšilo... ale sacharidově mi to přišlo ta strava fakt jen jako diabetická na nějakých cca 175g sacharidů...

eyael
4. dec 2011

@maxkatka - hele, já se provokativně změřím hodinu po večeři a jsem si na 120% jistá, že budu mít glykémii v pohodě 😵
prosímtě, oni o mojich hodnotách ví prd, kdybych si nevzala svůj glukometr a neměřila jsem se sama, tak se nic nedozvím. Stejně tak léky na štítnou žlázu jsem si musela nechat přinést z domova a léky na bolení v krku mi skočila jedna maminka na propustce do lékárny. Prý tady - v nemocnici! - takovéhle věci nevedou, že to musí nosit návštěvy!!! Ať žije naše zdravotnictví za 100Kč denně 😝 😠 😕

mmaarrkkeettkkaaaa
4. dec 2011

@eyael no za tyhle hodnoty tě určitě pochválí a určitě dovolní dietu trochu občas porušovat...s tvýma problémama si myslím že tě stejně nenechají až do termínu a ted ke konci máš ty hodnoty fakt v pohodě...s těmahle bych na diabetologii taky chtěla jít 😀
co se jídla týče, tak sestřičky koukám docela neochotný...bych to snědla klidně i studený, jen abs neměla hlad..ono jíst furt to samé dokola určitě není noc záživného 😒 a nechápu proč ti vůbec řekla že to nesmíš...

eyael
4. dec 2011

@maxkatka ty jo tos musela mít ketony až za ušima! 😨

maxkatka
4. dec 2011

@werumka tak mám ketony i teď v moči 🙄 Ale nevím vůbec co s tím... Jako vím, že mám menší příjem sacharidů než bych asi měla mít, ale za prvé toho tolik nesním a za druhé kdyby jo, tak nevím KDE budu lovit glykemii 😢

Jo a jen tak mimochodem, po hodině a půl 8,5...

eyael
4. dec 2011

bude monitor, pak písnu 😉

gabuci81
4. dec 2011

@jasin Uz to moze byt len dobre, s tym vsak nerataj, ze ti povedia, ze je vsetko ok, lebo podla hodnot, co pises, to cukrovka je. S tym sme sa tu museli zmierit vsetky.
@eyael Mas to tam teda fakt divoke, to co tam preboha s Tebou nacvicuju? Ale hodnoty mas teda ukazkove, fakt jak nedia, nech ti to vydrzi az do konca!!! Len si tam niekde zozen nejake zasoby do suflika, lebo ja som hladna uz len z toho co pises. Teda fakt vas tam nerozmaznavaju.

Dievcata, ja uz pomaly koncim 40-ty tyzden, prenasat ma snad nenechaju, aj ked podla mojho doktora kludne by som aj mohla. 😲 No neviem, robim vsetko preto, aby sa to spustilo, detailov vas usetrim. 😀

jasin
4. dec 2011

@gabuci81 viem ze to nie je ok ale snad sa to nejak vyriesi a neublizi to babatku.. 😔

werumka
4. dec 2011

@maxkatka Jo, schválně to zkus. A jestli máš dost proužků, tak i před spaním. Já bych se totiž u Tebe už vůbec nedivila, kdybys je tam měla i teď 😀

@jasin Nemůže být jinak než lépe. To už teď ani jinak nejde 🙂

@eyael To bych si snad ten řízek s bramborem snědla studený 😀 Jasně, ono je apriori zakázáno si jakékoli jídlo nosit, aby jim do těch jejich léčebných postupů nic nezasahovalo a nemohl je pak zpětně nikdo žalovat, že oni něco zanedbali. Což pak ovšem nechápu, že nemají třeba základní léky, které člověk bere a kdyby je opravdu s sebou neměl, tak prostě nejsou... Ještě mě napadá... Ty máš hypofunkci šž, že? Jaké jsi měla poslední výsledky? TSH, T4...?

jasin
4. dec 2011

@werumka bude musiet byt dobre.. 🙂

Inak ako casto su potom kontroly u dia a gynekologa?

maxkatka
4. dec 2011

@werumka jak už jsem psala... ketony jsou... a minimálně na dva křížky... 🙄

mmaarrkkeettkkaaaa
4. dec 2011

tak hodina po 2rohlíkách (po dlooouhé době) s ušlehanou lučinou a v ní česnek 7,2...takže já už jsem se s těmahle hraničníma hodnotama nějak smířila...a asi to už jiné nebude...jen jsem zvědavá zda budou mít stejný názor na dia..nebo budou chtít hodnoty snížit...co myslíte?
@maxkatka asi si ty proužky taky pořídím...divím se že mi je dr. na diabetologii třeba nedala když jsem měla po kolikáté cukr v moči...teď naštěstí na gyndě nebyl, ale i tak pro kontrolu...

werumka
4. dec 2011

@maxkatka Myslím, že tomu proužku by ses teď měla klanět až k zemi, protože právě odhalil, v čem je ten problém 😀 Je to právě zamotané - čím víc ketonů -tím méně tělo reaguje na inzulín. Má málo jídla, ale zároveň vysokou glykémii. Vyřešíš tou pouze jídlem. Chtělo by to celodenně jíst víc. A v noci si dej ten rohlík. Obětuj tomu jeden den a uvidíš. Ale tohle je opravdu podle mě to, co Ti drží ty glykémie nahoře i když se inzulín přidává.
@jasin já chodila na gynekologii tak jednou za tři týdny a na diabetologii jednou za měsíc. Ty asi budeš chodit malinko víc, protože jsi v začátku - takže taky tak jednou za tři týdny.

jasin
4. dec 2011

@werumka ked budem musiet tak budem chodit.. len to polku tehu stravim u lekarov 😒

jasin
4. dec 2011

4.12.
3.15- 9,8- zeby to mlieko s medom pred spanim?
8.00- 3,1 potom ranajky- rozok s maslom
9:30- 10,1
11.30- 7.7 -- a obed :lasagne,slepaci vyvar
12:30- hodina po obede- 13,9
17.00- (podotykam ze od pol 12tej som pila akurat kavu- 5,4... potom vecera- slepacia polievocka
18.30-9,7
20.00- 4,1

tot moje dnesne hodnoty..

zajtra rano idem k dia uvidim co bude a dam vediet 😔

maxkatka
4. dec 2011

@werumka
S: rohlík se šunkou, čaj s mlékem
O: vývar s nokama, brambory a vepřové maso na sucho na pánvi a rajče
Sv: jablko
V: krupičná kaše
V2: jdu na ni - dám kus francouské bagety (ve váze rohlíku) a šunku
a možná ještě po desáté něco (abych dodržela dvouhodinový odstup).

Je fakt, že "flákám" svačiny... Zítra zkusím více jídla ač nevím KAM to dát... páč množství jako takové mi fakt stačí... 😔

No v nemocnici bylo že přesnídávka jablko a svačina rohlík... jinak plus mínus to samé... a nikdo s ketonama mi nic neřekl a neměřil... a váhou se opět nezabývali ač jsem během týdne shodila 2kg... 🙄

mmaarrkkeettkkaaaa
4. dec 2011

@jasin to jsi měla včera ne?

werumka
4. dec 2011

@maxkatka Rozhodně to chce dodržet víc jídla dopoledne - aby se ty ketony přestaly dělat. Takže určitě dopoledne svačinu. Ale už je to holt koloběh, který se ještě víc podpořil tím inzulínem. Protože na inzulín tělo zareaguje opět další produkcí cukrů. Zkus to noční jídlo - třeba po desáté večer.

maxkatka
4. dec 2011

@werumka dám si dám... je fakt, že co jsem doma, tak mám nějak více hlad... 😉 No ve špitálu jsem taky jen ležela, že.... kdežto doma mám trošku pohybu... ač né moc, tak přece něco jo....

maxkatka
4. dec 2011

@werumka ale jinak klobouk dolů... zase máš pravdu... 😎 Zítra si dám bacha na jídlo... budu jíst častěji (i ráno dřív vstávám, protože malá jde do školky), tak mi sváča výjde...

werumka
4. dec 2011

@maxkatka Uvidíš, co to udělá 🙂 Zkus měřit zítra i ty ketony častěji.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre