Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

macabi
8. dec 2008

snehulienka ďakujem... 🙂 ....chcem sa opýtať, ty berieš na ten diabetes aj nejaké lieky?

snehulienka
8. dec 2008

ja som chodila na kontrolyy k diabetologicke a mala dietu.
asi po mesiaci zle vysledky, musela som si sledovat glukomerom cukor. z12 vysledkov som mala 3 trosku horsie. nasadilami inzulin. picha mi moj muz 3x denne, lebo ja si to nedokazem.
vid moje prispevky od oktobra...

tinakul
8. dec 2008

Macabi vitaj v klube 😝 Síce lepšie by bolo v inej téme, ale čo už, nikto z nás si nevyberá 😔 Neboj možno to aj s dietou zvládneš 😉 Inak ja nato že som v ôsmom mesiaci som pribrala iba štyri kilá a ono sa to nehýbe so mnou 😝 Ale naposledy v poradni mi vravel dr. že bábo má ideálne hodnoty , v podstate len bruško mi rastie 😉 Zatial sa mi darí udržiavať tú dietu, len sa tých vianoc obávam, už mikuláš bol dosť ťažký 😝 🤐
Snehu tak výsledky máš viditelne lepšie - to ti gratulujem, to už ozaj vydržíš 😉 A manžel je zlatý, ked ti dokáže pichať 😉 Ale tie krčové žily to musí byť hrôza 😒 Ja neviem, ale aj kamoške sa v tehu spravili také tmavé škaredé a zostalo jej to do dnes.... 😖 Možno záleží v akom štádiu to je...

macabi
8. dec 2008

snehulienka aha...tak dufam, že bude všetko v poriadku...a kam sa ten inzulín pichá? do nohy? ale máš to za pár a zachvíľu budeš mať krásny batôžtek doma.... 🙂 ja nechápem prečo to niekto má a niekto nie...moja kamoška jedla počas tehotenstva furt sladké a tak a ja vôbec...som zvedavá čo mi povie pán docent na kontrole... ☹

snehulienka
8. dec 2008

tinakul to ani nevrav ze mi tie zily zostanu. o farbu by mi ani tak neslo jak o tu bolest.

macabi, do stehna.

tinakul
8. dec 2008

Snehu sorry, nechcela som ťa vystrašiť, ozaj neviem v akom to máš štádiu, ani to či to potom bolí ešte, len si pamätám, že asi pol roka po pôrode mi kamoška ukázala nohy, že jej kvôli tomu aj sekcia hrozila a stále to tam mala tie krčové žily a nosí dlhé sukne.. ale o bolesti nehovorila 🤐 Už dávnejšie som ju však nevidela, teraz budeme mať stretko , tak ti poviem viac 😉

snehulienka
8. dec 2008

tina, ako somsa docitala je to naozaj tak,uz je tonavzdy a len zriedkakedy to odide.
co uz. nic s tym neurobim. keby vies viac od kamosky daj vediet.
mne to este len zacina. ale co zacina moze pokracovat.

jmj
9. dec 2008

ahojte, dneska jsem byla na testu na cukrovku, na lačno jsem měla 6,1, mám se prý domluvit v poradně se svým doktorem co bude dál. Nevíte jak moc je to špatný, nebo tak něco, jsem z toho pěkně vykolejená. děkuji.

vesi
9. dec 2008

jmj, nestresuj sa, ja som mala po jedle 9 a dietou som to udržala pod 7, čo je v norme, len tie vianoce boli hrozné, priznám sa, aj som si zobla sladkého a potom mi vyletel cukor hore, že ma strašili inzulínom, tak radšej tú dietu dodržte, vynahradíte si to po pôrode 😉
držím palce kočky 🙂

campi
9. dec 2008

jmj: myslim, ze jsem to mela hodne podobne. Drzim dietu (jim v 2-3hodinovych intervalech, minimalizovala jsem prilohy - pecivo, ryzi, brambory a vynechavam sladke), není to tak hrozné a chodím 1x14 dní na kontrolu. Glukometr ani inzulin jsem nedostala.
Vesi: diky za povzbuzeni, nastesti mi sladké nechybí, ale o Vánocích je člověk pořád zvyklý něco strkat do pusy, navíc - bramborový salát, houbovo-kroupový kuba .... to budou miniporcičky.

vesi
9. dec 2008

campi, ja som nikdy nebola na sladké, ale pri druhom tehu mi strašne chutilo, ved potom z toho bol aj GD 😝
ale dá sa aj improvizovať, napr. majonézový šalát sme robili z Light produktov, aj ked samozrejme ani to netreba preháňať, ryba sa dá upraviť aj ináč ako vyprážaním, atd.hladovať však nemôžete, existuje množstvo DIA produktov, ale aj tam treba pozorne čítať zloženie...

jmj
9. dec 2008

holky díkas, víc se dozvím ve čtvrtek v poradně, asi mě doktor pošle do nějaké diabetické poradny že? Já měla na lačno 6,1, by mě zajímalo kolik bych měla po jídle... 😒

campi
9. dec 2008

majonezu nepouzivam uz hodne dlouho, ani nesmažím, jde spis o to, ze brambory maji v sobe hodne sacharidu (podle moji diabetolozky muze clovek 2 brambory velikosti slepiciho vejce), takže toho salatu bude málo🙂. Ale to si nestěžuju, víc mě mrzí houbový kuba - 100 g krup fakt není moc.

vesi
9. dec 2008

jmj, určite ťa pošle k diabetologovi, ale nemaj obavy, nie je to nič strašné, len tá dieta nič moc 😝 😀

vesi
9. dec 2008

campi 😀 😀 tak si urobíš Vianoce o mesiac neskôr - po pôrode 😀
jmj a kolko si mala po vypití roztoku?

campi
9. dec 2008

jmj: velká výhoda je, že člověk tolik v těhotenství neztloustne. Já prvních 14 dní diety zhubla 1,5 kila. A od začátku těhu mám nárůst 4 kila. Je to prostě racionální výživa, nic hrozného.

jmj
9. dec 2008

jsem z toho špatná, ale co se dá dělat, nějak to kvůli mimískovi zvládnu ty dva měsíce už utečou. jak často se chodí k diabetologovi?

jmj
9. dec 2008

já jsem nic nepila, jen mi vzali krev a poslali do laborky, počkala jsem si na výsledek, a dr mi řekl že je to 6,1, a že se mám domluvit v poradně, jak budeme postupovat dál. zatím jsem přibrala 6,5 kg, což si myslím ujde.

vesi
9. dec 2008

campi, presne tak, za celé tehu som pribrala 8kg, čiže po pôrode bolo všetko preč. aspoň niečo dobré z toho je 😀 pamätám sa, v 30tt som mala pribraté 4kg a ostala som na rizikovo v nemocke týždeň a 2kg som z toho ešte schudla. bola som taká nešťastná, že nepriberám... ale bábo rástlo v pohode 😀

macabi
9. dec 2008

tak kočky, mám výsledky z tej krvi...nalačno som mala 5,17 a po záťaži 8,58...a v moči sa nevyznám, sestrička mi len do ruky strčila výsledky a zatvorila dvere... ☹ to fakt myslíte, že ani oblátky a ni šalát s rybou si nebudem môcť dať????? fíha.... ☹

kathy123
9. dec 2008

campi-no ja som zhodila 2 kila v nemocnici, tak že zatial je to +6, co som maximalne spokojna.
jmj - ja som chodila kazde dva tyzdne, teraz neviem, idem vo stvrtok, tak uvidim co mi po hospitalizacii povedia
macabi - no ja som si neni ista tou rybou, lebo vyprazanu fasirku som ja v nemocnici normalne dostala a to som bola pod dohladom na diabetickej diete. A porciu varenych zemiakov so spenatom tiez 😒

macabi
9. dec 2008

kathy, no som zvedavá čo mi povie docent...a dík za odpoveď... 🙂

vesi
9. dec 2008

kathy, v nemocke som aj ja dostávala také jedlá, čo som mala zakázané ako napr. plnotučný jogurt, banán a obedy podone ako ty 😝
macaby, dodržiavanim diety by si mala byť v pohode, priznávam, že občas som sa nezdržala a zobla som si čo som nemala, ale fakt potom vyskočil cukor hore 😝 vyprážané by ste nemali tiež jesť...prajem pevné nervy 😀

snehulienka
9. dec 2008

jmj, 6.1 je nalacno dost, to mas mat 2 hod po jedle. neboj sa, diabetolog ta bude sledovat, pekne drz dietu poctivo. a uvidis bude to lepsie. ja som tym tiez presla a bola nestastna ze preco prave ja...jedla som same humusy a bola z toho nestastna. to bolo nic oproti tomu co bolo potom - dieta zabrala ale hodnoty boli na hranici a musim pichat inzulin. ty urcite nebudes ten pripad. a keby nahodou hej, tak sa pre to nesmies stresovat.babtku inzulin pomaha. ja som sa stresovala a vysli mi aj krcove zily. je to nekonecny pribeh.vsetko je to o strese a o pohode. ked budes v pohode, zbavis sa toho a budes si tehotenstvo uzivat. drzim palce

snehulienka
9. dec 2008

macabi, tie vysledky som mala ja horsie 9.2..
drzim pace.
oplatku s medom, len tak 1 susto , rybu pecenu a salat nie..radsej trosku zemiacikov k tomu..

macabi
9. dec 2008

snehulienka ďakujem...ale dufam, že ak budem jesť aj dostatok zeleniny surovej, tak mi pomôže...

snehulienka
10. dec 2008

macabi
jmj
ja si po jedle vzdy davam grepovu stavu s vodou alebo citronovu stavu. grep biley alebo kyslu kapustu a stavu , tak za misticku, aj ked toho sa neda vela a casto zjest.

jalka11
11. dec 2008

Ahoj holky...
Včera jsem byla na gynde, a zustala jsem v soku, doktor me poslal na OGTT vysetreni, a to jsem si myslela ze se dela az po 25 letech, me je jenom 20 tak mi to prislo divny... ale to jsem nechcela nejak mi vypadlo v kterych tejdnech se muze udelat glukozova krivka je to od 24 - 28 tydne?

vesi
11. dec 2008

na tento test majú ísť všetky tehulky 😉 a tie týždne si nepamätám... 😝

certica
11. dec 2008

jalka, presne 24-28 tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre