Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

denousek
19. dec 2011

@maxkatka 😔 😔 😔 smarja to jo... drsny...

nic holky dekuji zatim za pokec ja valim chrupkat a ve stredu valim pro tu žádanku do diaa poradny.. ja to spis nepreziju bez tatarky 😀 tu miluju...hranolky z trouby a atatarka 😵 😵 😵 tak se mejte a dobrou noc přeju

llluckaaa
19. dec 2011

@maxkatka Vydrž! Ještě jsi na tom relativně dobře, někteří mají neslanou dietu a to je teprve peklo!

maxkatka
19. dec 2011

@llluckaaa sůl skoro nepoužívám... na tu nejsem zvyklá... bráchovi dělala strašně zle, takže se přestalo dost solit... a já občas uvařím a zjistím, že jsem tam nedala ani zrnko soli...

llluckaaa
19. dec 2011

@maxkatka Fakt? O to víc asi používáš ten česnek a cibuli. Naštěstí ti to už za měsíc skončí.
Já se snažím taky snižovat množství soli, ale jde to obtížně. Ale v té neslané dietě jsou zakázané veškeré uzeniny a povolen asi jen jeden druh sýru. A já si třeba neumím představit, že bych jedla nesolené maso a žádné sýry.

maxkatka
19. dec 2011

@llluckaaa tak sýry by mě teda fakt chyběly!!! To teda jo!!!! Cibuli jen do základů omáček.... česnek zase na maso....

llluckaaa
19. dec 2011

@maxkatka Já cpu cibuli skoro všude a česnek taky ráda používám, jen ho musím tepelně upravit, jinak mi nedělá dobře. Ale na sůl jsem také dost zvyklá, ale pomalu to odbourávám - teď vařím sobě i oběma dětem společně ve stejném kastrólu, tak jsem se musela přizpůsobit 🙂

maxkatka
20. dec 2011

Tak a teď jsem vedle jak ta jedle... chtěla jsem volat do nemocnice ohledně zvýšení inzulinu... ale nastal "problém" ☹ Moje profily
datum - na lačno - po snídani - po obědě - po večeři
17.12. - 4,9 - 8,4(po 2h 7,5) - 5,1 - N
18.12. - 5,4 - 8,8 - N - 8,6
19.12. - 5,5 - 10!!!!! - N - 7,2
20.12. - 5,4 - 7,1

Tak já nevím... volat... nevolat... 🙄 Teď to tak vypadá, že počkám do zítra... a podle toho CO naměřím po snídani, tak buď zavolám nebo ne-e...

Jo a je to stále po stejných dávkách jak inzulinu tak jídla... teda v jídle je trošku rozdíl... ale né extra...

werumka
20. dec 2011

Ahoj, moc nedočítám, tak se omlouvám...
@maxkatka Ahoj! Zavolej tam dneska a řekni pouze hodnotu po snídani tu vyšší a zároveň upozorni na to, žes s tím měla problém, musí to vzít na vědomí, nedá se usuzovat z jednoho nebo dvou profilů. Už to máš za pár, tak ať se snaží, není na co čekat. Už bys měla mít výsledky pomalu víc vyrovnaný, než takový skákání :--)

saronka
20. dec 2011

Ahoj holky..chci vás podpořit.. před 2 rokama a kousek jsem tu bojovala taky.. a teď u druhého vše v normě tak mám radost.. už jsem si vytahovala glukometr...držím moc palečky ať je to vždy jen o dietě a ne o inzulínu..držte se holky..

suzi8
20. dec 2011

@adetka ahojko, ja som mala tehu cukrovku, bola som nestastna, ked mi to zistili hodnotu po 2 hodinach som mala 8, 5.... bolo to pred Vianocami takto rok ☹ nevedela som si predstavit ako to zvladnem, ale teraz uz viem, ze to nie je nic strasne, trochu som obmedzila sladke veci, hlavne napoje, pila som len cistu vodu, sm tam som si dala aj nieco sladke a na moje pocudovanie cukor bol v norme....vsetko to robi pankreas a kedze mna v den vysetrenia na tehu cukrovku pobolieval vysledok sa hned ukazal. Neboj sa nic zvladnes to 🙂 ja som vzdy mala vysledky super...a maly ked sa narodil mal vahu 3000 g, bol zdravucky. Je z neho vesele a sikovne babo. Tak sa neboj a hlavne netyraj samu seba. Ovocie papaj to neuskodi. Drzim palceky 🙂

mmaarrkkeettkkaaaa
21. dec 2011

@saronka tak to se někdo má 😉 většinou to bývá i při druhém, tak to máš štěstí...
@maxkatka tak co, volala jsi? já mám za sebou 3 píchnutí 😀 a po obědě 6,7 po večeři 6,8 takže o něco se to snížilo, ale zase ne nějak zázračně...ono taky při 2 jednotkách to asi nemůže být nějaký skok...
@suzi8 tak to já mám vyzkoušeno, že po zhřešení nemám cukr o.k., takže se mu musím obloukem vyhýbat....Vánoce budou fakt utrpení. a to jsem toho letos tolik napekla, tím jak jsem doma 🤐 takže krabička do porodnice to jistí 😅

maxkatka
21. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa
@werumka

tak jsem volala až dneska... no a je to jen o tom, že si to zapsala... a ráno to mám dát na 12j a večer na 7j... A tak částečně sledovat a případně volat až v úterý, že... páč dneska je středa, do pátku je to jen dva dny a pak v pondělí je svátek... Já už se tím cukrem tak nestresuji... ano musím to hlídat... držet dietu... ale ty stavy, kdy jsem nad těmito hodnotami brečela mě už přešly... nejsou to mega vysoké hodnoty... ač v těhu to není dobré, tak i přes to nejsou vyloženě život ohrožující... a po Štědrém dni bych už šla klidně i rodit... ať to máme za sebou... To budu už končit 36tt, tak co...

@mmaarrkkeettkkaaaa Já myslím, že hodnoty 6,7 a 6,8 (ty máš po hodině, ne?) jsou krásný!!! Já bych za takový "vraždila"... teda já po snídani a večeři... oběd mám OK (včera 5,2).

mmaarrkkeettkkaaaa
21. dec 2011

@maxkatka hele, tak to jsme dospěly do stejného stavu 🙂 taky si z toho už nic nedělám, nemá smysl se stresovat. A tím jak mám ten inzulín jsem podstatně klidnější, že vše bude v pohodě a ty hodnoty se o něco snížily.
JJ výsledky jsou po hodině. Lačno a snídani mám v pohodě. Nějak to už doklepem...Taky bych klidně rodila dřív, ale u nás tomu nic nenasvědčuje, takže předpokládám že to bude do termínu, uvidíme. Příští kontrolu se chci zeptat, jak je to v naší nemocnici s vyvoláváním porodu kvůli cukrovce, abych nebyla překvapená a budem čekat 😀
ty jo, 5,2 po obědě jsem snad v životě neměla...

maxkatka
21. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa tak já mám obědy docela chudé na sacharidy... protože jím převážně jen brambory a maso... takže tam to nemá z čeho vyletět... omáčky teď nemůžu (ale po takové sýrové s kukuřicí a těstovinama jsem to myslím i přešvihla přes 7,2... ), takže ten oběd je hodně ovlivněn tímto... jenže si nedovedu představit, že toto bych měla jíst 2x denně (myšleno i k večeři) a to ještě cca 4 týdny... Jinak já se ptala jen ohledně porodu jako takového a teď mi bylo už sděleno, že pokud se ustálily hodnoty jater, tak není důvod těhu ukončovat předčasně... v kombinaci s cukrovkou jsme se nebavili... jo a minulý týden mi hodnotil CS na 3 (ač vím, že toto není směrodatný k porodu, tak takovýto nález jsme neměla ani v den prvního porodu ve 38tt)

maxkatka
21. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa jo podle webu www.tehotenskacukrovka.cz

můžeš mít až 7,3 do hodiny... takže máš pěknou rezervu... takže super...

mmaarrkkeettkkaaaa
21. dec 2011

@maxkatka tak to se nedivím ☹ a to si říkám jakej má člověk stereotyp v jídle, ve tvém případě by mi to lezlo už i ušima...já měla před týdnem CS 2, ale asi to opravdu nemá s rychlostí porodu nic společného. Já si hlavně říkám, jestli už mám všechno nachystané a jestli jsem na nic nezapomněla...
No právě že před tím jsem měla hodnoty tak kolem těch 7...7,2 7,4 takže to bylo +- také kolem normy, ale určitě ted je to lepší když se to trochu snížilo...Dneska mám rizoto, tak uvidíme kolik bude...Spíš vždycky když tu jehlu vyndám, tak je na ní kapička, tak si říkám, jestli se tam ty 2 jednotky vůbec udržely, (a to to tam vždycky chvíli nechávám)...

maxkatka
21. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa to je normální ta kapička.... taky ji tam mám...

elisisse
21. dec 2011

Jeeeej baby ja som taka stastna dnes som bola na tej diabetologii. a tie vysledky mi vyrazili dych. prve boli : 4,59 9,06 10,4 a dnes ???? 2,9 3,7 2,1 normalne tomu nemozem uverit. ako je to mozne?

maxkatka
21. dec 2011

@elisisse ty druhé mi příjdou nějaké divné... pod 3 je to hypoglykemie co je taky dost blbě... ☹

mmaarrkkeettkkaaaa
21. dec 2011

@elisisse taky mi ty druhé výsledky přijdou divné...2,1? a hlavně takovej rozdíl oproti těm prvním kdy jsi měla 10,4..
@maxkatka tak at žije inzulín 😀 dnes rizoto, sýr a okurka za hodinu 6,1...docela mě mrzí že mi ho nedala dřív ☹ alespoň bych měla od toho 30.týdne v tom nejhorším období nižší hodnoty...

llluckaaa
21. dec 2011

@elisisse To je nějaký renonc, ne?. Jak tu píšou holky, tohle znamená hypoglykémii, což je špantě a mělo by se to nějak řešit. Co ti na ty čísla řekli?

maxkatka
21. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa vidíš!!! Super!!! To se hnedka líp s tím inzulínem srovnává, že? 😀

mmaarrkkeettkkaaaa
21. dec 2011

@maxkatka no to mi povídej, ted po večeři 6,4 co bych za takové výsledky dala bez něj 😉 ale jsem ráda že mi to nijak neskáče, že třeba nemám málo pak hodně, že fakt po těch 2 jednotkách to jen o něco kleslo a jsou ty výsledky vyrovnané. Co jsem ale nečekala, že to vůbec nebolí, to spíš ted si foukám prst po měření glukometrem, jsem si to nějak moc přimáčkla 😒 a co ty, měřila jsi dneska?

maxkatka
21. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa no po snídani 7,6, ale ještě s původní dávkou inzulínu a po večeři jsem ještě neměřila, protože jsem jedla pozdě... čekala jsem na chlapa u mých rodičů a neměla jsem sebou inzulín... a samo, že místo v pět došel až v šest... domů jsem se dostala teprve v půl sedmé... dojedla jsem před hodinou... ale já měřím po 1,5 hodině, takže ještě mám čas...

mmaarrkkeettkkaaaa
21. dec 2011

@maxkatka tak pak písni...a k večeři to máš také navýšené? ty jo, to aby ten inzulín sebou člověk všude tahal, jinak se ani nenají 😖

maxkatka
21. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa jj z 5j na 7j, protože mi to taky vylítávalo nad 8...

maxkatka
21. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa tak u mě prdlajs změna... po večeři 8!!!! po 7j 😢 a včera 8,2 po 5j

mmaarrkkeettkkaaaa
21. dec 2011

@maxkatka ty jo to je zvláštní, tak zkusit ještě přidat...nevím proč ti to tolik zkrouhla když před tím jsi ty výsledky měla docela o.k., ne? když jsi měla vyšší dávky...třeba s tím mají i něco společného ta játra, kdo ví ☹

maxkatka
21. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa no večer jsem to měla v pohodě až do nástupu do nemocnice a změna stravy... já si začala před véčou píchat až na konci listopadu... omezil se k tomu pohyb, protože mám stále předepsaný klidový režim a to vše kvůli játrům...

maxkatka
21. dec 2011

@maxkatka vlastně mě "zničila" ta "játrovka"... protože to jsem si začala píchat denní inzulín... tam v nemocnici... i před tou snídaní... prostě tím, že jím jen bílé pečivo a né "svůj" žitný chleba, tak to leze tak jak to leze... bohužel ty játra jsou důležitější... 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre