Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

pejullka
1. jún 2012

@mochenkaa jo aha, tak to já mám. Ale stejně říkal doktor, že v tomto týdnu už by měla cukrovka pomalu odcházet a nedělat tak problémy

mochenkaa
1. jún 2012

@pejullka mě dělala problém jen před diagnostikováním. Teď zpětně vím, že ta hrozná žízeň (4-5l denně) a neustálé čůrání (v noci i 10x) bylo způsobené tím, protože jak jsem nasadila dietu, tak to ustoupilo. Ale nejvíc mě mrzí zmrzliny 😀

pejullka
1. jún 2012

@mochenkaa já jsem si v těch teplech dala, i tříšť a kdyby doktor viděl to, co jsem sežrala dneska, tak se vykotí na bok

mochenkaa
1. jún 2012

@pejullka tak já hřeším, to jo. Dám si kečup, tatarku... A jednou jsem teda brutálně porušila sladké, ale fakt brutálně. Měla jsem palačinky s nutelou, banánem, šlehačkou a domácím nealko vaječným koňakem 😅 Ale to fakt bylo jednou, jinak to dodržuju.

pejullka
1. jún 2012

@mochenkaa no to je pomalu jako já dneska, ke snídani chleba s marmeládou a zmrka a do toho broskve..sem prase, ale dneska jsem se neudržela

mochenkaa
1. jún 2012

@pejullka Jsem ráda, že nejsem jediná komu to ujelo. Já se totiž rozbrečela touhou po sladkém. Tak jsem ještě týden počkala do kontroly a když byly všechny výsledky v normě, tak jsem si to dala 😅

pejullka
1. jún 2012

@mochenkaa stejně seš dobrá, já se nijak neomezovala, mě ten test ani nedělali, měla jsem vyšší cukr po ránu, ale jinak ne, takže si prostě myslím, že se unáhlili.

mochenkaa
1. jún 2012

@pejullka ale já měla 2 hod po testu hodnotu 11,3. Takže jsem nechtěla moc riskovat.

pejullka
1. jún 2012

@mochenkaa no tak to je fakt hodně, já měla na lačno 5,65 a maximální hranici, co jsem zkoušela po vypití litru coly bylo 9,2 po hodině

mochenkaa
1. jún 2012

@pejullka tak to je super. Já mám na lačno pořád kolem těch 4,5. Jenže i po bramborovém salátu, řízku a kousku čokoládovomáslové rolády mi to vyskočilo po hodině na max 7,8 (to jsem dělala pokus u dědečka, má glukoměr). Já myslím, že mě to tak moc vyskočilo i tím, že by bylo tak moc zle

pejullka
1. jún 2012

@mochenkaa no tak to není tak hrozný, já mám taky nalačno 4,5 až 5,5 max, jinak hodnoty ok. Uz se tesim, az to bude za mnou, jedinou vyhodou je, ze te nenechaj prenaset

mochenkaa
1. jún 2012

@pejullka tak nad 5,0 jsem nikdy nalačno neměla. Taky se těším až bude konec. Já se teda přenášení nebojím, naopak spíš aby malý nešel už teď. Já si totiž už drsně poslíkuju 😒

martuli
1. jún 2012

Tak koukam, ze nejsem v hreseni jedina, dneska jsem volal kvuli vysledku dlouheho cukru, byl dobry, tak jsem si na oslavu dala jeden vetrnik, cukr po hodine OK a ja si tak pochutnala 🙂

luly13
1. jún 2012

Ahojte,ja som bola tento tyzden na teste. Na lacno cukor ok, po hodine ok , ale po dvoch hodkach hranicna hodnota 7,7. Dr poslala vysledky diabetologicke. Jej vyjadrenie budem mat zac tyzdna. Neviete,co so mnou bude? 😕

zuzanka26
1. jún 2012

přiznám se, taky jsem dneska zhřešila, protože jsem byla na svatbě. Sežrala jsem dva svat., koláčky, k obědu toho bylo dost ( svíčková, snědla jsem 1,5 knedlíku), pak kus dortu, no ale radši jsem si cukr neměřila.

Spíš mě překvapilo, jednou jsem měla k obědu bramborové šišky se špenátem, a po něm cukr 5,9, takže ok, A asi za dva týdny ten samý oběd a hodnota 7,6. Po pěti minutách jsem to zkusila znova a hodnota 6,9 to to tak rychle klesá? je mi to nějaký divný.

pejullka
1. jún 2012

@mochenkaa no já mám poslíčky od 31 tt a nic, takže to taky není známka porodu.

mochenkaa
1. jún 2012

@martuli já právě čekala na výsledek toho dlouhého cukru. Hodnota byla 28 z 40, tak jsem to oslavila 🙂
@pejullka já jako prvorodička se toho bojím, že už se to blíží 😉
@zuzanka26 tak to jsi měla super den 🙂
@luly13 zřejmě dostaneš dietu. Ale není to tak hrozné, jen prostě funguje princip zakázaného ovoce 😉 (já sladké moc nejím, ale jak ho nesmím tak bych ho chtěla furt)

pejullka
1. jún 2012

@mochenkaa neboj, určitě to ještě chvíli vydrží.
@zuzanka26 kůlesá to docela rychle, já jsem se tomu taky kolikrát divila.

luly13
1. jún 2012

@mochenkaa tak dufala som, ze hranicna hodnota by mi mohla este prejst 😀, ci nasadzuju dietu asi pre istotu hned...

mochenkaa
1. jún 2012

@luly13 tak ona to není dieta v klasickém smyslu slova. Je to zdravá strava 😉
@pejullka teď jsem se chtěla zvednout z gauče a akorát jsem vyděsila kočku jak jsem zaskučela 😀

luly13
4. jún 2012

Baby,nemate pls link na cesku stranku o tehu cukrovke od lekarky/gynekologicky ,ktora sa na to specializuje?

hadimrska
5. jún 2012

@mochenkaa Ahoj, tak my už jsme na světě 3200g a 49cm. 😀

zuzanka26
5. jún 2012

@hadimrska moc gratuluju a tiše závidím. co se narodilo? 🙂

hadimrska
5. jún 2012

@zuzanka26 Holčička Natálka.

zuzanka26
5. jún 2012

@hadimrska ta je krásná, moc gratuluju 😉

mochenkaa
5. jún 2012

@hadimrska Gratuluju k princezně. Myslela jsem si na vás když jsi psala, že ti není dobře a pak už nic. 🙂

mochenkaa
5. jún 2012

Jinak já na dia včerejší hodnoty: 4,5 nalačno, 6,1 po snídani, 6,0 po obědě, 5,1 před spaním. Ale upřímně jsem čekala katastrofu, protože ráno jsem zaspala a vzbudila se 40 minut před tím, než mi kamarádka přišla pomoct s odběrem, takže snídaně byla fakt fofr a cca 0,5 hod před odběrem. A obědový odběr je 1 hod po jídle (normálně chtějí 1,5-2 hod). Takže jsem čekala, že to vyskočí a ono nic 😵
Ještě jsem objednaná na 19/6. To už bude poslední odběr a kdyby už k němu nestihlo dojít (TP 30/6) tak po šestinedělí mám naběhnout

aininka
5. jún 2012

@hadimrska jeeej, gratulujem, je nadherna!!!! 🙂

hadimrska
5. jún 2012

Děkuju moc holky. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre