Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

lennus
23. okt 2013

@jpetraa Myslím, že Tě ty hodnoty, až si budeš měřit glukometrem, taky překvapí a budeš v pohodě. 😉

lennus
23. okt 2013

Holky, ještě mě napadá jako náhražka kafe špaldová či ovesná káva. Já teda kafař moc nejsem, ale kdyby to někoho lákalo. 😉

caprivi
23. okt 2013

Zdravím, také mám těhu cukrovku a teda celkem trpím. Chuť na sladké od rána do večera, základem je jíst málo a často a mě přijde, že vlastně celý den jen jím :D Je to fakt peklo bez toho cukru :P

consti
23. okt 2013

Ahoj holky, spolubojovnice 😀
@llluckaaa Tak jsem dnes byla u mé gynekoložce v poradně a moc se netvářila na to, že na ten zátěžový test už potřetí nechci jít 😝 . No nakonec to uzavřela tak, že teda a´t držím tu dietu a rovnou se mě zeptala, jestli by mi nevadilo, že by mě už předala do porodnice. Asi se mě chce jako problémové bud. matky zbavit 😀 😎 . Do průkazky mi napsala, že test odmítám...taky mi říkala, že má zodpovědnost nejen za mě, ale i za mé mimčo...jak kdybych já za něj zodpovědnost neměla. Právě proto, že ji mám, ho nehodlám zatěžovat dalším, už třetím zátěžovým testem 😝 . Sestry u dr. naopak stály na mé straně, ať na to už nechodím, že když budu držet dietu, tak to bude ok 😉 . Uvidím ještě co v porodce, ale mluvila jsem dnes s jednou porod. asistentkou z porodnice, kde budu rodit, a ta mi taky říkala, ať jsem v klidu 😉 .

jpetraa
23. okt 2013

@llluckaaa já do Lídlu občas zajedu pro šunku, maj s 90% masa a mají tam dobrou imitaci nugety(což ted vypustím, a místo toho se poohlídnu o tom sýru:o)a nevadí, že je ten sýr light?

jpetraa
23. okt 2013

@lennus prosilabych si recept na tu omeletu:o) já dělávám klasika hemenex, jen krom vajíček a šunky dávám ještě hermelín a porek..-to je ono?

llluckaaa
23. okt 2013

@jpetraa On je tam i v tučnější variantě, ale já raději tento. Ne, nevadí to ničemu, nejsou tam žádné látky navíc, aby to mělo drobou chuť. Aspoň si člověk může dopřát oliváč na zeleninku 😵 Šunku už kupujeme jen tam.

llluckaaa
23. okt 2013

@consti Na co by ti ten test byl? Když už je do porodu jen měsíc. Teď už to vydržíš s dietou.

anad
23. okt 2013

mali ste pocit, ze vam cukor nerobi dobre este pred testami?

llluckaaa
23. okt 2013

@anad Já ne.

jpetraa
23. okt 2013

@anad ani já ne, spíš naopak ,měla jsem pocit, že mi dělá moc dobře:o)

jpetraa
23. okt 2013

@lllluckaaa tu královskou, nebo jak se jmenuje? Já se trochu bála, že je vakuově balená,tak aby tam nebyly nějaký sračky. já myslela, že dia a light se nemá, ono to označení neznamená vždy to samý teda asi?

anad
23. okt 2013

mne je z cukru aj z umeleho sladidla zle a tazko. prve dva razy som to nemala. teraz musim davat pozor na to co jem, nesmiem vela naraz a nesmiem zostat hladna. da sa mi fungovat iba ked dodrziavam dietu napriek tomu, ze zatial nic netestovali. je to vcelku zlozite. ci to len kym sa v tom clovek zorientuje?

jpetraa
23. okt 2013

@anad utěšuju se tím, že jen do té doby, než se v tom člověk zorientuje...taky mi to zatím přijde strašná věda..ale máme tu @llluckaaa a ta nás směruje.o)

llluckaaa
23. okt 2013

@jpetraa Dia bývají označené potraviny, kterým říkají výrobci "vhodné pro diabetiky". Ve skutečnosti ale vhodné nejsou (místo běžného množství cukru použijí méně, případně ho nahradí fruktózou nebo umělými sladidly). Light bývají označené spíš výrobky, ktreré mají snížený obsah tuku (jedná se hlavně o mléčné výrobky). Jogurty bych light nejedla (nejsou dobré a místo tuku se přidává škrob, aby měly tuhou konzistenci), ale třeba se sýry mám dobrou zkušenost. V Lidlu si právě kupuju často light mozarellu, cottage nebo tento plesnivý sýr.
Taky jsem jedla sladké mnohem víc než před těhotenstvím a dělalo mi dobře 🙂

jpetraa
24. okt 2013

dobré dopoledne!
@llluckaaa mně ty přepočty hlava prostě nebere...kolik přibližně smím sníst mandarinky, aby to bylo na svačinu 10g sacharidů?jednu?

llluckaaa
24. okt 2013

@jpetraa Ano, asi 150 g neloupané mandarinky, což odpovídá přibližně jednomu velkému kusu.

jpetraa
24. okt 2013

@llluckaaa ano, ano, to jsou dvě menší z těch co mám doma, to je dobrá zpráva.o) já totiž nejdřív strčila mandarinku na váhu, uviděla 87g i se šlupkou a vybavila jsem si, že jsem viděla nějakých 40g ovoce na svačinu..tak jsem se nejdřív vyděsila, že můžu 40 gramů ovoce, takže konkrétně ani ne půlku té prťavé mandarinky..pak jsem si uvědomila, že to bude nejspíš jinak:O) mě ráno zase přepadla nějaká tíseň, že se s tím nepoperu.

llluckaaa
24. okt 2013

@jpetraa Neblázni. Ze začátku jsou z toho vedle úplně všichni. Měla jsi vidět tenkrát mě 😅 😀

jpetraa
24. okt 2013

@llluckaaa :o) no ještě že Ti vydrželo nadšení, protože jináč bych se v tom utopila určitě.o)
zítra ukořistím glukoměr,ale až někdy dopoledne, mám se změřit před obědem(těsně) a pak dvě hodiny po něm? už teď vím, že bude kuře pečený na barmboráku.o) nebo to mám raději třeba odpoledne zkusit s kusem čokolády?

llluckaaa
24. okt 2013

@jpetraa Nesmíš si to tak brát a dělat to teď zbytečně složité. Až budeš mít glukometr, tak zjistíš, že ti projde k jídlu kde co, aniž by to glykémii zvedlo 😉
Já bych asi měřila po jídle a hodinu. Zkus po bramboráku a ráno po snídani. Po kousku hořké čokošky se ti glykémie nejspíš nezvedne 🙂

jpetraa
24. okt 2013

@llluckaaa tak zítra zkusím před a po obědě, v sobotu před a po snídani. dobrá, hodinu:o) po čokoládě se nezvedne???a to mi říkáš jen tak?:o)))

llluckaaa
24. okt 2013

@jpetraa po jednom čtverečku hořké čokolády nejspíš ne 😉 Ale pšt, to neznamená, že ji můžeš pořád jíst. Ty máš přijímat cukry v ovoci a mléčných výrobcích, ne v čokoládě.

lennus
24. okt 2013

@jpetraa Rozpůlím hermelín, s obou stran rychle opeču na oleji a hned přidám rozmíchané vajíčko, to je celé a je to velká mňamka! 🙂

lennus
24. okt 2013

@jpetraa Já to taky brala přísně, ale teď si měřím a je to v pohodě. Byla jsem v pondělí v indické restauraci a říkala jsem si, že výsledek bude určitě mizerný a byl výborný! Dnes taky měřím. 😉 Já měřím nalačno jen ráno a pak vždy hodinu po jídle - snídaně, oběd a večeře.

jpetraa
24. okt 2013

tak a ještě mi řekněte co pořád pijete...jsem si říkala, jak bude v pohodě pít jen vodu, když jsem na ni zvyklá...ale začíná mi to lézt krkem:O( tak jsem si uvařila ovocnej čaj...ale ten mě taky nebude bavit pořád...takže minerálky. bylinkový čaje? teda ty který se smí...šípkovej?ten by měl být v pohodě,ne?

rohacka
25. okt 2013

@jpetraa ja som na striedacku pila aj vodu s kvapkou citronovej stavy a obcas som si kupila taku ochutenu mineralku, co je uplne bez cukru. Neviem si ale teraz spomenut nazov, kukni v nejakom vacsom obchode ci hypermarkete. Cucoriedkovy caj je vyslovene pre diabetikov.

jpetraa
25. okt 2013

@llluckaaa tak drahá poradkyně...hlásím, že hodinu a něco málo po jídle( trocha zeleninové polívky a kuřecí stehno na bramboráku) mám 6,8. to je dobrý, nebo blbý?

llluckaaa
25. okt 2013

@jpetraa Jo, to je dobrý, ikdyž trošku těsně, ale můžeš být spokojená 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre