Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ivuu
19. jún 2009

Makyno super recept..dneska jdu nakoupit..zítra máme oslavu...náš Mates má 2 roky tak to prubnu... 😀 😀

ivuu
19. jún 2009

lea misule má pravdu..ted mužeš mít hodnotu jen zvyšenou..za pár týdnu jto muže být horší ale taky nemusí,...

tvuj dr je dost laxní... ☹ ☹ ☹

ja měla hodnotu taky jen zvýšenou...a už od 28tt jsme na dietě...zatím to stačí...

samsulka
19. jún 2009

Ivuu, já měla před 4,4 a po glukoze 8,6 po 2h. Dneska jsem měřila a ráno 4,6 a po hodině 7,3. nechci vidět ten oběd 😒

koukám,že to tu docela zvládáte já se snažím taky a těším se at porodím jenže si ještě počkám

ivuu
19. jún 2009

samsulko...těžký jsu ty první týdny,než se žaludek smrskne a odvykne si na pamlsky a tak...pak ti bude jako pamlsek připadat cokoliv co má jen sladkou příchut...ja teda hlavně trpím u pečiva sladkeho...v pekárně je to pro mě stres jak svina...bilé rohliky už vubec nejím a chleba jen malinko...

ale včera jsme prubla zase meloun..a to pěknej kus..a 6,3 takže jsem štatsná jak blecha...jahody meloun mužu a to je užasný 😀 😀 😀 😀

fakt to chce vyzkoušet...s glukometrem....

misule82
19. jún 2009

jj jak píše ivuu ty začátky jsou nejhorší 😒 a přesně pak ti všechno jenom trochu sladké připadá jako mňamka. Já si včera dávala k ordinaci bílý jogurt s grepem a úplně jsem si na tom mlaskala, přitom bych to dřív ani neolízla, jak by to pro mě bylo hořký a hnusný.... bilý jogurt no fuj 😀 a teď si na něm mlaskám a s jahůdkama je to vůbec super. Zrovna dneska to budu mít ke sváče🙂

pečivo jsem taky úplně omezila, ale teď jsem si koupila celozrnný žitný od firmy penam a dělá mi líp než normální chleba a docela zasytí

a co holky úplně nesnáším, jsou nákupy jídla v krámech.... tam je tolik lákadel a já nemůžu... normálně se mi už i zdá, jak si dávám mléčný polomáčenky s čajem.... 😠 to bude asi první, na co se vrhnu po porodu 🙂

jo a důležitý dotaz 🙂 jak jdu příští týden na odběr glykovaného, musím být nalačno????

misule82
19. jún 2009

samsulka a po snídani 7,3 není vůbec tragická hodnota, ty snídaně bývají právě nejtěžší udržet.... oběd už bude určitě lepší 😉
já mám ráno třeba 7,2 jenom po kuřecím vývaru, který podle mě skoro žádné sacharidy neobsahuje... mně se snad jenom něco dostane do žaludku a už mám cukr nahoře 🙂

katarina822
19. jún 2009

ahojte ja som si merala cely den pred kazdym jedlom a 2hod.po jedle a hodnoty max.6,4 ale vecer o 22hod.som mala 8,6 a o 3hod.rano som mala ok 4,6.bola som v dia poradni a vravela keby som mala viackrat zvysenu hod nad 8cez cely den uz by som bola na inzuline zatial staci dieta.
a baby na ranajky som si spravila nescafe a vyskocilo mi po hod, 8,3 a po 2hod.8,8. takze nescafe uz pit nebudem ale zistila som ze preco vy merate po hod.lebo ked po hod.mate vyssie ako 7,3myslim jak ste pisali tak po 2hod.po jedle je este vyssia hod.a ja meram preto po dvoch hod ze je dolezite nejes po jedle skor ako 2hod.a nie neskor ako 4hod.potom ten cukor skace ze sa znizi az na 3,3 (raz sa mi to stalo( .

katarina822
19. jún 2009

a fakt jahody v pohode len nemozem take ako nektarinky a ine ovocie opatrne po trochu.no nejak to vydrzime.skoda ze maso mozeme kolko chceme ale ja nemozem je mi zle len si pomyslim na maso jedine co mozem je mlete maso ale kuracinu ci rybacie maso alebo bravcove nemozem nemozem ani kolo masarni prejst tak mi je zle.

samsulka
19. jún 2009

no já právě nevím jak moc můžu zkoušet testovat s těmi proužky tak nevím zda i dr. kontroluje ten glukometr mám ho vzít na další kontrolu sebou.

Holky a jak a s polívkou? tu jsem se nedočetla nikde kolik můžu na jídelníčku ji ani nemám.

misule82
19. jún 2009

Já mám teda za to, že po hodině po jídle je hodnota cukru nejvyšší a postupně se snižuje. Asi dvakrát jsem to zkusila měřit ještě po další hodině a hodnota byla vždycky nižší než hodinu po jídle.
Katarino, ty máš hodnotu dvě hodiny po jídle vyšší než po hodině?

misule82
19. jún 2009

samsulka: z polívek bych jen vývary (bacha na nudle nebo drobení, radši víc masa), ne zahuštěné jíškou... a dej si kolik chceš a pak se změř a zjistíš, na kolik ti vyletí nebo nevyletí cukr 🙂
každému sedí jiné jídlo i množství, to si právě otestuješ tím glukometrem co můžeš a co ne. Já se pro doktorku měřím vždycky před každým hlavním jídlem a hodinu po něm.

samsulka
19. jún 2009

No já se mám měřit dneska po hodině a v pondělí po 2h celý den a v úterý jsem objednaná. Jo já vývary teda můžu dost to mi nevadí, takže co tam do té polívky dáváš žádný drobení a co zelenina? Jako bojím se,že mi to jídlo stačit nebude, mám cca 150g brambor a 70g masa tak aspon,že to maso můžu jíst více. Já si dneka udělám vývar kuřecí a pak přírodní řízek kuřecí s těmi brambory.

ivuu
19. jún 2009

katarino taky mám za to že po hodině ten cukr vrcholí a pak se jen snižuje...ještě jsem taky od nikoho neslyšela aby měl po zatažovém testu tu druhou hodnotu ještě vyšší než po hodině...

a já jsem dostala instrukce měřit jen po hodině a mělo by být do 7,2...

a jím nemín po 2,5-3,5 hodinách..jak mi to vychazí...

samsulka...kolik jsi nafasovala ks proužku?Při dietě máš narok na 50ks...na inzulínu víc...ja jsm si koupila svoje..a jedny dostala..takže tzaím mám..ještě asi 20ks...zezačatkujsme měřila hodně..prostě jsme musela zjistit na co reaguju....

misule-polomačený s čajem?to jsi skromná...ja si dám větrník a crosant s nutelou

😀 😀 😀 😀 😀

a nalačno nemusíš být na ten hemoglobin..to se zkoumá cukr v krvi měsíc dozadu..a je fuk jestli jsi zrovna najezená...mě ho normal vzali na kontrole....

misule82
19. jún 2009

ivuu: já radši ty polomáčený nebo kakaový věnečky než větrník 😉 ale ještě se těším, až si udělám buchtu s pudinkem a zakysanou smetanou... to budou hody 😀

samsulka: do polívky jen trochu zeleniny (třeba kedlubnu, trochu mrkve), kuřecí nebo hovězí a zahustit kapaním z vajíčka... a těch brambor jak máš 150 g, tak já si dávám 180 g až 200 g, podle toho co je k nim 😉

samsulka
19. jún 2009

iVUU: dostala jsem jich 50ks pak se prý píše na pojištovnu, ony se dají i koupit? a kolik stojí?

Misule: já mám denní limit 225g sacharidů tak me staci jak se poradne najim obeda pak nechodim a nemam furt hlad, já v tom těhu jako jím furt no furt,ale když je hlad jím tak mi říkala dr. Přibrala jsem 2-3kg a to jsem 25tt no a myslím,že to půjde hůř ted s tou dietou.

samsulka
19. jún 2009

Holky nepruďte se sladkým 😅 sice mi nechybí,ale člověk by si dal včera manža zobal deli provokatér

sisulka7
19. jún 2009

kocky ja som bola dnes u mojej praktickej lekarky a pozerala mi na vysledky a povedala, ze to je celkom v pohode, ze nemusim z tej cukrovky vobec stresovat. Tak som si dnes dala aj zakusok. Inak mne lekarka nedala ani glukomer, ani ziadne pruzky, bola som raz merat u tety, ked mi nebolo moc dobre a mala som 4,7 2 hodiny po hlavnom jedle a povedala mi, ze to mam nizku hladinu. Tak uvidim, co povie lekarka buduci tyzden, ked pojdem na kontrolu. Pytala som sa, ci mozem cerealie na ranajky a povedala, ze ano, tak odkedy si davam citim sa ovela lepsie. Aj rano ked som bola na kontrole pred dvomi tyzdnami som mala len 4,5. Tak uz si doprajem aj jogurt ochuteny a nielen tie biele aktivie, lebo uz ma z toho vcera normalne naplo.

ivuu
19. jún 2009

samsulka mě řekla v poradně dr že těhotná musí mít přijem minimaně 275g sacharidu....ja teda nevím kolik jich sním ale ketolátky v moči nemám která by znamenali hladovění....ty taky škodí mimi...to by ti měl kontrolovat na gyndě z moči tím papírkem...

zadej si na netu typ glukometru jketerým se měříš a pak ti tam vyjede a je to v přislušenství ke glukometrum...

já si našla v brně prodejnu ,určitě uvás v Ostravě to taky koupíš normálně...mě těch 50ks stálo cca kolem 500kč...

ja nepřibrala od diety nic...takže jsem jen +8kg....nemělo by se hubnout..

samsulka
19. jún 2009

No vidíš Ivu a mě řekla,že mám mít jen 225g no zdá se mi to málo teda,ale snad když budu zkoušet tak si občas přihnu neměřím každý den a tak si můžu někdy dopřát jídlo hlavně oběd je pro mě důležitý.

díky určitě mrknu, moc díky za rady já v tom vůbec chodit neumím.

ivuu
19. jún 2009

samsulko..na oběd si dej hodně masa..hodně zeleniny...jako okurek a zelená paprika..a přilohy tak jen na oko....a pořádně se nadlabni..ale pozor na koření...to má taky hodně cukru...

ja jsem taky byla zmatená jak goro před tokiem..a nevěděla co do te pusy už strčit abych neměla hlad..ale je fakt že některý dny prostě ujedu a dám si víc...ale ne sladký nebo tak prostě jen víc jídla....

sisulka...celkem v pohodě by mě asi neuspokojilo...chtěla bych znat ty hodnoty...zvyšenej cukr značí těhu cukrovku která se muže rapidně zhoršit
a nebo ne...a ebo znovu opaovat zatěžák ze žíli...

ja jím ochucené aktivi..ale ne ty lehká a fit..ty normalní..a ještě jsem ted zkusila tytvarohovy ovocný...ty jsou taky dobrý... a kolem 23g sacharidu...

misule82
19. jún 2009

Já mám taky jen 225 g, ale řekla bych že je ani nedám, že mám míň, ale zatím nehubnu a ráno taky nemám nízký hladiny cukru.... zatím jsem +5 kg, až mi těhotný kamošky závidí, ale já jim říkám, že bych radši + 15 než tohle 🙂

samsulko, já jsem hladová nejvíc ráno, ale k obědu a večeři musím mít teplý jídlo (ne chleba), abych se pořádně zasytila a to se pak dá vydržet

samsulka
19. jún 2009

Ivu, mám doma plno rajčat a bílé papriky, to mám nejraději okurek nemám,ale četla jsem,že prej se hodně má jíst tak dneska koupím než nám vyroste na zahrádce 🙂. masa si dám dost to se neboj hihi. a ty brambory vážíte v surovém stavu nebo v tom uvařeném?

Misu,já jsem hladová zase nejvíce v 3:40 to je moje doma hih pak to zaspím a dneska jsem snídala v 8:30 jsem na nemocneský tak spím dlouho snad to nějak nevadí. jo večeře vidím taky na teplý takže se snad zasytíme obě.

misule82
19. jún 2009

samsulko, já vážím brambory v syrovém stavu 🙂 většinou si je vařím jen pro sebe, tak pak nechci zbytečně vyhazovat 🙂
a jinak já se taky budím v noci hlady i přesto, že jím druhé večeře.... u postele mám okurku a pokud nestačí, tak ještě zakousnu chleba 😀 protože jak mi začne v noci kručet v břiše, tak to malou vzbudí a začne kopat a to se pak nedá spát 😀

teď si jdu dávat brambory s segedinským, hodnota bude asi vysoko, ale dneska neměřím 🙂

grajcaricka
19. jún 2009

Tehulky poraďte mi prosím. Bola som na tom glukózovom teste opakovanom a vyšli mi hodnoty 3,4 na lačno, hodinu po vypití 5,7 a dve hodiny po vypití 7,1 a doktor mi naordinoval prísnu dietu a povedal, že to mám hraničné a nie je to dobré. Ale podľa noriem mi to vyšlo ešte celkom dobre, si myslím ☹

do 5,5 mmol/l nalačno, (moja hodnota bola 3,4)
do 8,8 mmol/l za 1 hodinu (5,77 po hodke)
do 7,6 mmol/l za 2 hodiny po vypití roztoku. (konečnú som mala 7,17)

čo myslíte podľa vašich skúseností, je to už zlé???

ivuu
19. jún 2009

grajcaricka:podle mě cukrovku nemáš...ten dr je nakej divnej ne?

grajcaricka
19. jún 2009

ivuu: no veď som z toho úplne znechutená, neviem či sa mám báť alebo sa na to vykašlať, nechcem samozrejme nič riskovať kôli bábätku, ale zas som bez cukru vyslabnutá jak mucha, dosť že som obmedzila sladkosti a cukrenie čaju a kávy, ale aj ovocie? som z toho smutná 😢

katarina822
19. jún 2009

misule vtedy mam vysie ked po hod som si namerala a bolo viac ako tych 7,3 tak po dalsej hod.som mala este viac o trochu ale ked po hod mam trebars 6,4 tak po dvoch mam 6,7 co je ok.

ivuu
19. jún 2009

grajcaricka:proklid duše si zavolej do nějaké dia poradny a zeptej se přímo jich...

ale podle mě cukrovku nemáš...a podle všech tabulek...a norem...

katarina ja to teda slyším prvně aby po dvou hodinách mohla být vyšší hodnota než po hodině... to by po těch zátěžákách letělo nahoru jak blázen....

ivuu
19. jún 2009

a kdybyb hodnota po dvou hodinách byla určujicí tak bysme se v profilech asi měli měřit spíš po dvou...

ale mě to ani nepřekvapuje..všude se to dělá jinak..a ji jiné normy a všechno..

samsulka
19. jún 2009

Teda to je těžký,co? každý dr. říká jinak si pak člověk nevybere a moje mamka říká,že co se bavila s dr. v práci tak někdy oni prej strašně moc a zbytečně děsí ty maminy.

holky moje hodnoty oběda před 4,2 a po 1h 6,1 se mi nezdá tak moc.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre