Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

samsulka
22. jún 2009

Maky díky za receptík,ale s tím grilem to nevím sice máme troubu an gril,ale nikdy jsem to nedělala myslíš,že když to udělám podle klasické přípravy něco zkazím?

chudáku, pořád bojuješ s tím acetonem? ti nezávidím a tak se zeptej dr. ta by ti měla říct,ne?

misule82
22. jún 2009

samsulko tak u mě lečo s bramborem prošlo v pohodě, ale měla jsem ho bez uzeniny.... na tu bych si dala pozor a kupovat kvalitní
mamina mi jednou koupila vídeňský minipárečky (je tam asi 70% masa) a ty prošly v pohodě, pak jsem si koupila nějaký klasika párky asi jemný, dala jsem si jen jednu a půl nožičky a hned jsem měla přes 8.
Fakt na ty párky bacha, jsou v tom pěkný svinstva 😠

ivuu
22. jún 2009

Organismus těhotné ženy s cukrovkou obtížně zvládá příliš dlouhé periody lačnění, proto je také velmi důležité jíst druhou večeři. K této druhé večeři nestačí pouze ovoce, ale alespoň malá porce pečiva („pomalý cukr“), protože příliš dlouhý interval mezi večeří a snídaní vede k tvorbě tzv. ketolátek. Ty se pak objeví v ranní moči a signalizují noční hladovění. Ketolátky prohlubují již tak při těhotenské cukrovce zhoršenou citlivost na inzulín.
skopčeno z těhucukrovka.cz..

hledám přesně na co to mám viv u mimča a le nemužu nic kloudneho najít...

samsulko 😀 nedělala jsem ještě lečo 😀 😀 ale ráda ho mám...no vcelku by tamnic být nemělo..musíš vyzkoušet a změřit 🙂

makyno budeš se muset asi poradit v dia poradně...stim acetonem a cukrem.. 🙂

misule82
22. jún 2009

hm příliš dlouhé lačnění haha, dneska jsem se poprvé nevzbudila hlady (večer jsem dojedla rýži s tuňákem po večeři a dala si jogurt) a ráno ..... no samozřejmě 6,3.... u mě asi ketony nehrozej 🙂 u mě ta druhá večeře asi moc dobře neprochází, když mám ráno takový hodnoty
jak jsi na tom ivuu s měřením?
já budu dělat profil asi ve středu, že se mi do něj teda chce... 😒

samsulka
22. jún 2009

Já kupuju většinou nějaký lepší ty párečky, to si docela dám dost hihi,ale zítra jdu na poradnu a nevím zda mě nebude píchat ještě jsem nidky nebyla tak nevím zda to zkusit či ne.

lea132
22. jún 2009

ahojte, tak ja som dnes bola u doktora a pytala som sa, aku som mala hodnotu toho cukru...A hodinu po vypiti glukozy som mala 7,9, co som nasla na nete, ze je to v poriadku, kedze tam je tolerancia do 8,8....Po dvoch hodinach mi uz krv nebrali...Tak potom neviem, preco si mam davat pozor na sladkosti, ked je to v norme, uz som z toho zmagorena 😝

misule82
22. jún 2009

samsu, mě v poradně píchala (teda moc zkušeností nemám, protože jsem tam byla zatím jen jednou), pak jsem se píchla i svým glukometrem, abych zjistila, jak moc se to liší a ten můj naměřil o 0,5 víc

samsulka
22. jún 2009

Misu,tak to je teda velký rozdíl 0,5, něco nám dají na měření a stejně to není 100% a ani se to tomu vůbec neblíží chjo jak má pak člověk,co?

samsulka
22. jún 2009

LEo, mě řekli,že tolerance je do 7,8 kdybych byla do 8,8 tak jsem taky v normě,ale nejsem.

lea132
22. jún 2009

samsulka ja som to nasla na tejto stranke: http://www.tehotenskacukrovka.cz/tehotenska_cuk...

tak ja uz vazne neviem 😝

samsulka
22. jún 2009

Lea, jo za hodinu tak to jo já myslela za dvě hodiny. tak to jsi v normě,ale oni hned posílaj a hned omezovat, no člověk nikdy neví co si myslet.

lea132
22. jún 2009

no tak to som rada, skoro cely mesiac som sa obmedzovala vo vsetkom sladkom a teraz zistim, ze som ani moc nemusela...No pekne...Tak to si idem nieco dat 😀

samsulka
22. jún 2009

nedělej chutě 😀

bibi78
22. jún 2009

baby, ako u vas vyzera jedalnicek? ja som z toho uplne paf...

samsulka
22. jún 2009

no u mě zatím nijak extra zjistili mi to ve středu a od čtvrtka držím dietu takže zatím zkouším co můžu,ale všechno odvažuju. jím hodně masíčka.

mirip
22. jún 2009

ja som dnes bola u Dr. a ma vytočila ako sa len dá, v krvi som mala cukor nalačno ked mi brali 4,4 a mi povedala že je to hranica a že cukrovka tehotenská tam je a gynekolog zase že nie je lebo hranica je 5,6 nalačno tak ma vytočila pizda jedna stará a navyše mi povedala že jedálníček asi taký že úplne vysadiť sladké a iné jesť možem normálne a do paierov napísala neslaná dieta 😠

mirip
22. jún 2009

a tiež vraj cukrovka mi po porode ostane aj ked je tehotenská, no až ma tam sokro je...........blo 😠

samsulka
22. jún 2009

Mirip, co to máš za dr.? já bych ji ..... přinejhorším vyměnila no,ale nemáš to cukrovku já ráno měla taky 4,4.

holky tak dnešní měření před obědem 5,2 po 2h 4,7 to je fakt paráda. 😉 😉 😉

ivuu
22. jún 2009

Tak jsme teprva ted po obědě..mám to trochu posunutý 😀 takže jsmeměřila zatímjen 2x..nalačno ráno 5,5 apo snídani 6,1 ale ja jim jen ovocnou aktivi..ale ne lehká a fit ale tu normalní..a kousek edamu..mě ráno nic mlečný vyrobky nedělaj..naopak chleba jo....

misule ja jsem taky nikdy pod 5 ráno neměla...a buhví kolik jsme vlastně měla když to neměšří přesně...možná ta rýže na noc..nevim..ja ji moc nejím...

samsulko zatím jsi na jedničku ale taky jsi teprva ve 25tt..postupně se může a nemusí ty hodnoty trochu zvýšit jak mimi roste
😉

lea podle mě cukrovku nemáš a nechápu proč ti ji nevzali po dvou ikdyž ty jsi na hranici už po jedné tak předpokladam že by to bylo v pohodě 🙂

Holky ještě bacha...OGTT a Sullivenův test je uplně něco jinéhoa taky má jiné hodnoty které musíte mít po glukoze...

u OGTT se pije skoro 1/2 litru toho hnusu a Sulliven jen 50g s vodou...neo čajem...
v prukajde byste měli mít napsaný kterej test vám dělali...

bibi muj jidelníček

rano aktivie a kousek něčeho..nebo i 2aktivie...

svačina:jablko nebo kouse ovoce

oběd:maso s hodně zeleninou a třeba 3 lžáce rýř´že,brambor nebo chleba...+hodně zeleniny

svačina jenkousínmek chleba nebo 2dc mlíka...

večeře..bud maso nebo tunák se zeleninou+chleba...

druhá večeře..bud ovoce jahody+smetanazakysaná..nebo grep a ještě něco tak ruzně....

a protože někdy jdu spat ještě za dýl tak se napiju mlíka apár soust chleba nebo sýr

jo ajím hodně sýr camembert,eidam,goudu...lučinu..

mirip:ta dr je uplně na hlavu..nejenže nemáš cukrovku ale ještě ti nařidí neslanou dietu..pokud nemáš vysokej tlak tak proč bys nemohla solit...

ja měla nalačno před testem 5,3 a bylo to v pořádku...

a cukrovka zustavá jen těm komu se odhalí v pruběhu těhotenství jako normalní cukrovka...

a my ostatní ji sice po porodu mít nebudem ale musíme žít zdravě..sportovat a nejest hory a tuny sladkeho....

Takže tu krávu pošli do pr..... ZKUS JINOU PORADNU AT TI ŘEKNOU ŽE JSI OK...A NADLABNI SE I ZA NÁS

😀 😀 😀 😀

bibi78
22. jún 2009

ivuu, vdaka za ukazkovy jedalnicek. ako to robis, ked obedujes tak neskoro? ako potom napakujes este dalsi snack, veceru a 2. veceru?
mne sa zatial nedari drzat sa tohto rozdelenia na den. Ranajkovala som az o 10-ej, takze desiatu (svacina 😉 ) som uz nemala, potom o 3 hodiny obed a teraz olovrant (2. svacina) a vecera o 7-ej vecer, to sa este da, ale ked vymeskam nejaky chod, tak potom nenapakujem tie cukry do tych 275 g/den.
Rano som si vypocitala 30g, obed 55g + kura a sunka (to neviem, ake ma hodnoty) a teraz olovrant: biely jogurt a 100 g jahod, co je 14 g, takze zatial okolo 100g. Na veceru zase okolo 60g a ak sa dokopem, tak 2. vecera mozno nejakych 30g, ale stale mi to nedava tych 275g. Pocitam to nejako zle alebo ...? ja som z toho fakt magor... 🙄

ivuu
22. jún 2009

bibi je fakt že já ty sacharidy nepočitám...jako na gramy...prostě radši si dám víc chleba než min brambor nebo rýže...

mě se tyhodnoty nijak zvlaš za těch 7týdnu nezhoršily tak snad to tak zustane..ketolatky nemám v moči takže snad jím spravně..duležitej je ten hemoglobin...prý se to dá zjistit až 3 měsíce dozadu jestli byl v krvi vyšší cukr...a mohlo to nejakovlivnit těhotenství....

ja snidam mezi 8-9 ráno..v 10m je hodně pozdě...a vynechavat jedno jídlo...jakože snidanu to nevímjesli je dobrý..a v kolik chodíš spát?

bibi78
22. jún 2009

no vcera to bolo extra neskoro, lebo som si dala okolo 4 popoludni kavu, na ktoru nie som vobec zvyknuta, tak som nemohla spat do takmer 2 rana, ale to bola vynimka, inak okolo 11-polnoci. je pravda, ze vacsinou ranajkujem okolo 9 rano, ale skor takmer vobec nie. bez ranajok nemozem byt, skor vynechavam tu desiatu 😒
a este blba otazka: su cukry a sacharidy to iste? lebo vacsinou na nutricnych hodnotach potravin pisu uhlohydraty... xx g, z toho cukry... xx g...

ivuu
22. jún 2009

ja mám za že se musím dívat hlavně na sacharidy..někdy je u toho napsaný a z toho cukry....tak nevím...

mirip
22. jún 2009

ivuu ja viem že tie hodnoty nie sú vysoké a že teraz som cukro nemala ale ona to napísala na základe glukozového testu čo som bola minulý týždeň som mala prvé dve hodnoty dobré /pred glukozou, po jednej hodine od vypitia/ ale tú tretiu som mala po dvoch hodinách od vypitia trochu zvýšenú takže mi nasadila dietu, to je ok ale nechápem povedala že možem jesť všetko len sladké nahrdiť ovocím a zeleninou a prevažne jesť zeleninu teda viac ako ovocie a do papierov napísala neslaná dieta a to tlak mám vždy 120/70 +,- dve tri čísla teraz som mala 124/69 takže neviem prečo neslaná dieta 🙄

bibi78
22. jún 2009

no prave, lebo je to, ze uhlohydraty (asi sacharidy), z toho cukry a z toh skrob. takze to mam pocitat cele, asi? tak to bude uz trochu ina hodnota... 😠

misule82
22. jún 2009

holky napíšu vám svůj jídelníček, páč si připadám, že oproti vám jím o dost víc...

v 8 snídaně: 4 sběračky vývaru nebo plátek celozrnného chleba, flora, zelenina

10:30 svačina: plátek chleba a větší kus madelandu nebo kus ovoce a k tomu bílý jogurt

13:00 oběd: dietní omáčka nebo většinou kuřecí maso a k tomu 180 g brambor (200 g kaše nebo 150 g rýže), zelenina

16:00 svačina: ovoce a jogurt nebo jahody se šlehačkou nebo zhřešní v podobě třeba kinder mléčný řez

19:00 večeře: 180 g brambor se sýrem a zelenina, nebo kuřecí s rýží a zelenina

21:30 druhá večeře: buď jenom ovoce nebo kousek chleba se sýrem a zelenina

když si to všechno přepočítám na sacharidy, tak mi to nedá ani těch mých 225 g předepsaných, ale jím toho teda dost

misule82
22. jún 2009

ivuu a neboj tobě se ten cukr už určitě zhoršovat nebude, myslím, že se to horší do 35 tt 😉

holky a jak vlastně poznají, že mám jen tu těhotenskou cukrovku nebo normální? neříkejte, že až podle toho jestli mi po porodu zůstane nebo ne.... 😒 jako si vůbec neumím představit, když se po porodu drží ještě kojící dieta, co bych pak asi jedla a hlavně jak bych v tom stresu a spěchu dodržovala "naše jídelní hodiny" a stíhala u toho pro sebe vařit oběd a večeři....

ivuu
22. jún 2009

ano ano ..misule..udělaj nám znova zatěžák myslím že až dokojíme 😖

misule82
22. jún 2009

ivuu a ty budeš dodržovat tuhle šílenou dietu po porodu? Protože já přiznávám, že fakt jí dodržovat nebudu a budu normálně jíst, nebudu se přecpávat nebo jíst hory sladkýho, ale chci si vzít co chci, kromě těch nadýmacích věcích a tak.... kamarádka teď porodila a právě jí zakázali všechno, co my teď můžeme (jahody, citrusy, okurky, rajčata, kedlubny....)

ivuu
22. jún 2009

misule sladký se po porodu muže..s čokoškou opatrně..postupně
al e když si budu moct dat sušenku s kremem budu navrcholu blaha... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre