Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

miska66
27. jún 2009

Ahoj holky vidim ze to tu frci ve velkem. Ja nic nezhubla, zatim aledrzim to jen 4 dny. Ani vahu nemam zatim davam si to od oka, myslite ze visne muzu?a tresne?

kdyz ja mam chut vzdy si do neceho dobnou a to pry nemam ani ovoce nic, sakra 😠

miska66
27. jún 2009

a to jako uz mam ted jako vacsi plod jak ma byt?mi dr nic nerekla ani kolik vazi nic, ma nektera z vas vacsi?

evena
27. jún 2009

miska já sem na tom jako ty, taky s tím teprve začínám bojovat
já třešně jím třeba na svačinu k jogurtu nebo tvarohu ... odvážím si jich 100 g /to je 10 g s/, je jich tam jen tak 20 ks možná ani to ne, takže je to spíš na podráždění chuťových buněk 😠

holky je možné že mě nesedí to ovoce?
nebo sem to prostě jen mohla pokazit tou večeří navíc?
jestli je to to ovoce tak to nepřežiju ☹ ☹

miska66
27. jún 2009

even vis co ja jsem merila ve stvrtek po obede a mela jsem smakouna holeho s kasi a namerila jsem 8,9 coz mooooooc tak ja kurva nevim co uz mam zrat, pardon.

mirip
27. jún 2009

Ahojte dievčatá, tak ja som včera a dnes úplne polavila 😒 aj sa hnevám na seba, som včera zjedla dva nanuky aj ked tam bolo 30g cukru na 100ml a boli obidva dohoromady 80g aj tak mám zlý pocit a ešte som si dala po večeri dve broskyne aj ked boli kyslé jak šlak a dnes to ani nehovorím máme oslavu a penové zákusky a veterníky sú tiež , zatial sa držím ale pochybujem ze vydržím nezjesť aspon po jednom z každého 🤐už si pripadám ako malé dieťa, ked som mohla jesť sladké mi nechutilo a teraz ked je to zakázané tak by som si dala 🤐

miska66
27. jún 2009

cau Mirip odkial si? ja z Kosic. Ja ma idem 25teho na svatbu,tak to bude boj ☹

misule82
27. jún 2009

evena, jestli jsi to ovoce měla spolu s hlavním jídlem, tak je možné, že ti to mohlo vyskočit. Má se jíst jen na svačinky 😉

jinak já držím dietu už 6 týdnů a od té doby jsem ani nepřibrala, ani nezhubla...

dneska k obědu jsem si dala dietnější halušky s kuřecím a 7, tak to jsem ráda, protože halušky miluju a brambory už mi lezou krkem

mirip: ono se z občasného zhřešení nic nestane, hlavně se kvůli tomu nenervuj, ať si zbytečně nezvyšuješ cukr ještě stresem 😉 a když zhřešíš, jdi si zacvičit nebo na procházku, to cukr sníží. Jinak jsi stejná jako já, já se musím vyhýbat místům, kde je sladké, protože mám slabou vůli a prostě bych se neudržela 😠 dneska nám babča dala kynuté třešňové knedlíky a manža je má nakázáno jíst tak, abych to vůbec neviděla. Jsem sobec, ale nechci se kvůli tomu trápit a zbytečně mít na to chuť 😀

evena
27. jún 2009

tak tchýně zase zaperlila, dělá to ta mrcha schválně, byli dnes na svatbě a donesla nám talíř sladkostí 😠
reakce přítele naprosto úžasná, šel jí ho vrátit s tím, ať už se to neopakuje, protože je fakt že o mé cukrovce ví asi týden a už nám nabízela a nutila kdeco sladkého potřetí, už je to trapné 😠
a ještě úžasnější je, že přítel po cestě k ní co jí talíř sladkostí vracel nesnědl ani kousek, on má úžasnou povahu, nechce abych se trápila, dokonce to oplakal semnou, prý by si to semnou rád vyměnil, a já mu věřím, on takový opravdu je, podporuje mě 🙂 🙂
v podstatě dnes mám celý den hlad, ani jedno jídlo co sem měla mě nezasytilo ... ještě k tomu lednice narvaná broskvema co sme dostali, normálně už by jich byla aspoň půlka pryč, to je hrůza, bojím se zhřešit 😒
navíc zítra si mám celý den odebírat krev a už teď se bojím těch výsledků 😖

ivuu
27. jún 2009

holky tak já dneska dieta nula bodu..ne že bych jedla sladké ale slaviy jsme moje a matesovi narozky..a furt jsem lítall a nemal na pořadne jidlo čas..dělala jsme nepečenej dort..s třešněma a jahodama...tak jsem parkrat zobla...a co se tak namanulo..mam otekle trochu nohy prsty n anohách...

evena:tchyně fakt pinda... 😠 😠 😠 a máš hodneho přítelel tak to má být 🙂

mirip...mysím že se to stane každemu že zhřeší...ale davej si na to bacha... 🙂 🙂 nejsme bez chuti a roboti...

mirip
27. jún 2009

ved hej dievčatá ja to dodržujem teda snažím sa a aj ked sa mi stalo že som si niečo dala tak len po jedle aj to nie všetko sladké teraz som sa ako dala Dr. dietu snažila ale dnes, čo už ked máme v dome dvoch Ladislavov a je Ladislava ale som vydržala si nedať penové ale veterníku som neodolala a bol úplne bez chuti horký jak šlak tak zajtra sladké nehrozí a do konca tehotenstva to udržím dúfam 😉

aaronka
28. jún 2009

Děvčata, chtěla bych se zeptat - když si pečete kuře, oloupete si z něho kůžičku? ta je totiž nejlepší, sice je tučná, ale sacharidy neobsahuje ne? A nebo děláte si třeba i smažené maso, myslím třeba kuřecí naložit a osmažit na minutku? Já si ho dělám zatím jen na vodě s troškou oleje ale nedá se to jíst ☹ Dietu držím teprve 3. den, tak v tom tápu....

misule82
28. jún 2009

aaronka: já si z pečenýho kůžičku sundávám, už kvůli tomu koření a kuřecí řízky dělám klasika na oleji jenom osolené a opepřené 😉

aaronka
28. jún 2009

Mišule a jíš třeba i vepřové řízky? A jak ti vycházejí hodnoty? Mně se zdají nějaké divné, měřím hodinu po jídle a teď 2 dny po snídani jsem měla 8,7 a 8,2 ( ! ) a po obědě je mám zase strašně nízké, něco málo přes 5, tak nevím, jestli i to není špatně ☹

evena
28. jún 2009

http://www.mpece.com/modules.php?name=News&file...
přítel našel zajímavý článek, spíš je to pro začínající jako já

dnes na lačno 7,1 😒 stále nechápu co dělám špatně ☹

misule82
28. jún 2009

aaronka, dělám si jenom kuřecí řízky, ale třeba v týdnu budu dělat vepř. panenku s bramborem. U masa je důležité, aby bylo libové. Jinak kuřecí maso mi s cukrem vůbec nic nedělá. Dávám si větší porce masa a míň přílohy. Ty snídaně máš vysoké, tak zkus ubrat sacharidů nebo si snídani rozděl na dvakrát. A k obědu si můžeš třeba i něco málo přidat 😉 po ránu je nejtěžší ten cukr udržet. Jinak ty hodnoty po obědě máš krásné 😉

Já měla po dnešní dávno odzkoušené snídani 8,6. Tak jsem se změřila ještě za hodinu a bylo 5. On si ten cukr s náma pěkně hraje... 😠

evena: taky jsem měla jednou na lačno 7,1, ale to jsem se v noci vzbudila hlady a snědla chleba. Co jsi měla den předtím k druhé večeři nebo nejedla jsi taky v noci?

Jinak článek je zajímavý, ta holka má super hodnoty, který bych já po jejím jídelníčku ani náhodou neudržela. Akorát mě tam teda zarazily ty sladkosti, hlavně ten med.... všechno sladký beru jako zhřešení.

samsulka
28. jún 2009

Krásnou neděli holky
dneska jsem nebyla,užívám si manžela když už je doma. A stejně pořád prší to je hrůza ted konečně přestalo.

JInak já dneska neměřím,ale měla jsem bram. knedlík, červ. zelí steril. a 1h po 6,2 to je paráda jsem testala,abyc věděla a jsem byla mile překvapena a ž ejsem si naložila o něco více jak je stanovená váha.

evena: jinak koukám,že tchýně zase řádila tak to je fakt naschvál já bych tam šla sama a sama jí to vrátila.

Mirip, já taky dneska zhřešila pekla jsem bublaninu jahodovou a vzala jsem si malý kousek to nešlo si nevzít. pak jsem si vzala zavináč raději, ale myslím,že to občas neuškodí zhřešit jsme jenom lidi.

Zítra mám poradnu na gydně jsem zvědavá jak je malá velká a hlavně kolik váží.

beruska.sps
28. jún 2009

Podle mně je absolutně jedno jaké maso jíte, sacharidy nejsou v žádném, já si včera dala bůček, proč ne? A hodnota po hodině 4,8. A loupat kůži na kuřeti? To je hřích 🙂 Masa se fakt nebojte, já jedla na dovolené 300g steaky - vepřové a hodnota super.

samsulka
28. jún 2009

Berus,máš recht, maso je to nej co může být a hlavně jíst kolik chceme.

misule82
28. jún 2009

já s váma holky souhlasím, maso se může neomezeně, ale jak jsem psala, nemělo by být moc tučné a dávala bych si bacha na koření na těch kůžičkách 😉 i když mě to je ukradený, protože já kůžičky loupu vždycky, nechutnaj mi 😀
oni by se při cukrovce měly omezit nejenom sacharidy ale i tuky

ivuu
28. jún 2009

holky ja dneska teda asi přešvihla ale ja jsem tak vyhladovělá..glukometr opět nezklamal...jedou 8,6 hned na to 8,1...zítra volám do poradny a v uterý tam jdu,....vubec nevím na čem jsem...

😖 😖 😖 😖

samsulka
29. jún 2009

Ivu, opravdu asi není OK když hladovíš,držím palce pak napiš co a jak.

samsulka
29. jún 2009

Jinak všem krásné ráno těhulky 😉

beruska.sps
29. jún 2009

zdravím holky, já měla před 4,8 a 1h po snídani (tedy spíš 70 min. po), protože jsem byla u dr. jsem měla 5,8. Což není špatný, že.
Měla jsem chleba, máslo, matjesa na způsob lososa a kafe se smetanou.
U dr. - poprvé natáčeli dnes monitor, to bylo ok, dr. mě uklidňoval, že výsledky z utz nemusí být přesné, ale každopádně řekl, že mimčo vyrostlo. Jdu k němu opět za 14 dnů.
A dostala jsem kufřík s nějakýma vzorečkama a letákama.~Rv Držím všem palečky. Já k obědu budu mít čočku a uzené. 😉

beruska.sps
29. jún 2009

ivuu - držím palečky.

bibi78
29. jún 2009

dobre rano, vsetkym cukrovym maminam 😉 ! tak zacinam 2. tyzden tzv. diety, zatial sa drzim a uprimne povedane, nemam zatial problem odolavat sladkostiam, co ma velmi prekvapuje. uz sme boli asi na 3 akciach, ale som celkom disciplinovana, iba raz som si dala kusok orechovej strudle, a teraz v sobotu jeden hryz z babovky, lebo ju vsetci tak strasne vychvalovali. musim povedat, ze mi ta babovka vobec nechutila. len tak dalej!! 😀

ja mam svokru (tchyni) fajn, vcera sme telefonovali po nejakom case, tak som sa postazovala s cukrovkou a zistila som, ze aj ona sama tym presla - s mojim muzom v brusku, vtedy sa to nijak nezistovalo, ani nedrzala ziadnu dietu, manzel sa sice narodil 5 kg, ale uplne v poriadku. takze ona - inak tiez doktorka - ma uplne ukludnila, ze o nic nejde... takze ziaden stres baby. ja sa ani nemeriam, len sa snazim s tou dietou a budem dufat, ze to vsetko dobre dopadne.

inak, k tym jedlam, co tu niektore konzumujete, musim povedat, ze ste celkom odvazne. ja by som sa bala zjest zavinaca - je to surova ryba a takisto camembert - plesnivy/zrejuci syr, veci, ktore su vseobecne neodporucane tehotnym. ja sa prave tej cukrovky az tak neobavam, ako takej toxoplazmozy alebo listeriozy, ktore naozaj dokazu narobit neplechu - to iba tak pre info... ale kazda mame svoje pravidla, takze hlavne je byt v pohode 😎 😉.

ivuu
29. jún 2009

takže před snidaní 5,9...a po 1 aktivia a asi 5 kousnutí do chleba 7,6...

takže zítra zajdu do te poradny..ja bude mates spat tak tam zavolám...aneo byla chyba ten chleba..ale ja fakt jsme už vyhladovělá jak pes....uvidím ještě po obědě...

bibi ja v 1 těhu skoro nic nejedla z těch zakazaných potravin pak v koju to ještě přitvrdilo a já byla víc na prašky než strach že chytnu nakou listeriozu nebo toxo...

ale jak píšeš každá mamina at si to dělá jak chce...

bibi78
29. jún 2009

ivuu, nebudu tie tvoje hodnoty vyssie kvoli nepravidelnemu jedeniu?

ivuu
29. jún 2009

bibi...ja jsme ikdy po 1 aktivi neměla víc než 6,5..a to ráno mám skoro vždy nad 5,5...

večer jsem normaně jedla...spiš si myslím že ten 9 měsíc už to prostě tělo nesihá a zhoršilo se to....

je to normalní..a něco jíst musím..dneska pojedu podle diety a uvidím..

misule82
29. jún 2009

ahoj holky, tak já dnes po misce vývaru s půlkou chleba 7,1.... pro mě super hodnota po ránu

ivuu: ta mrcha blbá cukrovka, proč se to musí zhoršovat 😠 😠 no kdyžtak budeš mít inzulín, hlavně ať nehladovíš, ale třeba to bude vše ok. Držím ti pěsti!! 😉

já se zatím snažím jídlo neomezovat, protože se mi zdálo, že když jsem v dietě přitvrdila, tak šly hodnoty nahoru, ale to jsem z toho všeho byla ještě hodně vystreslá....

holky máte už taky tak rozpíchaný ruce? Mně už normálně bolej polštářky 😒 a taky poslední dobou vyplácám na jedno měření dva papírky, protože si vytlačím jen malé množství krve a ten proužek se nenasaje celý a to jsou pak pěkně zkreslené výsledky.... asi už jsem si z prstů vycucla všechnu krev 😀 😀

ivuu
29. jún 2009

misule nejvíc mě štve že to tak třeba není a mužu mít jen 7,0..a ten blbej glukometr to prostě blbě ukaže...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre