Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

mirip
29. jún 2009

ahojte, fú tu to ale dnes žije, misule ty picháš inzulín? 😒

misule82
29. jún 2009

ivuu: a jaký máš glukometr? ten jako já, že tam musíš tu kapičku krve nasát nebo ten jak krev rozmázneš po proužku?
tak třeba včera se mi stalo to samý co dneska, nasála jsem krev jen do poloviny a hodnota 9,6, správný nasátí 8,6 a dneska ráno blbý nasátí 6,7, dobrý nasátí 7,1.... přitom prý ten glukometr nemá začít měřit, když nebude mít dostatečný množství krve a měří.... tak už si na to dávám fakt pozor, abych vytlačila hodně krve (pak mě taky nemaj bolet prsty)
jednou mi to vylítlo po celozr. bagetě na 12,3 a já si pamatuju, že jsem si tu krev nasávala na dvakrát, takže bůh ví, jak byla skutečná hodnota 😠

budeš vědět výsledky glykovanýho? jestli budou dobrý, tak je to fajn 😉

mirip: zatím ne, zatím to držím na dietě a snad to tak bude až do porodu, ale inzulínu bych se už nebránila, nechci chcípat hlady 😉

ivuu
29. jún 2009

¨misule..nasavá mi to samo..glukometr mám one touch ultra a ja si ten prst trochu zmačknu a krve mám hodně 😀 a když je jí málo nezměří to a napíše eror a musím z novým proužkem..to se mi stalo asi 2x...

jestli mi zítra budou pbra krev tak se to dozvím as až za tejden zase

samsulka
29. jún 2009

Tak jsem zpět od dr. vše je ok, rodit ještě nedubu ~t~~t~ porodní cesty byly ok a malá spala poprvé na UTZ a má850g což je ok a odpovídá tomu našemu týdnu. jsem ráda,ale dietu mám dodržovat a někdy zhřeší každý říkala,že to mimču neublíží.

holky, já jdu na krev ve čtvrtek a na poradnu jsu 7.7. to už by měli být výsledky,ne?

Já po ránu dneska7,1 zavináč a chleba takže nic moc.

ivuu
29. jún 2009

samsulko super kotrola 🙂 🙂

možná že už budou ty vysledky..ti řeknou..ja si taky zavolám co nejdřív...

misule82
29. jún 2009

já mám sd check gold a musí se mi nasát celý zlatý proužek, protože jak se to nasaje třeba jen do poloviny, tak to sice změří, ale s blbým výsledkem
každopádně ti držím palce 😉

samsulka: já měla taky 7,1 a jsem za tu hodnotu ráda 🙂

samsulka
29. jún 2009

Ivu, tobě držím palečky máš ty hodnoty nějaké rozházené.

Misu, nejsi z těch vývarů už přejezená????? 😀 😀 😀
jo já jsem taky ráda, ale měla jsem nižší.
Taky mám glukometr one touch a je teda fajn lepší než máš ty Misu, u nás není potřeba tolika krve.

ivuu
29. jún 2009

misule ale ty jsi od samsulky 8 týdnů 😀 😀 😀 😀 😀

ivuu
29. jún 2009

samsulko ja měla vždycky sice na lačno těch 5,5 někdy víc..ale po snidani celkem dobrý..ale to pečivo to mě prostě nesedí ..ikdyž malinko

samsulka
29. jún 2009

Ivu, já nikdy neměla víc než 5 vždy do 5 a snídaně fakt vyšší,ale přes den zbytek byl ok.
Jo já taky s tím pečivem po ránu nejsem kamarád.
a podle čeho se z krve pozná,že je to jen těhu cukrovka?

ivuu
29. jún 2009

samsulko to nevím...a všichni dr řikají že pavě proto se chodí pak na ten zatžák znova aby se to vyloučilo...

to by nakej ulet ten zavináč..akorát ne?taky si myslím že ta slinivka po ránu tolik nepracuje a snídaně jsou problem....to jsme se dočetla zpětně na těhle strankach že stim má problem většinou každá...

misule82
29. jún 2009

jj vím, že jsem od samsulky nějaký ten týden napřed 😀 😀 😀

a vývary zatím můžu, hlavní je, že po nich ráno nemám hlad a vydržím další 2,5 h nejíst.... protože kdybych byla jenom na kousku chleba tak je po mě
a na lačno mívám občas taky vyšší hodnoty, snad jenom jednou jsem měla pod 5

a ivuu, ty už to máš za pár, to už udržíš 😉

samsulka
29. jún 2009

No já měla děsnou chut na něho a tak jsem si dala první a poslední, ani jsem ho celý nesnědla. přišel mi dost sladký než kyselý hihi. Vím,že právě i z krve to jde poznat,zda se jedná o těhu cukrovku nebo klasickou.

misule82
29. jún 2009

holky takovej blbej dotaz, ale jak jste na tom se žvejkačkama? já prostě normálně žvýkám každý den, nikdy mě nenapadlo, že tam jsou vlastně umělý sladidla...

misule82
29. jún 2009

samsul, myslíš, že se to dá poznat už teď? já měla za to, že se to pozná až podle toho, jestli budeš mít cukr vyšší stále po porodu.... protože teď máme vlastně jakoby cukrovku dvojku

ivuu
29. jún 2009

samsuko zeptám se na to...

misule ja nežvejkám 😀

ivuu
29. jún 2009

misule dvojk aje že tvoříme hodně inzulínu a tělo ho neumí zpracova..myslela jsm že máme 1 když neumíme ten inzulín vytvořit

samsulka
29. jún 2009

Misu, chodím ještě na jednu diskuzi a tam holky psaly,že jim to dr, říkala,že se jedná o těhu cukrovku prej to jde z krve poznat tak nevím. Něco na tom musí být,ne?

Já teda nežvejkám už kvůli tomu,že se bojím zubaře k němu vůbec jít takže vůbec.

ivuu
29. jún 2009

dokažete si představit že by nám to řekli ted?ty vado ja žiju jen proto jak se najím po porodu 😀

samsulka
29. jún 2009

no Ivu já se taky těším až se pořádně najím. Sice jsem slyšela,že i při kojení nesmíš všechno tak nevím.

ivuu
29. jún 2009

samsulko ale mužem sladký 😀 😀 😀

misule82
29. jún 2009

sakryš jak můžete nežvejkat 😀
já se teda v těch typech cukrovek moc nevyznám, ale třeba moje babča má dvojku a píchá si inzulín.... tak nevím, jak na tom vlastně jsme 🙂

holky musím se fakt smát, protože já taky žiju jenom tím, jak se po porodu najím.... hlavně mi jde o sladký a to se při kojení snad může 😀 už mám normálně vymyšleno, co všechno sním 😀 😀 😀 a pořád o tom vyprávím manžovi, protože si to furt představuju.... no magor jsem 😀 😀

samsulka
29. jún 2009

no to je fajn,ale já spíše potřebuju pořádný oběd hihi

mirip
29. jún 2009

ja viem misule je to na nervy držať dietu ale ja som na seba hrdá, sme boli včera na nákupoch v madarsku a ja som vydržala bez sladkého super dúfam že mi to už vydrží do konca a nebudú žiadne výnimky dokonca som sa doma potom nedotkla ani zákusku 🙂

misule82
29. jún 2009

hele tak třeba ty moje polomáčenky nebo prostě jakýkoliv sušenky v neomezeným množství, taky už mám slíbeno, že nakojím, hodíme malou k mamce a zajedeme si do naší oblíbený cukrárny na dorta a hned zpátky 😀 😀

misule82
29. jún 2009

mirip: já jsem slabá povaha teda co se týká jídla a hlavně sladkého.... ani po 6 týdnech jsem se s tím nesmířila a ani si na to nezvykla.... ☹ a jinak jsi dobrá, jak se držíš 😉

samsulka
29. jún 2009

MIsu, já mám slíbeno, že jak přijdu z porodnice budou na mě čekat zákusky 😀 😀

mirip
29. jún 2009

no snažím sa aj ked som v sobotu neodolala zákusku a v piatok nanukom 🤐

samsulka
29. jún 2009

Mirip, taky odolávám co se dá,ale včera jsem si hryzla do buchty,ale jen 2x jinak taky se držím a už cca 2 týdny držíme dietu.

mirip
29. jún 2009

a jej samuslka z oktobroviek, tak nie som sama s tou prekliatou dietou 😠 do oktobra 😵 no ja som sa včera zatala že nebudem jesť sladké, lebo máme kočík 😵 😵 😵 😵 😵 😵 včera sme neodolali a kúpili, v madarsku je lacnejší a naživo ešte krajší ako na obrázku 😵 😵 😵 aj ja mám splúbené zákusky tak uvidíme čo budú ked príde na činy v oktobri 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre