Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

certica
13. jan 2008

tak to je fajn 🙂

deina
18. jan 2008

Mame sa dobre, obaja. 🙂 Misko je velky bojovnik, pekne sam dycha hned od zaciaku, papa, dostava materske mliecko, mam ho dostatok, co je uzasne. Vcera ma pustili a dnes sa vraciam k nemu na nedonosenecke, tam budeme moct byt spolu, mali by ho zanedlho vybrat z inkubatora (je tam iba kvoli zltacke). Ked sa narodil, mal 1850g a 43cm. Kukla som do spravy a tam je napisane, ze mal apgar 5 minutu po narodeni a 8 pat minut po, co je myslim velmi, velmi dobre. Velmi sa z neho tesim, je to taky sikovny drobcek. 😵

A uz mi zrusili aj dietu. Dostala som vcera na ranajky biele rozky s maslom a medom a mne ten med prisiel az nechutne sladky! 😀 Vysledky glykemie po porode som mala vsetky vporiadku, ale vraj sa mam po sestonedeli ukazat u diaDr, nech ma este skontroluje.

vesi
18. jan 2008

deina, veľmi, veľmi gratulujem 🙂

deina
18. jan 2008

Dakujem. 🙂

vesi
18. jan 2008

teraz som pozrela fotku, je nádherný 🙂 tak sa držte, nech ste čo najskôr doma 😉

sandrika
18. jan 2008

Deina mIško je veru veľký bojovník a geľmi sa s tebou teším, že je v poriadku, držím vám palce nech ste čoskoro doma spolu 😵

liaa
18. jan 2008

DEINA!!!.-)Holka jedna no ty jsi nás teda pěkně dohonila!!.-) 🙂 Gratulace k Miškovi!!.-) 😵

Měla jsi být tuším Březnovka a jsi také Januárovka 🙂

Já teda po porodu neměla čas měřit-pak to bylo takové všelijaké ty hodnoty-ne uplně supr.Tak uvidím po 6-ti nedělí.

adetka
autor
18. jan 2008

deina...blahozelam k Miskovi 😉 ... a drzte sa 🙂

a to vas chcu skontrolovat uz po sestonedeli?... ja som bola na kontrole u diabetologicky az po pol roku... a tie co koja... chodia na kontrolu az po dokojeni... 😕

alex21
21. jan 2008

deina tak gratulujem k Miškovi a želám vám obom vela zdravia.
Kočky ja už neviem čo mám jedávať. Snažím sa držať dietu ale čím mám bližšie k pôrodu tým mám horšie výsledky. Najprv som mala po zataži 9,1 a pri diete normál. Pred 2 týždnami som mala 7,1 po večeri a dnes som si bola po vysledky a po obyčajných zemiakoch uvarených vo vode s pečeným masom mi stúplo na 8,6. Ja už fakt neviem čo si mam davať aby mi cukor nestupal.

adetka
autor
21. jan 2008

alex... ku koncu tehu aj mne stupal cukor trosku viac... to je v poriadku... o par dni porodis... a potom si zapapas 😉

donla
21. jan 2008

no konečne som si našla čas sem znovu zavítať 🙂
Deina - gratulujem a strašne tuho držím palce nech sa vám darí!!!

No a ja sa musím priznať že za posledný týždeň som teda dietku porušila - a to niekoľko krát 😖 ☹ Ako som už písala asi pred dvoma týždňami - malá akosi prestala rásť a ja vôbec nepriberám ☹ . Dúfam, že bambulka už trošku podrástla - lebo ja nič!!!! Stravujem sa tak ako odporučila a j dia aj gynda - Dr....malé jedlá každé dve tri hodinky, bez sladkého a bielej múky a pod....., len teraz už papám viac ovocia a aj trochu ťažšie jedlá a sem tam kúsoček čokoládky(fakt len kúsoček)...a nič!!!! nepribrala som ani deko, naopak podľa našej domácej digy váhy som kilo stratila. Už som zúfalá!!!! ☹ ☹ ☹
Som doma na MD, málo sa hýbem, takmer stále jem - už dva týždne ....A NIČ. Pred týždňom som bola aj na dia kontrole - cukor po 90min(po raňajkách) 5,4 - takže pohoda. Len absolútne nerastiem(bruško sa nezväčšuje) a ani nepriberám. No do zúfania!!!!

vesi
21. jan 2008

donla, kľud, ja som v 30tt schudla z 5 kg 2 kg v nemocnici a tiež som potom málo priberala. a malá odrazu vyrástla a nakoniec sa narodila s váhou 3500g 🙂 pokiaľ nerobia paniku lekári, tak to nie je také zlé, ináč by ťa poslali do nemocky na infúzky... už ti veľa do pôrodu nechýba, tak sa neboj. koľko si pribrala za celé tehu?

elia
21. jan 2008

Donla ja tiez uz skoro od 26. tt skoro vobec nepriberam - pribrala som iba 1 kg, dokopy za cele tehu 7 kg, pri vyske 162 cm mam 59 kg a mne zase povedali ze mala je trochu vacsia, ale v norme. U diaDr. mam vysledky OK, ale ja nemam domaci merac, takze ma kontroluju len kazde 2 tyzdne. A neboj, aj keby bola mala trochu mensia, uz som pisala ze moja mama mala porodnu hmotnost ledva 2,5 kg a pritom vsetko v pohode, proste niektore deticky su mensie, ine vacsie, nie vsetky maju presne priemerne hodnoty.

vesi
22. jan 2008

ja som pribrala 8kg za celé tehu, rodila som v 39tt 🙂

annika
22. jan 2008

Ahojte! Tak s tým priberaním aj ja mám takú skúsenosť. Tiež som mala vysoký ten cukor, v posledných týždňoch som si aj pichala inzulín. Pribrala som 6 kíl, malý sa narodil zdravý s mieramy 3470g/51cm v 40.tt Domov som prišla s -2 kg!!!, čo bol super. Potom prišli Vianoce... a teraz mám na sebe +2kilá. S diétou som prestala, kým kojím aspoň. Potom sa uvidí. Cukor som mala v norme už 3. deň po pôrode a dúfam, že to tak ostane.
Držím Vám palčeky, mamičky, aby ste boli v poriadku aj so svojimi malililinkými 😀 a aby ste mali dosť síl k tej diéte!

tvojeslunko
22. jan 2008

Ahoj holky,
tak chtě nechtě i já patřím do tohoto tématu 😒 Dozvěděla jsem se to v pátek a byla jsem teda z toho dost v šoku, vůbec by mi nenapadlo, že bych mohla zrovna já mít cukrovku. Je mi 25, jsem mrňavá, hubená, mám nízkej tlak a žádná cukrovka v rodině. Ale prý je těhu pro mé tělo velká zátěž, tak se s tím hold vypořádalo takhle ☹ Celý pátek jsem probrečela, protože jsem si představovala hrůzné scénáře, co se může stát miminku. Teď už jsem se s tím smířila. Musím se měřit 4x denně a 2x denně kontrolovat moč. Dnes končím 26tt, takže na dietě budu ještě dalších 14tt, ale hlavně aby se mimísek narodil zdravý. 😉 😵
Holky, ta těhu cukrovka teda s porodem mizí? Pak už se dieta po porodu nedrží? Nějak jsem ještě neměla čas pročítat tohle téma. Zatím jsem naměřené hodnoty měla pořád nízké, ale dneska po snídani jsem měla 7,7. Do dia poradny k doktoru jdu teprv ve čtvrtek, sestra mi řekla, že hodnoty do 7,7 jsou OK. Neříkali vám ale třeba, že by bylo lepší, kdybyste se vešli do menších hodnot? Já nevim, jestli když jsem dneska měla těch 7,7 jestli je to fakt špatný?
Díky moc za odpovědi 😵

donla
22. jan 2008

Ahojte 😉 , ďakujem za podporu.
annika, elia, vesi....celkom ste ma upokojili.
Ako je to teda so mnou? mám 168cm na začiatku tehu 58kg a teraz tak 64,5 (dnes pre istotu iba 63,5kg) 😒 No ale raz som mala aj 65Kg ...ale to som bola poriadne najedená a zapila som to pol litrom čaju 😉
A asi máte pravdu, keby sa to doktorom nepáčilo, tak by mi už asi tiekla dáka infúzka a pekne by som ležkala v nemocnici. No musím ešte vydržať týždeň - teda v utorok o týždeň idem na kontrolu(sono, prietoky...) tak som hrozne zvedavá, či naša drobulka trošku podrástla... 😉

A ešte k tomu viaceré maminky tvrdia, že pri prvom dieťatku pribrali menej 😎

No tak sa majte...

elia
22. jan 2008

Donla ja sa vazim zasadne ked som rano nalacno, vycikana aj vykak.., a na sebe mam maximalne nohavicky. Tak som sa vzdy vazila aj pred tehotenstvom, aby to bolo objektivne. Ja som totiz bola taky zrac, ze vecer oblecena... som mala vzdy o 2 kg viac ako rano vyzlecena a vyprazdnena. Aj teraz ked sa mi rano nechce ist hned na WC a vyzliect pyzamo, viem ze si musim z vahy odratat minimalne pol kg, lebo tolko to robi.

adetka
autor
22. jan 2008

tvojeslunko... neboj sa.. zvladnes to... ako mnohe z nas... a obcas vyskocenych hodnot sa neboj... mne vyskocili hodnoty zoparkrat nad 8... a Mimi sa narodila s vahou 3.120 gramov a bez komplikacii... len dodrzuj dietku, chodievaj na prechadzky a snaz sa nestresovat sa velmi... 😉
a co sa tyka zmizenia cukrovky... vacsine zien tehucukrovka porodom zmizne... uz na druhy, treti den ti zruzia diabeticku dietu... ja som bola po 6 mesiacoch... treba zajst na kontrolu... a uvidis... ja som zial ostala diabetickou... ale tusim sa to tyka iba kazdej piatej s tehu cukrovkou...

takze tes sa... usmievaj... a dodrzuj dietku 😉

tvojeslunko
22. jan 2008

donla a elia, holky já tu dietu držím teprv od soboty a už jsem zhubla přes kilo 😒 Taky si myslím, že to není dobré při mé výšce 152cm a původní váha 45kg, tak teď mám 48kg, do dia poradny jdu ve čtvrtek, tak jsem zvědavá, co mi řeknou

vesi
22. jan 2008

ja som mala dia dietu zrušenú hned po pôrode 🙂 všetko v norme a priznávam, že som 2 roky po pôrode a na kontrole som ešte nebola 😅 dala som si robiť iba bežné testy u obvoďáka (kvôli fbg, ale to je do inej témy) a aj na cukor a bolo to O.K.

vesi
22. jan 2008

tvojeslunko, neboj, bábo si od teba zoberie čo potrebuješ 😉

vesi
22. jan 2008

čo potrebuje - pardon 😅

adetka
autor
22. jan 2008

ja som od dodrziavania dietky najprv zhodila tri kila... a nasledne nepribrala ani kilo... takze po porode som mala o 8 kil menej ako pred otehotnenim 😀

vesi
22. jan 2008

okrem zdravého bábätka aspoň dalšie pozitívum za to trápenie s dietou 😀

tvojeslunko
22. jan 2008

adetka a vesi, díky moc za podporu 🙂 Je pravda, že aspoň po porodu nebude problém se shazováním nabraných kil 😵

zanulav
22. jan 2008

Ahojky tak ja vam napíší mou zkušenost v 1 těhotenství mi nedělali žadne testy na těhu cukrovku před 5 lety a syn se narodil a měl 5100 kg a 54 cm. měla jsem otoky tlak vysoky přibrala jsem 36kg. porod nepostupoval tak mi to ukončili cisařem. ted jsem 27tt a byla jsem na odberech tak to mam zvyšene takže musím dodržovat dietu. takže jsem zvedava jak vše dopadne. Holky nevíte jestli u těhu cukrovky se to těhotenství ukončuje dříve?

elia
22. jan 2008

Vitajte babeny,

ja som na zaciatku drzania diety bola nonstop hladna, zdalo sa mi to nedodrzatelne, a hlavne cez vianoce ked boli zakusky na stole a starka s mamou ze co by som si nedala trochu, a nikto to tak poctivo nedodziava ako ja... ale odolala som. Co sa tyka cukru, tak to som este nezhresila, ale tie dalsie veci - nizkotucne vyrobky, malo mucnych vyrobkov... tak to sa priznam ze obcas porusujem.

Zanulav podla mna je to individualne ci vyvolaju porod skor ak by bolo treba, inak pri tehu cukrovke akurat vsade pisu ze by tehotenstvo nemalo trvat dlhsie ako 40 tyzdnov, takze prenasat urcite nenechaju.

vesi
22. jan 2008

zanulav, pokiaľ nie sú problémy, tak skôr tehu neukončia 🙂

zanulav
22. jan 2008

No protože doktorka říkala že si pujdu tak 38tt lehnou do nemocnice aby si mne tam ohlídali tak jsem zvedava jak to dopadne. jinak jsem se ptala doktorky na diabetickem a říkala že sladke si mužu dat denne třeba oplatek nebo kousek čokolady nebo gumove bobnbony, ja bez sladkeho nevydržím to že jsem prave přestala kouřit i tak bez sladkeho bych nemohla, jinak to dodržuji jím tmave pečivo více zeleniny, ovoce ani ne spíše jablko občas.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre