Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

kalo
30. mar 2008

duskaf: měla diabet.pri prvním a tretím dítěti a tu toho druhého ne???? Ráda bych totiž vedela, jestli když jsem ji měla v prvním těhotenství, jestli ji musím mít i u druhého.... 🤐

duskaf
30. mar 2008

kalo, ja som zdravotníčka a viem, že ju nemusíš mať, ja som ju pri Filipkovi nemala, myslela som si, že aj pri Veronke ma obíde, lebo to prvé tehotenstvo som mala veľké problémy, celé som ho preležala, malý sa narodil v 31. týždni, veľmi ma to prekvapilo pri Veronke, lebo som mala pekné fzyiologické tehotenstvo.

kalo
30. mar 2008

Tos mě potěšila, že to není pravidlem i v ostatních těhotenstvích. Ale je pravda, že při tom dalším si určitě budu dávat větší pozor a nebudu se od rána do večera cpát sladkostmi, abych tomu alespoň nějak předešla... 😅 Díky

duskaf
30. mar 2008

Nemáš za čo, pripomenula si mi, že pri Filipkovi som si veľmi dávala pozor na jedlo a skoro nič sladké som nejedla, iste to malo význam.

liaa
9. apr 2008

Ahoj děvčata.Tak mám 3 měsíce po porodu výsledky z kontrolních testů na těhotenskou cukrovku-a jsou v pořádku!!! 😵 😵 😵

barca1
9. apr 2008

ahojky mužu se vás optat jak se pozná těhu cukrovka doprovází ji nějaké pocity jako např.sucho a sladko v ustech?

adetka
autor
12. apr 2008

liaa.. gratulujem... a tichucko zavidim 😉

barca... bohuzial vacsinou sa neprejavuje nijak... presne ako normalna cukrovka... ale mas este cas sa nad tym zamyslat... ak nemate v rodine nikoho s cukrovkou 🙂

ja som i nadalej pod kontrolou diabetologicky... pomalicky sa opat vraciam k diete... snad sa mi ju raz podari dodrziavat uplne...

certica
12. apr 2008

adetka caf, kde mas foto?

tanaba
17. apr 2008

ahojte, aj ja sa pripajam k tehucukrovkarkam. v utorok mi volala sestricka, ze si mam prist po listok k diabetologovi, takze ma nepotesila. Ani mi nechcela povedat hodnoty, ze to bolo dost vysoke????????????????
tak zhanam informacie a vcera som sa potesila, ked som si testovala moc a v pohode, ze sa len zblbol test a ako som si to tu precitala, tak ma to hned preslo, ked ste niektore mali moc ok a az z krvi to bolo vidno. zajtra si idem po listok k diabetologovi a mozem zacat s dietou...

loss
17. apr 2008

tanaba aj ja som mala velmi vysoke hodnoti no ako dietujem sme stale v norme tak sa netrap aspon tolko nepriberies a zase ta dieta da sa nie je to take hrozne
drzim palce nech to po diete ustupi 🙂

tanaba
17. apr 2008

Loss dakujem za povzbudenie. Ja si to teraz snazim utrias v hlave, lebo ma to dost zaskocilo.
Si z BA? ak ano, kde chodis k diabetologovi?
Uvidim, kde poslu mna. Ale za posledny tyzden som vraj bola uz stvrta. Snad to bude v tej strave. Ja som mala teraz dost stresy, tak som jedla sladke a hlavne ten tyzden pred testom. Snazim sa uz teraz upravit stravu, podla toho co som tu nasla. Inak ja som pribrala zatial len 5kg. Ani v prvom tehu som nepribrala viac. Tak ked tych 5kg schudnem tak budem na normalnej vahe 🙂

Robili Ti zase ten glukozovy test, alebo uz len krv kontrolovali?

loss
17. apr 2008

glukozu som absolvovala 2x a potom som chodila na odber krvi vzdy do hodiny po jedle
neboj bude dobre uvidis len trochu podietujes 🙂

tanaba
17. apr 2008

loss, to bude zabava.
My sme sa minule leto prestahovali do Senca, tak si to dochadzanie na krv hodinu po jedle neviem dost dobre predstavit. No co uz. Nejako to vymyslime.

adetka
autor
18. apr 2008

tanaba... ja som chodila... respektive este stale chodim... k diabetologicke na Antolsku... Listiakovej... a tam som kazde tri tyzdne isla na kontrolu... rano o siedmej na lacno odobrala krv... potom si sa mala najest... a po hodinke a pol opat odobrali krv... a o desiatej ti povedali vysledky... takze som nemusela nikam behat po kazdom jedle... ale iba na styri hodinky raz za tri tyzdne (teraz uz iba raz za pol roka)... 😉

deina
18. apr 2008

Liaa, gratulujem, to je dobra sprava! 🙂

annika
18. apr 2008

Ahojte! Liaaa gratulujem! Aj k odvahe tam ísť ešte raz! Aj ja by som mala, ale nemám odvahu. Kým kojím tak ani nechcem dietovať, aby som mala mliečko. Možno, že sa vyhováram, ale mne bolo vtedy strašne zle z toho "koktailu", a aj sa bojíímmm!!!!!

deina
18. apr 2008

Ani ja som zatial nenabrala odvahu, ist sa dat po porode skontrolovat. 😒 Ale kedze na to mam este tri mesiace, hadam sa pozbieram...

adetka
autor
18. apr 2008

annika, deina... nebojte sa 😉 ... velmi malo zenam prejde GD do normalneho diebtu... ked si spomeniem, kolko tehotnych chodievalo k mojej diabetologicke... a ze som tam takmer jedina "mlada" netehotna baba, co tam chodi po porode... vacsinou tam chodia starsi ludia... a par diabetikov, co to mali uz od detstva... 😉

na druhej strane... je epsie to zachytit... lebo viete, co robi neliecena cukrovka... 🙂

bojisek.4
18. apr 2008

mam tehu cukrovku mohu se kvam pridati jsem z toho tak trochu na nervy mam strah o mimiska a do diaporadny jdu az v podeli a jeste ke vsemu u dr. mi zjistili keto latky v moci vubec nevim co to ma za vliv a dr.mi to nevysvetlila tak doufam ze to nebude nic strasneho mate z keto letkami nekdo zkusenosti dekuji za odpoved

princeznicka.
18. apr 2008

ketolatky sa standardne najdu v moci u diabetikov.

bojisek.4
18. apr 2008

dekuji za odpoved a tedy je to spatne nebo se to pak vyresi dr. mi vyhrozovala nemocnici jestli se mi obevi pri dalsi kontrole v moci tak snad se to nejak upravi nebo ty stim mas nejake zkusenosti prosim

princeznicka.
18. apr 2008

Ja stym nemam osobne ziadne skusenosti,len studujem medicinu.

bojisek.4
19. apr 2008

princeznicka. dekuji i tak malo nekdy staci jinak preji krasny den 🙂

princeznicka.
19. apr 2008

ak budem vediet,rada ti vo vsetkom poradim 🙂

bojisek.4
19. apr 2008

dekuji mocinky musim jit prijdu pozdeji jeste jednou dekuji 🙂

tanaba
21. apr 2008

ahojte,

tak bojujem s obmadzovanim sladkosti a teraz ani ovocie nemozem, lebo mi zacala alergia. Aspon mi nic nechuti...Nechodili ste niektora k diabetologovi v senci - MUDr. Vlnieska. Snazim sa tam dovolat a nik to neberie. budem sa musiet zajtra vybrat na vylet...

BOJISEK ako si dopadla u diabetologa? Aj ja by som to uz chcela cim skor absolvovat. Snad sa tam zajtra dostanem.

tanaba
22. apr 2008

halo, Bojisek, dufam, ze je vsetko ok.

hlasim prichod od diabetologa. Zlaty bol. Mozem jest vsetko okrem sladkosti a veci z bielej muky. Aj cestoviny aj zemiaky.Dokonca aj jogurt, sice biely, ale nemusi byt nizkotucny. Jupiiiiiiiiiii. A ked mam oooooooooobrovsku chut na sladke, tak si mozem dat trosku osladeny tvaroh alebo vlocky a jasne, ze ovocie.
Babetku uz vraj nic nehrozi, ze uz je vyvynute to dolezite. Samozrejme, ze zarucit to nemoze. Ale uz by to malo byt ok. Problem moze byt iba, ze bude velke, silnejsia zltacka, problem s cukrom, ale ked si ustrazim hodnoty, tak to bude v poho.
Zajtra od rana berem krv z prsta nalacno a potom kazdu hodinu a 2 po jedle. To budem dopichana. a som zvedava ako sa mi to podari Mam 10 ampuliek.....

A v pondelok mam vysledky a uvidi sa co dalej. Ak to bude ok, tak si zopaknem pichanie do prsta kazde 2tyzdne a ak nie tak vraj inzulin si budem pichat, ale dufam, ze to nebude treba.
A ten glukozovy test mi nebude uz robit. Jupiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!
Tak som sa upokojila.
A ako odmenu som si dala celozrny syrovy croisant, mnam

luciferek
22. apr 2008

Ahoj holky, tak já měla taky těhotenskou cukrovku, kompenzovanou až od 32 tt, protože mě moje Mudr. na zátěžový test ani neposlala... přišlo jí to zbytečné a pak, když jsem skončila s hrozícím předčasným porodem ve 28 tt v porodnici, na test jsem se objednala tam, zdálo se mi, že je mi nějak divně vždy po ránu, když hned jak vstanu něco nesním a během dne, když jsem třeba dlouho nejedla, mi bylo taky na omdlení (ale jinak než klasické těhotenské příznaky), tak nějak vnitřně jsem to cítila 😒 a moje tucha se potvrdila 😲 . Někde jsem tady četla hodnoty po 2 hodinách, u mě byly 12 a tenkrát po telefonu, jak mi to sestřička kvapem volala osobně jsem slyšela druhou jak říká " ježíš, to je příšerně moc" no a já byla vystrašená jako blázen ☹ . Nakonec jsem držela příšernou dietu a trpěla hladem, zhubla 5 kg no a po porodu (6 měsících - dřív se to nedoporučuje kvůli kojení) jsem měla kontrolu na cukr OK 😉 . Takže holky, které to máte taky tak buďte v klidu 🙂 , ani Vanesska nebyla obřík, jak mě každý strašil, měla 2,80 kg a teď v roce a půl máme 9,5 a jsme obě zdravé jako řípy 🙂

luciferek
22. apr 2008

jen doufám, že se to u druhoho těhotenství opakovat nebude ☹ , ta dieta mi dávala zabrat 😀 a to jsem jí držela necelých 8 týdnů 😉

tanaba
23. apr 2008

luciferek super, ze ste obe aj Vanesska aj ty v poriadku. Ja mam este 2,5 mes. do porodu. Co som tu citala, tak naozaj tie babatka boli po tej diete skor mensie ako vacsie.

Nejako tu dietu zvladnem. Nastastie ide leto, v zime by to bolo horsie. Dnes si po kazdom jedle beriem krv a to pichanie do prstu ma "nebavi". rano som skoro odpadla, robila som to na dvakrat. Hlavne nech si nemusim pichat inzulin, to fakt neviem ako zvladnem. Ale ked clovek musi, tak si zvykne. Dufam, ze aj my budeme ok. Zajtra mam poradnu, tak dufam, ze mi urobi dr. ultrazvuk.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre