Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

bibi1711
4. mar 2009

Ďakujem veľmi pekne za povzbudenie. Dnes mi je teda všelijako, ale tak hádam to nejako zvládneme. Diéty sa nebojím, to zvládnem, len som potrebovala počuť, že ak sa diéta dodržiava,tak to spôsobí, že pre bábätko riziká miznú.
Ešte raz ďakujem, bude sedem....idem si dať teda večeru (zeleninový šalát s tuniakom 🙂 ).
Pekný večer.

riana
5. mar 2009

Ahoj Pegasa.Colu som pila hlavne na pokyn dokiho, pretože mám veľmi, veľmi nízky tlak a kávu nemôžem kvôli žlčníku. Poradil mi teda Colu. Celkom mi pomáhala, teraz je to však úplne iné. Mať curovku, núzky tlak a depky je naozaj hrozná kombinácia. Neviem ako to vydržím tie 3 mesiace čo mám ešte pred sebou. Ale snáď to pôjde rýchlo.

pegasa
6. mar 2009

Neboj Riana vsetko bude ok. Ja mam tiez nizky tlak a dokonca az tak ze ked mi ho doktor zmeral tak sa na mna otocil a povedal preboha vy este zijete? 😀 No a zvladli sme to aj bez tej coca coly len prosim ta nemaj depky to vobec neprospieva tebe a ani tvojmu babetku uvidis vsetko bude ok a za 3 mesiace sa tomu spolu zasmejeme co ty na to? 😅

bibi1711
9. mar 2009

Ahojte kocky,
potrebujem surne poradit. Uz som sem pisala, ze mi minulu stredu zistili tehotensku cukrovku. Ked som volala ku gynekologovi hned po teste, sestricka mi povedala, ze staci, ked dojdem do poradne ako sme sa dohodli, t.j dnes. Tak som dosla, doktor ma vsak neposlal ku diabetologovi, ale ze mam chodit do rizikovej poradne do nemocnice Ruzino, pricom ja chcem rodit na Antolskej. Tak povedal, ze ked si to vybavim, mozem chodit aj tam. Ked som sa spytala, ci ma neposlu ku diabetologovi, ze nie, to uz si odstrazi ta rizikova poradna. Stretli ste sa uz s podobnym postupom?
Dakujem za odpovede.

luciferek
9. mar 2009

ahoj holky, tak vás po delší době zdravím 🙂,
bibi, pokud já vím, tak u mé první holčičky jsem taky docházela k diabetologovi ne do rizikové poradny a to jsem měla hodnotu po 2 hodinách 11, takže docela vysokou, ale obešla jsem se ještě bez inzulínu,jen na dietěěě...
teď při druhé holčičce, kterou čekám jsem se u svého nového gynekologa již dopředu ptala, pokud cukrovku budu mít, tak kam mě pošle a on říkal, že v případě cukrovky kompenzované jen dietou budu chodit jen do rizikové poradny a v případě nutnosti podávat inzulín mě pošle přímo k diabetologovi, tak nevím 😒 asi to každý dělá trošku jinak, každopádně se neboj, oni to nezanedbají a ví co dělají 😉
Ale pro mě super zpráva, tentokrát těhucukrovku nemáme 😀 🙂 🙂 , jsem hrozně šťastná 😉

majaaaa
9. mar 2009

ahoj tehulky,chcem sa opytat na radu,lebo uz som z toho magor.robili mi test na tehu cukrovku,rano na lacno som vypila tu sladku vodu a po hodine mi zobrali krv.Dnes som si bola po vysledky a su patologicky zvisene 7.21.Niekde som sa docitala,ze po hodine je to v norme a po dvoch hodinach to je este menej,ale mne brali len po hod.Kazdej nam to robia inac,ja tomu uz nerozumiem. 😅

luciferek
9. mar 2009

majaaa, nevím, oni to dělají opravdu všude jinak...
u první mi brali krev nalačno, pak jsem vypila sladkou vodu a pak brali krev po hodině a pak po další hodině...
teď mi brali krev nalačno, pak jsem vypila glukozu a pak až za dvě hodiny další náběr krve... tak si pak vyber, ale myslím, že tvé hodnoty jsou ještě dobré... 😉

celine
9. mar 2009

Ja idem na cukrovkove testy tento tyzden a chcela som sa spytat, ci sa to da v pohode zvladnut. Mam prist nalacno a mne byva nalacno strasne zle. Sestricka mi povedala, ze tam budem musiet dve hodiny cakat, lebo mi potom budu robit odber po dopiti glukozy. Nebolo vam po tom sladkom zle?

zuzkaaaa
10. mar 2009

ahojte, ja som dnes bola na teste dalo sa to vydržať len to trvalo dosť dlho od 7ráno do 11som tam bola, mne namerali hodnotu po vypití toho sladkého nápoja 7,1 a lekár mi zakázal všetko sladké a pritom ako tu čítam tak maximálna hodnota je okolo 7,8 takže neviem,,,

celine
10. mar 2009

Dik Zuzi. Ja sa tiez bojim, ako dopadnem, lebo mam casto chut na sladke a nie vzdy sa dokazem zatat a nejest 😠 . No, to trvalo teda dost dlho, ja mam prist na 7:30 a povedali mi, ze to bude trvat 2 hodiny...tak snad tam neodpadnem 😒

kajkatn
11. mar 2009

Ahoj celine
Nemusíš sa toho vôbec báť, buď v pohode, lebo aj stresom sa ti môžu pozmeniť výsledky. ja som pri prvom tehotenstve mala zvýšené hodnoty pri prvom teste u gynekológa a potom ma poslal na DIA. Všetky ostatné testy boli v pohode, takže sa mi tehot. cuktovka nepotvrdila. Teraz čakám druhé bábo a ideme na "sicher" testy v pondelok.
Dôležité je, aby si 12 hodín pred testom už nič nejedla, pokiaľ možno ani nepila nič okrem vody, ak si smädná.
My sme si museli citrón doniesť samé a s ním to bolo znesiteľné. Každý robí testi inak ale v podstate je to v pohode.
Ani tá diéta nie je hrozná. Ja som ju držala len tak pre istotu, predsa len, chcela som byť vzorná a hlavne mať pokoj od doktorky na diabetológii. Veľmi nepríjemná pani, napísala mi do papierov, že som obézna, v 32 TT.

kajkatn
11. mar 2009

aby som nezabudla, tiež som sa riadila pomocou zo stránky "rodina.cz", ktorá je tu spomenutá (strana 65). veľmi mi to pomohlo pri určovaní dávok jedál, nikde inde som to pred dvoma rokmi nenašla.

milkusik
18. mar 2009

joooj moje žienky, ja už som z toho hotova. tiež musim dodržiavať dietu no horsie je ze z tych rad co mi poskytla sestricka velmi mudra nie som. prosim vas kto má nejaky konkrétny jedálnicek tak mi ho prosim vas poskytnite lebo ani neviem co mam dat do ust a bojim sa kazdeho susta. poviem vam ze v dnesnej dobe donosit babatko je umenie!!!!!

andreasek82
19. mar 2009

zuzkoooo oGTT - po požití 75g glukózy - sleduje schopnost metabolizovat glukózu, zajímá nás glykemie (hodnota krevního cukru) na lačno, která by měla být do 5,5mmol/l, dále glykemie za 60minut (do 8,8mmol/l) a za 120 minut po podání glukózy ( do 7,7mmol/l.

iinuska
19. mar 2009

Ahojte, aj ja mam gestacny diabetes, po dvoch hodinach bola hodnota 7,9. Pricom norma je 7,8. Takxe dietka. 😉

snehulienka
31. mar 2009

caute, raz za cas sem kuknem a furt nove baby. drzte sa a netrapte sa kvoli gd, to prejde, hlavne je mimi. myvsme posledny mesiac pichali inzulin...

ozi
2. apr 2009

Čaute baby, mne namerali po hodine 6,7, vraj len zvýšený cukor, ale mám si dávať pozor, žiadne sladkosti, obmedziť ovocie. Čo všetko sa môže a čo nie, poradíte mi? 😒

iinuska
2. apr 2009

ozi, ovocie mozes ale nie sladke,to su napr. banany, hrozno, prezrete ovocie. Mozes kyslejsie jablka, kivi,citrusy.No a ziadne sladkosti, sladene napoje.

ozi
2. apr 2009

Díky, lebo ja jablká milujem, sladkosti to zvládnem a sladené nápoje nepijem. Od akej hodnoty je to tehotenská cukrovka?

jaynee
2. apr 2009

Ozi, myslím, že máš opravdu jen trochu zvýšené hodnoty, tak se snaž jíst rozumně, ale netrap se nějakou moc dietou. Nejez sladké zbytečně, ale pokud občas budeš mít velkou chuť, nic se nestane! Já mám těh.cukrovku a dr. mi říkala, že ovoce můžu (ne zbytečně to hodně sladké) ale mám si ho rozdělit do víc malých dávek během dne a ne třeba sníst půl kila najednou. Jablka jím často, ale po jednom. 🙂

ozi
2. apr 2009

Jaynee dík, sestrička mi to povedala po telefóne, tak ma trochu vystrašila. A ako je to s cestovinami, ryžou a jogurtami? Možno blbá otázka, ale asi viete viac, ako ja.

snehulienka
5. apr 2009

cestoiviny len male mnozstvo aj ryzu.
jogurty som jedla aj ochutene...

snehulienka
5. apr 2009

odporucam po jedle si vytlacit citron, resp. biely grep, znizujju hladinu cukru

ozi
6. apr 2009

Jéééé, snehulienka, dík. presne som rozmýšľala, čo znižuje cukor. 😉 😉 😉

beruska113
6. apr 2009

Caute baby,
asi by nam doktori mali povedat co mozme jest, nie to, co nemozme. Tolko mi toho cez telefon povedala, ze vlastne netusim, co jest mozem. Asi mame zit len z lasky k babatkam 😀

inneska
13. apr 2009

ahojte babulky 🙂

čo ste tu už také skúsnejšie...bola som pred týždňom na oGTT, a mala som výsledok po 1 hodine 9,6 a doki povedal, že je to zvýšené, ale v pohode...mne sa to zdá moc..čo vy na to??? nalačno ani po 2 hodinách mi krv nebrali...nie, že by som dokimu neverila, ale nechcem nič zanedbať(nie vždy sa dá vo všetkom na doktorov spolahnúť)

ozi
13. apr 2009

Čau Ineska. Ja som mala 6,5 a povedali mi, že mám trochu zvýšený cukor a aby som si dávala pozor, čo papám, takže 9,6 sa mi zdá, že už je dosť. Nájdi si info na internete pre istotu.

inneska
13. apr 2009

ahoj ozi...viacerým ludom sa to nezdá, že je to moc..tak to zajtra pôjdem ešte poriešiť cez iných doktorov...a uvidím, ako pochodím..už som psychicky pripravená aj na dietku 🙂

atima
13. apr 2009

ahoj inneska ja som bola pre mesiacom brali mi trikrat krv aj moč, teda na lačno po hodine a po dvoch, na lačno a po hodine som to mala v norme no po dvoch hodinách sa mi to dvihlo na 7,82 a to je že vraj hranične. Kvoly tomu teraz chodim každe dva týždne na kontrolne gestačne testy teda beru mi krv aj moč na lačno a po hodine. Zatial to bolo v norme ale budem chodiť až do 38tt. No poznam tehulky, ktore kvoly velmi vysokým čislam gestačneho diabetesu sa museli začať pichať inzulin. Aj v junovkach taky su tak skus sa tam ozvať. No možem ti povedať že som od vtedy uplne zmenila svoj jedalniček a skoro uplne vylučila zo stravy všetko čo obsahuje cukor. A zvyšila som prijem zeleniny. Radim ti aby si to nezanedbala kvoly babatku. Može to sposobiť že sa narodi veľmi veľke a po narodení može mať problemy s dýchanim a rozloženim cukru v tele.

inneska
13. apr 2009

atima...moc dakujem, ja to nechcem zanedbať, keby som počúvala doktora, tak nerobím neč, ved mi povedal, že je to ok...ale nezdá sa mi to...preto si to chcem dať overiť aj cez iných doktorov...
o ´diete´(teda zdravšom stravovaní) som už si toho počítala dosť, viem čo to obnáša, a viem aj to, čo to môže spôsobiť bábätku..a to mi ide...o jedného synčeka som už prišla, tak rozhodne nechcem riskovať život alebo zdravie druhého...
a to je ešte aj otázne, že či som nemala aj v prvom tehu cukrovku, lebo to som mala tiež výsledky ´dobré´ ale neviem, aká bola hodnota...to som dokimu verila..teraz sa bojím všetkého a mám strach...tak radšej preverujem..
malý s ami narodil s hmotnostou 4,65kg a mal vrodenú srdcovú vadu(aj to môže niekedy cukrovka spôsobiť)...len to som nevedela, ale mal to vedieť doktor...ale ten to nejako berie na lahko... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre