Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ewulin
15. apr 2010

tak po obědě 7,3...už nebudu jíst vůbec 😝 ...já to holky nechápu-nikdy jsem neměla nadváhu,nejedla jsem sladká, žila relativně zdravě..za 45 minut budu měřit po večeři...měla jsem rajčatový salát a půlku kornspitze...já už fakt nevím kde si mám co ubrat.

mně ten zátěžový dělali tak, že jsem přišla na 7,vzali mi krev,pak jsem vypila půllitru toho sladkého hnusu,za hoďku odběr a pak za další hodinu zase odběr,výsledky- na lačno 4,7, po hodině 9,5 a po další hodině 6,4..

ewulin
15. apr 2010

já už asi z hladu ani neumím psát😀...sladké,ne sladká 😀

mamina
15. apr 2010

Jo,doktorce prostě řekni,že jsi byla nemocná a spala.Ona k tomu přihlídne.A taky se koukni na složení léků,který máš.Třeba antibiotika,který jsem měla já,obsahovaly sacharidy.. 😠

ewulin
15. apr 2010

Po večeři 5,4🙂, jupííí,sice mám trošku hlad,ale dám si ředkvičky 😉

lenocka84
15. apr 2010

joooj chcela by som si zmerat cukor, a kurnik nemam glukomer, tak zajtra idem obehat diabetologov tu okolo, a som zvedava ako dopadnem

ale tak snad pomelo ako druha vecera je v pohode

syraell
15. apr 2010

Tak ja se po veceri vesla presne do limitu - 7,3, ale obvykle mivam tak 6, takze na tom co psala lenocka84 urcite neco bude...
Zjistila jsem, ze jsem asi masochista - dneska jsem dobrovolne cucela na dokument o vyrobe zmrzliny 😝

ewulin
16. apr 2010

Krásné dobré ránko, tak jak po snídani? Syraell tak já bych asi u takového dokumentu olizovala obrazovku 😀 😀 😀

jaruska8
16. apr 2010

Ahojte babenky, idem raňajkovať údenú makrelu a celozrnný špaldový chlieb. Dnes si uvarím kapustnicu. Hríby sú úplný zázrak inak. A ozaj, u nás vykuklo slnko, hneď mám plno energie!! 😀 😀 😀 😀

ewulin
16. apr 2010

Jaruska8: tak tedy přeju dobrou chuť 😉 ...u nás je pořád ošklivo...jo a po snídani 7,1 😖

jaruska8
16. apr 2010

Ewulin a čo si papala???? Aj si mala možnsť sa trochu hýbať??? To je po dvoch hodinách?

berucka
16. apr 2010

Ahojky, ja necelú hodinu po snídani 6,6 a to som dnes skúsila experiment a nedala som si ako tradicne chleba so zeleninou a napr. tuniakom alebo sunkou, ale dva kusky strudle, co som si vcera upiekla. Bola uplne bez cukru, len s jablkami, skoricou a vlasskymi orechami. Trochu som sa bala, lebo som si myslela, ze dva kusky budu moc a ono uplne v pohode! K svacine si kazdy den davam bielu Activiu, do ktorej si nakrajam bud to jahody alebo kiwi. Ak som hladna medzi tym, tak mam nakrajany kalerab (kedlubnu) a to ma zasyti. Tu strudlu fakt odporucam, ani nie je poznat, ze je bez cukru 😉

jaruska8
16. apr 2010

Berucka, tak to je super!! 😉 Ja som zvedavá na tú makrelu a na nový chlieb, čo to urobí. 😉

berucka
16. apr 2010

Ryby absolutne nedvihaju cukor, mozes ich zjest, kolko len chces. Uz som skusala pangasia na obed, matjesy v oleji, tuniaka vo vlastnej stave a po hodine vzdy perfektne hodnoty. Len je treba vzdy menej chleba a radsej sa dojest zeleninou. Presne tak to funguje s akymkolvek masom, kuracim, hovadzim.... Minule som zjedla poriadny kus kurata a k tomu len jednu kopku ryze a kopu zeleniny a hodinu po jedle som mala len nejakych 5,6 🙂

jaruska8
16. apr 2010

hej, viem, tiež mávam super hodnoty po rybách, len ma zaujíma, či ten chlieb bude OK, aj ke´d som si dala len jeden krajec a počítala som si až 60g sacharidov, čo som samozrejme nedodržala, boli ich tak max.30g a ešte som si ani zeleninu nedala, ak budú hodnoty ok, TAK NABUDúCE TO MINIMáLNE PARAJADKA ISTí. 😉 😉

ewulin
16. apr 2010

holky,já vám ty hodnoty fakt závidím,ale v dobrém samozřejmě...já jsem snídala jeden a půl kornspitze s rajčetem a ředkvičkou...myslíte,že je to nezdravé? Za jak dlouho se vám ty hodnoty co jste začaly držet tu dietu upravily?

jaruska8
16. apr 2010

Ewulin, kornspitz môže byť prifarbený karamelom, aby vyzeral tmavšie. Ja si radšej volne predávané pečivo nekupujem, ale radšej balený chlieb, nie je to síce tá super chuť, ale aspoň viem, čo v ňom je. Na raňajky mávam max. 60g sacharidov, čo znamená, že si dám 120g chleba, ale to by som si už nemala dať nič sacharidové, tak si dám 80g chleba, k tomu syr, rajča, uhorku, šunku a pod.

ewulin
16. apr 2010

Je jarus díky moc...já právě bojuju s tím jídlem teprve od středy a pořád nějak nevím jak na to☹...tak myslíš, že balený žitný chléb bude ok?a k tomu jednomu krajíci si můžu na večeři dát teda tak jako ty tu uzenou makrelu?a kolik si jí můžu dát?a už jsi se měřila po snídani?nebo za jak dlouho se měříš,já musím po hodině. Jeee a teď jsem tě zavalila otázkami🙂

berucka
16. apr 2010

ewulin, ja tu dietu drzim este len treti tyzden. Raz mi ta hodnota po ranajkach vyskocila az na 10.1 a to som si dala len tri malinke kusky bieleho peciva s maslom a k tomu zeleninu. Neviem, co to zapricinilo, ale ostala som v soku. Tak som si prestala kupovat biele pecivo (ako rohliky a housky) a kupujem si len chlieb (bud ten obyc., alebo vicezrny) a je to bez problemov. V zelenine sa nijak neobmedzujem, davam si kludne rano paradajku, uhorku, salat, redkvicku... co prave mam a na co mam chut. Chleba si ale dam len tenucky platok, tak cca tych 80 g + maslo a vajicka natvrdo. A az na ten jeden ulet si tie hodnoty po snidani drzim okolo 6-7 (hodinu po jedle). V dia poradni mi este poradili, ze ak to po ranajkach vyleti, tak si mam ranajky rozdelit na dve porcie a tu druhu zjest az o hodinu. Ale zatial to teda nebolo treba, nastastie!
Zo zaciatku som sa z toho rutila, ale teraz vidim, ze sa to fakt da, je to len o sebadiscipline a o odskusani, ze co ako na Teba funguje 😉

ewulin
16. apr 2010

Holky já vás nemít, tak se z toho asi picnu...já jsem si šla pro ty výsledky naprosto jistá,že jsem v pořádku a do toho takový šok...já vím, že jsou na tom lidi hůř,ale stejně mně to úplně překvapilo,že zrovna já...a máte taky takový hlad mezi jídly?jíte v těch 3 hodinových intervalech, tak třeba když si dáš snídani v 9, tak svačinu ve 12 oběd až v 15???

ellysa
16. apr 2010

ewulin, nemala by si byť hladná, mňa sa na to doji stále pýta, či nie som hladná, ak áno, prejedz niečo malé ešte medzi tým, zeleninku, biely jogurd, jablko...hladovať sa nesmie

jaruska8
16. apr 2010

Ewuli, hej, radšej si kupuje ten balený. A makrelu zjedz aj celú, v rybe ako aj v ostatnom chudom mäse nie sú sacharidy. Napr ja som si urobila kuracie prsíčka na hríbikoch a to som mohla jesť na tony. K tomu trošku ryže, max. 120g a šalát. Mňam. ešte som sa nemerala, ale teraz idem, hne´d dám vedieť. 😉 Takže po 1 hod je to 4,8. Mne povedali sa merať po dvoch hodinách, ale ja to niekedy nevydržím a šup ho aj po hodine. 😉 😉

ellysa
16. apr 2010

píšem ako maďar -jogurt, tie 3 hodinové pauzy, sú medzi hlavným jedlom, takže ak si po dvoch hodinách hladná spapaj niečo

jan12
16. apr 2010

Ahojte, ja este glukomer nemam, lebo idem v pondelok na zatazovy tes. Chcem sa spytat maslo jete iba rastlinne rama atd., alebo jete iba syr. Ja som chlieb vyradila, jem iba grahamove pecivo. Inak dobre cukor moze stiahnut kysla ryba - co vy nato 😒

berucka
16. apr 2010

🙂 je fajn, ked clovek vie, ze v tom nie je sam! Tiez ma tie vysledky prekvapili, do vtedy absolutne bezproblemove tehotenstvo a zrazu toto! Ale na druhu stranu aspon teraz budeme chvilu zdravo zit, nie?! 😉
Ja este chodim do prace, takze snidani mavam uz o pol siedmej a snazim sa ten interval 3 hodin dodrziavat. Aj cez vikend vstavam najneskor o pol osmej, aby sa mi to moc nenatiahlo. A medzi jedlami v pripade nudze jem ten kalerab (kedlubnu) alebo redkvicky, pripadne si zobnem slnecnicove seminka (nie moc!) Zo zaciatku som trochu trpela, ale teraz uz mam pocit, ze sa to da vydrzat. Daj tomu este chvilku, uvidis, ze si tiez zvyknes 😉

jaruska8
16. apr 2010

No, had nemá byť. Ja sa snažím dodržať týie 2-3 hodiny medzi jedlami, najviac 4. A medzitým si dávam oriešky, pol jablka, kiwi. Snažím sa veľa piť a super je už spomínaná voda s citrónom, ten dokáže zázraky. Inak ja si nalačno dám práve tú vodu s citrónom a tým zapijem vitamíny, potom hne´d raňajkujem.

berucka
16. apr 2010

jej, to bolo pre ewulin 🙂

ewulin
16. apr 2010

Já jím floru light, přímo na ní je napsané, že sacharidy 0g...tak dneska na oběd bude kuřecí na žampionech+trošinka rýže+salátek...a na večeři zkusím tu rybku...
A kolik vám řekli, že jsou hodnoty v pořádku?Mně doktorka řekla,že do 7...

jaruska8
16. apr 2010

Ja tiež ťahám asi tretí týždeň, zo začiatku boli aj slzy a stresy, ale je to len zvyk. na sladké som už nejak imúnna. 😉 😉 😀

jaruska8
16. apr 2010

Aj mne, že sedem, ale po dvoch hodinách, s tými hodnotami sa už radšej nezaoberám, každému povedia niečo iné. 😠 😠 😠

jaruska8
16. apr 2010

Inak, ak máš Ewuli rada aj maslo, normálne, tak to môžeš, to je v poho!! 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre