Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

berucka
3. máj 2010

asi je to fakt ako píše beruskaveruska, pracovisko od pracoviska má iné metódy. Mohli by si to ujednotiť, ale mojím šomraním to asi nedosiahnem 😖 No nič, hlavne, aby sme sa všetky dostali do nám predpísaných hodnot 😉

jaruska8
3. máj 2010

Hm, čiže oni uprednostňujú... Ale, to ešte neznamená, že po dvoch hodinách to nemá žiadnu výpovednú hodnotu. Ja si jednoducho nemôžem začať zapisovať hodnoty aj po hodine aj po dvoch, veď to by bolo prúžkov a prúžkov a kto to zaplatí, veď už teraz som si sama dokúpila, lebo napr. nalačno si meriam len sama od seba, to mi ani neprikazujú, snažím sa naozaj poctivo jesť, v reštike si objednávam zásadne len šalát alebo lososa na grile. Do Číny by som ja osobne nešla, oni aj zahusťujú a podobne. Verím, že sú to odborníci, akých u nás v meste asi ťažko nájdem, ale tak, keď aj oni pripustili, že aj po tých dvoch hodinách sa to dá, tak to už nebudem meniť. Zajtra idem na kontrolu, uvidím, čo mi tam povedia. 😉

jaruska8
3. máj 2010

Berucka, jasné, prosím ťa, veď toto ma vytáčalo naprv!!!!!!!!! Že všetkým, ale naozaj všetkým nám povedali niečo iné, niekomu ani glukomer nedali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠

berucka
3. máj 2010

jasné, nemožeš si sama zrazu zmeniť pravidlá, keď Ti to nakázali inak. To chápem, šlo mi len o princíp, že prečo je to všade inak?! Ešte som niekde našla, že tá doktorka píše: Podle našich zkušeností, je u žen s těhotenskou cukrovkou nejvyšší glykémie po hodině po jídle.
...no a to je to, kam som svojím príspevkom mierila. Že možno si monline myslí, že je v pohode len preto, že si to meria vždy až po dvoch hodinách a že ono po tej jednej tá hodnota može byť vyššia.
Ja mám průžkov dosť, tak sa niekedy skúsim zmerať po dvoch hodinách (napr. práve keď mi tá prvá hodnota ustrelí dosť vysoko), že ako to dopadne... len zo zvedavosti 😉

berucka
3. máj 2010

To si vobec neviem predstavit, keby som ten glukomer nemala! Síce niekedy o jeho výpovednej hodnote pochybujem, ale aspoň ako-tak sa ním dá riadiť. Bez tej vecičky by som bola stratená a asi by som radšej hladovala, len kvoli obavám, lebo by som úplne strácala prehľad o tom, čo može a čo nemože bábatku škodiť 😖

jaruska8
3. máj 2010

Dobrý den, paní doktorko,

mám těhotenskou cukrovku na dietě a chtěla bych se Vás zeptat na přípravek Diaval Extra - zda je možné ho v těhotenství používat. A dále zda mohu použít sukralózu jako sladidlo pro přípravu nálevu na zeleninové saláty, tedy ne k velké spotřebě (např. doslazování čaje atp.).
Děkuji a přeji hezký den.
Diaval můžete. Co se umělých sladidel týče, obecně v těhotenství nejsou doporučena - není znám jejich potenciální vliv na vývoj plodu. Zdá se, že sukralóza patří k těm lepším - tedy můžete, ale s rozumem.
Krejčí

berucka
3. máj 2010

Máte niektorá skúsenosti, ako fo funguje u tehuliek s GDM po porode? Niekde som čítala, že nám bábatko vezmú na vyšetrovanie preč a dostaneme ho až na druhý deň, je to pravda? Nemožu sa tie vyšetrenia robiť priamo na izbe s matkou? Alebo to má zase každá porodnica inak? 😖

berucka
3. máj 2010

Jaruška8, Tebe tie umelé sladidlá nedajú pokoj 😉 Už si nejaké vyskúšala?

jaruska8
3. máj 2010

Mňa umelé sladidlá netrápia, podľ mňa už len ich názov, že umelé znie nepríťažlivo, len som sa začudovala, že nejaké to sladidlo pani doktorka berie ako, že sa môže. Toť vše. 😀 😀 😀

syraell
3. máj 2010

Co jsem slysela, tak to mimcu udelaji vramci standartniho rozboru z paticky, kterej se dela vsem mimcum. Rozhodne neni duvod, proc by ti ho meli dat az na druhy den...jedine pokud by melo mimco hypoglykemicky sok, tak by to zrejme museli resit kapackama...

berucka
3. máj 2010

Díky syraell, to si ma potešila. Musím sa na to ešte v Podolí spýtať, keď ma tam preradia do poradne, aby som si mohla byť istá. Lebo v opačnom prípade by som asi napísala ešte pred porodom nejaké prehlásenia, že ho chcem mať pri sebe hneď (za predpokladu, že nebudú nijaké vážne komplikácie).

radula75
3. máj 2010

Ahoj holky,právě jsem dorazila z kontroly a v pátek mi nejspíše nasadí inzulín,objevuje se mi aceton.Snažila jsem se mít dobré profily,ubírala pečiva,ale neměla jsem pocit,ž ebych hladověla...Mám si udělat profil zítra ve čtvrtek,jíst trochu víc a pak se uvidí..
Tak jsem se chtěla tomu inzulinu vyhnout ☹

jaruska8
3. máj 2010

Radula, to ma mrzí. 😒 Ja som už tiež z tohto na prášky, ráno som si dala krajec celozrnného chleba, paradajku, syr karičku a mladú cibuľku a po hodine sedenia pred PC som mal 6,4, čiže dobré, len si nie som istá, či som toho zjedla dosť. Ja si nejak na to rozdeľovanie raňajok neviem zvyknúť, som doma a neskoro vstávam. 😒

radula75
3. máj 2010

jaruska8 myslela jsem že aceton se objeví pokud tělo hladoví přes noc,dávala jsem si i druhou večeři,snažila se vše upravovat ať mám dobré výsledky,za měsíc jsem měla jen 2 výsledky nad limit,a stejně se tomu nevyhnu.Někdy už to asi více ovlivnit dietou nejde...

jaruska8
3. máj 2010

Tak ja už naozaj nechápem, pred mesiacom som aj ja mal v moči acetón, vtedy ma zdrbali, že nemôžem hladovať a pritom mi absolútne nič nevysvetlili. 😠 😠 😠 A môj gynekológ mi povedal, že acetón naozaj znamená, že hladujem a že dieť si berie moje zásoby. Ale dieťaťu to neubližuje, teda, že ono si zoberie všetko, čo potrebuje. Teraz som už aj ja z tohto všetkého len nervózna. Výsledky mám aj ja po meraniach dobré, ale ten acetón si ja neviem zmerať sama. 😠 Tiež nebývam hladná. 😒

radula75
3. máj 2010

držím palečky at máš výsledky v pořádku....
já jsem zvědavá na zítřejší profil,ale určo dostanu inzulin. cukrovka se prý zhoršuje až do konce

jaruska8
3. máj 2010

Radula niekedy sa zhoršuje, ale nie u každého, ja ti tiež držím palce, bodaj by si sa tomu inzulínu vyhla. 😒

jaruska8
3. máj 2010

Tak a dve hodiny po jedle 4,3, takže teraz sa pýtam, mohla som si dať viac chleba???? Ktovie, čo by mi ukázalo po hodine. Berucka, máš pravdu, tiež to je dosť nelogické. 😠 😠 😠 😠 Jednoznačne sa zajtra opýtam. 😒

emers
3. máj 2010

čau holky,
po delší době zdravím 🙂
jé, zdarec beruskaveruska!!! 🙂

já jdu na větší kontrolu na diabetologii zítra a na měření mimča - UTZ a větší gynekologickou prohlídku v pátek, tak doufám, že bude vše v pořádku 🙂
Mně ten inzulín zatím už 3x zvedali, tak uvidíme jak se jim to bude zdát s přibývajícími týdny.
Někdy se už tomu inzulínu vyhnout nedá a je to dle mě lepší než ty výkyvy!!! 😉
Mimču to absolutně neškodí, právě naopak, ten inzulín jde jen "do vás", ne "do mimča"... přes placentu se vůbec nedostane...
TAk se toho zbytečně nebojte, já teda jsem na inzulínu daleko víc vklidu než když jsem byla bez něj a lítalo mi to daleko hůř, i při té dietě...

emers
3. máj 2010

jaruska: asi mohla, vždyť to jsou nízké hodnoty... vypadá to, že to nemáš tak špatné 🙂 já bych si teda ráda naložila víc 😀 😉

beruskaveruska
3. máj 2010

emers ahoooj kolik jednotek ted pícháš??? já 7-6-5-8, ale někdy to upravuju a jedu 8-7-7-8 a je to lepší jsem s inzulínem v poho to je pravda než se stresovat dietou, ale mě spíš štve to, že ten inzulín budu muset mít asi i při kojení a to bude vopruz neb furt hlídat jídlo a hodiny to mě sejří už dopředu 😠

emers
3. máj 2010

beruskaveruska: no já nemám ZATÍM! tu dávku na noc jakože do rána... ale hrozí mi ji taky dát... takže zatím snídaně 5, oběd 7 a večeře 6
ale dietu teda musím dodržovat stopro neb jsem zkusila třeba trošku chlebíka navíc a hnedle bác ho skoro 11 i s inzulínem 😀
ale teď jak jsme měli ty oslavičky o víkendu, tak jsem si taky připíchla víc 😝 a dala si trošku víc určitě a neměřila jsem vůbec, bo bych z toho pošla z těch hodnot asi. Ale tak jeden víkend to nehrotí 😉 Fakt jsem víc v pohodě, jako co no, dítko je zcela v průměru, takže uvidíme co dále a víc pro to fakt nemůžu udělat. I ty jsi mi pomohla to nehrotit, dodržuju, ale nestresím!!! když hodnota vyletí... však zas spadne ne!? 😎

beruskaveruska
3. máj 2010

emers nemá cenu hrotit je to zbytečnej stres a ten taky zvedá cukr a zkresluje profil. já už to mám na praku 😀 fakt malá je akurátní není obřík což je důležité a mám před sebou max 14 dní tak to vydržím 🙂

minule jsem si dala ke snídani pidi krajíček chleba suchý s jecním plátkem šunky a rajče a pak jsem měla 8,3 no tak má cenu se stresovat nemá

mateta888
4. máj 2010

Dobré ránko 😵
tak já dnes dělám profil, jsem z toho fakt na větvi. 😝 No samo jsem na to hned na to zapoměla a ráno jsem zapila prášky sirupem, ale nebyl moc sladkej ale neměla bych ho vůbec, jenže mě ty čaje už lezou krkem a na lačno jsem měla 5,5 takže hrana. Ted nevím jestli z toho sirupu a nebo jsem ten případ, že vyšší tt tak mi to půjde nahoru. určo dám vědět 😝 jak to dneska budu mít.
Ale stejně je naprd, že ten glukometr mám jen jednou za trři týdny a nějaký vychytávání co mi zvedá cukr a co naopak poněkud nehrozí 😒

zdenda6
4. máj 2010

ahojte ja som tiež mala tehotensku cukrovku držala som dietu aj tak som mala hodnoty od5.5 do 9,7 babetko važilo 4700ga53cm mala som ho v38týž. a bolo zdravé teraz ma 5mesiacov a važi 9110g a69cm inak je zdravý,počas celeho tehotenstva som pribrala 7kg ale važila som 104kg tak preto. teraz som v poriatku bolo to len počas gravidity.ale je dobre držať dietu inak by to bolo ovela horšie babo nabralo až posledný mesiac na vahe inak bolo stale v norme. 🙂

jan12
4. máj 2010

Caute dievcata, bola som na kontrole u diabetologa - po hodine som mala 6,23 - vybavila ma sestricka, ze je to dobre mam drzat dietu - spytala sa kolko vazim aky som mala tlak v poradny s lekarkou som ani nebola - hroza. 😠 Chcela som sa jej opytat na nijake veci, ale bohuzial. Glukometer nemam, takze len tapem.
Povedala som si, ze sa nebudem stresovat 🙂 pristupom k tehotnej zene. Dufam, ze moja mala je vporiadku.

zdenda6
4. máj 2010

mala som cisarsky2krat prvé babo bolo dievča pred 10rok.vaha5270g a55cm

radula75
4. máj 2010

tak jsem dnes posnídala celý rohlík graham jak chtěla doktorka,prý jím málo a hladovím a po hodině 9,6 inzulin mně v pátek nemine

jan12
4. máj 2010

radula75 - to mas fakt vysoke hodnoty, ja som vcera ranajkovala grahamovy rozok potrety s ramou a platkom debrecinky + redkvicka 3 ks a po hodine 6,23. Ale neviem ake mam hodnoty po obede - dufam, ze mi to moc nelieta. Neboj ten inzulin asi musis mat, ved k tomu babatku sa nedostane 😉
Dievcata, ake mate skusenosti s omackou. Svokra vcera varila sosovicovu omacku - trosku som si dala a ktomu uvarene vajicko + grah. rozok. Ten rozok som asi nemala ze?

mateta888
4. máj 2010

Tak já má m dvě hodky po snídani 5,2 . 😀 Měla jsem krájíček chleba s máslem a cibulkou. jsem zvědavá jak to bude po obědě.

zdenda : ty brdo ty jsi měla vážně veliký děti. Malá měla 3,3 kg a měla jsem co dělat 😅 . Ted to vypadá tak ''podle tabulek'' takže cukr zatím nemá vlil.jsem byla minulý týden v poradně tak jsem ji tam vyspovídávala

radula : to máš dost vyssoký a než se takhle nervovat a nervy jsou kolikrát horší jak nevím co tak radši ten inzulín a budeš v poho. já se tomu chci vyhnout, protože bych nemohla rodit tady, ale až v Olomouci a to by za mnou asi každý den M s malou nejezdili. 🙄 Takže mám motivaci. No uvidíme, sice to utíká ,ale dokonce ještě relativně daleko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre