Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

bibi78
26. jún 2009

samsulka, ja teda dufam, ze tych 5 kg nebude moj pripad... ale hovorim si, ze nech je len zdravy 😵 , ked budem musiet porodim aj 6 kiloveho... 😉, ale snad to nebude take zle... 😅 ... manzel siel cisarskym, ale ja byvam v Belgicku a tu sa preferuje prirodzeny porod, samozrejme, pokial porodnik uzna, ze su mamina a dieta toho schopne a myslim, ze uz aj u nas doma sa to zacina preferovat, pokial nie su ine komplikacie. cisarsky je povazovany za klasicku operaciu. ale je pravda, ze mi vela ludi hovori, ze mam velke brusko, vraj ci necakam dvojicky alebo ci uz budem rodit... ja som mala brusko uz od 2. mesiaca, takze maly naozaj rastol od zaciatku, aj ked som vobec v 1. trime nepribrala. ale gynekolog mi zase tvrdi, ze mam brusko uplne priemerne, aj maly ma zatial priemerne rozmery... no uvidime...

samsulka
26. jún 2009

bibi,tak to je jasný pro mimi uděláme všechno,ale jenom ta představa 😖 😲 mě děsí. Já měla 2500g jak jsem se narodila takže nic moc doufám,že bude po mě a to mě mamka přenášela.
Já zase nemám žádné extra břuško, mě vyskočilo až ted v 6. měsíce tak ze začátku pořád jsem si říkala zda jsem vůbec těhotná 😀 😀 😀 moje dr. mi minula říkala kde jsem nechala břuško, tak uvidíme jak to půjde ted s cukrovkou, ale i když nepatřím mezi chudasy tak se všichni diví,že teda na mě nic vidět není.

jsem se uklidnila po obědě 6,2 ufff to blbé ráno ted graho. rohlík už nechci.

ivuu
26. jún 2009

Hoj holky jste toho nakecali 😀 😀 😀

jste mě pobavily s tchýněma a koláčema 🙂 🙂 🙂 ja mámněco podobneho..tchýně hlidalal když jsme byla v dia poradně a pak jsme si ho šla vyzvednout a nabídla mi fidorku 🙂 🙂 hodná to žena 🙂 🙂

takyjsme si koupila digi váhu za 650 asi..no stejně jsem žadnou neměla...

miska taky bych si dalalpalačinky..uplně po nich šílím ☹ ☹

tak já musm zatukat..dr i sestry jsou víc než hodné a ochotné...a dokonce se mi poprvé dr omlouvala že jsem musela čekat cca 15 minut....žadné strašení ...

makyno teda stím acetonem to je pakarna..

taky musím přidat tekutin..měla jsme ho jen jednou při dietě kvuli lačnění na sulivennna..

holky ja mam quinnyho 3kolku ajsm spoky..předtím jsmeměla x-landera..4kolku ..je to samo o zvyku..ale dá se to...

eveno a tchyně chtěla vnuka jo?a o vnučku nestojí?pinda

😠 😠 😠 😠 a ty ponožky bych ji narvala do chřtánu...

samsulka
26. jún 2009

Ivu, kde se couráš? to je to tvoje vyspávání do odpoledno,co? 😀 😀 😀

jak koukám ty tchýně jsou všechyn stejný, moje jak jsme byli u ní dala manžovi roládu no a já jen blahem slintala, moje mamka mi aspon koupí Bebe ty se prej můžou.

ivuu
26. jún 2009

samsulka...ja ráno valila do řeznictví pro maso na zítřejší oslavu...mates +já slavíme narozky teda on je měl už v nedělu ale nebylo počasí....

a pak jsme jela do tesca na mega nakup... a pak jsme něco ukuchtilamatesovi a pakjsme sebou švihlaja statá a spala a spala...tenkonec je fakt děsnej...

evena
26. jún 2009

nechápu proč sou tchýně tak zákeřný, možná protože sme jim ukradli synáčky 😠
ivou njn chtěla kluka, nevím proč ... sama vychovala dva kluky + má dva vnuky, tak sem myslela že vnučka se bude mít jak princezna ... nevím, možná to příjde, ale až po porodu, ona se moc nezajímala už když sme pohlaví nevěděli a po tom co sme jí to řekli zájem uplně opadl a to se vídáváme několikrát denně, měla strašnej zájem jen o to, jestli je dítě vpořádku po zdravotní stránce jak sem byla na těch triple testech, to se furt vyptávala, ona totiž nesnáší postižený děti, hnusně o nich mluví, mrcha 😠
ona možná i počítala s tím že děti mít nidky nebudeme, snažili sme se dlouho a teď si je vědomá toho že jí můj přítel nebude dělat takovýho poskoka jak jí dělá teď

samsulka
26. jún 2009

Ivu,teda to máš co dělaT, no nezávidím ti to,ale nás to asi čeká na podzim mají nám dělat okna tak počítám,že to vyjde jako naschvál jak se malá narodí a já se z toho pos...u.

eveno,tak to moje tchýně vidí jen dvojčata od švagrové nikdo jiný neexistuje, žije jenom pro ně a to už má jednu vnučku,ale dvojčata od malička prostě byli jako něco pobožného někdy se mi z toho zvedla kufr. Já je mám moc ráda jsou fajn,ale dělat z nich to co oni dělaj je hnus, na naše se ani nezeptá jak se máme nebo vše ok jen když něco řeknu vyjede po mě jako minulý týden nebo tento? že jsem řekla,že chodím na diskuzi za holkama, které mají stejné trápení a ta rudla jako po mě jela,že se to nemá a kdesi cosi no .... škoda mluvit.

amulet
26. jún 2009

Holky, už jsem sem psala. Myslela jsem ze začátku podle hodnot, že ten oGTT byl úlet, ale od toho 28.tt se to zhoršuje. Překročila jsem 7,8 po jídle jen 2x, ale jím pořád míň a míň a mám docela hlad. Po snídani s jedním krajíčkem chleba mám 7,5 a po salátu k večeři 7,3... Tak se děsím, jak to půjde dál? Zhoršuje se Vám to? Nebo je to pořád stejný?
Na kontrolu jdu v úterý. Já nevím, jestli si takovýmhle přístupem neodděláme tu slinivku. Placenta bojuje se slinivkou, pak se vyčerpá a po 40 mám diabetes 2.typu. Nebylo by lepší jít na inzulín a té slinivce trochu pomoc?
Chodíte častěji na UZV, aby se zjistilo, jak rostou miminka a na průtoky krve pupečníkem? Naše mimi bylo v 23.tt o měsíc pozadu (což na GD nenapovídalo), teď jsem byla na kontrole v 27.tt, ale to ji neměřil, takže nevím a na kontrolu na gyndu jdu až v 31 tt, tak mám trochu strach.
Jo, a dělali Vám všem ten "dlouhodobý" cukr? Glykovaný hemoglobin? Mně totiž ne.
Omlouvám se za spoustu otázek, ale začínám mít o miminko strach.

amulet
26. jún 2009

Tedy, v 23.tt bylo o týden pozadu, omlouvám se...

samsulka
26. jún 2009

Amulet, co já vím tak postupně jak mimi roste se tomůže zhoršovat a pokud budou výsledky blbé a vysoké tak asi pak ten inzulín já se v tom až tak zase nevyznám. Možná, že jíš tak málo to máš vysoký já už někdy z toho pakatím,holky ti určo poradí více.
Já jdu poprvé od cukrovky na gyndu v pondělí tak nevím co a jak bude dál,ale nechci chodit ještě na ty UTZ už tak je to pro mě těžký no ale když se bude muset jít nedá se dělat nic.
Taky jsme měli malou o něco později,ale ted nevím měsíc jem nebyla na poradně.

amulet
26. jún 2009

Samsulko, díky. Já už taky moc nechápu...
Snad budou miminka v pořádku. Protože podle velikosti mimi by se mělo poznat, jak ta cukrovka je vážná a jak na plod působí. A ještě stav těch cév v pupečníku.

misule82
26. jún 2009

Zdravím holky po dnešním celodenním lítání po doktorech.... no a jak jsme dopadli. V rizikové poradně je vše v pořádku, váhu mám pořád stejnou (po čem taky přibrat že jo) a CS už je 4, ale prý je to v pořádku.
Utz taky dopadl dobře.... dnes jsem 33+0 tt a malá je dle utz 33+3 tt a váží asi 2,1 kg, kontrolovali také průtoky a vše ok. Zatím se roste, jak má 🙂 tak jsme moc rádi

no a v dia poradně: glyk. hem. se oproti minulému měsíci zhoršil z 3,4% na 3,6%... tak nevím, co to pro mě znamená, jestli to zvládnu bez inzulínu až do konce. Ale jsem docela v šoku z přístupu doktorky.... říká, že to mám udržet na dietě i kdybych pak něměla nic jíst.... takhle přímo to teda neřekla, ale zaobalila to tak, že třeba v Ústí nebo v Liberci jsou na těhule s cukrovkou hrozně přísní a že ty holky pak třeba padaj slabostí z hladu, že jim ty sacharidy úplně seškrtaj v jídelníčku (fakt mi to tak řekla), no můžu vám říct, že tohle mě úplně zvedlo ze židle, byla jsem z toho tak paf, že jsem za chvíli vypadla.
No ale aspoň jsem vyfasovala proužky zadarmo 🙂

evena
26. jún 2009

sam 😀 nemáme stejné tchýně?
amulet já teprve s dietou začínám, takže ti neporadím, v poradně sem byla teď 19. a to odpovídala velikostně tt a do další jdu až za měsíc, taky se mi to zdá pozdě na to že by mě měli víc hlídat si myslím 😒
misula, zajímavý přístup ... hlavně že těhotné by měli jíst pestře a tohle teda nechápu, z čeho pak to mimčo bude živo?

misule82
26. jún 2009

amulet: dlouhodobý cukr by ti měli určitě hlídat, na utz se chodí častěji (průtoky mi taky dělají) a cukrovka se třeba mě zhoršuje☹ a bude se prý pořád zhoršovat až do porodu
než se stresovat a hladovět je lepší jít na inzulín 😉 takže tak 🙂

evena: no jak říkám, byla jsem paf.... hladovět prostě nebudu. Doktorka mi říká, že když už jsem tak daleko, že prý by inzulínu byla škoda. Já na to, že inzulínu bych se taky ráda vyhla, ale že hladovět nebudu.... jak pak má asi mít ženská sílu rodit a co takhle mimčo... to mě taky napadlo, jakou by mělo výživu
no teď bych si tu dnešní poradnu ráda zopakovala a ráda bych si s ní o tomhle promluvila 😠

ivuu
26. jún 2009

misu le ..jak tohle muže říct?lepší hladovět než být na inzulínu???????
ja už tu budu asi sprostá...kráva jedna nebeská

😠 😠 😠 a když máš cukr na 3,6% jej to super..nejde o zhoršení ale že je pořád cukrovka dobře kompezována...jinak by ti to vylítlo přece nad 4%

ja fakt nechápu kde se to v těch dr bere... 😠 😠 😠 😠

eveno to je hnusný to o postižených dětech a tve pipině tchyni.. 😠 😠 😠 vždyt ono zato nemužou...já bych třeba psychicky uplně postižený dítě nezvladla s matesem..ale taky jsem byla proto naodběru plodovky,nevyšli mě nejlíp triplly..

amulet zkus změnit jidelníček..na snidani ssi nedavej pečivo ale zkus mlečné vyrobky..a změř..jeklidněmožný že tvá slinivka nestihá ale je to prý obvyklé a je lepší být na inzulínu...

hemoglobin by ti měli sledovat v diaporadně...

amulet
26. jún 2009

No, tak to je teda mazec... Byla ta dr někdy těhotná? Jsem zvědavá, jak dopadnu v úterý já. Naštěstí nejsem úplný hubeňour, tak má tělo z čeho brát.
Mně ten dlouhodobý cukr právě nedělali. Jsem zvědavá, jestli tedy aspoň půjdu na ty průtoky a budou mimčo měřit.
A co Ti, Misule, říkali o porodu? Budeš rodit normálně? Nebo CS? A budou vyvolávat dřív?

misule82
26. jún 2009

ivuu: já jsem ještě teď naštvaná, jestli bude mít pořád takový přístup, tak s ní končím.... já jsem se asi musela přeslechnout, nebo nevím 😒

amulet: ohledně porodu mě prý nenechají přenášet a pokud bych neporodila sama, tak po 39 tt bych šla na vyvolání. O CS vůbec nemluvili. Kdybych měla inzulín, tak musím jet rodit do Ustí nad Labem (což je jediný důvod, proč bych se ráda vyhla inzulínu), radši bych ve svý domácký nemocnici, kde znám doktory a mám to 12 km. Ale když nebude zbytí, tak je to jasné 🙂
a tobě snad ten dlouhodobej cukr budou brát, je to jeden z hodně důležitých hlídačů na cukrovku 😉

beruska.sps
27. jún 2009

amulet - já si taky dávala snídani menší než jsem měla mít, aby mi to tak nevyskočilo a vešla jsem se do normy. MUDr. jsem to přiznala a říkala, že to není dobře, že mám jíst ten předepsaný počet sacharidů. Na ráno mi dala inzulín, prý je to tak lepší, tak se toho neboj. Navíc vzkazuju všem, co se bojí inzulínu - NENÍ TO NIC HROZNÉHO, NESTOJÍ TO ZA TY NERVY. PÍCHNUTÍ BOLÍ MÍŇ NEŽ KDYŽ SE MĚŘÍTE GLUKOMETREM!
Ohledně toho vyvolávání, náš dr. řekl, kdo bere inzulín, tak vyvolávají 38tt, kdo ne, tak až 40tt.

samsulka
27. jún 2009

ahojky holky, já já to tu čtu tak opravdu člověk někdy jasně nad těma hláškama od doktror.

Mišu, já bych tu tvoju dr. teda asi nakopla do zadku, ptž to není možné. Jak může těhotná žena hladovět to si jako myslí,že jsme normální lidi na dietě? snad živíme ještě jedno krásné stvoření,ne?
Taky se bojím toho inzulínu,ale jak jsi psala když není zbytí tak to zvládneme,ale Beusku chápu první moment je to šok a pak si člověk už zvyká.

beruska.sps
27. jún 2009

samsulka - prvotní šok to je, ale jde spíš o to, že dokud jsi jen na dietě, tak si říkáš, že to není tak vážný, inzulín tomu přidává na vážnosti. Nebo alespoň mám takový pocit.

misule82
27. jún 2009

beruska, taky jsem si říkala o tom inzulínu, že když ho člověk má, je to špatné.... ale to je fakt jen pocit, není to pravda... takže buď v klidu a ráno se můžeš krásně nasnídat 😉 já už se mu bránit nebudu a jestli budu hladovět, tak to spíš vypadá, že si ho budu muset vynutit 😀

jo a dnes ráno na lačno 5,2 a po misce vývaru 5,3 - jsem to normálně změřila ještě jednou, protože se mi tý hodnotě nechtělo vůbec věřit a vyšla i podruhé ta samá.... mimochodem se mojí dia vývary ráno vůbec nelíbily, že prý jsou mastné a zvedají cukry (no já už vím, že kecama mojí dia se rozhodně řídit nebudu 😠

a ještě něco, my tu plašíme z cukrovky a měření a osobně si myslím, že to tak horký nebude.... třeba podle dr. Moravcové vím, že u nás se dělá zátěžák úplně špatně... měří se jen na lačno a 2 h po, ani maminkám neřeknou, že mají v klidu ty 2 h sedět, což já nevědomky splnila 🙂
teď tam totiž byla kamarádka, která po prvním píchnutí jela lítat do krámů a hodnota po 2 h byla 6,5. Holky zaručeně vím, že když bych po těch krámech lítala taky, tak mám možná ještě nižší hodnotu než měla ona a na cukrovku by mi vůbec nepřišli.... Mám totiž odzkoušeno, že co zaručeně sklepe cukr, je pohyb..... takže kolik je vlastně maminek i teď s cukrovkou, o které vůbec nevědí a v pohodě a klídku, bez stresu porodí zdravé mimi.

deni26
27. jún 2009

Ahojte maminy, rada by som sa k vam pripojila. Vcera som volala na vysledky a mam zvysenu hladinu glukozy. Este som nebola u diabetologa, ale trosku mam z toho vsetkeho strach. Vselico som o tehu cukrovke pocitala, tak mam z toho zmiesane pocity. Viem, ze nie som prva ani posledna, ale asi kazda ma mierne obavy, ked sa dozvie nieco take. Najviac ma stve, ze som sa to dozvedela na svoje narodky a musela som svokre zakazat pecenie torty a tak som sa na nu tesila. Buduci tyzden pojdem na dalsie testy, tak by som nechcela mat vysoky cukor, alebo myslite, ze vikend obmedzovania to nespravi?

evena
27. jún 2009

ahojky holky, pěknou sobotu 🙂
ivou ty triple testy vychází často špatně a maminky akorát straší, není to spolehlivé, tak bych to ani nebrala vážně 🙂
beru ten inzulín se taky asi píchá tím perem že? jestli jo tak to můžu potvrdit že píchnutí do prstu bolí víc, s tím perem mám zkušenosti, akorát sem si píchala něco jiného do břicha a ani to člověk necítí 🙂 🙂

ve 22 h. sem měla poslední večeři a měla sem dost hlad, tak sem si dala v dobré víře že to neobsahuje sacharidy vývar s masem, nebyla v tom raději ani zelenina, spíš jen voda bez chuti, dokonce sem to ani nesolila, dala sem si dva talíře a 50 g chleba ...
protože musím každý den vstávat okolo 1 h ráno tak mě honila mlstná a říkala sem si že na večeři sem měla chudou na sacharidy tak sem si dala jednu pidi broskev a pár lžiček melouna /celkem tak 10 g s/ ...
ráno v 8 sem si změřila a málem sem spadla z toho šoku měla sem 7,8 😠
co sem udělala špatně, je to ta polívka, nebo to ovoce navíc ráno? nechápu to ...

deni tak tě bohužel vítám, víkend omezování to asi nespraví ... divím se že to dělají další testy 😕

beruska.sps
27. jún 2009

misule82 - vývar je fajn, ale myslíš, že vývarem do sebe dostaneš předepsaný počet sacharidů? 😒 Není to málo?

evena
27. jún 2009

protže sem to měla vysoký tak sem se nasnídala až něco málo po 10. hodině activii + malou broskvi + 35 g musli, celkem by to mělo být max. 40 g s, celkem můžu sníst 40-50 g s. ... po hodině a půl sem si změřila a 7,1, nechápu to ... je možný že mě to dělá to ovoce? jak ovoce snášíte vy?

beruska.sps
27. jún 2009

misule82 - ano máš pravdu, že někde vyloženě dovolí maminkám na ty 2h se vzdálit, já se na to ptala a řekla, že musím sedět. Určitě bych se taky do hranice vešla, kdybych šla nakupovat.

evena
27. jún 2009

zítra si mám 9x za den odebírat krev na nějaký test ... co z toho přesně zjistí? to sou ty testy jak zjistí zpětně za poslední měsíc jaké sem měla hodnoty? a co to bude znamenat pokud to vyjde špatně?
dali mi jen takový ustřižek kde mám napsané časy v kolik mám jíst a v kolik si mám odebrat krev, musí se uplně nachlup dodržet ta doba?

evena
27. jún 2009

já courala celý dvě hodiyn po obchodech při tom testu, řekli nám že můlžeme odejít ... takže bůhvíjak vysoké bych měla hodnoty kdybych seděla v čekárně na zadku 😖

misule82
27. jún 2009

berusko, určitě do sebe snídaní potřebné sacharidy nedostanu, ale já nedám předepsaný počet sach. za celý den, mám to tak na 200 g za den.... pokud ale nehladovím a držím stále stejnou váhu, tak to neřeším, že jím míň sacharidů a malá mi taky nehubne 🙂
ale teď když jsem viděla tu hodnotu, tak k vývaru přidám kousek chleba 😉 ona ta polévka celkem zasytí, hodně masa no 🙂

beruska.sps
27. jún 2009

misule82 - určitě přidej kousek chleba. Mně právě řekli, že si nesmím ubírat, ale je fakt, že jsem zhubla 2kg.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre