Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

misicka455
15. nov 2009

Haf tak to je pěkná váha 😉

Spagi koukala jsme na ty tvoje hodnoty a máš je jako by jsi neměla ani cukrovku 😀 😀 😀

seb
15. nov 2009

spagatice: tak jsem koukla na tu tvou tabulku hodnot a nemáš to ani jednou vyšší než je norma, tak to už možná tu cukrovku ani nemáš ne... ?! To měření jen jednou týdně je lepší si myslím, aspon se nemusíš furt stresovat bodáním do prstu po každým jídle, toho se bojím se všeho nejvíc ☹

misicka455
15. nov 2009

Já bohužel mám těch proužku dost a glukometr doma, takže mě to nutí skoro deně po nějakém jídle testovat 😀 😀 A pak jsme nasraná.

spagatice
15. nov 2009

Miško 😀
Seb já nevím, taky mi to přijde trochu divný, jediný kdy byl nějaký náznak cukrovky byl ten zátěžový test. Jinak vůbec, tak nevím, co to mělo být 😒 Každopádně kvůli jednomu číslu mám teď až do porodu o starosti postaráno 😠

seb
15. nov 2009

misicka: a to píchnutí do prstu tě nebolí ? ☹ a povinně máš testovat jak často ?

spagatice: známá co měla těhucukrovku tak říkala, že jí ten test po nějaký době zopakovali a podle toho se v dietě pokračovalo dál, jí to dopadlo špatně, ale ty ho asi budeš mít už dobrý a třeba ti dietu stopnou, zkus se jich zeptat, jestli ti ho nezopakují ?

spagatice
15. nov 2009

Seb zatím ji mám držet a pořád jednou za týden dělat ty profily. Ono se fakt může stát, že se to ze dne na den zblázní a ty hodnoty vylítnou.

misicka455
15. nov 2009

Já už jsme tak opichaná , že už mě nic nebolí . Píchám si 3x denně inzulín a prstů mám šest které mohu střídat tak je to v poho.

Jinak mám testovat 2x v týdnu.

seb
15. nov 2009

misicka: ten inzulín si pícháš taky do prstu ? 😕 a dali ti ho hned po zjištění cukrovky nebo kdy ?
holky vám se to už aspon hodně krátí, za chvilku porodíte a bude po cukrovce, snad 😉 , já mám před sebou ještě celý trimestr 🙄

spagatice
15. nov 2009

Seb ono to utíká, mě vůbec nepřijde, že už jsou to čtyři týdny, kdy mi tu dietu nasadili 😉

pani_haf
16. nov 2009

Seb-taky ti to rychle uteče, já dietu držím od října a přijde mi, že už je to celá věčnost 🙂

misicka455
16. nov 2009

Seb né do prstu né . Ráno si pichám do břicha odpo do paže a večer do nohy 😉

Daly mi inzulín po 14 dnech co jsem byla v dia poradně 😉

beruskaveruska
16. nov 2009

ahoj holky 🙂

Romčo já myslím, že u tebe už se ani o cukrovku nejedná. Podle mě by tě měla poslat na nový test. Mohla to být fakt náhoda prostě den blbec ☹ Ty máš suprové hodnoty. 😉

Mišičko ty si pícháš do břicha???? mě řekla stehna nebo paže, že se v těhu do břícha nesmí.... No holt co doktor to jiný názor. Já měla včera den D bylo mi tak špatně, chytla mě migréna a cukr jsem měla 4,7 nějak mi nechtěl jít nahoru.

Jo a ulítávám na krupicové kaši s kakaem a hodnoty po jsou OK. 😉

luuca2
16. nov 2009

Ahoj holky, tak já si inzulín mám píchat jen do bricha ( do horní čásni samozřejmně 😉 ). Ptala jsem se jestli to nemůže ublížit miminku a prý se toho nemám vůbec bát. Jde prý o to, že se tam ten inzulín nejlím funguje. Fakt co doktor to názor. A chodím na diabetologii k Apolináři k Mudr. Moravcové.

luuca2
16. nov 2009

Co to tam píšu 😅 . No jo ty překlepy. Pardon 😉

seb
16. nov 2009

holky a proč vám ten inzulín nasadili ? dělali vám po těch 14 dnech znovu ten oGTT test na cukrovku nebo dle těch hodnot z toho glukometru, ta dieta nezabrala ? já se hrozně bojím toho bodání a ještě do břicha, to je drsný, já to nedokážu si to píchnout ☹

evca82
16. nov 2009

ahoj holky,

beruska: a tu kasi jis tu instantni pro deti? ja ji mam doma taky, tak si taky pohravam s myslenkou ze to s ni zkusim 😀

beruskaveruska
16. nov 2009

Evi ne ne vařím si jí z mléka a dětské krupičky a moc mi chutná 😀

pani_haf
16. nov 2009

Evco, ještě je dobrá kaše od Emca, jablečno-skořicová, ale zatím jsem neměla odvahu ji sníst, ačkoliv včera jsem to nezvládla a vyloženě sežrala kus vánočky ☹, měření, ani se neptejte!!! 8,1

beruskaveruska
16. nov 2009

paní hah tak takhle mi to krásně vyletělo po dvou loupáčcích 😝 měla jsem 10,1 😖 to dělá to kynuté těsto, droždí ...

pani_haf
16. nov 2009

beruška-já jich měla 6 tlustých krajíců s máslem, ale byla to dobrota!!!!! Bože 🙂

beruskaveruska
16. nov 2009

jé tak to jsi se teda napucla, 😀 😀 ale co tak příští dny si dáš pozor a zase to bude v poho. taky ulítávám. nevěřím , že to někdo dodržuje jak má. 😉

beruskaveruska
16. nov 2009

no a ted bych si tu vánočku dala taky úplně slintám 😝

pani_haf
16. nov 2009

To víš, že jsem pak celý den pila vodu s citronem a večeřela tak opatrně 🙂
Vánočka byla z Hypernovy, ale luxusní, samá rozinka a mandle a už dost o jídle .-)))

evca82
16. nov 2009

ja ji asi zkusim 🙂 ja mam tu instantni, me chutna a kdyz jsem koukala na sacharidy, tak jedna porce obsahuje necelých 30 g (coz jsou 3 j) tak to mi prijde docela dobry.

holky jeste se chci zeptat, kdyz je na potravinach napsano napr: obsah sacharidu 15 g z toho 5 g cukru, tak ty cukry to jsou ty co nesmime?tomuhle moc nerozumim....

spagatice
16. nov 2009

Ahoj holky,
dneska jsem byla na ultrazvuku, malej krásně odpovídá tt a odhad váhy máme 1.603 g, neni nijak cukrovkou ovlivněnej, tak jsem ráda 😵 😵 😵 A hned jsem si na odpolední sváču koupila dortíka 😀

spagatice
16. nov 2009

Veru dneska jsem se byla podívat u nás v porodnici, tak teď přemýšlím, jestli Žatec nebo Chomutov a jsem z toho jelen 😅

misicka455
16. nov 2009

Holky bodám se sice do břicha , ale hodně na bok a nahoře 😉

Evca když je tam 15g sacharidů tak to je hodnota kterou si musíš započítat do celkového dne 😉 Holky já n a oběd měla kuřecí maso a takové ty nudle a po hodně měření 1,9 tak budu měřit za chvilku zda blbne glukoměr nebo já 😀 😀 Je fakt, že je mi teda zle nebo spíš tak nějak divně od žaludku, ale že bych kolabovala to tedy ne 😉

beruskaveruska
16. nov 2009

Romčo já jsem rodila v Žatci a byla jsem moc spokojená 🙂 a hlavně mi vyhovovalo, že za mnou mohli na návštěvu. ted mám rodit v Praze a to nebude ono 😠

evca82
16. nov 2009

misicka: jo to ja chapu 😀 ale nachapu ty cukry kdyz tam jsou napsany. ale tak to je jedno 🙂

misicka455
16. nov 2009

Holky tak to fakt byla hypoglikemie dala jsme si řádek čokolády a cukr 6 .Nechápu, ale tedy z čeho 😲

Na některých věcech jsou rozděleny sacharidy a cukry zvlášt nevím proč to tam pišou já to stejně počitám dohromady.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre