Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

jajona
23. apr 2009

ahoj, no u teba, keďže si zatiaľ len v 12 tt je to dosť zavčasu. test sa robí medzi 24 - 28 tt.

kasis
23. apr 2009

Ahoj Deina, ja som mala cukrovku pri prvom dietati a pri druhom tehu som isla na testy skor v 16 tt, ale nie ku gyn,ale rovno k diabetologicke, co sa o mna starala v prvom tehu. Nanestastie znova mam GDM, ale tu chvilku uz vydrzim, no na diete som od toho 16tt a mam lepsie vysledky ako pri prvom tehu, kedy mi chcela aj inzulin nasadit, teraz som to zvladla bez. Takze podla mna chod radsej skor, nemusi sa potvrdit, ze ked si mala pri prvom GDM, bude aj pri druhom a vcasna liecba je lepsia, ako napravat neskoro.

iinuska
23. apr 2009

beruska, ano Petko sa velmi tesi, on je typ, co bude urcite pomahat. Ani ty to uz nemas na dlho. 😉

beruska113
23. apr 2009

IInuska,

som sa normalne zlakla, ked si napisala, ze to nemam uz na dlho. Ma nestras, ved ja teraz este nemyslim na to, ze raz to babo- Lukasko, pojde von. Si stale hovorim, ze este skoro tri mesiace, ale samej mi dni idu ako voda. Uz som z toho takato 😨

deina
24. apr 2009

Kasis, dakujem. Nabuduce idem do poradne v 15tt, tak si radsej ten papier k dia doktorke vypytam. Pre istotu asi naozaj radsej ist skor.

iinuska
24. apr 2009

beruska, ono to taaak leti. Ani sa nenazdas a budes drzat Lukaska v naruci. Ja sa uz neviem dockat. Ale este musim vydrzat aspon do konca aprila. Tak drzim nozky spolu 🙂

beruska113
25. apr 2009

IInuska,
😅 dobre ze drzis nozky spolu. Uz zacinam mysliet na to, ze co s tym babom budem potom robit. A to som strazievala segre dve deti, ale predsa, toto je uz nastalo. Ale uz sa tesim. Ja mam termin 17.7., ale potesilo by ma, keby sa narodi 7.7. To by bola parada. My sme mali zasnuby 1.1., ja mam narodky 2.2., svadba bola 3.3., muz ma narodky 4.4., no nebola by parada, keby je maly 7.7. 😅
Ty uz to mas riadne za par, ale ked ma jedno dieta, apson vies, co ta caka. Zatial v pohoe, ci uz ta chyta nervozia?

iinuska
26. apr 2009

Beruska, ahojcek
no 7.7.,to by bolo naozaj super, keby ti to vyslo. Nooo, mam take fazy, aj sa trosku bojim, aby vsetko dobre dopadlo, na druhej strane sa uz neviem dockat, ked budem uz maleho drzat a mojkat. 🙂

amsi
27. apr 2009

Ahojte baby,mám absolvovať test na tehotenskú cukrovku a v lekárni mi dali glucosum,ktorý si mám priniesť so sebou.Doma som si však všimla, že sestrička mi napísala glukopur. Je to problém alebo je to jedno, čo z toho použijem? Ak som dobre hľadala na internete, tak oboje by mal byť hroznový cukor. dík za radu

katarina822
28. apr 2009

ahojte aj som dnes pila rano glukozu brali mi krv rano na lacno aj ranny moč som musela doniest potom som vypila glukozu strasne sladke a brali mi krv o hod. a potom zas o hod.a o pol 12hod.dnes idem po vysledky snad dopadnu dobre lebo citila som sa zle.

kessiee
28. apr 2009

cauko baby, tak aj ja to uz mam po dnesku konecne za sebou 🙂 vysledky sice este neviem, ale dufam, ze to bude fajn... aj ked som sa pri tom tiez necitila "dvakrat" dobre 😖

beruska113
28. apr 2009

IInuska,

tak to Ti verim, ze by si ho uz drzala rada. Nadomonou uz mama lamentovala, aka som tlsta a ze si nevie predstavit, ako to male porodim. A to mam len 77 kg, takze ziadna hroza. LEn ma plasi zbytocne.
Budem drzat palce a potom hned ako sa bude dat daj vediet.
JA som mala vcera na kontrole cukor 5,7. Tak som to oslavila doma tym, ze som spravila strudlu.
😀
Katarina, Kessiee

drzim vam palce. Mne tam tiez bolo zle, bola som hladna, bolo tam teplo, vydychany vzduch, hrozne stolicky a z toho z nervozity som mala vyssi cukor a teraz tam musim stale chodit. Tak to snad nebude aj vas pripad

katarina822
29. apr 2009

ahojte ja som mala na lacno dobre po hod.tiež dobru hod.ale po dvoch som mala vysiu.hodnotu takze mam gestacny diabetes.mam ist o dva tyz.na kontrolu. ale fakt tak zle mi nebolo ani v prvych tzy.tehu. sedim ta cakam horuco.hroza.no dufam ze to vsetko dobre dopadne a my tu cukrovku mame aj v rodine.

beruska113
29. apr 2009

Katarina,

aj moja stara mama mala cukrovku, si casto pichala inzulin. Urcite to bude aj u teba z tych nervov. JA dietu nedrzim, papam vsetko, aj zakusky, aj zmrzku... a hodnoty mam od vtedy medzi 5-6. Do 7,8 je to OK. Len ma tam zbytocne kazde dva tyzdne prehanaju. Tak neboj. 🙂

katarina822
29. apr 2009

dik beruska. už nech je to za nami nech mame babetka vedla seba 😉

iinuska
30. apr 2009

beruska, ahoj, dakujem. Vcera som bola zase na odberoch, uz som sestricke povedala, ze na kontrolu asi nestiham,vravela, za staci zavolat za vysledky. Uz aj keby som tam mohla ist, tak nejdem, ved uz sa mi blizi termin.
Len sa zbytocne nestresuj, skodi to tebe aj babenku. 😉

beruska113
30. apr 2009

IInuska,

inak krasne meno ste vybrali 🙂 Budem drzat palce.

iinuska
30. apr 2009

beruska, dakujem, ja dam vediet, ked bude mimi. 😉

jahody11
6. máj 2009

ja idem na test v pondelok lebo som mala zvyseny cukor v moci, ale to som jedla 8 hod. pred odobratim mocu coko gulicky s mliekom a grankom a uz som na wc nebola az rano, ked som odoberala moc..., tak snad do pondelka podrrzim dietu a ziadna cukrovka nebude, teda dufam ☹ ☹

zuzinaaa
6. máj 2009

ahojte mne vcera robili GTT moja hodnota po zatazi po vypiti glukozy 9.9 dost musim dietovat ! Som dost nestasna mam aj vysoky tlak tak super mat toho viac !!!!!! Neviete mi povedat ci sa rodi cisarskym pri takomto probleme cukrovka +vysoky tlak ?

bibi1711
6. máj 2009

ahoj zuzi,
neboj, cukrovku zvladnes, aj ja som bola vyplasena strasne, ked mi ju zistili. Neviem ako to je, ked mas aj vysoky tlak, ale samotna cukrovka nie je dovod na cisarsky.

zuzinaaa
6. máj 2009

bibi dík za ukludnenie uvidim ako to dopadne a ty uz rodis za chvilku 🙂zelam nech ti vsetko prebehne hladko 🙂 aj ty si dietovala ? od kolkeho tyzdna ?

bibi1711
6. máj 2009

No, ja som na diete od 29tt, da sa to vydrzat, aj ked sranda to nie je...Dnes som bola v poradni, tak ze zajtra mam poobede dojst a asi ideme na to, tak mam uz aj trosku stres.

sandy80
8. máj 2009

beruska 113, teším sa že aj ty ješ sladké napriek tomu, že ti to radili vynechať zo stravy. No ja to tiež nevydržím, dám si každý deň nejaký ten koláč, zákusok. Odkedy chodím k diabetičke, nenamerali mi ani raz nad 7,8, tak neviem, prečo ma stresujú od 26. tt. Do kávy, čaju si nedávam cukor, sladké nepijem, sladkosti - myslím čokoládu, cukríky nejem, tak hádam môjmu pokladu neuškodím. Zatiaľ som pribrala 6 kg, odkedy som obmedzila cukor som pribrala max. kilo.

iinuska
8. máj 2009

beruska, ahoj, chcem len oznamit, ze uz to mame za sebou. 1.5 sa nam narodil Adamko. 3020g, 50 cm. Vsetko OK, tak sme staastni 🙂

Tehulky, chcem vam dodat trocha optimizmu, tiez som mala tehu cukrovku, ta dieta sa dala vydrzat. Teraz som po porode a zmizla, potvora. 😉 Takze potom si s kludom mozete dat aj sladke. Stoji to za to vydrzat...

beruska113
13. máj 2009

IINUSKA

BLAHOZELAM 😀 Az teraz som si to precitala. AA Adamko ani nebol taky moc velky, na to ze ta trapil cukor. No hlavne, ze je uz na svete a cukrovka zmizla. Tesim sa 😅

Sandy 80,
ja priberam stale, uz mam 17 plus, na cukor idem v piatok. Drzim sa rady lekara, ze mozem vsetko, ale obmedzene. Zvlastne, ale tak mi povedal.

euffra
15. máj 2009

ahojte, ak viete poradit, mala by som ist po polroku na kontrolu cukrovky, ako sa robia tie testy? ako prvy zatazovy test teda s cukrovou vodou alebo tak ako potom nas sledovali teda po odbere sa najest a po hodine druhy odber?

iinuska
17. máj 2009

beruska, ahoj . Adamko nam robi len radost 🙂 .Ako si dopadla na kontrole cukru> Tie kilecka po porode vybehas 😉

misule82
20. máj 2009

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat na to, jak jsou špatné hodnoty, které mám v průkazce 4,9 a 7,8. Doktorka mě poslala do rizikové poradny 😒

sandy80
20. máj 2009

misule, u mojho dokiho je to akurat hranica, ale to vôbec nie je veľa, ja som mala 3,9 a 8,5 a poslal ma tiež, tak mam odvtedy chodit k diabetyčke, raz za mesiac, tam mi merajú cukor, ja si ho doma nemeriam, odmietam sa aj kvôli tomuto stresovať. Mam vynechať cukor - z kávy, čaju, sladké nápoje a sladkosti vôbec žiadne nesmiem - no ale sa priznám, každý deň si dám kúsok koláča, štrudle...a veľa ovocia. Neboj sa, to nie sú horroristické hodnoty, akurát hranica. Niektorí ťa do 8 - 9 ani neposielajú nikam. Závisí to od lekára.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre