Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

neurologia
15. júl 2009

ja tu pobliz ziadne bio ani nijake podobne obchody nemam...co je skoda ale tuto vyzivu urcite pokukam....dakujem

miska66
15. júl 2009

Caf holky, ja si taky koupila nejdrive dia a tak me dr servala samozrejme, to mohla hned rict ze je v tom umelky cukr, nebo proste chemie.

tak si asi pujdu do tech bio neco koupit.

Editah uz se to u tebe s tchyni zlepsilo? u mne uplny brutal, normalne ji hrabe, protivna je na mne asi je v prechodu nebo co, mam se sni dnes sejit, tak mi jenom nechala vzkaz ze se mam starat at to do pul stvrte stihnu, pipína jedna. ja s brichem se budu v takovych vedrech honit. 😠

bibi78
15. júl 2009

a kde byvas, neurologia? ja zijem v Belgicku a tu predavaju vyzivy pre deti od nejakych 4 mesiacov, je to len spracovane ovocie bez dalsich pridanych latok. takze tie sacharidy, co tych 100 g vyzivy obsahuje su len z ovocia. je to skor taka jednohubka, taky maly detsky teglik, ale aj to urobi radost 😉.

samsulka
15. júl 2009

MIsko, tak moje tchýně dojde zítra,ale naštěstí nikam nemusím přijde k nám no tak to musíme nějak přežít snad bude v pohodě.

ivuu
15. júl 2009

já nic... 😀
kontrola proběhla bez vyštření utz..

v uterý zase na monitor a pak se domluvímena vyvolavačce ve 40tt...

neurologia
15. júl 2009

bibi78 ja som v nemecku v takom malom mestecku ale mame tu DM-ku (drogeria) tak som bola mrknut a maju vyzivy pre deticky ze zuckerfrei-takze by to mohlo byt ...

editah222
15. júl 2009

Přesně, v DM je největší výběr přesnidávek /výživ pro děti/. Ta dia od Hami neobsahuje žádná umělá sladidla, je to pro miminka a ty nic takového nemůžou, takže většinou mám ty, protože je mají v každém obchodě.

editah222
15. júl 2009

Miska - moje tchýně je v poho (to spíš Evenina tchýně děla čest slovu TCHÝNĚ) a tvoji ti taky nezávidím. Já se té moji začnu asi bát až po porodu, protože bude chtít furt hlídat. 🙂

bibi78
15. júl 2009

ano, neurologia 😀 , to bude ono. v nemecku mas este lepsi a kvalitnejsi vyber, takze si urcite vyberies. nielen v DM, ale aj klasickom supermarkete to maju medzi detskou stravou. pozri si mnozstvo sacharidov, aby si si vedela podla toho prisposobit jedalnicek. pre mna je to ako nejaka sladkost, najma, ked som si to dala s croisantom, ktory ma taku nasladlu chut... ale kombinujem aj vyzivu a detske piskoty, to mi tak vyjde na tych 14 piskot.

evena
15. júl 2009

ahojte holky 🙂

no jo Miska, asi si myslela tu mají skvělou maminku 😅
zas perlila, mrcha jedna, pozvali sme jí na kávu a ona mi začala vykládat jak někomu z vedlejší vesnice umřelo mimčo týden před termínem, nechápu to, ona ví že mě tyhle věci hrozně berou, doma sem to ořvala že mi malá umře, prostě hrůza, ten můj jí řekl že to posr.. ten je docela milá, nevím co se stalo, je to podezřelý, tak si trochu hlídám záda 😀 😀 😀

dnes sem zhřešila, na benzině sem neodolala točené zmrzce, ale pak sme šli na nákupy, tak sem to u těch regálů určitě vyběhala 🙂

ivou vidím že si ještě celá 🙂

samsulka
15. júl 2009

Ivu, já myslela,že už jsi zase 1v1 a vidím,že stále ne, si dávají na čas,co?

nocnik
15. júl 2009

🙂 Dnes mám už 8 ročného syna Olivera, ktorého som porodila ako prvé živé dieťa vo veku 40 rokov. Milé mamičky,každý diabetes má iný priebeh. Neberte rady lekára na ľahkú váhu, pretože nie vždy pôrod môže skončiť
plačom dieťaťa. Prežila som to a ani Vás nestraším. Nemal mi kto poradiť, keď som pred Oliverkom porodila mŕtvu dcéru Zuzanu, vtedy sa zmenil môj život. Pri druhom tehotenstve mi lekárka bez váhania nasadila inzilín a vtedy mi vysvetlila už konečne, že ja som dieťaťu odoberala cukor, keďže mne chýbal a oslabilo sa srdiečko dieťaťu a nedokázalo samo existovať. Nebojte sa inzulínu, ja som si pichala len tri mesiace pre pôrodom a dnes vďaka Bohu
zatiaľ cukor nemám, ani si nepichám, len sa snažím držať dietu, nepečené, vysmážané, nepresolené a hlavne pokoj, kľud. Priznám sa že dietu počas druhého tehotenstva som držala, chcela som dieťa a biologické hodiny bili
40 🙂 Dá sa to vydržať a ten výsledok skutočne zdravé dieťa je dokonalá odmena, ktorú nehradí ani najvyššie vyznamenanie. ˇAko to bolo s dietou? Malé porcie a častejšie. Cukor kryštálový žiadny. pozor ani umelý, je to chemikália, minerálky nahradené pitnou vodou - dodnes, maso hydinové - varené dusené, ovocie - jablko,grep,pomaranč, čaje bylinkové, zemiaky - nie ryža,knedla. A po úspešnom porode a anjelskom dieťati som
si dovolila zjesť na etapy šľahačkovú tortu. Držím Vám palce - kočky. Keď človek po niečom túži, aj to dosiahne.

evena
15. júl 2009

nocnik troufám si říct, že holky co sem chodíme vše dodržujeme, v rámci možností, ty, které na dietu kašlou na takové fora nechodí
je to zvláštní, ale v dnešní době prý není možné aby dítě dopadlo až tak špatně, co vím tak se narodí při nedodržování diety "jen" veliké a s dýchacíma potížema, většinou, že by to dopadlo až smrtí to slyším poprvé, takže je to pro mě překvapením ☹
co dr. to jiný názor, mě bylo řečeno že klidně můžu i oplatek, ale má to svou mez, musím se vlést do přídělu S na jedno jídlo, jiným holkám zas bylo řečeno že cukry vůbec, prostě se snažíme jak můžem
mrzí mě co se ti stalo, ale opravdu je to jenom díky cukrovce?

petule83
15. júl 2009

Holky prosím vás v kterém týdnu jste byly na tom testu?A do kterého týdne se musí jít?Já nějak sestru nevnímala jak mi to vysvětlovala,protože mi u toho brala krev a hodně to bolelo.Jsem teď 26+1 a chci na to jít v pondělí,to budu 26+6.

evena
15. júl 2009

ahoj, mám dojem že se to dělá od 24-28 tt, čím dřív tím líp, ale určitě nikdy není pozdě a vzalai by tě klidně i v 30 tt 🙂

petule83
15. júl 2009

evi děkuji moc 🙂

julia30
16. júl 2009

ahojte,

len sa chcem pochvalit ze dnes po dlhej dobe som mala dnes rano 5.3 tak sa z toho tesim 🙂 uvidime ako to bude po ranajkach, asi som zistila ze nemozem mucne jedla vobec ani rozky a tak. Tak mavam na ranajky tie "pukancove" chlebiky teda jeden s nejakou pomazankou a normalne sa mi tie hodnoty upravuju a od teraz na veceru budu len salaty 🙂 potom mi to pekne nasleduje tie hodnoty. Tak sa tesime.

Krasny den prajem 🙂

editah222
16. júl 2009

Já jsem z toho jelen na lačno mám 5 a dvě hodiny po snídani 4,8. Nemá to být spíš opačně? Je to takhle normální? Prosím zkušenější těhu diabetičky o radu 😉

Jinak jak jsem měla včera v moči ty ketony, tak mi doktorka nakázala vypít aspoň 5 litrů vody za den a fakt to pomohlo, dnes je to zase OK. Horší je, že jestli tak mám pít každý den tak se nemůžu vzdálit víc jak 100m od domu (kvůli WC) 😀

evena
16. júl 2009

tak v pěti litrech já bych se utopila 🙂 toto bych nevypaili ani náhodou

ludmilaa
16. júl 2009

Editah. Musi se merit hodinu po jidle, aspon to tak mam ja receno od sve doktorky.

editah222
16. júl 2009

Moje doktorka zase chce abych se měřila 2 hodiny po jídle 😉

Já normálně vypiju asi 3litry a těch 5 byl fakt záhul, ale zvládla jsem to 🙂

neurologia
16. júl 2009

wow ze 5 litrov hmmm to je fakt dost... 😉

ja som dnes experimentovala a na desiatu som si spravila coctail z mliecka a vyzivy (tej detskej co sme spominali vyssie) som si pochutila len to tak vo mne zmizlo.... 😀

zuuzi
16. júl 2009

Ahojte.. mozem sa pridat?
V pondelok som bola na tom glukozovom teste a mam zle hodnoty. Krv nalacno je 3,37 a dve hodiny po vypiti glukozy je 8,03.. norma je pisana na tych papieroch s vysledkami 3-5.. Tak mam ist buduci tyzden k diabetologicke. Je to pre mna nieco uplne nove a tak som z toho teraz dost vystresovana a nestastna. Neviem, co to znamena pre mna a pre babatko.. citala som info na nete, ale len ma to viac rozhodilo. Nic pozitivne som tam nenasla. A teraz budem az do navsevy diabetologicky nervozna ☹ Inak som uz v 29.tt.. tak sa bojim i toho, ze sa to zacina riesit dost neskoro ☹

mirip
16. júl 2009

Ahoj zuuzi vitaj ja som tu od 24tt, neboj bude všetko ok, uvidíš, ono sa dá zvyknúť na všetko a z diety si nič nerob, nebudeš mocť jesť len sladké, niektoré baby musia vážiť ja zatial nie a dúfam že ani nebudem musieť, k diabetologičke si vezmi hned ranný moč a nalačno, teda aspon ja som tak bola aj prvýkrát aj druhýkrát, napr. druhýkrát som mala krv čistú aj pri odbere z prsta, aj moč ok, a aj krv zo žily boli výsledky ok, takže nič dalej nerieši vraj mám pokračovať s dietou tak ako doteraz, a pritom sladké nejem vobec ale v tejto horúčave si občas nanuk alebo zmrzlinu neodlustím 🤐

katarina822
16. júl 2009

ahoj zuzi neboj sa vacsinou sa test robi v 25tyz.ale aj rozpetie medzi 25tyz a 30tyz.je v norme brali ti krv po 1hod.alebo po 2hod.si mala tych 8,03. lebo berie sa krv na lacno je hranica do 5,6.co si mala ok a berie sa krv po hod.a aj po 2hod.s tym ze nesmies nic jest ani nic pit.ale to ti diabetologicka vysvetli.najdolizejsie pre tebe je vynechat do porodu hlavne sladkosti a ovocie iba v malom mnozstve viac varene polievocky jest ranajky desiatu obed olovrant vecer a aj 2veceru.hlavne maso a zeleninku. nejest castejsie ako po 2hod.a viac ako po 4hod.aby ti velmi nekolisal cukor.neboj vacsine tehuliek s tehu cukrovkou staci taka dieta.iba male mnozstvo zien predpisu inzulin lebo tehulkam sa nesmu davat lieky viac info na www.tehotenskacukrovka.cz.
inak asi ti pozicaju glukomer a budes si obcas merat sama hodnoty ja si meram pred rankami 2hod.po jedle ma byt max.6,7.pred obedom znova 2hod.po obede pred veceru 2hod.po vecery a ked idem spat t.j o 22hod.a o 3hod.rano nemalo by byt menej ako 3,3 to uz telo hladuje.ale uz mi raz za jeden den vyskocilo po jedle 8,3 a doktorka povedala ze pokial je to raz nemoze mi nasadit inzulin ze si mam davat pozor a viem po jakom mnozstve jedla mi to vyskocilo tak si davam pozor.a preto si aj teraz mam merat castejsie.tak ti drzim palce hlavne aby nas ta cukrovka po porode opustila

zuuzi
16. júl 2009

Mirip, dakujem za info 🙂 K lekarke sa musim v pondelok objednat, tak uvidim kedy tam pojdem. Ale pre istotu si zoberiem teda moc a pridem nalacno, nech mi moze urobit vysetrenia. Dufam, ze to nakoniec tiez nebude nejake velmi tvrde dietovanie s vazenim a tak. No i tak som z toho taka vykolajena ☹

zuuzi
16. júl 2009

katarina822, krv mi brali po dvoch hodinach.. dakujem za link, to mam uz prestudovane 😉 ... a dakujem, tiez verim, ze po porode uz nebudeme o cukrovke ani pocut!

deni26
16. júl 2009

ahojte dievcata, tak ja som bola dnes na kontrole u diabetologicky a super. Mozem jest cokolvek bez vazenia, len nesmiem prekrocit tu magicku hranicu 7,8. Dietu inak drzat budem ale aspon nebudem mat vycitky svedomia ked sem-tam zhresim. Mam to povolene lekarkou. Malicky ma 1170g, tak si myslim, ze sme velmi nepribrali.
Asi len nesmieme tolko stresovat, mne dnes po ranajkach, ktore jedavam bezne a mam nizke hodnoty, namerali 7,1. Asi z toho, ze som sa bala, kolko to bude.
Tak dnes len prezit to peklo vonku 🙂

neurologia
16. júl 2009

zuuzi nemaj strach dieta nieje nic hrozne aspon ja pri nej nehladujem a mam pocit ze citim viac fit...no len tie cokoladky a keksy ak si zvykla sa budu musiet vypustit..... 😉

ja si meriam cukor 7 x denne zo zaciatku ma to trochu dost otravovalo ale teraz som si zvykla a pride mi to take automaticke....ved uvidis co ti povie doktorka...

zuuzi
16. júl 2009

neurologia, cokoladky a keksiky mi v tomto teple chybat nebudu.. skor zmrzlina a ovocie 😉
a ano, uvidim co mi povie doktorka.. som si povedala, ze zatial sa tym nebudem stresovat.. ved ked to vydrzalo doteraz, tych 4-5 dni to uz nejako moje telo a hlavne babatko snad v zdravi vydrzi.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre