Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

samsulka
1. júl 2009

Misko, tak nemáš lepší chodit do Výšek? měla by jsi to i blíž domů, ona tam ve čtvr není vůbec jen sestra do 10h. Na oční jsem byla taky mě poslala, no doufám,že už nikam nepůjdu. Dej pak zítra vědět,at vím co mě ještě čeká. Já šla na oční do Hrabůvky je tam super dr. fakt bomba kdyby byly všechny dr. jak ona tak nemám stresy chodit k dr. 😀 😀 😀
JInak já mám poradnu až 7.7. tak jsemzvědavá jak mi dopadnou ty krevní testy.

samsulka
1. júl 2009

Bibi, já mám takovou tabulku z netu kde je psáno:
těstoviny syrové - 70g S na 100g potravin
těstoviny vařené - 30 g S na 100g potravin

takže lepší je uvařený stav já to dělám všechno z vařeného stavu.

bibi78
1. júl 2009

Samsulka, to je prave zvlastne, ze ked su v surovom stave, tak to iste mnozstvo (100 g) obsahuje 70 g sacharidov, ale ked ich uvarim, tak tam zostane len 30 g? nerozumiem ako to funguje... 😅

aaronka
1. júl 2009

Zdravím "kolegyně" 🙂 , Děvčata, musím si vám postěžovat. Právějsem mluvila se svým doktorem a slušně jsem ho požádala, jestli bych nemohla dostat víc proužků - dostala jsem totiž jen 50 na 2 měsíce.... A milý pan doktor mi sdělil že proč jakožto těhotná bych měla dostat víc než 50 NA ROK (!!!), že prý to pojišťovna nehradí a prý i cukrovkáři na inzulínu mají jen 400 na rok. Tak nevím, buď mi říkal pravdu, nebo jsem mu byla při mé první ( a zřejmě i poslední) návštěvě nesympatická 🙂 .Hlavně že mi nasadili dietu jako nejhoršímu cukrovkáři - 175g s na den 😢 .Proč mi teda dávali glukoměr??? Tak jsem se rozhodla že nic řešit nebudu, dietu si upravím podle sebe a měřit se budu tak 1x za měsíc 😉 Inu, i takoví jsou doktoři 😅

samsulka
1. júl 2009

Bibi, já taky ne, alemy normální lidi to asi nepochopíme 😀 😀

Aaronko, já jdu schválně napsat na svoji pojištovku na kolik mám já těhotná nárok, ptž 50 na 2 měsíce se mi zdá abnormálě málo takže máš pěkně debilného dr. já dostala 50 proužků před 14 dny a mám jich asi 20 co je tam na dva týdny takže 50 proužků mám tak na měsíc a neměřím moc navíc. Pak dám info.

beruska.sps
1. júl 2009

aaronka - ohledně těch proužků si zavolej na pojišťovnu, to je blbost. U nás mají vyvěšené, že těhotné mají od 400 myslím do 1400 kusů.

aaronka
1. júl 2009

Holky, kašlu na to..Ten doktor mi tak hnul žlučí...Dietu držet budu, ale měřit se prostě nebudu...šlo to tak doteď, tak půjde to i dál...I kdybych to na pojišťovně zjišťovala a řekli by mi že mám právo na víc, stejně nemám na to, abych se s doktorem hádala, oni jsou fikaní, určitě by na mě vytáhl nějaký argument se kterým bych nepočítala a akorát bych ze sebe udělala blbku...

samsulka
1. júl 2009

Mi ale řekni, proč s tím dělaj takové caviky, nejde to z jejich kapsy tak o co jim jde kreténům. Asi bude problém v papírování jinak nevím no. Já jsem si napsala tak uvidím, člověk by měl zjistit jaké jídlo mu dělá dobře a jaké ne.

aaronka
1. júl 2009

Samsulko, tím jsem taky argumentovala že aspoň ze začátku, abych zjistila po jakém jídle mi to vyskočí, ale prý mám hodnoty krve co mi brali v pondělí dobré, ani nevím na co to bylo, asi hemoglobin, atd. No přitom co jsem si měřila já mi to docela dost skákalo, po snídani 8,2, 8,6, 4,2 (jako myslím 3 dny po sobě) ale nějak ho to nevzrušilo... Takže na umření to asi nebude 😀 nebo nevím jak jinak to mám brát....

samsulka
1. júl 2009

Hmm, tak když to tak neřeší tak je možná dobré když neměříš tolik já jak neměřím jsem taky ok. Ale zase tak odbýt bych se nenechala.

p.e.t.u.l.k.a
1. júl 2009

Ahokly holky můžu se vás zeptat podle čeho vaříte? Potřebovala bych nějaké tipy. Včera m i chtěli naordinovat inzulín ale ukecala jsme to, tak dneska beru opět odběry a uvidíme 😒 Holky můžu rýžový chléb (takový ten polystyrtén) ? Dala jsem si 2 na svačinu a pak jsme si měřila a měla jsem hodnotu 10 😠

samsulka
1. júl 2009

Petulko, já vařím tak různě klasické jídla,ale vážím přílohy. můžeme masa co hrdlo ráčí. No takové ty chleby bych asi vyloučila to je asi dost, někomu to sedí někomu ne. Každý může něco jiného.

evena
1. júl 2009

holky včera sem si odebírala tu krev do zkumavak ... dnes byli už výsledky a sem v šoku 😲 😲 😀
na lačno 3,5 a ostatních 7 hodnot po jídlech /většinou tak po 2 h/ sou 2-2,5 😕 😕 😕
dostala sem vynadáno že prý se šidím na jídle a nepiju
nestíhala sem, říkala sem do telefonu doktorovi že sem si zároveň z odběrama měřila i hodnoty a na lačno mě vyšlo skoro 7, po jídlech většinou 7 a kousek ...
prý mám něco z glukometrem 😅 😅 tak tomu říkám haluz 😀 takže s měřením tím krámem končím a přidávám si jídla
a já se stresuju co dělám špatně, už sem se viděla na inzulínu 😀

aaronka to sem v šoku z toho přístupu teda ... bohužel i já mám takové zkušenosti, to má pak člověk pocit že ty doktory jen otravuje co?

p.e.t. já to neporadím, moc neumím vařit, takže u mě takové ty jídla jako omáčky atd nepřipadají v úvahu 😅 živím se v podstatě jen na styl maso + příloha, třeba dnes krevetky + brambory + hrášek 🙂

samsulka
1. júl 2009

Eve, teda tak to je hustý. a pak,že jsou glukometry přesné akorát si myslím,že nás to stresuje.
Tak to máš dobrý, že nemusíš měřit a on ti dá pak nový?

mirip
1. júl 2009

samsulka pri mojom príslevku je obrázok fotoaparátu, potom obálka a výkričník a ked klikneš na ten fotoaparát tak ukáže moje albumy, teraz som merala po hodine jedla som 3palacinky s nutelou a zapila mliekom a hodnota 5,6 takže nechápem ako mi mohol vybehnúť pri glukoze cukor ked mám niekedy pocit že mám skor cukor názky 🙄

evena
1. júl 2009

říkal že ho nějak nastaví nebo co ...
a taky se mě ptal na kod jestli mám dobrý, jenže se v tom nevyznám, tak až příjde chlap z práce tak na to musí mrknout, mám docela bobky že sem to zavinila já 😅 sem prostě tragédka no ...
víte jak sem vám psala že mi dali jen 10 proužků, tak sem byla jenom slepá 😔 ona mi dala v té poradně ještě celou krabičku kde je 50 proužků, jenže já myslela že je to nějakej návod jak s tím glukometrem zacházet tak sem to ani neotenřela, sem prostě blbka 😅 😅 zjistila sem to před pár dny a od té doby co sem si ty papírky vyměnila tak to hází ty blbosti, ale ten kod sem tam dávala, možná blbě
budu v té poradně pak za idiota 😅 😅

joa.n
1. júl 2009

ahoj holky,
tak pred jidlem 4.1, po jidle hruuuuuuuuuza... ☹ mam pujceny glukometr One touche od dr. dostala jsem i prouzky a predstavte si, ze mi po tom dietnim jidle (3ks strednich brambor, ryba, spenat, vyvar jen s masem) naskocila hodnota 8.4!!!!!! to mi nedalo, nebot mi bylo divny, ze se porad nechce prouzek dlouho nasat (krve tam bylo, ze to vypadalo, jako by me podrezali!!!) takze jsem to za minutku udelala jeste jednou a predstavte si, hodnotu mam 6,4!!!!!!!!!!! 😅 to fakt nechapu - musim to rict sestricce, ze proste blbne a kdykoli nenasaje krev do par sekund, vyhodim prouzek a znovu (dneska uz se mi to stalo 2x ze proste nenasal). A ja pitomec se tady pak stresuju s vysokyma hodnotama, fakt hruza 😨

samsulka
1. júl 2009

ježiš já jsem idiot fakt magor 😀 😀 😀 a že jsem na to čuměla,že?

Tak to je dobrýýýýýý teda, máš vůbec cukrovku? no že bych to zkusila taky??? ale až zítra jak půjdu z krve hihi jako fakt dobrý.
měřila jsi po 1h?

mirip
1. júl 2009

a po normálnom jedle, teda dietnom som mala po hodine 6,0 tak som z toho úplne mimo, nechápem tomu glukomeru a pritom je to nový a ani nie najlacnejší, tak absolutne nechápem čo už teraz možem jesť a čo nie...... 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

samsulka
1. júl 2009

Mirip, krásné fotečky

mirip
1. júl 2009

dík, aj ty by si mala niečo hodiť do albumu samsulka 😉

samsulka
1. júl 2009

no jo měla, já dávám jinam na rajče

samsulka
1. júl 2009

Joa, já mám ten stejný, zatím jsem neměla tak velkou hodnotu a kdyby jo hned bych měřila znova.
Jo jen to řekni at si nemyslí,že podvádíme.

mirip
1. júl 2009

no to podvádzanie by mi bolo a nič, ale teraz už fakt nechápem prečo od ditenej stravy mám vyšší cukor a od sladkého nie, to som len skúsila otestovať ako reagzujem na sladké včera a dnes a som už naozaj z toho jelen, absolútne tomu nechápem 😖

samsulka
1. júl 2009

Mirip, se zeptej na poradně jak půjdeš.

ivuu
1. júl 2009

Ahojky...

holky ja kontroluju kod s každým proužkem..na každe te ovalné krabičce ve ktere jsou proužky je číslo velkým tučným..

když zasunu proužek do glukometru tak se objeví to číslo a pamatuje si to z minula a kdyby ne tak ho posunu vpřed nebo vzad...

ale většinou ten kod měním jen s novou krabičkou proužku....

holky mě to tak štve že ty glukometry jsou naprd....

ještě muj gyndař mi řikal že má nakej glukometr kde před meřením se daval nakej jinej proužek do něj aby se zkalibrovala apak te na měřeí krve...ale to nevím ktrej gluketr myslel...

evena tak se pořádě zajez... 😀 😀

mirip drsonko.tak palačinky s nutelou jo 😀 😀 😀

samsulka
1. júl 2009

Ivu, já to říkám taky, glukometry jsou na prd, kdyby nás nechali tak a brali jenom krev je klid a pro nás všechny taky,

samsulka
1. júl 2009

tak jsem zkoušela míšu nanuka a po hodině mám 5,7 😉

ivuu
1. júl 2009

samsulka 😀 😀 😀

ja si dam dneska naký kokino..jdu skamoškou do olypie a budem běhta po kramech..a beru si sebou glukometr abych viděla 😀 😀

samsulka
1. júl 2009

Ivu, ty jsi dobrá teda budeš jak nějaký feták měřit na wc??? 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre